Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Aktualizacja dla Społeczności - 15.05.2019 - Dyskusja

  1. #21
    Osadnik Awatar WaszkoG
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    49
    Serwer
    Kolonia
    Trzymam kciuki za jak najszybsze naprawienie gry

  2. #22
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    17.07.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Czarci Gaj
    Wy sobie jaja z nas robicie. Analizujecie? sprawdzacie? próbujecie naprawić?. To kto u was jest programistą? dziadek który zakończył swoją edukację programistyczną na turbo paskalu czy goście z Procoma co płatnika pisali? Peneopa, rozumiem że jesteś zielone jabłuszko jeśli idzie o programowanie , ale uwierz, pisanie takich głupot to i tak jest mega kompromitacją. Może poproście na "xda developers" to się zlitują i w dwa tygodnie zrobią wam wersję na androida

  3. #23
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    17.03.2013
    Posty
    16
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Długi czas ładowania i / lub niemożliwe ładowanie Niestety wciąż staramy się znaleźć przyczynę tego problemu.

    Przeczytać to na głos i zrozumieć: Niestety, ale WCIĄŻ się starają!! To przykre.
    A to, że jest jak jest, to powód do zadowolenia ?

    Może.. gdyby naprawili to nie mieliby co robić.. biedaczki ..

    Podsumowując :
    Staś i Nel (oraz Fatamorgana), na pustyni :
    Staś: (podsumowuje sytuację nie bez dumy) - Choć jesteśmy na pustyni, ja wciąż odnoszę same sukcesy.
    Fatamorgana: (podsumowuje sytuację nie bez ironii) - Choć odnosisz same sukcesy, wciąż jesteście na pustyni!
    Ostatnio edytowane przez Richard_3 ; 16.05.2019 o 13:58

  4. #24
    Osadnik
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    129
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Zolw2012 Zobacz posta
    Z telefonu (T-mobile) loguje sie ok 150-180sekund, bez przesady z tymi 15minutami....
    to zależy jak mocno masz zatłoczone pasmo. ja sprawdzałem w plus i play, w obydwu przypadkach jest to identyczne i żałosne (pewnie leci przez ten sam maszt GSM). jednak nie zwalajmy winy na dostawcę komórkowego, bo zaciąganie za każdym razem 300MB (0.3GB) to gruba przesada. owe 150-180 sekund jest wtedy gdy cache zadziała, a on nie zawsze chce działać. wyczyść go i jeszcze raz zobacz jak długo się zaciąga. aha, jeszcze sobie otwórz okno karty sieciowej, abyś widział ile ci wytransmitowało, zdziwisz się. I to wszystko się dzieje zanim jeszcze pojawi się niebieska plansza w celu podłączenia się do gry. Btw, mi pokazuje przy ładowaniu (ten kolorowy pasek) transfer w okolicach od 1MBajt/s, do 1.5MBajt/s . Nie jest to dużo, ale to też nie tragedia.

    na kablowym upc (światłowód dostarcony do domu, po drodze mój routerek 100mbps), odpala się w jakieś 3min.

    Proponuję by autorzy gry zasymulowali sobie łącze o przepustowości 1MBajt/s , i zobaczyli jak to wygląda z grą.


    Cytat Zamieszczone przez AndyMcQuinn Zobacz posta
    Bez przesady, 300 MB danych przy 24 Mbit/s to niecałe 2 minuty ładowania, a przy 10 Mbit/s (przeciętna szybkość łącza) wychodzi około 4 minuty.

    Poza tym, wymuszając znaczące zwiększenie cache'u przeglądarki, jak BB sugeruje w poście o "usprawnianiu" ładowania, rzeczywiście wyraźnie polepsza się czas ładowania. Ja zwiększyłem cache do około 800 MB i gra ładuje mi się obecnie poniżej pół minuty, gdy wcześniej było to właśnie 2-5 minut. Jest to jednak okupione znacznie większą zajętością pamięci podczas gry w TSO i nie każdy może sobie na to pozwolić.

    Natomiast co do tego ładowania danych z różnych serwerów, to zgodzę się, ze jest to bardzo dziwna praktyka. Czyżby BB nie stać było na utrzymywanie swoich stałych serwerów, żeby dane ładowały się z jednego miejsca?
    No właśnie. wylądowałem w miejscu o słabej infrastrukturze, i .... mam 1Mbit czyli orientacyjnie 2*24=48min. ale na stałym (mam jakieś 50Mbps) to faktycznie leci dużo szybciej, tyle że serwery nie podają danych szybciej niż 10Mbps.

