Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 53

Wątek: Zmiany w grze - 21.05.2019 - Dyskusja

  1. #31
    Osadnik
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    129
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Jaki jest przewidywany termin konserwy wprowadzającej te zmiany?
    Heh. ulepszony snycerz? po co on komu? chyba że ktoś już nie ma co przebudowywać, to wywali 2x zwykłe i kupi właśnie ten. ale jak jest miejsce, to bardziej się opłaca kupić kolejne 5 patentów.

    reszta to drobiazgi. prawdziwym dramatem jest 300MB pobierane za każdym razem gdy odpalany grę. sami sobie zatykacie usługę.

    Cytat Zamieszczone przez JoeMix Zobacz posta
    Pozycja "Rozwiążemy problem z logowaniem się do gry trwającym około 30-240 minut" została pominięta przypadkiem czy celowo?
    moim zdaniem to jest najważniejsza zmiana jakiej oczekujemy. coś zrobili, że nawet tso bundle pack za każdym razem ciągnie 300MB, przecież to jest masakra jakaś. mi jak siedzę na komórce (na szczęście nie często) gra się odpala w jakieś 15 przy dobrych wiatrach, do 40min. osiągnięty transfer to ok. 1MBps (cokolwiek to znaczy) co widać w parametrach karty sieciowej i monitora systemu. Czy za naprawę weźmiecie się dopiero wtedy gdy tak gra całkowicie zdechnie? tyle że wtedy ludzie przesiądą się na inne gry, wrócą nieliczni.

    Cytat Zamieszczone przez MOD_Victoria Zobacz posta
    Zmiany i poprawki w grze są wprowadzane według z góry ustalonego harmonogramu. Jeżeli czegoś nie ma to znaczy, że zmiana/poprawka nie została jeszcze opracowana.

    Tutaj znajduje się ankieta na ten temat. Zachęcam do oddania głosu i pozostawienia komentarza.

    Technicy w dalszym ciągu pracują nad usprawnieniem czasu ładowania gry. Proszę stosować się do zaleceń Supportu lub tych, do których odnośnik jest na stronie głównej.

    Oprócz "pilnowacza czatu" jestem "pilnowaczem forum". Zatem prosiłam o powstrzymanie się od off-topu.

    Pozdrawiam
    MOD_Victoria
    no to Victoria. przyznaj że nie masz najmniejszego wpływu na to co się dzieje. ale po kolei:
    1. Link do ankiety. Pod tym linkiem nie widziałem żadnej ankiety. Nie piszę że jej nie ma, ale ja nie znalazłem. pewnie w tym całym słowotoku jest to jedna z wielu nieznaczących pozycji. Ankieta powinna być dostępna bezpośrednio w grze.

    2. Gdzież jest ten harmonogram poprawek wprowadzanych do gry? Jak już to wiemy jedynie o tym, co zostało wprowadzone w poprawkach jak to trafia na serwer testowy, ale poza tym żadnego harmonogramu nie ma, przynajmniej od strony graczy. więc jak to jest?

    3. Ach to "usprawnienie" gry. Nie działa żaden z waszych sposobów co do czasu ładowania. Nie cachesuje się nawet w waszym bundle. jakieś cacheowanie uzyskałem jak zrobiłem swój własny transparent proxy. niestety dalej już się nie chciało ładować. do prawidłowej konfiguracji trzeba znać dokumentację gry, której oczywiście nie udostępniacie, a reverse engeenering to ciężki kawałek chleba. zaproponujcie więc konfigurację transparent proxy. ja jako gracz na to wpadłem a wy nie macie o tym zielonego pojęcia? to interesujące jak na twórców gry webowej. no i te 300MB do załadowania na start do niebieskiego ekranu. niech się support wreszcie O B U D Z I !!!!!

    4. Usiłujesz zwalczać off-top, ale niestety to nie będzie działać bo forum jest ŻLE zorganizowane. Proponuję byście wreszcie zrobili katalog "Błędy w grze", i niech tam będą pozakładane wątki na każdy ważniejszy błąd, czy to na czas ładowania, inny że obserwatorium źle działa, inny że flash wkrótce wyleci w kosmos, i wtedy będziesz miała gdzie odsyłać off-topy. teraz nie masz gdzie odsyłać.

