Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Aktualizacja dla Społeczności - 27.05.2019

 1. #1
  Community Manager Awatar BB_Penelopa
  Dołączył
  23.07.2015
  Posty
  4,665
  Serwer
  Nowa Ziemia

  Aktualizacja dla Społeczności - 27.05.2019

  Drodzy Gracze,

  Dzisiaj chcielibyśmy uzupełnić Aktualizację dla społeczności - post z 15 Maja 2019 roku. Jak już wspomnieliśmy poprzednio, pamiętaj, że wszystkie poniższe kroki przedstawiają nasze intencje, a ostateczne rozwiązania mogą się różnić.

  Wiekanocne Osiągnięcia 2019 - ROZWIĄZANE
  Co do tej pory zrobiliśmy?
  Podczas ostatniej konserwacji wykonaliśmy specjalny skrypt, który oznaczył zadania związane z Wielkanocnymi Osiągnięciami 2019 jako zakończone (zaliczone). Zostały przyznane Punkty Osiągnięcia, jednak związane z nimi nagrody (np. Premia „Lubczyk”) nie zostały przyznane automatycznie. Aby rozwiązać ten temat (tj. brak nagród za osiągnięcia), odpowiednie przedmioty zostały wysłane wkrótce po zatwierdzeniu poprawki.

  Kolejne kroki:
  Monitorowanie sytuacji i praca nad ulepszeniami związanymi z Systemem Osiągnięć.


  Długi czas ładowania i / lub niemożliwe ładowanie - W TRAKCIE BADAŃ
  Co do tej pory zrobiliśmy?
  Po przeanalizowaniu raportów i przetestowaniu usterek udało nam się wykluczyć pewne pierwotne przyczyny. Tak, nie zapewnia to rozwiązania, ale pomaga nam lepiej zintensyfikować wysiłki.

  Kolejne kroki:
  Dostrzegliśmy potencjalne sposoby naprawy (niektóre z nich dzięki Wam). Ten temat jest obecnie naszym priorytetem. W tej chwili nie wiemy na pewno co powoduje problem, ale mamy kilka pomysłów, które mogą ograniczyć to niepożądane zachowanie gry (np. utknięcie na ekranie ładowania przez długi czas). Chociaż nasi programiści są w pełni skoncentrowani na tym, by rozwiązać tę kwestię, nie jesteśmy pewni, czy któreś rozwiązanie będzie gotowe do czasu wprowadzenia Letniego Wydarzenia około połowy czerwca 2019 roku.


  Plany Kampanii Górski Klan - ULEPSZONE
  Co do tej pory zrobiliśmy?
  Podczas ostatniej konserwacji wykonaliśmy specjalny skrypt, który ponownie obliczył przypisane plany i rozwiązał problem wielu graczy. Wydaje się, że nie wszystkie przypadki zostały poprawnie wykonane, a to wymaga od nas dalszych badań.

  Kolejne kroki:
  Zespół Programistów jest w pełni skoncentrowany na kwestii ładowania gry i potencjalnych ulepszeniach w tym temacie. Oznacza to, że najprawdopodobniej będziemy musieli odroczyć w czasie śledzenie „skryptu planów” wraz z potencjalnym rozwiązaniem. Więcej informacji pojawi się już niedługo.


  Kampania Górski Klan, Wyprawa#5 (problem z mgłą) - ULEPSZONE
  Co do tej pory zrobiliśmy?
  Niedawno wdrożona wersja naprawiła co najmniej jeden z przypadków, które spowodowały problem z mgłą w #5 Wyprawie Kampanii Górski Klan. W tej chwili wiemy na pewno, że ulepszenie nie obejmuje wszystkich przypadków.

  Kolejne kroki:
  Po przeanalizowaniu nowych raportów (dziękujemy to, że je wysłaliście!) uważamy, że znaleźliśmy przyczynę źródłową. Wydaje się, że w niektórych przypadkach pewne wartości związane z #5 Wyprawą są ustawiane w niewłaściwy sposób, co powoduje problem z mgłą. Prace nad poprawką są już w toku, a my mamy nadzieję, że będzie ona gotowa na Wydarzenie Letnie, które rozpocznie się w okolicach połowy czerwca 2019 roku. Aczkolwiek jest jeszcze za wcześnie, abyśmy mogli stwierdzić, że owa poprawka na pewno zostanie wdrożona.


