Zobacz wyniki ankiety: Czy chcemy zmian w trybie EKSPEDYCJI ??

Głosujących
37. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK, chcę modyfikacji trybu EKSPEDYCJI w coś bardziej rozwiniętego

    22 59.46%
  • TAK, ale wystarczy pomnożyć dotychczasową ilość zasobów produkowanych przez kolonie min. x 10

    8 21.62%
  • NIE , zmiany w ekspedycji są nie potrzebne

    7 18.92%
Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Usprawnienie modułu ekspedycji szansą na zwiększenie przyjemności z grania !

  1. #1
    Początkujący Osadnik Awatar KrasnoludThorin
    Dołączył
    14.01.2018
    Posty
    29
    Serwer
    Złota Góra

    Usprawnienie modułu ekspedycji szansą na zwiększenie przyjemności z grania !

    Usprawnienie modułu ekspedycji szansą na zwiększenie poplaryzacji i przyjemności z gry w settlers. !!!

    W jak najbardziej treściwy sposób chciałbym podzielić się moją i nie tylko moją myślą którą zaaprobuje na pewno nie mały procent graczy, lekko znudzonych nabijaniem leveli (70+) gdzie schodzi się naprawdę już bardzo długo żeby osiągnąć następny poziom. W przerwach między eventami i monotonią przygód można byłoby porywalizować w trybie ekspedycji ale tak bardziej na poważnie gdyż nie oszukujmy się system nagród z ekspedycji nie umywa się do systemu nagród z przygód. Nagrody nie pokrywają nawet odłamka strat na wydane wojsko do prowadzenia ekspedycji, stąd zapewne tryb ten chociaż bardzo interesujący z punktu widzenia rozgrywki jest tak mało popularną formą wśród wszystkich "settlersów".
    Osobiście myślę że wprowadzenie bardziej radykalnego trybu PVP który jest już od dawna zaaplikowany do gry tylko wymaga lekkiej korekty, podkręciłby rozgrywkę i dał programistom większe pole do popisu czyli wdrożenia czegoś nowego , można byłoby w ten sposób odciążyć trochę system przygód żeby nie zmęczyć kolokwialnie mówiąc materiału. Oczywiście są gracze którzy nie lubią rywalizacji PVP i bardzo dobrze że tacy są akurat gra settlers w żadnym stopniu by ich nie dyskryminowała , gdyż przypuszczalne surowce zdobyte przez graczy PVP mogliby zdobywać w tym samym czasie w przygodach tak jak do tej pory bezpiecznie na wyspie macierzystej nie ryzykując niczego. Jeśli chodzi o grę settlers daję ona możliwość wyboru takżę myślę że nikt nie protestowałby zbyt usilnie przeciwko zmodyfikowaniu trypu PVP ( ekspedycji) a tylko podkręciłoby to chęć dalszej partycypacji w uniwersum settlers. Osobiście znam wielu graczy którzy wprowadzili mnie w świat settlers ale już w tej chwili nie kontynuują gry z tego powodu że zdobyli tak jakby wszystko co można było i gra niestety już ich nie wciągała. Moja skromna myśl czemu porzucili grę ? jest to brak wyżej wspomnianego bardziej kontaktowego trybu multiplayer gdzie można byłoby zderzyć się z innym graczem i powalczyć o coś więcej niż przysłowiową pietruszkę. Teraz podam parę pomysłów na powyższe usprawnienie trybu ekspedycji jak widzę to ja i moi znajomi co mogłoby pomóc w dalszym przedyskutowniu tematu gdzie mam nadzieję rozwinie się on w poniższych komentarzach.

