Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Wydarzenie Wielkanocne 2019

 1. #1
  Community Manager Awatar BB_Penelopa
  Dołączył
  23.07.2015
  Posty
  5,614
  Serwer
  Nowa Ziemia

  Wydarzenie Wielkanocne 2019

  Nadchodzące wydarzenie wielkanocne 2019: Nowy specjalista, nowy budynek, nowa premia i więcej

  Drodzy Gracze!

  Czas, by szalone króliki wskoczyły na Twoją wyspę, nastał czas na otwarcie łupów z pisankami w paski podczas oczyszczenia wyspy z nieszczęśliwego wpływu Nieproszonych Gości... tak, to czas na Wielkanoc i jesteśmy pewni, że nie mogłeś się doczekać, aby powitać to wydarzenie na swojej rodzinnej wyspie!
  Znane już treści zostaną ponownie udostępnione, wraz z nowymi funkcjami ogłoszonymi wcześniej w Pierwszych Informacjach: nowy Generał, Odkrywca, Geolog, Budynki i więcej!

  Nowe aspekty i zmiany są podświetlone niebieskim kolorem.


  PLAN EVENTU
  Event Start: 15 kwietnia, około 10:00 czasu polskiego
  Początek fazy zakończenia: 6 maja 11 maja, około 10:00 czasu polskiego
  Kompletna dezaktywacja: 13 maja, około 10:00 czasu polskiego
  Wymagania dotyczące poziomu: 17+

  Wszystkie powiązane z wydarzeniem łańcuchy zadań zostaną uruchomione po osiągnięciu poziomu 17; jeśli Twój poziom jest poniżej 17, otrzymasz zadanie, które pozwoli ci osiągnąć poziom 17. Pospiesz się, na pewno nie chcesz przegapić całej zabawy!

  Podzielcie się swoimi opiniami
  w dedykowanym wątku.
  Ostatnio edytowane przez BB_Penelopa ; 26.04.2019 o 15:39

 2. #2
  Community Manager Awatar BB_Penelopa
  Dołączył
  23.07.2015
  Posty
  5,614
  Serwer
  Nowa Ziemia
    Pisanki w paski są walutą wydarzenia wielkanocnego.

  Podczas wydarzenia, wszyscy gracze mają szansę na zebranie pisanek w paski.
  Pisankami w paski można handlować. Istnieje kilka sposobów, aby je zdobyć:


  • Odkrywcy:
   Podczas każdego poszukiwania skarbów, istnieje szansa na znalezienie Pisanek w paski.
  • Eventowa seria zadań:
   Jeden wielkanocny łańcuch zadań (z 5 pod-zadaniami) dostępny co 5 dni będzie zawierał nagrody w postaci Pisanek w paski.
  • Zadania i przygody wielkanocne:
   Eventowy Łańcuch zadań oferuje zadania na 2 przygody, w których ukryte są pisanki w paski. W sumie jest 8 przygód, z których każda zawiera maksymalnie 9 ukrytych pisanek.
  • Zadania Gildii:
   Każdego dnia podczas wydarzenia gildie otrzymają jedno spośród pięciu, wybranych losowo zadań.
   Ukończenie tegoż zadania indywidualnie zagwarantuje niewielką ilość pisanek w paski.
   Im więcej członków gildii ukończy swoje indywidualne zadanie, tym większa nagroda zostanie przyznana.
  • Przygody:
   Prawie wszystkie misje i scenariusze mają szanse na dostarczenie pisanek w paski jako łupu. Wyprawy nie będą nagradzane Pisankami w Paski.
   W tym roku zwiększyliśmy również ilość Pisanek w Paski, które otrzymasz z Przygód Kooperacyjnych:
  Spoiler
  "Nagrody z Kooperacyjnych Przygód"] Przygody Kooperacyjne będą teraz jeszcze bardziej atrakcyjne dla Graczy, ponieważ przyniosą więcej nagród.
  Czerwony kolor - Stare Wartości
  Niebieski kolor - Nowe Wartości

  Przygoda
  Epicka Nagroda
  Niska Nagroda
  Zebranie Bukanierów
  26 40
  13 20
  Skarb Przy Jeziorze
  50 52
  25 26
  Atak Na Łupieżców
  32 52
  16 26
  Oblężenie
  42 44
  21 22
  Wir
  34 64
  17 32
  • Ekspedycje:
   Wszystkie Ekspedycje mają szansę na dostarczenie pisanek w paski jako łupu.
   Nie będzie Wysp z Koloniami wytwarzającymi pisanki w paski.
  • Elementy kolekcjonerskie:
   Pisanki w paski będą pojawiały się na Waszych wyspach, będzie należało je zebrać.
  • Nieproszeni goście:
   Za każdym razem, gdy obóz Nieproszonych Gości zostanie pokonany. Odpowiednie zadanie przyniesie niewielka ilość waluty eventowej. Możesz pokonać obóz za pomocą generałów lub dzięki pomocy przyjaciół, którzy użyją specjalnych premii.
  • Kupiec:
   Znajdziecie pakiety z Pisankami w Paski dostępne u Kupca w grze.
  • Osiągnięcia:
   Niektóre osiągnięcia dostarczą Pisanki w Paski jako nagrodę.
  • Opowieść eventowa:
   Specjalny łańcuch zadań składający się z kilku mini-zadań, które przyznają Pisanki w Paski jako nagrodę.


  Nowy Przysmak Pana Croix Santa ma na celu zwiększenie doznań i różnorodności płynących z wydarzenia, jednocześnie dostarczając ciekawej historii: Pan Croix Sant i Asystent Wielkanocny Zajączek nawiązali współpracę, aby przynieść dzieciom zupełnie nowe cukierki. Tymczasem szef zespołu Wielkanocny Zajączek postanowił w tym roku całkowicie pominąć Wielkanoc, co raczej zaniepokoiło nowo stworzone partnerstwo... W miarę postępów w dalszej części zadania poznasz dodatkowe szczegóły, które pomogą im opanować sytuację.

  Zadania dodatkowe składające się na linię zadań będą jak zwykle dzielone według poziomów, a wymagania i nagrody będą odpowiednio równoważone.

