Zobacz wyniki ankiety: Czy potrzebny jest dzień darmowego przesuwania budynków?

Głosujących
81. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    78 96.30%
  • NIE

    3 3.70%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: ✘ Dzień darmowego przesuwania budynków

  1. #21
    Moderator Forum Awatar MOD_Victoria
    Dołączył
    25.02.2015
    Posty
    2,235
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez zjadaczasu Zobacz posta
    Jest przypadek krytycznych zmian, ponieważ jak już wspominałam i potwierdzają inni gracze ("Z pół roku temu przestawiałem jakieś budynki, tylko w dwa (2) miejsca nie mogłem nic postawić ponownie.") mapa jest inna w swojej możliwości zabudowy od tej, którą zabudowaliśmy.
    Nie jest, ponieważ w ostatnim czasie nie wprowadzono do gry żadnych zmian, które miały wpływ na ilość dostępnych miejsc pod zabudowę, ani nie występowały krytyczne błędy, które powodowały np zablokowanie strefy (uszkodzony obszar serwera) ani np. generałów, jak wtedy gdy lądowali na pustych studniach/wyjałowionych polach, co powodowało ich unieruchomienie.

    Owszem jest inna, a dlaczego jest inna, opisano tutaj.
    Wprowadzona była zmiana, po której niemożliwe stało się np. stawianie budynków mieszkalnych czy warsztatów na złożach lub likwidowanie przeszkadzających krzaczków poprzez stawianie na nich grządek z kwiatami. I dlatego, jeśli ktoś teraz przestawia budynki, to może być zdziwiony nagłym brakiem miejsc.

    Stosowne wydarzenie z przestawianiem budynków po tej konkretnej zmianie miało już miejsce, kto chciał ten skorzystał.

    Pozdrawiam
    MOD_Victoria
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 18.10.2019 o 20:49

  2. #22
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wprowadzenie do gry rynku bozonarodzeniowego, jak i uroczych ogrodow, bylo "krytyczna" zmiana, wymagajaca znaczacej zmiany podejscia do zabudowy wyspy, jesli chce sie wykorzytac w pelni mozliwosci tych budynkow.
    Ostatnio edytowane przez Ranhea ; 19.10.2019 o 12:35

  3. #23
    Osadnik
    Dołączył
    18.10.2019
    Posty
    31
    Serwer
    Nowa Ziemia
    nie bedzie zadnego przestawiania budynków... nic juz nie bedzie w tej grze!!!!!!!!!!!!

  4. #24
    Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    182
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez MOD_Victoria Zobacz posta

    Wprowadzona była zmiana, po której niemożliwe stało się np. stawianie budynków mieszkalnych czy warsztatów na złożach lub likwidowanie przeszkadzających krzaczków poprzez stawianie na nich grządek z kwiatami. I dlatego, jeśli ktoś teraz przestawia budynki, to może być zdziwiony nagłym brakiem miejsc.
    MOD_Victoria
    Nigdy nie czyściłam wyspy kwiatkami, bo od zawsze do dzisiaj mam na niej wystarczająco miejsca i jeszcze spory zapas. Po prostu mam budowle, których zasięg nie jestem w stanie wykorzystać bez gruntownego przebudowania wyspy.
    Bardzo mi przykro, że Wasz - a szczególnie Viktorii głos jest zawsze jednoznaczny - NIE.
    Cytat Zamieszczone przez chocisz_rev Zobacz posta
    nie bedzie zadnego przestawiania budynków... nic juz nie bedzie w tej grze!!!!!!!!!!!!
    Na to wygląda, ze masz rację.

  5. #25
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    14.08.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jestem za

  6. #26
    Moderator Forum Awatar MOD_Victoria
    Dołączył
    25.02.2015
    Posty
    2,235
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez zjadaczasu Zobacz posta
    Bardzo mi przykro, że Wasz - a szczególnie Viktorii głos jest zawsze jednoznaczny - NIE.
    Czuję się wywołana do tablicy, więc odpowiem:
    Prywatnie mogę mieć, i często mam zupełnie inne zdanie niż programiści. W tym przypadku brzmi tak: nie mam nic przeciw takiemu wydarzeniu. Robię przemeblowania na bieżąco, więc ani mnie to ziębi, ani parzy.

    Wypowiadam się jednak z pozycji moderatora, i tutaj sprawa wygląda następująco:
    Tłumaczę Wam, co, według programistów, byłoby uzasadnionym powodem uruchomienia w grze mini-eventu pod tytułem "Tydzień/Dzień darmowego przenoszenia budowli."
    I nie, wprowadzenie do gry Rynku Bożonarodzeniowego czy Uroczego Ogrodu, nie spełnia tych kryteriów.

    Masz rację, jeśli chodzi o ogół pomysłów/sugestii związanych z grą, jeżeli w ogóle się wypowiadam, to z moich postów najczęściej wywnioskować można odpowiedź "NIE". Ale nie jest to mój głos, bo to nie moderator, ani nie BB_Penelopa decyduje o wprowadzaniu do gry czegokolwiek.