    I . Zaaplikowanie złóż surowców na posiadanej wyspie kolonialnej i nadanie możliwości wydobywania tam cennych minerałów(stawiania kopalni) zamiast z góry ustalonego godzinowego bardzo niskiego wydobycia. ( dodanie jakichś cennych złóż w większych koloniach typu kryształ , klejnot, ruda obsydianu, ruda platyny itd.)
    II. Niektórzy gracze mają w swoich skarbcach bardzo duże ilości różnego rodzaju bezużytecznych surowców dobrze by było żeby można je jakoś wykorzystać właśnie budując jakieś fortyfikacje obronne na wyspach koloniach.(im więcej fortyfikacji tym większa obrona koloni kosztem straconych surowców)
    III. System rang dla najlepszych konkwistadorów i ranking ogólny (pełny nieograniczający się do pierwsze 10-tki !!!) do podglądu , a także możliwość zaatakowania koloni należącej do wybranego przez nas gracza a nie jak do tej pory odbywało to się losowo. ( DO PRZEDYSKUTOWANIA)
    VI. System wsparcia obrony atakowanej przez agresora koloni tak jak jest w misjach współpracy w przygodach. (max 2 sojuszników w obronie)
    V. W przyszłości dodanie nowych fortyfikacji i generałów ITD.

    PS. Nie jestem weteranem tej gry nie wiem wszystkiego ale myślę że temat warto jeszcze raz odkopać i go przedyskutować z tymi którzy grają dłużej a także z moderatorami , a więc zapraszam do dyskusji.

  2. #2
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Tu nie ma specjalnie nad czym dyskutowac, takie mniej wiecej byly zalozenia odnosnie trybu PVP kiedy pierwszy raz gracze sobie taki tryb wymarzyli, a jakis czas potem BB wprowadzilo go do gry pomijajac wiekszosc albo wszystkie z wazniejszych aspektow.

    W temacie kolonii nic sie juz nie zmieni, jesli nie sa w stanie ogarnac sposobu poprawienia czegos tak trywialnego jak towary w sklepie (ktore od lat wisza nietkniete) to na pewno nie beda przepisywac od podstaw trybu ktorego samo wydevelopowanie zajelo im rok.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    12.08.2012
    Posty
    154
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Pomysł ciekawy, bo obecne PvP to można robić dla robienia jak się komuś nudzi i z PvP to ma tyle wspólnego co wózek na zakupy w markecie z bolidem formuły pierwszej - oba mają kółka; i na tym podobieństwo się kończy. Niestety jak napisał sparkz... Obsługa techniczna tej gry nie ogarnia wprowadzenia do gry nowego budynku czy kolejnego ludka, nie ogarnia działania poczty, a Ty chciałbyś żeby zrobili coś takiego... Jakieś 6-7 lat temu, w wersji beta, kiedy grą zajmowała się prawdziwa obsługa techniczna, to może by to ogarnęli, ale obecnie to większość ludzi "modli się" żeby nie zepsuli kolejnej działającej jak na razie rzeczy, czy żeby móc sie po prostu normalnie zalogować. Tak więc równie dobrze mógłbyś oczekiwać "pokoju na świecie". Niestety :|

  4. #4
    Początkujący Osadnik Awatar KrasnoludThorin
    Dołączył
    14.01.2018
    Posty
    29
    Serwer
    Złota Góra
    no w porządku , otworzyliście mi oczy na sprawę , ale może chociażby udało się podnieść w jakiś sposób nawet o te skromne 200% wydobycie rud w tych koloniach i nieznacznie może to PD za podbój , taka zmiana myślę nie byłaby aż takim dużym problemem do zaimplementowania. Niech ktoś mi powie jakie jest wydobycie rudy złota na 6 godzin na najwyższym poziomie ? bo nie mam do niego jeszcze dostępu.

  5. #5
    Odkrywca
    Dołączył
    27.03.2014
    Posty
    505
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Milczenie Jaghutów przesycała ironia...
    A SERWERY i tak powinny być połączone..

  6. #6
    Początkujący Osadnik Awatar KrasnoludThorin
    Dołączył
    14.01.2018
    Posty
    29
    Serwer
    Złota Góra
    A czy coś się zmieniło od czasu tych propozycji ?
    Trzeba naciskać do skutku, jeśli będzie duże zainteresowanie tematem a jest, to logicznie myśląc można byłoby pójść na rękę w końcu i dodać jakieś lepsze profity za tego typu formę gry. Po co ten moduł ekspedycji jak każdy ma mieć na niego wywalone po to jest ten dział na forum żeby to przekazać oddolnie do góry.