  Nowy Przysmak Pana Croix Santa
  Premia, która będzie niezbędna, aby stworzyć łańcuch zadań "Pan Croix Sant". Premia może być produkowana zarówno w Magazynie Prowiantu, jak i w Specjalnym Magazynie Prowiantu. Premią nie można handlować jak i podarować może zostać wycofana za oryginalną cenę w chwili dezaktywacji wydarzenia.


  Nowa lista przygód została wybrana do tegorocznych wydarzeniowych Sezonowych przygód. Surowce i doświadczenie jako nagroda po zakończeniu jednej z tych przygód będą podwojone. Dotyczy to tylko zasobów i uzupełnień oraz uzyskanego XP, nie dotyczy premii i budynków.

  Lista sezonowych przygód podczas Wielkanocnego Wydarzenia 2019:
  • Zebranie Bukanierów
  • Łupieżcy Grobowców
  • Wir
  • Na Końskim Grzbiecie
  • Proch
  • Wiktor Podstępny
  • Zakazane Eksperymenty
  • Bohaterski Mały Krawiec
  • Aladyn i Lampa Oliwna
  • Uśpiony Wulkan
  • Słońce Tropików
  • Mroczni Kapłani
  • Żywot Pirata
  • Skąd Się Biorą Jajka Wielkanocne?*

  *Uwaga: scenariusz „Skąd biorą się pisanki?” nie zostanie nagrodzony Pisankami w Paski, ale ma wpływ na bonusy Sezonowych Przygód. Będzie on dostępny w sklepie tylko za walutę eventową; jest to świetny sposób na wydanie wszelkich resztek!
  Ostatnio edytowane przez BB_Penelopa ; 05.05.2019 o 21:32

 3. #3
  Community Manager Awatar BB_Penelopa
  Dołączył
  23.07.2015
  Posty
  5,614
  Serwer
  Nowa Ziemia
  

  Nieproszeni Goście stanowią codzienny wojskowy cel Wydarzenia Wielkanocnego. Ich obóz, znajdujący się na "Wyspie Eventowej" w centrum mapy, połączony jest z główną wyspą mostem. Ten most, jak również "Wyspa Eventowa", są dostępne tylko dla Twoich generałów. Nie można na nim budować (stawiać budynków, dekoracji czy dróg), a przedmioty kolekcjonerskie nie będą się tam pojawiać. Możesz pokonać nikczemnych Nieproszonych Gości swoimi własnymi generałami lub poprosić swoich przyjaciół o pomoc w przekupieniu ich ze swojej wyspy.  Dwa sposoby na pokonanie Nieproszonych Gości
  • Chwyć broń
   Jeżeli jesteś w kampaniach wojskowych, możesz po prostu wysłać swoich generałów, aby stawili czoła Nieproszonym gościom. Zainicjuj atak na obóz "Nieproszonych gości" ulokowany w centrum mapy; Twój General przekroczy most nad jeziorem i wprowadzi nieproszonych gości na spiczaste końce broni.
  • Przedyskutuj to
   Jeśli Twoi generałowie są zajęci ważniejszymi sprawami, dlaczego nie wybrać dyplomatycznego zwycięstwa? Poproś przyjaciół, aby stworzyli premie w swoich Magazynach Prowiantu, aby pomóc Ci z nieproszonymi Gośćmi. Same premie nie zmienią żadnych jednostek w obozie, ale spowodują, postęp w zadaniu "Pokojowym". Ważne jest również, aby zauważyć, że stanie się tak tylko wtedy, gdy zadanie jest aktywne, więc użycie premii na wyspie przyjaciela, którego obóz Nieproszonych gości został już zniszczony, zostanie zmarnowana. Czas produkcji w Specjalnym Magazynie Prowiantu powinien odpowiadać czasowi produkcji w Magazynie Prowiantu z poziomem 5. Również w obu obiektach produkcyjnych koszty produkcji będą identyczne.

   Gdy użyjesz premii na wyspie przyjaciela, aby usunąć obóz Nieproszonych Gości, pojawi się nowy interfejs, który pozwoli ci na zastosowanie wielu premii, podobnie jak przy pokonaniu Golema na Halloween.


  Gdy obóz zostanie zniszczony, ruiny zostaną na jego miejscu, a Ty otrzymasz Pisanki w Paski jako nagrodę za odpowiedniego zadania. Jednak nieproszeni Goście nie znikną na dobre; obóz zacznie się odbudowywać przez następne 23 godziny, a Nieproszeni Goście wrócą, by spowodować więcej psot! Każdego dnia jednostki wewnątrz obozów będą silniejsze i wymagają silniejszych jednostek (lub więcej fal uderzeniowych). Aby ukończyć tę część wydarzenia, musisz przejść 15 spotkań! Czy jesteś gotowy na to zadanie?...

  Funkcja "Nieproszeni Goście", będzie dostępna do czasu Fazy zakończenia.

 4. #4
  Community Manager Awatar BB_Penelopa
  Dołączył
  23.07.2015
  Posty
  5,614
  Serwer
  Nowa Ziemia
  Osiągnięcia  Podobnie jak w roku ubiegłym podczas wydarzenia pojawią się unikalne osiągnięcia związane z wydarzeniem, w tym nagrody w postaci pisanek w paski. Osiągnięcia są związane z pewnym budynkiem i w zależności od punktów, które zebrałeś, budynek zmieni swój wygląd. Ponadto nie będzie więcej osiągnięć gwarantujących 0 punktów i nie trzeba będzie zdobyć 100% osiągnięć, aby rozbudować budynek wielkanocny do finalnego poziomu.

  Osiągnięcia dotyczą wielu aspektów eventowych:
  • Znajdowanie jajek podczas poszukiwań Odkrywcy
  • Zbieranie jajek z przygód
  • Ukończenie zadań wielkanocnych
  • Pomoc przyjaciołom z premiami
  • Zbieranie jajek na Twojej wyspie


  Budynek związany z osiagnięciam

  Tegorocznym budynkiem osiągnięć jest Pojemny magazyn, powracający po debiucie w 2016 roku! Dodaje sporo miejsca, zapewniając prawie niemożliwą pojemność względem jego rozmiaru, i może być ulepszony tylko wtedy, gdy osiągniesz określoną liczbę punktów osiągnięć podczas (bieżącego) wydarzenia.


