Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Blog Dewelopera: Wydarzenie Walentynkowe 2020

 1. #1
  Community Manager Awatar BB_Penelopa
  Dołączył
  23.07.2015
  Posty
  5,611
  Serwer
  Nowa Ziemia

  Blog Dewelopera: Wydarzenie Walentynkowe 2020


  Teksty Dev Blog są dostarczane przez zespół programistów w języku angielskim.
  Aby uniknąć utraty lub sfałszowania informacji, później zostanie dostarczone osobne tłumaczenie.

  Informacje o projektowaniu wydarzeń i zmiany w wydarzeniu walentynkowym


  Dziękujemy wszystkim za opinie i podzielenie się przemyśleniami na temat drugiego roku, w którym obchodzimy walentynki. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie tym tematem, uważamy, że jest to dobra okazja, aby nasi developerzy wyjaśnili Wam, jaki jest ich tok myślenia i cel.

  Duch Świąt Bożego Narodzenia
  Na początek chcemy podkreślić, że naszym celem jest, aby każde wydarzenie było wyjątkowe i miało swój indywidualny charakter. Na przykład event zimowy powinien odzwierciedlać świątecznego ducha i splendor. W ten sposób został zaprojektowany jako spokojny, hojny i czarujący. Na kilka sposobów powinien być odczuwalny jako prezent. Obejmuje to kalendarz, doładowanie punktów doświadczenia, budynek jako nagrodę za ukończenie łańcucha zadań, brak wymogu grindowania przygód w celu uzyskania prezentów i wysokie łupy odkrywców. Nacisk kładziony jest na łatwe do wykonania, ale satysfakcjonujące zadania. To sprawia, że wydarzenie jest mniej czasochłonne i bardziej dostępne dla wszystkich graczy.

  Z jednej strony pozwala to wszystkim zdobyć wiele nagród, spędzając cenny czas z przyjaciółmi i rodziną. Z drugiej strony sprawia to, że wydarzenie jest łatwiejsze w porównaniu do innych, a zatem nie stanowi wystarczającego wyzwania dla części naszej społeczności. Nie chcemy jednak, mimo tej sytuacji, zmieniać niektórych aspektów wydarzenia - takich jak „brak prezentów w łupach przygodowych” - aby te ogólne wrażenia i odczucia związane z tym eventem pozostały nienaruszone.

  Złoty środek
  W porównaniu do wydarzenia zimowego inne wydarzenia są projektowane w taki sposób, aby były trudniejsze i bardziej wymagające. Jednym sposobem na osiągnięcie tego jest zwiększenie trudności wydarzenia bez wykluczania nikogo poprzez zwiększenie ilości i jakości możliwych nagród. Dzięki temu wszyscy gracze staną przed wyzwaniem i będą mieli cele do wykonania do ostatniego dnia wydarzenia. Czasami oznacza to również, że nie wszystkie elementy można wykreślić z listy życzeń wszystkich graczy jako zrealizowane. Zawsze staramy się znaleźć złoty środek dla wszystkich graczy i typów graczy, bez poświęcania ogólnych zaplanowanych wrażeń z wydarzenia. Jednym z przykładów jest doładowanie 3x PD, które dodaliśmy do wydarzenia zimowego. Ta zmiana nie kolidowała z intencją projektu, ale uczyniła ją bardziej ekscytującą dla graczy, którzy chcą spędzić więcej czasu w grze.  Wysiłek dla miłości
  Wszystko to prowadzi nas teraz do wydarzenia walentynkowego i tegorocznych zmian.

  Nasza wizja eventu na walentynki jest pod wieloma względami przeciwieństwem wydarzenia zimowego. Wydarzenie ma być krótsze i wymagać różnorodnych umiejętności oraz większego wysiłku na wiele sposobów. Tak jak w przypadku, gdy któryś z Settlersów chce zdobyć serce specjalnego Settlersa w swoim życiu.

  Ponieważ wydłużyliśmy czas trwania wydarzenia o 4 dni i dodaliśmy kalendarz do tegorocznego wydarzenia, który jak wiemy bardzo się graczom podoba, wprowadziliśmy również inne zmiany, aby zachować właściwe wrażenia i odczucia związane z walentynkami.

  Oznacza to, że nie będzie łatwo, ale wysiłki będą jeszcze bardziej satysfakcjonujące. W tym przypadku chcemy, aby nagrody były wyjątkowe, ekstrawaganckie i ekskluzywne. Niczym prezent, który chcesz dać lub zdobyć z okazji walentynek.


  Cukiernik i Drzewko Miłości to potężne nowe dodatki i są odpowiednio wycenione. Chcemy, aby budynki walentynkowe były wyjątkowo rzadkie, by były czymś specjalnym i unikatowym. Jeśli te i inne nagrody zostaną rozprzestrzenione zbyt szeroko, utracą swoją wyjątkowość, a wraz z nią swoją wartość.

  Współpraca w zespole jest kluczowa
  Ponadto wydarzenie na walentynki koncentruje się na interakcjach z innymi graczami. Oznacza to jednak nie tylko granie z innymi i przygody kooperacyjne. Odnosi się to również do wzajemnej wymiany premii. Trzeba opracować zbiorową strategię, aby uzyskać jak najwięcej kwiatów. Celem jest dyplomacja, a w ostateczności handel. Jeśli wszystkie te opcje zostaną wykorzystane, można osiągnąć wspaniałe wyniki. Łupy odkrywców nie pasują do tej wizji, ponieważ nie wymagają interakcji z innymi. Dlatego zmniejszyliśmy liczbę walentynkowych kwiatów, które będą przynoszone z poszukiwań skarbów, szczególnie w przypadku dłuższych poszukiwań.

  Przy zwiększonym wysiłku i przenikliwym myśleniu można wiele osiągnąć - jesteśmy przekonani, że wykorzystacie możliwości, które dodaliśmy w ciągu ostatnich miesięcy oraz te które dodamy wraz z tym wydarzeniem i że znajdziecie metodę, jak zmaksymalizować zyski. Zachęcamy do dzielenia się i omawiania swoich strategii z innymi Settlersami.

  Kilka pomocnych wskazówek
  Nie zapomnijcie użyć walentynkowych premii, aby zwiększyć doładowanie kwiatów i zyskać więcej zasobów. Pomyślcie o wykorzystaniu zwiększonych nagród do handlu z innymi. Pamiętajcie, że tylko gracze, którzy mają aktywne premie walentynkowe, otrzymują zwiększone nagrody. Premia nie liczy się automatycznie dla przyjaciół zaproszonych na przygody. Nie zapominajcie też, że Wasze farmy kwiatowe będą nadal produkować podczas fazy usuwania! Pomagajcie sobie nawzajem w osiąganiu celów. Najsilniejsze zespoły będą mogły uzyskać najlepsze wyniki.

  Mamy nadzieję, że rzuci to Wam nieco światła na to, jak myślimy, projektujemy i podejmujemy decyzje. Niemniej czekamy też na Wasze opinie na temat wydarzenia, aby nadal je ulepszać, jak zawsze.

  Dziękuję wszystkim za przeczytanie. Miłego grania i powodzenia w czasie wydarzenia walentynkowego!

  Swoje opinie na temat bloga dewelopera możecie wyrazić > tutaj <.

  Ostatnio edytowane przez BB_Penelopa ; 30.01.2020 o 19:56

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.