Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 80

Wątek: Pamiętnik Dewelopera: Wydarzenie Walentynkowe 2020 - Dyskusja

  1. #21
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    434
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez shaqoore Zobacz posta
    I jak tam ludziska wrażenia w połowie eventu? Premia Walentynka (wszystkie 3 farmy zbuffowane walentynkami) fajna rzecz.
    Trzeba się upewnić czy jest aktywna premia strefowa walentynka po wrzuceniu walentynek na uprawy kwiatowe to dzięki premii strefowej masz zasoby x 2. Jak jesteś na przygodzie, a ktoś ci wrzuci premie na uprawy to nie dostaniesz zasobów x 2 chyba, że przed końcem przygody wrócisz na swoją wyspę. Do tego jest jeszcze szansa na losowy błąd z tą walentynką

  2. #22
    Osadnik Awatar Minael
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    205
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Minało już trochę czasu od startu eventu i musze conieco napisać, moich wrażeń, więc nie każdy musi się z tym zgodzić.

    1. Forma eventu
    Generalnie wszystko było napisane na początku, że będzie to trudniejszy event, więcej trzeba wypracować grając wspólnie a mniej jako jednostka. Czyli promowane przygody wspólne a solo -jak ktoś lubi za darmo to ok 0
    Jako, że to Walentynkowy, to generalnie jest ok, fajne pomysły, trochę do poprawy ale da się przeżyć. Ale są też wkurzające rzeczy - jak wchodze na wyspę a mi tu płatkami sype. Straszne... 0

    2. Odkrywcy
    Wiadomo - nie do końca podoba mi się, że odkrywcy przynoszą mniej, a im krótsze tym bardziej jest to opłacalne. To trochę próba przyklejenia gracza do ekranu, bo wariaci będą odkrywcami ładować na krótkich. Ja puszczam 2x dziennie i starczy - nie ważne czy wolny, szybki - czas mają podobny tylko czasem są to średnie, długie itp. Wysyłam ich kiedy mi to pasuje a nie kiedy to się opłaca.

    3. Walentynnki
    Pomysł fajny, niby tylko 3h ale zauważyłem, że to czasem i tak dla mnie za dużo. 3h OK, ale więcej byłoby już za dużo, a 2h.... może czasami za krótko. Wtedy robię sobie sesję, jakieś groby, jeziora, bukanierzy, oblężenie itp. To jest czas, który w sumie raz dwa razy dziennie da się poświęcić. Kilka takich "sesji" i mamy pełne pola. Tak więc tragedii nie ma. Na początku mówiłem, czemu tak mało ale to jednak ma jakiś sens - przyklejamy się na max 3h i tyle, a tak to by kusiło aby cały dzień siedzieć. Jak komuś zależy, to odpala po raz kolejny 0
    Wadą są same premiowania. Nie zawsze wchodzi trzecia. Tak, często sięzdarza, że niby jest dźwięk, niby coś tam "weszło" ale za chwilę nie działa premia. Może to wina obciążenia serwera, bo każdy tłucze przygody, a może jakiś błąd premii. Czytałem, że były inne, ale mnie to nie spotkało.

    4. Przygody
    Tu jako odrębny punkt, bo zauważyłem wielkie ożywienie przygód, których mało kto robił. Zawsze jak wspólne to tylko Grobowce i czasem cośinnego było na handlu. A teraz chodzi wszystko: atak na łupieżców, oblężenie, bukanierzy, jezioro, groby. Ostatnio mniej Wir a na początku było go więcej. Może inne okazały się lepsze, wygodniejsze? 0
    Bez Walentynek ciężko, więc trzeba na nie postawić.

    Ogólnie, miałem zawsze nadmiar grobowców, jeziora, bukanierów. Przyszedł event i mi wszystko wyczyściło 0 A taki ruch na serwerze jakby ktoś dworzec otworzył. Nawet grobowce są już sprzedawane 0 bo jest deficyt na przygody.

    5. U kupca
    Tu jest trudno. Dużo tego jest, niektóre domki nawet x7, więc nie tak jak kiedyś, że można było kupić wszystko i to dość łatwo. Tu trzeba dużo pracy i waluty. Jest trochę budynków strategicznych, które warto mieć. I to nie ceny są wysokie, tylko trudniej dostępne kwiatki. Osobiście udało mi się kupić wszystko co planowałem i to już na tym etapie, ale jest trudno.