  Wykonywanie zadań wielkanocnych, lub rozgrywanie przygód z premiami to tylko dwa z wielu sposobów na zdobycie punktów za osiągnięcia wielkanocne.

  • Zdobycie budynku
   Budynek będzie dostępny jako nagroda za zadanie z łańcucha "Dla najwierniejszych łowców pisanek". Budynek pojawi się, jako przedmiot w Menu gwiazdy i będzie go można umieścić na wyspie. Budynek będzie dostępny po zakończeniu wydarzenia wielkanocnego 2019, niezależnie od zdobytych osiągnięć.
  • Funkcje Magazynu:
   Oprócz atrakcyjności wizualnej, budynek służy również jako magazyn. Ilość towarów, które można przechowywać, wzrasta w zależności od punktów osiągnięć zdobytych podczas wydarzenia. Ten budynek ma największą pojemność w grze, gdy zostanie w pełni Ulepszony, rywalizując nawet z ulepszonym magazynem!
   → Poziom 1: 1,500 miejsca - Wydarzenie Wielkanocne 2019 - ilość wymaganych punktów osiągnięć: 0
   → Poziom 2: 3,000 miejsca - Wydarzenie Wielkanocne 2019 - ilość wymaganych punktów osiągnięć: 50
   → Poziom 3: 6,000 miejsca - Wydarzenie Wielkanocne 2019 - ilość wymaganych punktów osiągnięć: 200
   → Poziom 4: 12,000 miejsca - Wydarzenie Wielkanocne 2019 - ilość wymaganych punktów osiągnięć: 375
   → Poziom 5: 24,000 miejsca - Wydarzenie Wielkanocne 2019 - ilość wymaganych punktów osiągnięć: 560
   → Poziom 6: 48,000 miejsca - Wydarzenie Wielkanocne 2019 - ilość wymaganych punktów osiągnięć: 800  • Warunki ulepszania:
   Aby podnieść poziom budynku, należy zgromadzić odpowiednią liczbę punktów za osiągnięcia związane z Wielkanocą 2019.
   Za każdym razem, gdy zgromadzisz odpowiednią liczbę punktów, pojawi sie ikona informująca o tym, że można ulepszyć budynek.
   Ulepszenie może zostac wykonane bez dodatkowych kosztów.
  • Niezniszczalność:
   Ten budynek jest niezniszczalny. Jeśli go zniszczysz, wróci do Menu gwiazdy.
   Można go potem postawić ponownie i ulepszyć do poprzedniego poziomu bez dodatkowych kosztów.
  Ostatnio edytowane przez BB_Penelopa ; 25.03.2020 o 18:35

 5. #5
  Community Manager Awatar BB_Penelopa
  Dołączył
  23.07.2015
  Posty
  5,614
  Serwer
  Nowa Ziemia
  Wielkanocny sklep Eventowy 2019


  Podczas tegorocznego wydarzenia czeka na Was aż trzech nowych specjalistów, których możesz dodać do swojej kolekcji! Niezależnie od tego, czy chcesz wzmocnić swoją armię generałem Borysem, udać się na polowanie na złoto z Geologiem o Złotym Sercu, czy znaleźć premie i przygody podczas poszukiwań skarbów z księżniczką Zoe. Każdy znajdzie coś dla siebie!


  Pochodzący z Krajów Wschodu Generał Borys doskonale radzi sobie nawet gdy ma niskie szanse w bitwie, zawsze wychodząc naprzód! Jego unikalną cechą jest „Doskonały Strateg”, który zwiększa obrażenia zadawane przez szybkie jednostki o 50%, a jednocześnie zmniejsza obrażenia zadawane przez wrogie szybkie jednostki o 50%. Otrzyma również dodatkowe 50% Punktów Doświadczenia za pokonanych wrogów!


  Nasza pierwsza kobieca Geolog z efektami głosowymi, Geolog o Złotym Sercu, pomoże Ci w znalezieniu skarbu a jakiego? Zgadłeś: złota! Nie tylko znajdzie złoże rudy złota o podwójnej wielkości, ale także zajmuje jej to o połowę czasu mniej niż zwykle. Ale to się nie wszystko - kiedy uda jej się znaleźć skarb, napełni kolejne losowe złoże złota 100 bryłkami złota; Jesteśmy pewni, że Szalony Naukowiec będzie chciał się dowiedzieć, jak ona wytwarza złoto z powietrza!


  Ci z bystrym okiem już rozpoznają księżniczkę Zoe - właśnie Ona pomogła Ci zrobić pierwsze kroki w „The Settlers Online”, a także pojawia się, gdy tylko wejdziesz poziom wyżej! Na Wielkanoc księżniczka Zoe spełni jedno ze swoich pragnień, zawsze chciała zostać Odkrywcą! Jej wrodzona szybkość wykonywania zadań jest zwiększona o 200%, ale także przynosi ze sobą specjalną „Premię Księżniczki": Podczas poszukiwania skarbów może znaleźć premie i przygody. Zawsze znajduje premię podczas szukania przygód."

  Poniżej znajdziecie tabelkę z opisanymi szansami:  Spoiler
  "Te premie można znaleźć dodatkowo podczas poszukiwania przygód z Zoe.
  Zoe zawsze znajdzie premie w Poszukiwaniu Przygód, nie ma szans na znalezienie „Niczego" (NIC w tabelce).

