Zobacz wyniki ankiety: Czy chciałbyś wprowadzenie dodatkowej kolumny w oknie gildii?

Głosujących
175. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    154 88.00%
  • Nie

    21 12.00%
Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Wątek: ✘ Drobna zmiana w oknie gildii

  1. #11
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.09.2016
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jak najbardziej za)

  2. #12
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    W takiej wersji nie. Jeśli już kontrolować, to dodatkowa kolumna powinna zawierać informację o wykonanych zg w tej gildii, np 27/35, albo odsetek wykonanych zg w procentach.

  3. #13
    Osadnik
    Dołączył
    07.10.2015
    Posty
    72
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Idąc Twoim tokiem rozumowania, można by jeszcze wprowadzić pierwiastek z wykonanych zg, procent wykonania przygód w zg oraz ikonę z aktualnym stanem zdrowia gracza. Ile osób tyle pomysłów na rozbudowę i marne szanse na wprowadzenie przez bb. Ale ten pomysł nie na tym polega, bo rozbudować można to w nieskończoność, ale kto Ci to zrobi ? Statystyki każda gildia sobie prowadzi jakie chce. Dla jednych jest ważna ogólna ilość, dla innych procent z miesiąca itp. itd. Ale nie o to chodzi w tym pomyśle.
    Jeszcze raz: Ma być prosto w zrobieniu przez developera, a w tym pomyśle wszystko jest, trzeba tylko wyciągnąć na widok dodatkową kolumnę ze stanem z dnia poprzedniego. Ma to TYLKO i AŻ ułatwić sprawdzanie sobie przez gildie/lidera kto wykonał zadanie. Daje im to więcej czasu i mogę to wykonać bezstresowo i bez obawy że im stan umknie po zmianie zadania gildii na nowe.

  4. #14
    Osadnik
    Dołączył
    07.02.2012
    Posty
    78
    Serwer
    Nowa Ziemia
    tak

  5. #15
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez theobibok Zobacz posta
    Idąc Twoim tokiem rozumowania, można by jeszcze wprowadzić pierwiastek z wykonanych zg, procent wykonania przygód w zg oraz ikonę z aktualnym stanem zdrowia gracza. Ile osób tyle pomysłów na rozbudowę i marne szanse na wprowadzenie przez bb. Ale ten pomysł nie na tym polega, bo rozbudować można to w nieskończoność, ale kto Ci to zrobi ? Statystyki każda gildia sobie prowadzi jakie chce. Dla jednych jest ważna ogólna ilość, dla innych procent z miesiąca itp. itd. Ale nie o to chodzi w tym pomyśle.
    Jeszcze raz: Ma być prosto w zrobieniu przez developera, a w tym pomyśle wszystko jest, trzeba tylko wyciągnąć na widok dodatkową kolumnę ze stanem z dnia poprzedniego. Ma to TYLKO i AŻ ułatwić sprawdzanie sobie przez gildie/lidera kto wykonał zadanie. Daje im to więcej czasu i mogę to wykonać bezstresowo i bez obawy że im stan umknie po zmianie zadania gildii na nowe.
    Czego by nie wymyślić, BB zajmie to 15 lat.
    Przekonaj mnie: Jeśli prowadzisz statystyki, to sprawdzając każde zg, masz od razu informację o poprzednim. Co mi da wiedza, że zrobiłeś poprzednie zg, jeśli nie zrobiłeś trzydziestu wcześniejszych?

  6. #16
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    28.05.2013
    Posty
    475
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    Czego by nie wymyślić, BB zajmie to 15 lat.
    Przekonaj mnie: Jeśli prowadzisz statystyki, to sprawdzając każde zg, masz od razu informację o poprzednim. Co mi da wiedza, że zrobiłeś poprzednie zg, jeśli nie zrobiłeś trzydziestu wcześniejszych?
    Właśnie nic nie da, to tak samo niepotrzebne jak grzebanie w cenach przygód, tylko TAM na genialny pomysł wpadają oni, a a TU ktoś z graczy
    statystyki ZG sam kiedyś robiłem, notowałem kto i kiedy ale nigdy nie usunąłem nikogo z gildii z tego powodu, że realne życie przedkłada nad bezsensowność dukania zadań które zajmują kilka dodatkowych kwadransów albo zmuszają do częstszego niż ktoś chce logowania - aby wyklikać jakąś głupotę

    czylli taka zmiana jest zupełnie niepotrzebna, szczególnie że długiego życia settlersowi online nie wróżą, ale w odróżnieniu od śmiesznej propozycji zmiany cen przygód ta byłaby nieszkodliwa, więc dałbym głos neutralny ale autor nie przewidział takiej opcji - a więc nie głosuję