    6. Budowle dziwne
    Coraz więcej budynków typu - im więcej tym szybciej, nie do końca to jest fajne, bo czasem trzeba to latami zbierać (np. 1 budynek, 2 na event i nie ma go potem nigdzie). Cukiernika da się przeżyć ale drzewo miłości, to już jakiś kosmos. Ktoś tam nieźle odleciał 0
    Jak ktoś to wyprowadzi na odpowiedni poziom, np gdzie daje 1000% to aby to się zregenerowało (6h trwania) w czasie 1:1 to trzeba budynków chyba z 20. Po co mi taka premia, która odpalę sobie raz na tydzień. Nie wiem, może jest jakieś uzasadnione zastosowanie, ale nie jest to budynek dający regularne premię. Jeśli ma tak być, to trzeba na niego masę kasy wyłożyć i conajmniej kilka lat zbierać (tylko 3x na event).

    Uroczy ogród, to moim zdaniem kolejny taki. Człowiek się musi nagimnastykować ustawiając aby to dawało jakieś realne (choć nie wiem czy to dobre słowo...) premie a i tak one są słabe, bo można zastąpić je czymś innym i to szybciej. Może się mylę i ktoś wie jak z tego coś zrobić, ale to moja opinia.

    Miłosne uniesienie - to działa w sumie fajnie, tylko zastanawia mnie jak to działa 0 Jak mam premie typu przekąska stadionowa, to mnoży to x2, podobnie zombie i te inne mniejsze. Natomiast dowalony olej maszynowy nie zmienia się w ogóle. Chyba, że max uprawa na kwiatkach to x10. Olej z prestiżową daje x10 i pomnożenie tego x2 to już nie wchodzi w grę.

    7. Podsumowując
    Ogólnie spodziewałem się trudnego eventu - w zeszłym roku przegapiłem, jak w zasadzie prawie każdy (byłem wtedy kiedy nie było eventu 0 ...) więc raz się chciałem spiąć, tym bardziej, że zapowiadał się trudny. Udało się, ale nawet gdybym nie zdobył co chciałem, uważam, że forma jest OK. O ile czasem tych wszystkich słodkości, serduszek jest za dużo i przesadnie, to da się go zaakceptować. Większych błędów nie było (nie miałem) poza obciążeniem serwera, zę czasem nie dało się wejść lub strasznie muliło.

    To tyle... takie moje prywatne wrażenia.
    Skrzydła do góry!

  3. #23
    Odkrywca
    Dołączył
    27.03.2014
    Posty
    505
    Serwer
    Nowa Ziemia
    to sie kiedyś nazywało grafomania...
    Milczenie Jaghutów przesycała ironia...
    A SERWERY i tak powinny być połączone..

  4. #24
    Osadnik Awatar Minael
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    205
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Zee4c Zobacz posta
    to sie kiedyś nazywało grafomania...
    A co? Nie doczytałeś do końca? 0 Może to nie było do Ciebie 0
    Skrzydła do góry!

  5. #25
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Minael Zobacz posta
    Po co mi taka premia, która odpalę sobie raz na tydzień.
    Po to, zeby glupi kupil, bo widzi 1000%, a potem nie mogl uzywac, bo jakby mogl, to produkowalby za duzo i rozwalal gre jeszcze bardziej.

    Strategia pt. "jak dac duzo tak, zeby nic nie dac" w wydaniu BB ma akurat juz paroletnia tradycje.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #26
    Osadnik
    Dołączył
    09.11.2012
    Posty
    39
    Serwer
    Kolonia
    nie każdy ma komu dać walentynkę albo che dać walentynkę. Powinna być chociaż jedna przygoda dla 1 gracza z dropem kwiatków ) .

  7. #27
    Odkrywca
    Dołączył
    27.03.2014
    Posty
    505
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Swoją drogą idiotyczna tendencja do robienia nowych budynków z premiami obszarowymi - mamy już 10 rożnych (sala miodów, drzewo miłości, świąteczna piekarnia, stacja pogody, obserwatorium, stanica, wiosenny park, uroczy ogród, cukiernik, rynek bożonarodzeniowy) a każdy trzeba mieć w kilku egzemplarzach by miał sens (choć pewnie i tak nie ma). A założę sie za w evencie wielkanocnym czekają nas całkiem nowe wspaniale budynki! Z 10000% wsparcia do nie wiem czego ale za 100 000 000 pisanek (w promocji za 75000 klejkow tylko). Powodzenia

    Aha zapomniałem dopisać ze jajka będą wpadały tylko z WIRa w ilości 3 sztuki. Grubasy wciskane od 7 lat nie będą przynosiły NIC bo trzeba wspierać kooperacje. Ale w klejkach bedzie promocja ;D
    Ostatnio edytowane przez Zee4c ; 21.02.2020 o 14:13
    Milczenie Jaghutów przesycała ironia...
    A SERWERY i tak powinny być połączone..