  Premia
  Krótkie
  Średnie
  Długie
  Bardzo Długie
  Odznaka Pracownika Miesiąca
  10%
  -
  5%
  1%
  Pieczona Kaczka
  20%
  -
  -
  -
  Misa Makaronu Piero
  10%
  -
  5%
  -
  Zombi
  5%
  -
  5%
  5%
  Mikstura Nieskończonej Energii
  5%
  5%
  -
  1%
  Rytuał Drzewa Matki
  -
  5%
  5%
  5%
  Młot Damasceński
  5%
  15%
  10%
  10%
  Kije i Marchewka
  5%
  5%
  10%
  -
  Akcelerator Fermentacji
  5%
  15%
  10%
  10%
  Pomocny Strach Na Wróble
  15%
  15%
  10%
  -
  Rytuał żniwny
  -
  5%
  10%
  10%
  Pan Croix Sant
  -
  5%
  5%
  5%
  Kosz egzotycznych owoców
  -
  -
  -
  1%
  Gorączka Złota
  -
  10%
  5%
  5%
  Latający osadnik
  -
  -
  -
  5%
  Gorąca Herbata z Cytryną
  5%
  5%
  -
  -
  Ciastka
  -
  5%
  2%
  5%
  Stadionowe przekąski
  -
  1%
  2%
  5%
  Królicza Łapka
  -
  -
  2%
  5%
  Torba Tęczowego Śniegu/td>
  -
  -
  2%
  5%
  Mikstura
  -
  1%
  1%
  2%
  Olej Maszynowy
  -
  1%
  1%
  2%
  Ulepszony zaciąg
  1%
  1%
  2%
  5%
  Igor
  1%
  1%
  1%
  5%
  Czekoladowy królik
  1%
  1%
  2%
  5%
  Niewielka Tubka Kleju
  10%
  -
  -
  -
  Festiwal Fajerwerków
  -
  1%
  1%
  1%
  Brązowe Podkowy
  1%
  1%
  1%
  1%
  Grad Strzał
  -
  1%
  1%
  1%
  Skin Impr. Floating H. Winterskin long
  -
  1%
  1%
  -
  Skin Mayorhouse mediterean red long
  1%
  -
  1%
  -


  Spoiler
  "Poszukiwania Skarbów Księżniczki Zoe" Ma szansę znaleźć premie i szansę na znalezienie przygody w poszukiwaniach skarbów.
  W najgorszym przypadku nie znajdzie niczego.

  Premia
  Krótkie
  Średnie
  Długie
  Bardzo długie
  Przedłużony czas
  Poszukiwanie Artefaktów
  Poszukiwanie Rzadkości
  NIC
  50%
  40%
  30%
  20%
  10%
  30%
  30%
  Odznaka Pracownika Miesiąca
  5%
  -
  5%
  1%
  -
  10%
  10%
  Pieczona Kaczka
  10%
  -
  -
  -
  -
  10%
  10%
  Misa Makaronu Piero
  3%
  -
  5%
  -
  -
  10%
  10%
  Zombi
  2%
  -
  5%
  5%
  5%
  5%
  5%
  Mikstura Nieskończonej energii
  2%
  5%
  -
  1%
  -
     
  Rytuał Drzewa Matki
  -
  3%
  5%
  5%
  5%
     
  Kije i Marchewka
  3%
  5%
  5%
  5%
  -
  5%
   
  Kije i Marchewka
  3%
  5%
  5%
  -
  -
  5%
   
  Akcelerator Fermentacji
  2%
  5%
  5%
  5%
  -
   
  5%
  Pomocny Strach Na Wróble
  8%
  5%
  5%
  -
  -
   
  5%
  Rytuał żniwny
  -
  5%
  3%
  5%
  5%
  5%
   
  Pan Croix Sant
  -
  5%
  2%
  5%
  5%
  5%
   
  Kosz Egzotycznych Owoców
  -
  -
  -
  1%
  -
   
  5%
  Gorączka Złota
  -
  5%
  5%
  5%
  5%
   
  5%
  Latający Osadnik
  -
  -
  -
  5
  5
     
  Gorąca Herbata z Cytryną
  2%
  5%
  -
  -
  -
   
  5%
  Ciastka
  -
  2%
  2%
  5%
  5%
  5%
   
  Stadionowe Przekąski
  -
  1%
  2%
  5%
  5%
     
  Królicza Łapka
  -
  -
  2%
  5%
  5%
  5%
   
  Torba Tęczowego Śniegu
  -
  -
  2%
  5%
  5%
   
  1%
  Mikstura
  -
  1%
  1%
  2%
  5%
   
  1%
  Olej Maszynowy
  -
  1%
  1%
  2%
  5%
   
  1%
  Ulepszony Zaciąg
  1%
  1%
  2%
  5%
  5%
  3%
  3%
  Igor
  1%
  1%
  1%
  2%
  5%
  2%
  2%
  Zajączek z Czekolady
  1%
  1%
  2%
  3%
  5%
     
  Niewielka Tubka Kleju
  5%
  -
  -
  -
  -
     
  Festiwal Fajerwerków
  -
  1%
  1%
  1%
  5%
  2%
   
  Brązowe Podkowy
  1%
  1%
  1%
  1%
  5%
  1%
   
  Grad Strzał
  -
  1%
  1%
  1%
  5%
  1%
  1%
  Skin Impr. Floating H. Winterskin long
  -
  1%
  1%
  -
  -
   