    Jeśli chodzi o cache, w ogóle go nie robi. Ciągnie jak głupi wszystko przez neta. próbowałem zrobić lokalny serwer proxy cache aby tyle nie ciągnął, ale gdzie tam. niby nie ciągnie, ale i tak muli po czym albo się zawiesza, a jak dojdzie do niebieskiego ekranu oczekiwania na połączenie, to je zrywa. Cache nie działa ani w chrome jak się zmodyfikuje zgodnie z instrukcją, ani w bundle packu, co jest przedziwne. BB wypuszcza tyle danych, że musi to przepuszczać przez Akamai (firma pośrednik zwiększający wydajność). wcale mnie to nie dziwi jak przy każdym odpaleniu wielu userom każe przeorać się przez 300MB.

    Powiem tyle, że infrastrukturalnie jest to po prostu tragedia. czy oni tam amatorów od sieci zatrudniają?

    A zauważyłem jeszcze jeden istotny problem. Otóż na komórce jedna sesja TCP nie wiedzieć czemu jest ograniczona do 1MBps. Ale z dwóch sesji wyciągam już 2MBps. sprawdziłem do 4rech.

    i teraz gwóźdź programu. Podczas uruchamiania, najpierw się odpala lancher we flashu, to ta część kiedy jest sam pasek, ale nie ma obrazka. Potem jest pasek z obrazkiem, co widzimy na ekranie najdłużej. I problem polega na tym, że to "cudo" otwiera tylko jedną sesję TCP. Nie wiem ile plików pobiera w tym procesie, ale są to pliki z logiką gry, i prawdopodobnie grafiki tam prawie że nie ma.

    I teraz pytanie, czy nie dałoby się robić tego pobierania na więcej niż 1 sesję TCP? przecież flash daje taką możliwość. a najlepiej byście zrobili, gdybście przepisali tę grę do wersji natywnej, bo flash już się kończy, i zostanie wam tylko bundle. w końcu nawet flash player zostanie uznany za wirus przez programy antywirusowe. co wtedy?
    Ostatnio edytowane przez znik3040 ; 16.05.2019 o 14:38

  5. #25
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    15.11.2015
    Posty
    8
    Serwer
    Czarci Gaj
    Jak dla mnie to ten cały wpis można podsumować jednym: Wiemy, że spieprzyliśmy grę, ale nie spodziewajcie się naprawy. Dziękujemy za zakup klejków, życzymy dalszych problemow z grą. Mamy Was w nosie drodzy gracze

  6. #26
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    n/a
    Ostatnio edytowane przez Ranhea ; 17.05.2019 o 15:25

  7. #27
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez znik3040 Zobacz posta
    BB wypuszcza tyle danych, że musi to przepuszczać przez Akamai (firma pośrednik zwiększający wydajność). wcale mnie to nie dziwi jak przy każdym odpaleniu wielu userom każe przeorać się przez 300MB.
    Gwoli scislosci to Akamai oferuje uslugi CDN, czyli mowiac krotko wszystko co ma lezec na serwerach i zajmowac miejsce jest umieszczane na storage wlasnie takich firm - nie zeby zwiekszac wydajnosc tylko zeby firma do ktorej nalezy content nie musiala sie martwic co z nim zrobic. Stad np zdaje sie zdjecia z FB/ Insta tez sa przez nich obslugiwane

    Wydajnosci to nie zwiekszy bo glowny problem to jest brak minimizacji tego co jest przesylane - jak to zwykle bywa ktos z BB upadl na leb i wpadl na pomysl, zeby przesylac wiecej niz do tej pory, bo przeciez przez lata gra dzialala wzglednie poprawnie a łącza też nie poszly technologicznie 10 lat do tylu.

    Przyznam sie ze nie wiem jak to wyglada akurat we flashu, ale ograniczenie przesylanych danych chociazby poprzez kompresję to naprawdę nie powinien byc problem dla kogos kto ma kompetencje przynajmniej stażysty...
    "A necromancer is just a really, really late healer"

Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.