    Jeżeli już piszę posty na forum dotyczące pomysłów w grze, nie są to wróżby z fusów, ani moje stanowisko, tylko robię to w imieniu BB_Penelopy.
    Tutaj wyjaśniłam dlaczego tak jest. Rolą moderatora jest pilnowanie porządku (w tym przypadku na forum, chociaż jak wiesz jestem też moderatorem czatu) oraz obustronna pomoc. I poprzez swoje działania staram się pomóc BB_Penelopie i troszkę ją odciążyć. BB_Penelopa od jakiegoś czasu pełni nie tylko funkcję Community Managera, ale też Game Mastera, czyli poza swoimi zadaniami, wykonuje też obowiązki, które należały wcześniej do BB_Taku i BB_Anash. Staram się też pomóc Wam, przekazując Wam info "z góry" tak często, jak to możliwe.

    Oprócz tego scalam i zamykam tematy, oraz wykonuję inne swoje zadania zgodnie z wytycznymi.

    W tym wątku starałam się wyjasnić, co własciwie dzieje się po przekazaniu Waszych życzeń.
    O ile w ogóle po przekazaniu pomysłu dalej BB_Penelopa otrzyma odpowiedź zwrotną, prawie na pewno będzie to odpowiedź "NIE".
    Wynika to z faktu, iż projektanci gry dokonują wstępnej selekcji. Potem rozważają, co się będzie działo dalej z tymi sugestiami. Nie chcą też składać żadnych obietnic, i dlatego, o ile mówią cokolwiek, mówią "NIE", albo "może kiedyś, nie teraz", nigdy "TAK".

    Przykładem pomysłu, który wstępnie był przez programistów oznaczony jako niemożliwy do zrealizowania, ale po kilku/nastu miesiącach pasował do obecnego planu rozwoju gry i został zrealizowany, jest między innymi niewyczerpana kopalnia żelaza, czy drugi introligator z możliwością kolejkowania ksiąg.

    Poza tym, lepiej jest powiedzieć "NIE" i później pozytywnie zaskoczyć społeczność wprowadzając pożądaną funkcję/budynek do gry, niż obiecać coś, następnie na skutek zmiany decyzji wycofać się z tego, i czytać Wasze posty i komentarze wyrażające niezadowolenie.

    Mam nadzieję, że moja odpowiedź jest wystarczająca i rozwiała wszystkie watpliwości.
    MOD_Victoria
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 20.10.2019 o 15:07

  7. #27
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez MOD_Victoria Zobacz posta

    O ile w ogóle po przekazaniu pomysłu dalej BB_Penelopa otrzyma odpowiedź zwrotną, prawie na pewno będzie to odpowiedź "NIE".

    MOD_Victoria
    Czyli wychodzi na to że "mózgiem" BB są w większości kobiety :P

    Ogólnie to dziękuję za wypowiedź, przynajmniej wiadomo na czym stoimy.
    No i wychodzi na to że źle głosujemy w ankietach... jeżeli przez rok, czy dwa, BB_Penelopa nie przekazała by żadnego pomysłu, może wtedy projektantom gry by się głębiej zastanowili...

    (projektant gry) - co tam słychać Penelopko ? - a nic, po staremu jakby, ino narzekają...
    (projektant gry) - tak się zastanawiamy... grają tam w Polsce jeszcze ? bo od dwóch lat nie przekazałaś żadnego pomysłu...
    (BB_Penelopa) - grają, grają, pomysłów mają tysiące, tylko co mam wysyłać, jak w ankietach jest średnio po 50.000 głosów na NIE :P

    Pozdrawiam
    Andom3da

  8. #28
    Moderator Forum Awatar MOD_Victoria
    Dołączył
    25.02.2015
    Posty
    2,235
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Źle zrozumiałeś.

    Ogólnie, jeżeli chodzi o ankiety i Wasze pomysły:

    odpowiedź "NIE" wynika z faktu, że projektanci nie chcą składać obietnic, żeby później, w przypadku zmiany decyzji, nie było ogólnoświatowego narzekania.
    Dlatego albo nie ma odpowiedzi zwrotnej, co znaczy, że pomysł nie został wykluczony od razu, albo jest odpowiedź "NIE".
    Z drugiej strony... Podałam wyżej przykłady pomysłów, które najpierw były odrzucone, a po czasie zrealizowane, czyli wniosek jest jeden: nigdy nic nie wiadomo. :P

    Jeśli zaś chodzi o bieżący pomysł, stanowisko developerów jest jasne. W tej chwili nie zostanie zrealizowany, ale tak jak napisałyśmy z BB_Penelopą powyżej: Nikt całkowie nie wyklucza takiego wydarzenia, jeśli w przyszłości zdarzy się jakaś aktualizacja, która będzie miała wpływ na zmianę miejsc pod zabudowę, to oczywiście sugestia zostanie na nowo rozpatrzona, i być może taki tydzień darmowego przenoszenia budowli pojawi się ponownie w grze.

  9. #29
    Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    182
    Serwer
    Nowa Ziemia
    A świstak siedzi i zawija te sreberka...

  10. #30
    Osadnik
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    182
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Przy ciągle pojawiających się nowych budynkach w grze, pojawiają się w związku z tym nowe koncepcje wyspy - to bardzo potrzebne, żeby móc to przemyśleć i przestawiać bez konsekwencji, a to co czytam powyżej ze strony Bb wygląda na klasyczny argument "Nie bo nie"
    Ostatnio edytowane przez Lumpola ; 24.10.2019 o 00:55

Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.