  1%
  Skin Mayorhouse mediterean red long
  1%
  -
  1%
  -
  -
  1%
   


  Przygody
  Krótkie
  Średnie
  Długie
  Bardzo długie
  Przedłużone
  Poszukiwanie Artefaktów
  Poszukiwanie Rzadkości
  NIC
  75%
  65%
  65%
  50%
  30%
  65%
  65%
  Ali Baba, Młody Drwal
  -
  -
  -
  -
  5%
  -
  -
  Arktyczna Eksplozja
  -
  -
  -
  1%
  5%
  -
  1%
  Azyl Bandytów
  -
  -
  -
  5%
  -
  1%
  1%
  Wyspa Więzienna
  -
  -
  1%
  5%
  5%
  1%
  -
  Proch
  -
  -
  1%
  5%
  5%
  1%
  1%
  Na Końskim Grzbiecie
  2%
  5%
  5%
  -
  -
  2%
  -
  Skarb Przy Jeziorze
  -
  -
  1%
  5%
  5%
  2%
  2%
  Banici
  -
  -
  3%
  -
  -
  2%
  2%
  Atak Na Łupieżców
  -
  -
  2%
  -
  -
  2%
  2%
  Ryczący Byk
  -
  -
  -
  3%
  5%
  -
  2%
  Zakazane Eksperymenty
  -
  -
  -
  3%
  5%
  -
  2%
  Uśpiony Wulkan
  1%
  5%
  -
  2%
  -
  2%
  -
  Uśpiona Rafa
  2%
  5%
  -
  2%
  -
  2%
  -
  Dzieci Sawanny
  -
  -
  2%
  -
  -
  2%
  2%
  Okradać Bogatych
  2%
  5%
  2%
  -
  -
  1%
  -
  Atak z Zaskoczenia
  -
  -
  3%
  -
  5%
  2%
  2%
  Czarni Rycerze
  -
  -
  -
  5%
  5%
  -
  2%
  Zebranie Bukanierów
  2%
  2%
  4%
  -
  -
  2%
  -
  Mroczne Bractwo
  -
  -
  -
  5%
  5%
  -
  2%
  Mroczni Kapłani
  2%
  2%
  1%
  -
  -
  2
  1
  Wyspa Piratów
  2%
  2%
  1%
  -
  -
  -
  -
  Wikingowie
  -
  -
  2%
  -
  3%
  2%
  2%
  Zaginiona Czaszka
  2%
  1%
  -
  2%
  -
  1%
  -
  Oblężenie
  2%
  2%
  -
  -
  -
  2%
  -
  Dzielny Mały Krawiec
  -
  -
  -
  3%
  5%
  -
  2%
  Wir
  -
  -
  -
  1%
  3%
  -
  1%
  Łupieżcy Grobowców
  -
  -
  -
  -
  3%
  1%
  1%
  Zdrajcy
  2%
  2%
  2%
  1%
  -
  -
  1%
  Słońce Tropików
  2%
  2%
  1%
  -
  -
  1%
  -
  Wiktor Podstępny
  -
  -
  -
  1%
  -
  1%
  1%
  Krwawa Maryna
  -
  -
  1%
  -
  -
  1%
  1%
  Bagienna Wiedźma
  2%
  -
  1%
  -
  -
  -
  1%
  Bliźnięta
  1%
  1%
  -
  -
  -
  -
  -
  Spór o Ziarno
  1%
  1%
  1%
  -
  -
  1%
  -
  Serce Kniei
  -
  -
  1%
  -
  2%
  1%
  1%
  Bogactwa Góry
  -
  -
  -
  1%
  2%
  -
  1%
  Odbudowa Po Burzy
  -
  -
  -
  -
  2%
  -
  1%
  Nazwa: Generał Borys (Limit: 1)
  Opis: Trenuje kawalerię do używania muszkietów i ataków czołowych. Poprowadzi 180 jednostek
  Podróżuje dwa razy szybciej do przygód i odzyskuje siły dwukrotnie szybciej po porażce.
  Pierwsze uderzenie, Atak z Flanki, Uszkodzenia Obszarowe.
  Cena: 6,695 Pisanek w Paski


  Nazwa: Geolog o Złotym Sercu (Limit: 2)
  Opis: Znajduje dwukrotnie większe złoże rudy złota niż normalnie o połowę szybciej.
  Uzupełnia inne losowe złoże złota 100 jednostkami rudy złota, po udanym przeszukaniu.
  Cena: 1,495 Pisanek w paski


  Nazwa: Księżniczka Zoe (Limit: 1)
  Opis: Ma szansę znaleźć premie i szansę na znalezienie przygody we wszystkich poszukiwaniach skarbów. Zawsze znajdzie też premię podczas poszukiwania przygód.
  +200% do wykonywanych zadań
  Cena: 2,495 Pisanek w paski


  Nazwa: Generał major (Limit: 1*)
  Opis: Generał major dowodzi większym garnizonem, jak przystało na jego rangę. .
  Podróżuje dwa razy szybciej do przygód i odzyskuje siły dwa razy szybciej po porażce. Może prowadzić 270 jednostek
  Cena: 5,795 Pisanek w paski

  Nazwa: Niezłomny geolog (Limit: 2*)
  Opis: Geolog, który znajduje złoża rudy żelaza o podwójnej wielkości.
  Znajduje złoża o połowę szybciej.
  Cena: 1,195 Pisanek w paski

  Nazwa: Dzielna odkrywczyni (Limit: 1*)
  Opis: Odkrywczyni, która w trakcie poszukiwania skarbów odkrywa dwa razy więcej nagród.
  Podróżuje dwa razy szybciej niż normalny Odkrywca.
  Cena: 1,895 Pisanek w paski

  Nazwa: Nieustraszony odkrywca (Limit: 1*)
  Opis: Odkrywca losuje łup dla przygód dwa razy w każdym poszukiwaniu.
  Podróżuje dwa razy szybciej niż zwykły odkrywca.
  Cena: 1,295 Pisanek w paski

  Nazwa: Mistrz sztuk walk (Limit: 1*)
  Opis: Specjalny generał. Odzyskuje siły i podróżuje na mapę z przygodą dwa razy szybciej od zwykłego generała. Dowodzi 220 jednostkami, atakuje pierwszy, zadaje obrażenia obszarowe, najpierw atakuje najsłabszego z przeciwników.
  Cena: 4,595 Pisanek w paski

  Nazwa: Mistrz Obrony (Limit: 1*)
  Opis:Specjalny Generał. Odzyskuje siły i podróżuje na mapę z przygodą dwa razy szybciej od zwykłego generała. Zadaje przyzwoite obrażenia. Posiada dużą liczbę Punktów życia i może dowodzić 200 jednostkami. Zadaje obrażenia obszarowe, najpierw atakuje najsłabszego wroga.
  Cena: 3,450 Pisanek w paski

  Nazwa: Weteran (Limit: 1*)
  Opis: Specjalny Generał. Odzyskuje siły i podróżuje na mapę z przygodą dwa razy szybciej od zwykłego generała.
  Może dowodzić 250 jednostkami.
  Cena: 3,280 Pisanek w paski


  Cudowny Dom Mieszkalny

  Ten cud inżynierii jest wynikiem szalonej pomysłowości naszego mieszkaniowego Szalonego Naukowca! Zdolny do pomieszczenia imponującej liczby Osadników w tak małym budynku (2x2), Cudowny Dom Mieszkalny musi być jednym z najbardziej efektywnych budynków populacji. Mimo że ulepszenie jest stosunkowo drogie, środki szybko się zwrócą, jeśli chcesz wycisnąć maksimum z każdego miejsca na swojej wyspie:

  Spoiler
  "Cudowny Dom Mieszkalny"

  Szalony naukowiec odwiedził Sonyę, trzymając w dłoniach pogniecione kartki papieru ze szczegółowymi bazgrołami, które wyglądały jak plan budowy.