    5. Może wreszcie zrobicie lajkowanie wątków a nawet poszczególnych komentarzy? czas najwyższy bo póki co nawet nie macie zielonego pojęcia czego gracze oczekują, z czym się zgadzają, a z czym nie.

    6. Ankietowanie powinno być dostępne wprost z gry i aktualizowane jako proces ciągły, powinno to być związane w pewnej części z katalogiem wątków "błedy". ale ankieta powinna mieć też pozycję "inne" z możliwością zamieszczenia dowolnego wpisu. dopiero wtedy będziecie naprawdę wiedzieli czy opcje w ankiecie są trafne, czy ludzie stadnie wybierają 'inne', zazwyczaj z jednym wspólnym tematem lub błędem.

    Niestety po twoich reakcjach nie widzę woli współpracy, dostosowania się, lecz ....... sadzanie wszystkich na krzesełkach wg. schematu zupełnie jak w ZUS-ie kiedy chce się załatwić ważną dla siebie sprawę. To jest po prostu przykre. Rolą moda jest nie tylko "usadzanie", lecz także stworzenie warunków aby ludzie wiedzieli gdzie siadać. podkreślam, chodzi o stworzenie warunków, a nie postawienie krążących policjantów którzy leją pałą po łbie jeśli ktoś siedzi na niewłaściwym krzesełku, bo tak w tej chwili widzę twoją rolę.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 17.05.2019 o 17:00 Powód: połączenie postów

  2. #32
    Osadnik
    Dołączył
    24.06.2012
    Posty
    79
    Serwer
    Nowa Ziemia
    to może dowiedz się jednak co to ten 1 MBps bo BB netu Ci nie kupi
    odkurzyłem wiekowego lapka, żeby nie było że super komp, pokonfigurowałem po ludzku i relog tso wygłada tak:
    https://youtu.be/AnnW-LAMHSk
    jakośc taka se, bo nagrywane kalkulatorem
    jak widać niemal wszystko ciągnięte z cache

  3. #33
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    "Dostosowano mgłę w wyprawie „Wielka bitwa”, aby upewnić się, że ostatni sektor po spełnieniu warunków będzie widoczny."

    Ja bym poszedł o krok dalej i w ogóle zlikwidował mgły na wszystkich przygodach z górskiego klanu. Robiąc kilkunasty ciąg przygód, doszedłem do wniosku że to jest po prostu nudne i tak na siłę przedłużanie robienie przygód, można by atakować kolejny obóz zamiast czekać aż ta gupia mgła zniknie.
    To samo dotyczy premii strefowej "głęboki śnieg"... na co ona komu potrzebna.

  4. #34
    Osadnik
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    129
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez chrisoset Zobacz posta
    to może dowiedz się jednak co to ten 1 MBps bo BB netu Ci nie kupi
    odkurzyłem wiekowego lapka, żeby nie było że super komp, pokonfigurowałem po ludzku i relog tso wygłada tak:
    https://youtu.be/AnnW-LAMHSk
    jakośc taka se, bo nagrywane kalkulatorem
    jak widać niemal wszystko ciągnięte z cache
    Nie chcę by BB kupowała mi jakikolwiek net. przepustowość jest większa, ale gra się ciągnie jednym połączeniem TCP i taki jest u mnie efekt. nie mam na to wpływu, i w tej lokalizacji żaden operator nie dostarczy mi niczego lepszego. nie zajeżdżałem neta, ale w monitorze wydajności widziałem że ciągnie nawet do 6Mbps, ale wtedy robiłem na necie też inne rzeczy. więc się da. jak zastosowałem proxy, to proxy ciągnął wieloma sesjami i też wyciągał dużo więcej. po prostu loader nie jest przystosowany do realiów sieci.

    No i te niemal mityczne 300MB na start do niebieskiego ekranu, to jest chore, i wyżera tzw. 'nielimitowany internet' u każdego operatora, bo potem wpada się w lejek, albo dopłata. to nie ma sensu.

    konfiguracji kompa itp. też nie musisz mi wyjaśniać. też mam do dyspozycji różne komputery, nawet małego gracika z atomem i 1GB ramu opisuję w jakich konfiguracjach i przypadkach ładowanie gry zdycha. Widziałem też w komentarzach, że niektórym gra się ładuje ponad godzinę, co też nie ma sensu. jeśli BB oczekuje że gracz będzie ekspertem od neta, systemów, proxy i tak dalej, a jeszcze lepiej jeśli gracz jest programistą flasha, to powiem że nie tędy droga.