  8. #28
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam serdecznie.

    Bardzo Wam dziękuję za wszystkie opinie, wkrótce wszystko przekażę deweloperom.
    Zostało jeszcze trochę czasu wiec, jeśli ktoś ma jeszcze coś do dodania, to gorąco zachęcam.

    Wasze opinie są dla nas bardzo ważne!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  9. #29
    Osadnik Awatar Marzenka87
    Dołączył
    16.03.2017
    Posty
    180
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Minael Zobacz posta
    Minało już trochę czasu od startu eventu i musze conieco napisać, moich wrażeń, więc nie każdy musi się z tym zgodzić.

    1. Forma eventu
    Generalnie wszystko było napisane na początku, że będzie to trudniejszy event, więcej trzeba wypracować grając wspólnie a mniej jako jednostka. Czyli promowane przygody wspólne a solo -jak ktoś lubi za darmo to ok 0
    Jako, że to Walentynkowy, to generalnie jest ok, fajne pomysły, trochę do poprawy ale da się przeżyć. Ale są też wkurzające rzeczy - jak wchodze na wyspę a mi tu płatkami sype. Straszne... 0

    2. Odkrywcy
    Wiadomo - nie do końca podoba mi się, że odkrywcy przynoszą mniej, a im krótsze tym bardziej jest to opłacalne. To trochę próba przyklejenia gracza do ekranu, bo wariaci będą odkrywcami ładować na krótkich. Ja puszczam 2x dziennie i starczy - nie ważne czy wolny, szybki - czas mają podobny tylko czasem są to średnie, długie itp. Wysyłam ich kiedy mi to pasuje a nie kiedy to się opłaca.

    3. Walentynnki
    Pomysł fajny, niby tylko 3h ale zauważyłem, że to czasem i tak dla mnie za dużo. 3h OK, ale więcej byłoby już za dużo, a 2h.... może czasami za krótko. Wtedy robię sobie sesję, jakieś groby, jeziora, bukanierzy, oblężenie itp. To jest czas, który w sumie raz dwa razy dziennie da się poświęcić. Kilka takich "sesji" i mamy pełne pola. Tak więc tragedii nie ma. Na początku mówiłem, czemu tak mało ale to jednak ma jakiś sens - przyklejamy się na max 3h i tyle, a tak to by kusiło aby cały dzień siedzieć. Jak komuś zależy, to odpala po raz kolejny 0
    Wadą są same premiowania. Nie zawsze wchodzi trzecia. Tak, często sięzdarza, że niby jest dźwięk, niby coś tam "weszło" ale za chwilę nie działa premia. Może to wina obciążenia serwera, bo każdy tłucze przygody, a może jakiś błąd premii. Czytałem, że były inne, ale mnie to nie spotkało.

    4. Przygody
    Tu jako odrębny punkt, bo zauważyłem wielkie ożywienie przygód, których mało kto robił. Zawsze jak wspólne to tylko Grobowce i czasem cośinnego było na handlu. A teraz chodzi wszystko: atak na łupieżców, oblężenie, bukanierzy, jezioro, groby. Ostatnio mniej Wir a na początku było go więcej. Może inne okazały się lepsze, wygodniejsze? 0
    Bez Walentynek ciężko, więc trzeba na nie postawić.

    Ogólnie, miałem zawsze nadmiar grobowców, jeziora, bukanierów. Przyszedł event i mi wszystko wyczyściło 0 A taki ruch na serwerze jakby ktoś dworzec otworzył. Nawet grobowce są już sprzedawane 0 bo jest deficyt na przygody.

    5. U kupca
    Tu jest trudno. Dużo tego jest, niektóre domki nawet x7, więc nie tak jak kiedyś, że można było kupić wszystko i to dość łatwo. Tu trzeba dużo pracy i waluty. Jest trochę budynków strategicznych, które warto mieć. I to nie ceny są wysokie, tylko trudniej dostępne kwiatki. Osobiście udało mi się kupić wszystko co planowałem i to już na tym etapie, ale jest trudno.