  Zwiększa limit populacji.
  • +140 Populacji
  • Ulepszenie zwiększa liczbę mieszkańców do 650!
  • Wymaga tylko 2x2 kwadratów przestrzeni!
  • Do zakupu potrzebnych jest 9995 Pisanek w Paski
  • Limit: 2 razy za Pisanki w wydarzeniu, 10 razy za 14995 klejnotów w u Kupca
  Poziom
  Koszt
  Populacja
  Czas Budowy
  1 - 140 5 Minut
  2 350 Monet
  300 Marmuru
  +30 (170) 10 Minut
  3 900 Monet
  Hardwood Planks 1000
  +30 (200) 1 Godzina
  4 1100 Monet
  1000 Granitu
  +35 (235) 3 Godzin
  5 1500 Monet
  1000 Deski z egzotycznego drewna
  +35 (270) 6 Godzin
  6 1500 Zaprawy
  2500 Granitu
  +40 (310) 12 Godzin
  7 4000 Monet
  5000 Mahoniowych desek
  +40 (350) 1 Dni
  8 1000 Zaprawy
  75 Żetonów
  +50 (400) 2 Dni
  9 5000 Monet
  7500 Granitu
  +50 (450) 3 Dni
  10 5000 Zaprawy
  12500 Granitu
  +50 (500) 4 Dni
  11 10000 Łodyg magicznej fasoli
  12500 Granitu
  +50 (550) 7 Dni
  12 10000 Zaprawy
  100 Żetonów
  +100 (650) 7 Dni  Daniny

  Hołd to nowy typ budynku, który ma wyjątkową właściwość: zajmuje przestrzeń taką jak pospolity budynek dekoracyjny, ale może mieć wpływ na grupy takich samych budynków produkcyjnych! Hołd przedstawiona na obrazku to "Wspaniały Hołd dla łowców" ten budynek wyraża uznanie dla wszystkich Twoich zawodowych łowców, zwiększając ich skuteczność w zbieraniu mięsa za darmo: produkcja: 3 mięso co 6 minut.  Wiosenny Park

  Wiosenny Park to budynek kulturalny który, daje premię strefowe kosztem zasobów. Aby skorzystać z budynku, musisz kliknąć przycisk w interfejsie użytkownika, który spowoduje utworzenie premii strefowej na całej wyspie. Zgodnie z tematem tego wydarzenia, Wiosenny Park produkuje motywy o tematyce wiosennej: Noc Walpurgi, Festiwal wiosny i Wiosenne porządki i nowe Wielkanocne powieści dla dzieci.

  Posiadanie kilku tych samych budynków nie zapewnia oddzielnej funkcjonalności (kilka premii tworzonych jednocześnie). Zamiast tego każdy dodatkowy duplikat budynku skróci czas odnowienia premii o 100%. Na przykład premia, która zwykle posiada 1-godzinny czas odnowienia przy posiadaniu 3 budynków (60min/300%) skróci ten czas do 20 minut.Ponieważ jest to drugi raz, gdy Wiosenny Park jest dostępny, limit jest teraz ustawiony na 2 na event, aby dostosować się do tych, którzy chcą jeszcze bardziej skrócić czas odnowienia.

  Wiosenny Park ma podobnie działanie do Boiska Treningowego, produkuje premie strefowe z różnymi funkcjami:
  Nazwa premiiOpisKosztCzas odnowieniaIkona
  Noc WalpurgiPodczas tego festiwalu czarownice wykonują rytuały, które pomogą im znaleźć składniki zaklęć i mikstur.

  Efekt strefowy: Podkreśla wszystkie przedmioty kolekcjonerskie na Twojej domowej wyspie za pomocą niebieskich strzałek.
  Czas trwania: 5 minut
  100 Magicznej fasoli47 godzin
  Festiwal wiosnyWeź udział w festiwalu, który świętuje odrodzenie natury i dostęp do świeżych składników do gotowania.

  Efekt strefowy: +100% szybkośc produkcji
  Cele: Magazyn Prowiantu, Specjalny Magazyn Prowiantu
  Czas trwania: 8 godzin
  750 Napitku 2,000 Chleba47 godzin
  Wiosenne porządkiCała wyspa zbiera się, aby oczyścić wszystkie domy i przeprowadzić konserwację maszyn.

  Efekt strefowy: +200% do wydajności
  Cele: Ulepszone gospodarstwo, Ulepszony młyn, Ulepszona piekarnia, Ulepszony Silos, Ulepszony Młyn Wodny, Ulepszony Warsztat rzeźnika, Ulepszona chatka łowcy jelenil
  Czas trwania: 6 godzin
  1,000 Wody 1,500 Narzędzi47 godzin
  Wielkanocne powieści dla dzieciPojawiły się nowe wielkanocne opowieści dla dzieci i wszyscy starają się stworzyć kopię dla każdego dziecka tak szybko, jak to możliwe.

