Zobacz wyniki ankiety: Czy chciałbyś wprowadzenie dodatkowej kolumny w oknie gildii?

Głosujących
175. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    154 88.00%
  • Nie

    21 12.00%
Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: ✘ Drobna zmiana w oknie gildii

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    07.10.2015
    Posty
    72
    Serwer
    Nowa Ziemia

    ✘ Drobna zmiana w oknie gildii

    Witam,

    Może w jednej z przyszłych aktualizacji wprowadzić drobną zmianę w oknie gildii. Technicznie nie powinno to sprawić żadnych problemów.
    O co mi chodzi ? O dodanie jednej kolumny do obecnego okna w którym zostanie zapis z poprzedniego dnia dotyczący wykonania zadania gildii.
    Większość gildii prowadzi jakiś raport wykonalności zadań. Bez tego monitorowanie tego przez liderów/zarządy jest uciążliwe. Zgłaszanie kto z członków zadanie wykonał też jest mało komfortowe. Całość budzi wiele niepotrzebnych nieporozumień. Przy tej poprawce nie będzie problemu ze zgłaszaniem lub monitorowaniem kto takie zadanie wykonał a kto nie, bo widać czarno na białym. Lider gildii czy zarząd może sobie na drugi dzień na spokojnie sprawdzić spisać stan faktyczny, a nie nerwowo spisywać przed samą zmianą zadania. Mogło by to wyglądać jak w załączniku lub pod linkiem:
    https://prnt.sc/n0wbw6
    Poniżej ankieta. Jak będzie wielu za to może BB wprowadzi. Pozdrawiam Obi
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: zg.jpg, 
wyświetleń: 294, 
rozmiar: 51.0 KB, 
ID: 3267.  

  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jestem za, ale nie lubię ankiet publicznych. Jeśli chciałbym, aby każdy poznał moje zdanie, to wypowiedziałbym się w wątku

  3. #3
    Początkujący Odkrywca Awatar hadzi4
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    453
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jestem za,ale czy BB chciałoby się coś zrobić dla nas?

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    15.04.2014
    Posty
    4
    Serwer
    Nowa Ziemia
    niezły pomysł - ale czy BB zrobi to inna sprawa )

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    29.09.2015
    Posty
    44
    Serwer
    Nowy Świat
    Kontrola, kontrola, większa kontrola? Zapisuj na karteczce

  6. #6
    Początkujący Osadnik Awatar Geralt007
    Dołączył
    03.04.2017
    Posty
    16
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Taka opcja sprawdzenia kto wykonał zadanie gildii poprzedniego dnia jest potrzeba, nie wiem czy w tej formie (publiczna tak żeby wszyscy widzieli, może budzić niepotrzebne wnioski, ponieważ ktoś mógł wziąć urlop) czy też jakiś raport wysyłany "z automatu" do zarządu lub lidera. Reasumując taka opcja jest potrzebna, a nad formą warto dyskutować.
    PS. Mam nadzieje że BB przeczyta ten wątek i coś z tym zrobi.

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    07.10.2015
    Posty
    72
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Czy ktoś wziął urlop / L4 czy coś w tym stylu to już jest sprawa danego gracza, bo wysyła wcześniej informacje do lidera/zarządu. Osoba monitorująca weryfikuję listę w oknie gildii z listą zgłoszeń jaką otrzymała od graczy zgłaszających i w wewnętrznych statystykach odpowiednio notuje bo ma na to dobę a nie w pośpiechu między wyjściem do pracy, spacerem z dzieckiem czy gotowaniem obiadu.
    Moje rozwiązanie ma być proste. Po pierwsze nakład pracy do zrobienia tego przez BB jest niewielki (skrypt przerzucający zawartość kolumny z zadaniem gildii do nowej kolumny w chwili zmiany zg)- co daje szanse, że może się nad tym zastanowią i wdrożą w niedalekiej przyszłości.
    Co zyskujemy ?
    - Członkowie gildii: nie muszą zgłaszać wykonania zg na czacie/w pw/czy inny sposób - po prostu robisz zg i wiesz ze lider/zarząd na spokojnie będzie widział czy zrobiłeś zadanie danego dnia
    - Lider/Zarząd: nie musi siedzieć 24/7 i monitorować stanu wykonania zadania by go odnotować, zwłaszcza nerwowo zerkać czy ktoś tuż przed sama zmiana zg na nowe przypadkiem nie zaliczył - bo na weryfikacje będzie miał kolejna dobę a wiadomo ludzie maja rodziny/dzieci/pracę/życie prywatne
    - Wszyscy zyskują: brak nieporozumień ze ktoś zgłosił na czacie/szepcie a ktoś nie przeczytał i nie odnotował itp. nieporozumień wynikających z niepoprawnej komunikacji między ludźmi

    Tak więc, nawet jeśli w oknie gildii wyświetli Ci ze nie zrobiłeś zg i jedna z osób w zarządzie tak odnotuje. To zapewne druga do której poszła wiadomość o urlopie po pojawieniu się w dowolnym czasie to poprawi. Ale wszystko jest jasne, klarowne i bezstresowe. Widać kto zrobił a kto nie, a jak wysłałeś wiadomość to też masz czarno/na białym że wysłałeś.

    Reasumując: to ma być proste w zrobieniu i pomocne dla większości, bo wysyłanie raportów i dorabianie kolejnych rzeczy jest ok, ale czy BB będzie się chciało chcieć ? (pytanie retoryczne)

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    182
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Super pomysł, dzięki za inicjatywę

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    07.08.2012
    Posty
    14
    Serwer
    Nowa Ziemia
    popieram !! pomysł na topie i przydatny bo nie widzę by komuś mogło to zaszkodzić ale czy BB jest w stanie zrobić coś w kierunku graczy z + dla nas??

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.06.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Nowy Świat
    popieram Zarzad nie bedzie sie stresowal, ze kogos nie odklilal, kto w ostatniej chwili zrobil ZG, a nie zglosil.
    Dla mnie super pomysł.

Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.