  7. #17
    Osadnik
    Dołączył
    07.10.2015
    Posty
    72
    Serwer
    Nowa Ziemia
    @ Larxand

    Niestety nie czytasz ze zrozumieniem.
    Jak ktoś prowadzi statystki i sobie je notuje w jakimś dajmy na to arkuszu Google to widzi kto, kiedy i jakie zadania robił. Nie w tym jednak rzecz.
    Problem jest w CZASIE na spisanie takiego zadania. Bo niekiedy gracze wykonują je tuż przed samą zmianą na nowe i jak Cię nie ma w grze w okolicach czasowych zmiany na nowe zadanie to nie wiesz kto zrobił a kto nie. Postaram się to jeszcze raz dla co poniektórych przedstawić na przykładzie.
    Zaczynamy:
    Dla uproszczenia załóżmy że jesteś liderem gildii, która ma 10 członków. Prowadzisz sobie statystyki gildii w arkuszu Google.
    Codziennie logujesz się przed 13 (by zdążyć przed zmianą zadania na nowe) i spisujesz kto zrobił zadanie. W swoim arkuszu masz historie wykonanych zadań dla członków Twojej gildii. Prowadziłeś ją systematycznie przez miesiąc i masz całą historię kto robił i kiedy. I teraz nastaje dzień w którym wypadło Ci coś ważnego, że nie zalogowałeś się przed 13 - zadanie się zmieniło znikły informacje kto zrobił zadanie. Możesz wywnioskować ile osób zrobiło po ilości przyznanych monet, ale nie ustalisz kto konkretnie zrobił. Natomiast jak będziesz miał tą kolumnę to jeszcze kolejnego dnia możesz rzetelnie uzupełnić oswoją statystykę. Dzięki tamu zyskujesz TYLKO i AŻ czas. Wiadomo każdy ma życie prywatne, różne sprawy wypadają, nie mówiąc o niespodziewanych aktualizacjach gry nie masz wtedy szans sprawdzić kto zrobił. Po tej drobnej zmianie masz dodatkowe 24 godziny na rzetelne uzupełnienie statystyk. Nie ważne czy prowadzisz je bo lubisz statystyki i wykresy, czy do nagradzania bądź karania graczy. Pomijam wewnętrzne potrzeby każdej z gildii dla czego to prowadzi, ale większość prowadzi w jakiejś tam formie. A ta zmiana daje im komfort na rzetelne i nienerwowe ich prowadzenie. Jeśli ktoś nie korzysta w niczym mu to nie przeszkadza, jeśli korzysta bardzo pomoże.

    @Aruzus
    Widzisz, Tobie nie potrzebna więc niech nie będzie. Po co ma pomóc 90% graczy jak Ty nie korzystasz. Ja jeszcze rozumiem jakby Ci w czymś kolidowało, ale nie Twoje podejście to typowe: mi nie potrzebne to nikt nie będzie miał. I jeszcze ten głos neutralny Nie masz zdania na TAK lub NIE nie głosuj to też wybór neutralny. A jak już coś musisz kliknąć kliknij usuń konto, bo i tak grze nie wróżysz długiego życia. Oszczędź sobie i innym A teraz po złości kliknij w głosowaniu na NIE, bo po Twojej wypowiedzi wnioskuję, że będzie to dla Ciebie typowe zachowanie

  8. #18
    Osadnik
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    84
    Serwer
    Słoneczny Gród
    rozwiazuje problem przy aktualizacjach, sami wiecie ze czaseto przedluzaja czy sa w trakcie zakonczania zg i nie ma mozilwosci tego ogarnac jak nie roziczysz przed konserwa

  9. #19
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    28.05.2013
    Posty
    475
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez theobibok Zobacz posta
    @ Larxand

    Niestety nie czytasz ze zrozumieniem itd.