  Efekt strefowy: +100% do produkcji
  Cele: Papiernia (Zwykła, Dobra, Najlepsza), Gisernia, Warsztat Snycerza, Warsztat szmuklerza
  Czas Trwania: 6 godzin
  250 Wędliny

  50 Fragmentów Mapy
  47 godzin


  Nazwa: Wiosenny Park (Limit: 2)
  Rodzaj: Budynek (Nie można podarować, nie można handlować)
  Opis: Budynek kultralny z 4 premiami
  Cena: 2,945 Pisanek w Pask


  Nazwa: Cudowny Dom mieszkalny (Limit: 2*)
  Rodzaj: Budynek (Nie można podarować, nie można handlować)
  Opis: Imponująco wysoki budynek mieszczący ogromną liczbę Osadników na małym obszarze. Może być aktualizowany wiele razy.
  Cena: 9,995 Pisanek w Paski / 14,995 Klejnotów


  Nazwa: Niewyczerpana kopalnia żelaza (Limit: 6)
  Rodzaj: Budynek (Nie można podarować, nie można handlować)
  Opis: Produkuje nieskończoną ilość rudy żelaza
  Cena: 25,000 Klejnotów


  Nazwa: Ulepszony młyn (Limit: 3*)
  Rodzaj: Budynek (Nie można podarować, można handlować)
  Opis: Budynek, w którym produkuje mąkę trzy razy szybciej niż zwykły młyn.
  Cena: 625 Pisanek w paski


  Nazwa: Pływający dom (Limit: 2*)
  Rodzaj: Budynek (Nie można podarować, nie można handlować)
  Opis: Rezydencja, która ma być zbudowana na wodzie, zapewnia miejsce dla co najmniej 40 Osadników (poziom 1).
  Cena: 365 Pisanek w paski


  Nazwa: Ulepszony warsztat rzeźnika (Limit: 2*)
  Rodzaj: Budynek (Nie można podarować, można handlować)
  Opis: Wytwarza wędliny trzy razy szybciej niż zwykły rzeźnik.
  Cena: 625 Pisanek w Paski


  Nazwa: Ulepszony silos (Limit: 2*)
  Rodzaj: Budynek (Nie można podarować, można handlować)
  Opis: Uzupełnia pola trzykrotnie szybciej niż zwykły silos.
  Cena: 1,325 Pisanek w Paski


  Nazwa: Młyn wodny (Limit: 3*)
  Rodzaj: Budynek (Nie można podarować, można handlować)
  Opis: Produkuje wodę bez zużycia zasobów.
  Cena: 535 Pisanek w Paski


  Nazwa: Pole pszenicy dla królików
  Rodzaj: Budynek (Nie można podarować, można handlować)
  Opis: Zawiera 6000 jednostek zboża.
  Cena: 145 Pisanek w Paski


  Nazwa: Statua Szalonego Kórlika
  Rodzaj: Budynek (Można podarować, można handlować)
  Opis: Dekoracyjny budynek z dźwiękiem.
  Cena: 425 Pisanek w Paski


  Nazwa: Zielony zajączek wielkanocny
  Rodzaj: Budynek (Można podarować, można handlować)
  Opis: Budynek dekoracyjny.
  Cena: 145 Pisanek w Paski


  Nazwa: Pakiet drzewek ozdobnych
  Rodzaj: Budynek (Można handlować, można podarować)
  Opis:Ozdobny wiąz, ozdobny klon i ozdobny buk.
  Cena: 75 Pisanek w Paski
  Kliknij na miniatury, aby zobaczyć pełny obraz  Nazwa: "Skąd się biorą pisanki?"
  Rodzaj: Przygoda z premiami
  Opis: Specjalna przygoda, dostępna tylko podczas wydarzenia wielkanocnego.
  Cena: 99 Pisanek w Paski


  Nazwa: Arktyczna Eksplozja
  Rodzaj: Mini przygoda (Poziom 36)
  Opis: Mini przygoda dla jednego gracza.
  Cena: 35 Pisanek w Paski


  Nazwa: Wyspa Więzienna
  Rodzaj: Mini przygoda (Poziom 42)
  Opis: Mini przygoda dla jednego gracza.
  Cena: 35 Pisanek w Paski


  Nazwa: Traper Garrun
  Rodzaj: Przygoda (Poziom 26+)
  Opis: Traper Garrun postanowił zepsuć Święta Wielkanocne. Pomóż uratować króliki wielkanocne!
  Cena: 95 Klejnotów  Nazwa: Toczenie pisanek
  Rodzaj: Premia
  Efekt strefowy: +100% do szybkości werbunku na Koszarach, Elitarnych Koszarach przez 8 godzin.
  Cena: 185 Pisanek w paski


  Nazwa: Amulet dobrej pogody
  Rodzaj: Premia
  Efekt strefowy: Kąpie Twoją wyspę w jasnym słońcu przez 7 dni (10,5 dnia na wyspie przyjaciela / gildii)
  Cena: 49 Pisanek w paski


  Nazwa: Pan Croix Sant
  Rodzaj: Premia
  Efekt: Użyj na piekarni, aby zwiększyć produktywność 3 razy przez 24 godziny.
  Cena: 30 Pisanek w paski


  Nazwa: W mieście zjawił się celebryta
  Rodzaj: Premia
  Efekt: Użyj na domu Władyki, aby zwiększyć wzrost populacji do 400% przez 12 godzin.
  Cena: 50 Pisanek w paski


  Nazwa: Czekoladowe praliny
  Rodzaj: Premia
  Efekt: Trzykrotnie przyśpiesza produkcję w Magazynie prowiantu przez 12 godzin.
  Cena: 120 Pisanek w paski


  Nazwa: Zajączek z czekolady
  Rodzaj: Premia
  Efekt: Skraca o połowę czas produkcji w Magazynie prowiantu na 12 godzin.
  Cena: 85 Pisanek w paski


  Nazwa: Królicza łapka
  Rodzaj: Premia
  Efekt: Trzykrotnie przyśpiesza produkcję budynku na 48 godzin.
  Cena: 280 Pisanek w paski


  Nazwa: Inspirująca przemowa
  Rodzaj: Premia
  Efekt: Zwiększa skuteczność wszystkich pobliskich miejsc pracy na obszarze 3 pól do 300% na 12 godzin.
  Cena: 455 Pisanek w paski


  Nazwa: I Ekstraktor rudy żelaza
  Rodzaj: Premia
  Efekt: Zwiększa produkcję kopalń żelaza do 400% przez 24 godziny
  Cena: 259 Pisanek w paski
  Nazwa: Worek omniziarna
  Rodzaj: Uzupełnienie
  Efekt: Dodaje 2,500 do każdego złoża.
  Cena: 300 Pisanek w paski


