Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Aktualizacja dla Społeczności - 27.05.2019 - Dyskusja

  1. #11
    Odkrywca Awatar kinia19910
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    916
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez chrisoset Zobacz posta
    do czasu rozwiązania problemu z kwaterami nie zredukować czasu powrotu na wyspę mikołajów oraz niespakowanego woja do paru minut? Przeca to zmiana 1-2 parametrów.
    Mikołaje już wracają szybciej, albo mi sie wydaje. A co do zmiany parametrów... ja bym powiedziała "lepiej nie ruszać, bo wybuchnie"

  2. #12
    Odkrywca Awatar horis
    Dołączył
    07.04.2015
    Posty
    588
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez majsterpaulek60 Zobacz posta
    jeszcze odnośnie obserwatorium co mi z tego że generałowie szybko przemieszczają się na przygodę ale bez woja
    wysylaj wojo gienkami
    gra to przyjemnosc, ale kulturka musi byc;
    moze bywam brutalny, ale za to szczery

  3. #13
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    23.11.2012
    Posty
    306
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez horis Zobacz posta
    wysylaj wojo gienkami
    chodziło mi o sam fakt " naprawy " obserwatorium ale dziękuje za propozycje daje sobie rade wysyłam wojo na przygodę mikołajami a wracają kwatermistrzami ale po co kombinować

  4. #14
    Osadnik
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    129
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Dzięki za informację o wątkach podjętych przez zespół wsparcia gry. Przynajmniej wiemy co się dzieje. Jak widzę po wpisach, kilku się cieszy że im coś się poprawiło, szczególnie w górskim klanie który jest bardzo kosztowny. Reszta narzeka że NIC nie zrobiliście, i należy zrozumieć ich punkt widzenia. Dlatego też ja w ogóle nie rozpocząłem tej górskiej przygody z całym łańcuchem.

    Obserwatorium, co chwila informujecie że naprawiliście gienka1, gienka2 i tak dalej. To kompletnie nie ma sensu. Poza tym naprawiacie jedynie podstawową gwiezdną premię. ja mam też premię maksymalną (a mogłem kupić coś innego), i mi oraz paru innym osobom o których wiem działa to nadal fatalnie. To wygląda tak, jakby był problem z samym podstawowym algorytmem wyliczania czasu podróży, a wy pewnie dodajecie do zepsutego algorytmu 1000 warunków, aby naprawiać gienka po gienku. to oczywiście moje podejrzenie, ale tak to właśnie wygląda. potem pewnie znowu dorzucicie jakiegoś kolejnego gienka, i problem zacznie się od nowa. to wygląda jak wygładzanie asfaltu wylanego w dziurę ........ gumowiakiem, i na wiosnę asfalt znowu się "wytapia" odsłaniając dziurska. to chyba trafna analogia


    Drugi zauważony problem, gra robi freeeeeza jak gienki wracają stadem. jest to bardzo uciążliwe.

    Trzeci problem, ależ jest tych problemów po załadowaniu gry, jak się przechodzi na przygodę pierwszą, drugą, trzecią, do znajomych, to w systemie operacyjnym użytkownika widać że gra (przeglądarka) pożera coraz więcej RAM, coraz bardziej muli, ruchu sieciowego prawdopodobnie nie zwiększa, ale muli. coś liczy tak, jakby flash nie radził sobie z nadmiarem obiektów które nie są prawidłowo usuwanie z RAM. Widać to zresztą po zwiększającym się też obciążeniu CPU przy przechodzeniu z planszy na planszę, i w końcu restart gry / relog jest nieunikniony.


    Z tych najważniejszych to tyle. Kilka rzeczy niestety powinniście przeprojektować, a tak naprawdę powinniście zrobić refaktoring całego kodu, i przy tej okazji przejść z flash na html5. co z tego że html5 pod wieloma względami działa gorzej od flash (a pod innymi lepiej), skoro wkrótce flash wypadnie z każdej sensownej przeglądarki? I nie wprowadzajcie nowych rzeczy do kolejnych wydarzeń bo to traci sens.