  7. #7
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez KrasnoludThorin Zobacz posta
    Po co ten moduł ekspedycji jak każdy ma mieć na niego wywalone
    Prezentujesz zle podejscie, w tej grze jest cala masa rzeczy ktore nie istnieja po cos, tylko dlaczego. A dlatego, ze jakis designer sobie cos umyslil i trzeba to bylo wprowadzic na serwery live nawet jesli to nie mialo sensu.

    Do tej grupy akurat naleza tez kolonie, ktore mialy byc odpowiedzia na oczekiwania graczy dotyczace trybu pvp, ale oczywiscie udalo sie je wprowadzic w taki sposob, ze zostaly z wszelkich elementow interakcji pomiedzy graczami wykastrowane. Stad sens ich istnienia jest zaden, w konsekwencji zainteresowanie - mierne, w konsekwencji sens wydawania kasy na przerobki marginalny.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #8
    Początkujący Osadnik Awatar KrasnoludThorin
    Dołączył
    14.01.2018
    Posty
    29
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Prezentujesz zle podejscie, w tej grze jest cala masa rzeczy ktore nie istnieja po cos, tylko dlaczego. A dlatego, ze jakis designer sobie cos umyslil i trzeba to bylo wprowadzic na serwery live nawet jesli to nie mialo sensu.

    Do tej grupy akurat naleza tez kolonie, ktore mialy byc odpowiedzia na oczekiwania graczy dotyczace trybu pvp, ale oczywiscie udalo sie je wprowadzic w taki sposob, ze zostaly z wszelkich elementow interakcji pomiedzy graczami wykastrowane. Stad sens ich istnienia jest zaden, w konsekwencji zainteresowanie - mierne, w konsekwencji sens wydawania kasy na przerobki marginalny.

    W takim razie bardzo szkoda bo pomysł był naprawdę bardzo dobry, bardzo mi się podoba forma ekspedycji dużo ciekawsze niż przygody , ale chciałoby się coś z tego mieć wykorzystując czas na ekspedycje kosztem przygód no i oczywiście żeby mieć surowiec na dalsze kontynuowanie ekspedycji. Mam skromne nadzieję że po trzech latach wałkowania tematu jednak chociaż profity z koloni zostaną zwiększone przy okazji jakiejś konserwacji, skoro nie ma szans na jej modyfikacje w kierunku bardziej agresywnego pvp.

  9. #9
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Bardziej agresywne pvp to osobna kwestia, bo podejrzewam, ze akurat to w jaki sposob zdecydowali sie podejsc do tematu wynika nie z nieudolnosci tylko z koniecznosci wyciecia z gry wszystkiego co jest niepoprawne politycznie i mogloby uniemozliwic zakwalifikowanie gry do PEGI7. Stad dalekie odejscie od elementow znanych z innych gier jak chociazby podbijanie cudzego terytorium (coby jakis dzieciak sie nie poplakal z powodu tego, ze ktos z nim wygrywa)
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 14.03.2019 o 15:57
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #10
    Początkujący Osadnik Awatar KrasnoludThorin
    Dołączył
    14.01.2018
    Posty
    29
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Bardziej agresywne pvp to osobna kwestia, bo podejrzewam, ze akurat to w jaki sposob zdecydowali sie podejsc do tematu wynika nie z nieudolnosci tylko z koniecznosci wyciecia z gry wszystkiego co jest niepoprawne politycznie i mogloby uniemozliwic zakwalifikowanie gry do PEGI7. Stad dalekie odejscie od elementow znanych z innych gier jak chociazby podbijanie cudzego terytorium (coby jakis dzieciak sie nie poplakal z powodu tego, ze ktos z nim wygrywa)
    nie wziąłem tego pod uwagę a pewnie to jest na rzeczy ;/.

Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.