    Widzę że u ciebie pięknie poleciał po cache. mi nie udało się osiągnąć tego efektu ani na windows7, ani na windows 8.1 (win10 nie mam bo mi kilka istotnych rzeczy tam nie działa) , zarówno pod chrome, jak i tso bundle. na monitorze widzę że pokazuje transfer lekko poniżej 100kb , a mi jedzie równo przy każdym odpaleniu 1mb czyli 10x więcej, i właśnie to jest dramat. na cc_proxy tak jak wcześniej pisałem, osiągnąłem jedynie połowiczny sukces.

    Ale zaraz przyjdzie MOD_Victoria, i ...... jak ten policjant walnie po łbie za to, że forum jest fatalnie zorganizowane, że offtop i tak dalej, pomimo że najbardziej oczekiwaną zmianą jest ....... usunięcie problemu zjadania 300MB na start (w wielu przypadkach zmiana cache nie daje rezultatu), i tym samym przyspieszenie ładowania.

  5. #35
    Moderator Forum Awatar MOD_Victoria
    Dołączył
    25.02.2015
    Posty
    2,235
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez znik3040 Zobacz posta
    no to Victoria. przyznaj że nie masz najmniejszego wpływu na to co się dzieje. ale po kolei:
    1. Link do ankiety. Pod tym linkiem nie widziałem żadnej ankiety. Nie piszę że jej nie ma, ale ja nie znalazłem. pewnie w tym całym słowotoku jest to jedna z wielu nieznaczących pozycji. Ankieta powinna być dostępna bezpośrednio w grze.

    2. Gdzież jest ten harmonogram poprawek wprowadzanych do gry? Jak już to wiemy jedynie o tym, co zostało wprowadzone w poprawkach jak to trafia na serwer testowy, ale poza tym żadnego harmonogramu nie ma, przynajmniej od strony graczy. więc jak to jest?

    3. Ach to "usprawnienie" gry. Nie działa żaden z waszych sposobów co do czasu ładowania.

    4. Proponuję byście wreszcie zrobili katalog "Błędy w grze", i niech tam będą pozakładane wątki na każdy ważniejszy błąd.

    5. Może wreszcie zrobicie lajkowanie wątków a nawet poszczególnych komentarzy? czas najwyższy bo póki co nawet nie macie zielonego pojęcia czego gracze oczekują, z czym się zgadzają, a z czym nie.

    Niestety po twoich reakcjach nie widzę woli współpracy[...]
    Nie wiem czy zauważyłeś, ale odnosiłam się do wypowiedzi kilku osób.
    1. Ankieta dot. możliwości usuwania zadań tygodniowych jest pod linkiem, który podałam wyżej.

    2. Nie sądzisz chyba, że zmiany w grze są wprowadzane na chybił-trafił? Zmiany są, tak jak powiedziałam wcześniej, wprowadzane według harmonogramu, poprawki również, jeżeli tylko są już gotowe, co zresztą widać w każdym dzienniku zmian. Jeżeli błąd gry ma wysoki priorytet, wówczas poprawki wprowadzane są najszybciej jak to możliwe i wtedy mamy niespodziewane konserwacje. Dostęp do harmonogramu mają pracownicy Blue Byte. Nie jest on i nie będzie rzeczą publicznie dostępną.

    3. Poza tym, co zostało już powiedziane, nie mam nic do dodania.


    Długi czas ładowania i / lub niemożliwe ładowanie
    Niestety wciąż staramy się znaleźć przyczynę tego problemu. Mamy kilka pomysłów na poprawę ogólnej sytuacji, ale jest za wcześnie, aby cokolwiek obiecać. Od dłuższego czasu temat ten jest naszym głównym celem, jednak nie opracowaliśmy jeszcze jednoznacznego rozwiązania. Obiecujemy, że będziemy Was informować na bieżąco.

    Kolejne kroki:
    Analiza logowań i praca nad rozwiązaniem problemów. Więcej informacji podamy (miejmy nadzieję) w najbliższej przyszłości.