    6. Budowle dziwne
    Coraz więcej budynków typu - im więcej tym szybciej, nie do końca to jest fajne, bo czasem trzeba to latami zbierać (np. 1 budynek, 2 na event i nie ma go potem nigdzie). Cukiernika da się przeżyć ale drzewo miłości, to już jakiś kosmos. Ktoś tam nieźle odleciał 0
    Jak ktoś to wyprowadzi na odpowiedni poziom, np gdzie daje 1000% to aby to się zregenerowało (6h trwania) w czasie 1:1 to trzeba budynków chyba z 20. Po co mi taka premia, która odpalę sobie raz na tydzień. Nie wiem, może jest jakieś uzasadnione zastosowanie, ale nie jest to budynek dający regularne premię. Jeśli ma tak być, to trzeba na niego masę kasy wyłożyć i conajmniej kilka lat zbierać (tylko 3x na event).

    Uroczy ogród, to moim zdaniem kolejny taki. Człowiek się musi nagimnastykować ustawiając aby to dawało jakieś realne (choć nie wiem czy to dobre słowo...) premie a i tak one są słabe, bo można zastąpić je czymś innym i to szybciej. Może się mylę i ktoś wie jak z tego coś zrobić, ale to moja opinia.

    Miłosne uniesienie - to działa w sumie fajnie, tylko zastanawia mnie jak to działa 0 Jak mam premie typu przekąska stadionowa, to mnoży to x2, podobnie zombie i te inne mniejsze. Natomiast dowalony olej maszynowy nie zmienia się w ogóle. Chyba, że max uprawa na kwiatkach to x10. Olej z prestiżową daje x10 i pomnożenie tego x2 to już nie wchodzi w grę.

    7. Podsumowując
    Ogólnie spodziewałem się trudnego eventu - w zeszłym roku przegapiłem, jak w zasadzie prawie każdy (byłem wtedy kiedy nie było eventu 0 ...) więc raz się chciałem spiąć, tym bardziej, że zapowiadał się trudny. Udało się, ale nawet gdybym nie zdobył co chciałem, uważam, że forma jest OK. O ile czasem tych wszystkich słodkości, serduszek jest za dużo i przesadnie, to da się go zaakceptować. Większych błędów nie było (nie miałem) poza obciążeniem serwera, zę czasem nie dało się wejść lub strasznie muliło.

    To tyle... takie moje prywatne wrażenia.
    Wreszcie jakaś konkretna opinia, brawo
    W paru kwestiach się z Tobą zgadzam, a w paru nie. Mi bardzo podobają się spadające płatki a te wszystkie słodkości i serduszka i walentynkowe wiadomości są ok, jak na ten Walentynkowy event Co do budynków tych dziwnych, cukiernik bardzo fajne premki robi, a drzewka miłości to bardziej traktuję jako ozdoby w tym roku, ale w przyszłym mogą już być całkiem niezłe, na razie odpalam je co drugi dzień. Miłosne uniesienie nie łączy się z innymi premiami tego typu, czyli właśnie z prestiżem, ale da się więcej niż x10 mieć z upraw przy pomocy drzewek, bo aż x22. Uroczy ogród dla mnie akurat jest zbędnym budynkiem.
    Ogólnie event na plus, nie za długi i nie za krótki, za to był fajnym wyzwaniem i jest satysfakcja z zakupów

  10. #30
    Osadnik
    Dołączył
    31.03.2016
    Posty
    73
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Minael Zobacz posta
    Po co mi taka premia, która odpalę sobie raz na tydzień.
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Po to, zeby glupi kupil, bo widzi 1000%, a potem nie mogl uzywac, bo jakby mogl, to produkowalby za duzo i rozwalal gre jeszcze bardziej.
    Świątecznej piekarni można użyć tylko raz na tydzień, a więc jeszcze rzadziej niż drzewa miłości. No chyba, że ma się 4 sztuki (a tyle było do zdobycia w ostatnim evencie), to wtedy można ją odpalić już co drugi dzień, a działa aż 23 godziny. I w tym sęk, że opłaca się kupić cały komplet budynków jednego typu i dobrze ustawić, ew. rozbudować jeden z nich.

Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.