  Budynek Obserwatorium - W TRAKCIE BADAŃ
  Co do tej pory zrobiliśmy?
  Większość generałów (z wyjątkiem Kwatermistrza) działa dobrze w budynku Obserwatorium.

  Kolejne kroki:
  Mamy nadzieję że zostanie to naprawione już w czasie gdy do gry wejdzie wersja z Letnim Wydarzeniem (w połowie czerwca 2019 r.). Ponieważ jednak potencjalna poprawka nie została jeszcze opracowana, może to zostać odroczone w czasie.  Zachęcamy do podzielenia się opiniam na temat powyższego wątku > tutaj <.


  Pozdrawiamy,
  Wasz Zespół "The Settlers Online"
  Ostatnio edytowane przez BB_Penelopa ; 28.05.2019 o 17:08

 2. #2
  Community Manager Awatar BB_Penelopa
  Dołączył
  23.07.2015
  Posty
  4,665
  Serwer
  Nowa Ziemia

  Aktualizacja dla Społeczności - 28.05.2019

  Drodzy Gracze,

  Zgodnie z tym co ogłosiliśmy we wczorajszej "Aktualizacji dla społeczności - 27.05.2019" nasze wysiłki na rzecz rozwoju koncentrują się obecnie na poprawie czasu ładowania (1), a także na rozwiązaniu problemu z mgłą w Kampanii Górski Klan (2).

  Najnowsze aktualizacje dotyczące obu tematów znajują się poniżej:

  Długi czas ładowania
  Obecna sytuacja
  W dalszym ciągu staramy się znaleźć główną przyczynę długiego czasu ładowania, którego doświadczają niektórzy z Was. Mamy jednak pewne pomysły, jak poprawić ogólną sytuację, i aktywnie to badamy. Pierwszym krokiem jest dostosowanie sposobu, w jaki gra pakuje pliki. Jak niektórzy z Was zauważyli, niektóre pliki wymagane do uruchomienia gry przekraczają rozmiar 50 MB, uważamy, że niektóre przeglądarki mogą mieć trudności z obsługą dużych plików.

  Kolejne kroki?
  Aby zająć się tym tematem i miejmy nadzieję, zapobiec zablokowaniu gry podczas ładowania, postanowiliśmy wprowadzić maksymalny limit rozmiaru dla poszczególnych plików.

  Dodatkowa informacja
  W dalszym ciągu słyszymy od społeczności, że niektóre problemy z „długim czasem ładowania” można rozwiązać przełączając się na inne przeglądarki.


  Kampania Górski Klan, Wyprawa#5 (problem z mgłą)
  Obecna sytuacja
  Uważamy, że zidentyfikowaliśmy główną przyczynę tego problemu. W niektórych przypadkach wartości przypisane do niektórych ukrytych pól połączonych z #5 Wyprawą (pola te nie są widoczne z punktu widzenia graczy) nie zostały poprawnie zaktualizowane. Spowodowało to, że niektóre ustawienia związane z #5 Wyprawą nie pasowały do akceptowalnych zakresów wartości (tj. Zakresów, których oczekiwała gra), co spowodowało problem z mgłą.

  Kolejne kroki?
  Dostosowaliśmy sposób, w jaki gra obsługuje wartości „poza zakresem/zasięgiem” w tym konkretnym przypadku, i dodaliśmy kilka punktów kontrolnych, aby mieć nadzieję, że całkowicie wyeliminujemy ten problem.


  Opisane usprawnienia możecie sprawdzić na tsotesting.com.

  Zachęcamy do podzielenia się opiniam na temat powyższego wątku tutaj

  Pozdrawiamy,
  Wasz Zespół "The Settlers Online"
  Ostatnio edytowane przez BB_Penelopa ; 29.05.2019 o 13:42

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.