    4. I to jest dobry pomysł.

    5. Soft Forum jest tworzony przez vBulletin. Forum Heroes i Anno również było tworzone przez nich, podobnie jak fora innych gier, czy też portali niekoniecznie tworzonych przez Blue Byte. Nie wiem jak są określone warunki współpracy między nimi a Blue Byte.
    Pojęcie mamy, zapewniam. Czytamy wnikliwie to co piszecie.

    Co do moich chęci... To Twoja opinia. A ja się z nią nie zgadzam.

    Pozdrawiam
    MOD_Victoria
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 17.05.2019 o 19:05

  6. #36
    Osadnik
    Dołączył
    11.09.2012
    Posty
    78
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Net mobilny z T-Mobile prędkość w chwili uruchamiania gry 2,74 Mb/s- sprawdzony speedtestem. Czas uruchomienia gry 2 minuty. Dolina Odkrywców. Sprzęt laptop oparty na Core2 Duo T6600. Przeglądarka Googla z wpisaną poradą --disk-cache-size=1000000000. Ani razu z powiedzmy 50 uruchomień czas trwania nie był dłuższy niż 5 minut.Gra była też uruchamiana na innym komputerze, ale nie wiele wydajniejszym i ta sama sieć. Bez zmian na czas uruchomienia. Przed wprowadzeniem zmian w skrócie ten sam sprzęt czas wejścia oscylował od 3 minut do nieskończoności.Dla mnie to był max 20 minut i uruchomienie gry od nowa.

  7. #37
    Osadnik
    Dołączył
    25.07.2012
    Posty
    109
    Serwer
    Kolonia
    @BB_Penelopa, nie wyciągneliście żadnych wniosków z wątku o tygodniowych zadaniach. Większość graczy ( ja także) pisała o bezsensownym wydawaniu surowców i wojska. Olaliście Nas i nasze opinie...

  8. #38
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.10.2012
    Posty
    23
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    A czego oczekiwać. Jakiś geniusz uznał, że cotygodniowe wywalanie minimum 4000 prochu + ileś setek wojska elitarnego każdego rodzaju w zamian za ok 50 000 pd i na koniec 21 żetonów to jest świetny pomysł na uatrakcyjnienie gry. Tak ktoś wymyślił, dostał za to parę groszy i teraz pójdzie w zaparte, że gracze się nie znają, że to musi być trudne i wyjątkowe, i że takie jest. Tylko nikt nie policzył, że wypełniając każde zadanie tygodniowe, mogłoby się zdarzyć, że nie będziemy mieli wojska elitarnego i surowców do jego produkcji a co za tym idzie nie będziemy w stanie robić przygód. No ale tak wymyślił i teraz się nie przyzna do błędu w żadnym przypadku. Dlatego nie liczę na to, że zadania tygodniowe doczekają się jakichkolwiek zmian logicznie pozwalających na ich wykonywanie. Ja ubijam tylko okręty - reszty z zasady nie tykam. Albo robienie ludu gór albo zdobywanie żetonów.

  9. #39
    Osadnik Awatar Marzenka87
    Dołączył
    16.03.2017
    Posty
    180
    Serwer
    Złota Góra
    Starałam się przebrnąć przez te wszystkie posty i znaleźć odpowiedź na nurtujące mnie pytanie i nie udało mi się, bądź coś pominęłam...
    Mianowicie o godzinie 2:00 zaczyna się konserwacja, w której będą następujące zmiany - "Nagrody za cotygodniowe wyzwania zostały dostosowane; podzadania będą nagradzane żetonami!" i tu się rodzi moje pytanie, czy zadania tygodniowe zostaną zrestartowane w czasie konserwy, czy będzie można je dokończyć po, a może zostaną automatycznie zaliczone? Pytam z ciekawości bo udało mi się wyjątkowo zrobić prawie całe, zostało jedno podzadanie, w którym odkrywcy muszą wrócić z poszukiwań przygód, a wracają oni około 2:20

  10. #40
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    23.02.2013
    Posty
    7
    Serwer
    Kolonia
    nierozumiem po co oni na siłe wpychają znowu event piłkarski przecież jest lato dzieci mają wakacje ludzie chcieliby odpocząć niektórzy na wczasy z dziecmi jadą a tu jakiś event na siłe po co to

Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 6 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.