    Na koniec, ze strony głównej wywaliliście info o niespodziewanej konserwie, właśnie o tej którą opisujecie w tym wątku. Mam na myśli tę konserwę którą zaczęliście o 2:00 w nocy, pierwotnie mieliście skończyć o 8:00 rano lecz poszedł update że coś jeszcze zrobicie i przedłuży to konserwę do 12:00 (ok, tak może być), lecz albo z czegoś zrezygnowaliście, albo poszło nadspodziewanie dobrze i skończyliście między 9:00 a 10:00 (nie pamiętam kiedy). Super. Lecz ostatecznie usunęliście z głównej wpis o tej konserwie. Fatalnie.

    No cóż, życzę obrania właściwego kierunku rozwoju gry. Ale jak już tkwicie przy tym flashu, to może lepiej zróbcie wersję natywną z użyciem OpenGL albo Vulcan, to od razu nie będzie problemu z implementacją i na Windows i na Linux. Nie róbcie tej gry w DirectX, ta gra nie wymaga mega wydajności od grafiki.

    Pozdrawiam, wieloletni gracz.

  5. #15
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wiadomości z głównej nie są usuwane, a jedynie minimalizowane a potem ukrywane, wszytko masz w archiwum na dole.
    Co do ramu to nie wypada się z tobą nie zgodzić. Po zalogowaniu chrom bierze kolo 700-800MB, potem ta ilość tylko rośnie, mój rekord to 1,6GB ale wtedy to już gra jest kompletnie niegrywalna, wszytko skacze i relog to jedyna opcja.

  6. #16
    Początkujący Odkrywca Awatar Freha
    Dołączył
    21.04.2012
    Posty
    436
    Serwer
    Nowy Świat
    "Chociaż nasi programiści są w pełni skoncentrowani na tym, by rozwiązać tę kwestię, nie jesteśmy pewni, czy któreś rozwiązanie będzie gotowe do czasu wprowadzenia Letniego Wydarzenia około połowy czerwca 2019 roku"


    czyli kolejny event w plecy....super!

  7. #17
    Osadnik
    Dołączył
    08.06.2012
    Posty
    225
    Serwer
    Kolonia
    poprawcie logowanie , od tego się przecież grac zaczyna:P

  8. #18
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez znik3040 Zobacz posta
    Dzięki za informację o wątkach podjętych przez zespół wsparcia gry. Przynajmniej wiemy co się dzieje. Jak widzę po wpisach, kilku się cieszy że im coś się poprawiło, szczególnie w górskim klanie który jest bardzo kosztowny. Reszta narzeka że NIC nie zrobiliście, i należy zrozumieć ich punkt widzenia. Dlatego też ja w ogóle nie rozpocząłem tej górskiej przygody z całym łańcuchem.

    Obserwatorium, co chwila informujecie że naprawiliście gienka1, gienka2 i tak dalej. To kompletnie nie ma sensu. Poza tym naprawiacie jedynie podstawową gwiezdną premię. ja mam też premię maksymalną (a mogłem kupić coś innego), i mi oraz paru innym osobom o których wiem działa to nadal fatalnie. To wygląda tak, jakby był problem z samym podstawowym algorytmem wyliczania czasu podróży, a wy pewnie dodajecie do zepsutego algorytmu 1000 warunków, aby naprawiać gienka po gienku. to oczywiście moje podejrzenie, ale tak to właśnie wygląda. potem pewnie znowu dorzucicie jakiegoś kolejnego gienka, i problem zacznie się od nowa. to wygląda jak wygładzanie asfaltu wylanego w dziurę ........ gumowiakiem, i na wiosnę asfalt znowu się "wytapia" odsłaniając dziurska. to chyba trafna analogia


    Drugi zauważony problem, gra robi freeeeeza jak gienki wracają stadem. jest to bardzo uciążliwe.