    @Aruzus
    Widzisz, Tobie nie potrzebna więc niech nie będzie. Po co ma pomóc 90% graczy jak Ty nie korzystasz. Ja jeszcze rozumiem jakby Ci w czymś kolidowało, ale nie Twoje podejście to typowe: mi nie potrzebne to nikt nie będzie miał. I jeszcze ten głos neutralny Nie masz zdania na TAK lub NIE nie głosuj to też wybór neutralny. A jak już coś musisz kliknąć kliknij usuń konto, bo i tak grze nie wróżysz długiego życia. Oszczędź sobie i innym A teraz po złości kliknij w głosowaniu na NIE, bo po Twojej wypowiedzi wnioskuję, że będzie to dla Ciebie typowe zachowanie
    ale foch!
    sam sposób konstrukcji ankiety w twoim przypadku pokazuje podejście do opinii innych graczy: jeśli na TAK to cieszę michę, jak na NIE to gryzę, a najgorszy to ''wróg'' który uważa że coś jest niepotrzebne
    ładnie że darowałeś temu który wytknął publiczna ankietę która nie wszystkich zachęca do glosowania (właśnie by uniknąc gryzienia po kostkach), ale jeśli był na TAK to nie musi kasować konta - jaki jesteś dobry

    ale wiesz co, mimo że rubryka która umożliwia kontrolę wykonanie JEDNEGO zadania wstecz jest niepotrzebna to glosowałbym na TAK - jeśli to tobie coś ułatwi (co, będziesz miał dodatkowe narzędzie do nadzorowania graczy w gildii?)
    jednak NIE zagłosuję, bo nie lubię gdy ktoś agresywnie lobbuje do swoich pomysłów, ale co tam-jeden głos dla BB nie ma znaczenia, skoro pomysł dobry, potrzebny i łatwy w wykonaniu to zrobią dodatkową rubrykę i będziesz szczęśliwy

  10. #20
    Osadnik
    Dołączył
    07.10.2015
    Posty
    72
    Serwer
    Nowa Ziemia
    @Aruzus

    Chłopie głosuj jak chcesz lub nie głosuj - osobiście to mi to lotto. Nikt tu agresywnie nie agituje do głosowania na TAK jak mu się nie podoba. Poza tym akurat ja nikogo nie nadzoruje, nie jestem liderem gildii, nie jestem w zarządzie, nie prowadzę statystyk - jestem zwykłym graczem. Dla mnie ułatwieniem będzie to że ktoś widzi czy zrobiłem zadanie czy nie i może to sobie odnotować.
    Konstrukcja ankiety jest prosta jak budowa cepa bo nie ma sensu jej rozbudowywać. Dla Ciebie pewnie odpowiednia była by: TAK, NIE, NIE MAM ZDANIA, WSTRZYMUJĘ SIĘ, JESTEM NA TAK ALE PRZECIW, TAK ALE TYLKO W DNI POWSZEDNIE, NIE ALE TYLKO CO DRUGI MIESIĄC, ITP.
    Takim osobą nigdy się nie dogodzi. To nie potrzebne, tamto nie potrzebne, ankieta nie tak zrobiona, pomysł nie taki, to bez sensu, gra nie ma sensu i już się kończy. Z takim podejściem jak Twoje świat zatrzymałby się w epoce kamienia łupanego. Nikt nic by nie wprowadzał, nie ulepszał bo i po co.
    Nikt Ci nie broni mieć swojego zdania i Ty nie broń innym mieć własnego, że to akurat jest potrzebne. Nie broń innym konstruować ankiet i pomysłów jak chcą.
    Nie pasuje - olej temat i zajmij się innym który Cię interesuje. Albo idź na handel i pisz ze ktoś za drogo coś sprzedaje bo jesteś osobą tego pokroju I nie płacz jak ciepłe kluchy i chłopiec w rurkach. Nie masz zdecydowanego zdania w tym temacie (ankiecie) to milcz. Bo wiesz - lepiej milczeć i wyglądać jak idiota niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Żyj i daj żyć innym
    Ostatnio edytowane przez theobibok ; 26.03.2019 o 22:16 Powód: Literówka

Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.