Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za wprowadzeniem budynku/budynków ułatwiających zarządzanie specjalistami?

Głosujących
418. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    399 95.45%
  • Nie

    11 2.63%
  • Obojętnie

    2 0.48%
  • Nie wiem - bo jestem "ciepłym kluchem" i nie mam zdania ale chcę coś kliknąć.

    6 1.44%
Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 13 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 122

Wątek: ✘ Grupowe wysyłanie specjalistów

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    07.10.2015
    Posty
    72
    Serwer
    Nowa Ziemia

    ✘ Grupowe wysyłanie specjalistów

    Witam,

    W grze ostatnimi czasy mam sporą ilość nowych specjalistycznych budynków, generałów, geologów, odkrywców, itp.
    Robi się tego pomału dużo, a będzie zapewne jeszcze więcej. Ja jednak chciałbym się skupić na coraz większej liczbie specjalizujących się w dane dziedzinie geologów i odkrywców.
    Jak dla mnie przydały by się dwa dodatkowe budynki, które w pewien sposób uprościły by zarządzanie specjalistami.
    Każdy albo prawie każdy wie co to jest grupowanie i jak wygodnie pracuje się na grupach w różnych dziedzinach.
    Wyjaśnię tylko na przykładzie geologów, ale analogicznie to samo zrobiłbym dla odkrywców - dlatego mowa o 2 budynkach.
    A teraz krótko i na temat o co mi chodzi (nazwy i opisy robocze):
    Ciągłe wybierani i klikanie całej masy specjalistów jest czasochłonne i nudne, nie mówiąc o zużyciu klawisza myszki
    Wprowadziłbym budynek o nazwie Centrum Geodezji.
    Interfejs budynku byłby podzielony na dwie sekcje jak w górnym oknie załączonego obrazka. Pierwsza to sekcja wysyłania grupy poszukiwawczej, druga to jej tworzenie.
    Po wybraniu budynku wybieramy sekcję tworzenia określonej grupy np. kamienia. Wówczas pokazuje się nam dolne okno z załączonego obrazka.
    Tam wybieramy skład grupy (tak jak wybieramy skład generałów na przygodę). Po zatwierdzeniu składu okno się zamyka.
    Teraz po wybraniu w pierwszej sekcji Centrum Geodezji ikony znajdź złoże kamienia. Na poszukiwanie zawsze leci cała zapisana grupa tj. w przypadku przedstawionym na obrazu 5 geologów. Od teraz nie musimy (choć możemy) korzystać z osobna z każdego geologa. Tylko wybierać budynek centrum geodezji i wysyłać jednym kliknięciem grupy na interesujące nas złoża. Tak samo grupujemy geologów pod inne złoża. I jest to zapisane do czasu aż sobie ich ponownie nie przegrupujemy według innych preferencji/potrzeb.

    Tu sprawa otwarta i do analizy bo trzeba by też założyć czy dany geolog może być członkiem tylko jednej grupy czy kilku. Jeśli jednej sprawa prosta bo po dodaniu do danej grupy nie będzie go można wybrać przy tworzeniu kolejnej. Jeśli będzie mógł być w kilku to może działać na zasadzie, która grupa została wysłana wcześniej w tej uczestniczy w poszukiwaniach, a jak był członkiem innej i została wysłana później to grupa poszukiwawcza poszukuje ale on nie uczestniczy w poszukiwaniach drugiego rodzaju złoża.

    Identyczny sposób działania widziałbym dla drugiego budynku z odkrywcami np. jakiegoś Centrum Odkrywczego.

    Poniżej link do obrazka: https://prnt.sc/n6si9s

    Generalnie może być to rozwiązane inaczej byle w jakiś sposób ułatwić zarządzanie coraz większą flotą geologów i odkrywców. Bo klikanie po 10,40,70 (kto ile ma) razy w geologów/odkrywców i wysyłanie ich na tą samą misje jest nudne jak flaki z olejem, wolałbym zrobić przygodę w tym czasie

    Pozdrawiam,
    Obi
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: 1.jpg, 
wyświetleń: 871, 
rozmiar: 59.0 KB, 
ID: 3273.  

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    17.09.2012
    Posty
    41
    Serwer
    Nowa Ziemia
    w tso tools to masz

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    16.08.2012
    Posty
    13
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jestem za takim rozwiazaniem bo TSO zaczyna przypominać Farmeramę

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    23.03.2016
    Posty
    38
    Serwer
    Nowa Ziemia
    nie trzeba aż tak tego rozbudowywać, wystarczyłby zwykły multiselect i przycisk wyślij po kliknięciu którego pojawia się standardowe okienko gdzie i po co ... ale że ładny obrazek to dam na tak

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    07.10.2015
    Posty
    72
    Serwer
    Nowa Ziemia
    @Blackice

    Cytat Zamieszczone przez theobibok Zobacz posta
    Generalnie może być to rozwiązane inaczej byle w jakiś sposób ułatwić zarządzanie coraz większą flotą geologów i odkrywców.

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    15.04.2014
    Posty
    4
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dobry pomysł na zapanowanie nad masą geologów i odkrywców - tylko jeszcze żeby mogło się to odbywać w trybie automatyczny było by świetnie )

  7. #7
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jak najbardziej na tak

    A nazwa Instytut Geologii niż geodezji, to trochę odrębne dziedziny :P

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.09.2016
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jestem na taaak))

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.08.2012
    Posty
    9
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jestem na tak

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.05.2014
    Posty
    6
    Serwer
    Złota Góra
    tak

Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 13 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.