  Nazwa: 200 Zaprawy
  Rodzaj: Surowiec
  Opis: Surowiec wymagany do ulepszenia niektórych budynków do 6 poziomu.
  Cena: 130 Pisanek w paski


  Nazwa: Zając i minerały
  Rodzaj: Uzupełnienie
  Opis: Dodaje 6000 jednostek węgla do złoża węgla.
  Cena: 145 Pisanek w paski


  Nazwa: Niespodzianka
  Rodzaj: Pudełko niespodzianka
  Opis: Zapewnia losową premię (między innymi: węgiel, żelazo, uzupełnienie złota, albo przynosząca szczęście królicza łapka).
  Cena: 89 Klejnotów


  Nazwa: Omniziarno
  Rodzaj: Uzupełnienie
  Efekt: Dodaje 250 jednostek
  Cena: 30 Pisanek w paski


  Nazwa: Mały koszyk na pisanki
  Rodzaj: Zasoby
  Opis: Zawiera 65 pisanek w paski
  Cena: 99 Klejnotów


  Nazwa: Duży koszyk na pisanki
  Rodzaj: Zasoby
  Opis: Zawiera 260 pisanek w paski
  Cena: 395 Klejnotów
  *: Ważna informacja dotycząca limitów::
  Limity dotyczą przedmiotów z tegorocznego wydarzenia. Jeśli posiadasz już przedmiot/y objęte limitem z poprzednich eventów, nadal możesz je kupić w liczbie wskazanej przez tegoroczny limit.  Zielony zajączek wielkanocny - kliknij aby powiększyć
  Ostatnio edytowane przez BB_Penelopa ; 26.03.2020 o 13:01 Powód: literówki

 6. #6
  Community Manager Awatar BB_Penelopa
  Dołączył
  23.07.2015
  Posty
  5,614
  Serwer
  Nowa Ziemia


  CO SIĘ STANIE GDY ROZPOCZNIE SIĘ FAZA ZAKOŃCZENIA?
  (6 maja 11 maja, około 10:00 czasu polskiego)

  • Zadania wielkanocne zostaną dezaktywowane z wyjątkiem wielkanocnych zadań gildii. W chwili, gdy zadania gildii zostaną zmienione, nie pojawią się kolejne. Zamiast tego znowu pojawią się regularne zadania gildii.
  • Zdobywanie punktów osiągnięć nie będzie możliwe a końcowy wynik uzyskanych punktów z osiągnięć eventowych 2018 będzie określał poziom eventowego budynku.
  • Kategoria osiągnięć zniknie dla każdego, kto nie zrobił postępów w wydarzeniu wielkanocnym.
  • Pierwsze przedmioty kolekcjonerskie, jakie pojawią się po fazie zakończenia, nie będą zawierały Pisanek w paski.
  • Odkrywcy nie znajdą już Pisanek w paski:
   Wkrótce po aktywacji fazy zakończenia w bardzo rzadkich przypadkach Odkrywcy przyniosą Pisanki.
  • Przygody i Ekspedycje nie będą zawierały pisanek w paski, jeżeli zostały ukończone podczas fazy ukończenia niezależnie od ich rozpoczęcia.
  • Grafiki wielkanocne na ekranie ładowania zostaną wyłączone.
  • Okno wydarzenia zostanie wyłączone.
  • Zakładka eventowa w Sklepie będzie dostępna.


  CO SIĘ STANIE PO DEAKTYWACJI?
  (13 maja, około 10:00 czasu polskiego)

  • Zakładka eventowa w Sklepie w grze zostanie wyłączona.
  • Nowe oferty zawierające walutę eventową nie będą mogły zostać wystawione.
   Istniejące oferty zawierające walutę będą niewidoczne do czasu ich wygaśnięcia.
  • Pisanki w paski zostaną zamienione na Monety.
   Ostateczna wymiana zostanie przeprowadzona tydzień później, patrz „Wymiana pisanek w paski”.


  Podczas następnej aktualizacji gry. Dokładna data zostanie podana w odpowiednim czasie.

  Wszystkie pisanki w paski zostaną usunięte z gry i przekonwertowane w Monety (1 Pisanka w paski = 1 Moneta).
  Prosimy o zwrócenie uwagi na aktualizację po więcej detali.
  • Każdy gracz otrzyma wiadomość w grze.
  • Jeśli posiadasz Pisanki w paski w Domu władyki, zostaną zamienione na Monety i wysłane poprzez wiadomośc w grze.
  • Jeśli nie posiadasz Pisanek, wiadomość nie będzie zawierać Monet.
  • Pisanki w paski z Menu gwiazdy zostaną zamienione na Monety, które potem pojawią się w Menu gwiazdy.
  • Wszystkie aktywne oferty zostaną usunięte z Kantoru.
  • Zainwestowane surowce zostaną zwrócone i dołączone do wiadomości w grze
   wliczając w to Monety zamiast Pisanek w paski.
  • Pisanki znajdujące się w załącznikach (np. z przygód lub poszukiwań)
   zostaną zamienione na Monety. Taka wiadomość pozostanie bez zmian, ale będzie zawierać Monety zamiast Pisanek.
  Ostatnio edytowane przez BB_Penelopa ; 26.04.2019 o 13:48

 7. #7
  Community Manager Awatar BB_Penelopa
  Dołączył
  23.07.2015
  Posty
  5,614
  Serwer
  Nowa Ziemia

  Aktualizacja

  Drodzy Gracze,

  Wydarzenie wielkanocne zostanie przedłużone w następujący sposób:

  • Wydarzenie zostanie przedłużone do Soboty, 11 maja, do godziny 10:00 czasu polskiego
  • Tym razem główna faza wydarzenia zakończy się i rozpocznie się faza usuwania. Należy pamiętać, że faza usuwania będzie trwała tylko przez 2 dni.
  • Faza deaktywacji rozpocznie się jak zamierzono 13 maja w poniedziałek o godzinie 10:00, czasu polskiego.


  Miłej Gry,
  BB_Penelopa

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.