    Trzeci problem, ależ jest tych problemów po załadowaniu gry, jak się przechodzi na przygodę pierwszą, drugą, trzecią, do znajomych, to w systemie operacyjnym użytkownika widać że gra (przeglądarka) pożera coraz więcej RAM, coraz bardziej muli, ruchu sieciowego prawdopodobnie nie zwiększa, ale muli. coś liczy tak, jakby flash nie radził sobie z nadmiarem obiektów które nie są prawidłowo usuwanie z RAM. Widać to zresztą po zwiększającym się też obciążeniu CPU przy przechodzeniu z planszy na planszę, i w końcu restart gry / relog jest nieunikniony.


    Z tych najważniejszych to tyle. Kilka rzeczy niestety powinniście przeprojektować, a tak naprawdę powinniście zrobić refaktoring całego kodu, i przy tej okazji przejść z flash na html5. co z tego że html5 pod wieloma względami działa gorzej od flash (a pod innymi lepiej), skoro wkrótce flash wypadnie z każdej sensownej przeglądarki? I nie wprowadzajcie nowych rzeczy do kolejnych wydarzeń bo to traci sens.

    Na koniec, ze strony głównej wywaliliście info o niespodziewanej konserwie, właśnie o tej którą opisujecie w tym wątku. Mam na myśli tę konserwę którą zaczęliście o 2:00 w nocy, pierwotnie mieliście skończyć o 8:00 rano lecz poszedł update że coś jeszcze zrobicie i przedłuży to konserwę do 12:00 (ok, tak może być), lecz albo z czegoś zrezygnowaliście, albo poszło nadspodziewanie dobrze i skończyliście między 9:00 a 10:00 (nie pamiętam kiedy). Super. Lecz ostatecznie usunęliście z głównej wpis o tej konserwie. Fatalnie.

    No cóż, życzę obrania właściwego kierunku rozwoju gry. Ale jak już tkwicie przy tym flashu, to może lepiej zróbcie wersję natywną z użyciem OpenGL albo Vulcan, to od razu nie będzie problemu z implementacją i na Windows i na Linux. Nie róbcie tej gry w DirectX, ta gra nie wymaga mega wydajności od grafiki.

    Pozdrawiam, wieloletni gracz.
    Nie że Cię obrażam, ale urwałeś się chyba z choinki :P Opisane przez ciebie "problemy" poruszane były na forum już kilka lat temu. To że gra robi freeza jak gienki wracają stadem. To że przeglądarka zżera coraz więcej RAMu po przejściu kilku przygód. Dodam jeszcze to że gra robi freeza jeżeli przypomina Nam o jakimś zadaniu. To że gra robi freeza przez jakby reset czatów. Itp., Itd
    Już dawno ktoś pisał dlaczego tak się dzieje, a mianowicie przez to, że gra nie jest napisana jednym ciągłym kodem, tylko jest jakby posklejana z części (czat osobno, przygody osobno, gienki osobno, zadania osobno, itp.) i przez to jest jak jest, jedno wpływa na drugie i są freezy czy zacinki gry. Nie raz jest sytuacja gdy np wysyła się gienków czy odkrywców, przy czym gra informuje Nas o nowym zadaniu i dupa, trza wysyłać od nowa, nie zapamiętuje tego co robiliśmy wcześniej.

  9. #19
    Odkrywca
    Dołączył
    16.10.2014
    Posty
    1,072
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Freha Zobacz posta
    "Chociaż nasi programiści są w pełni skoncentrowani na tym, by rozwiązać tę kwestię, nie jesteśmy pewni, czy któreś rozwiązanie będzie gotowe do czasu wprowadzenia Letniego Wydarzenia około połowy czerwca 2019 roku"


    czyli kolejny event w plecy....super!
    proste pytanie po co event robic skoro sa problmy ? naprawcie gre , popracujcie nad tym i wtedy dajcie evnt , na sile chcecie zarobic ? zajmijcie sie naprawa a nie kombinowaniem jak tu ugrac pare groszy

  10. #20
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    mój rekord to 1,6GB ale wtedy to już gra jest kompletnie niegrywalna, wszytko skacze i relog to jedyna opcja.
    1.6 to u mnie norma, raz trafilem chyba na jakis wyjatkowy wyciek i doszedlem do 4.5 giga.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.