Zobacz wyniki ankiety: Czy chcemy zmian w trybie EKSPEDYCJI ??

Głosujących
37. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK, chcę modyfikacji trybu EKSPEDYCJI w coś bardziej rozwiniętego

    22 59.46%
  • TAK, ale wystarczy pomnożyć dotychczasową ilość zasobów produkowanych przez kolonie min. x 10

    8 21.62%
  • NIE , zmiany w ekspedycji są nie potrzebne

    7 18.92%
Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Usprawnienie modułu ekspedycji szansą na zwiększenie przyjemności z grania !

  1. #11
    Osadnik
    Dołączył
    12.08.2012
    Posty
    154
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Tzn. tutaj powiem, że gdyby w tej grze była opcja, że pod moją nieobecność (bo np. jestem w pracy) jakiś małolat, lub maniak, który siedzi przed kompem 24h/dobę rozjeżdża mi poukładaną wyspę, niszczy rozwinięte (strata mnóstwa czasu) domki, i robi tym podobny bajzel, to bym przestał grać. Nie po to wszystko sobie człowiek układa, żeby mu ktoś inny "przypadkiem" czy "fartem" wszystko porozwalał. Była taka jedna gierka gdzie grało się galami, rzymianami i czymś tam jeszcze, ale jak nie siedziałeś przy kompie non stop, to cię rozjechali i wszystko splądrowali, jak nie w pojedynkę, to jeden po drugim (kilku cie wykrwawiało, a ostatni dojeżdżał, po czym zostawałeś regularną farmą). Wstawanie po nocy, żeby zebrać surowce, uciec z nimi i wojskiem, itp.,... to chore jest. Raz to przerobiłem i obiecałem sobie, że nigdy więcej. Może dla małolatów co nie maja życia poza kompem to fajne, ale sądzę, że dla normalnych ludzi... nie. Stąd byle własna wyspa spokojna TSO bardzo mi odpowiada.
    Aczkolwiek skoro jest tryb PvP, podbijanie kolonii, itp., to faktycznie powinno to być jakoś sensownie zrobione, bo w obecnej formie to kalectwo. Zdobywasz wyspę. Dostajesz surowce w ilości na jaką nie masz wpływu (nie możesz zbudować żadnych kopalni ani nic aby mieć wpływ na wydobycie surowców). Nic na wyspie (kolonii) postawić nie możesz. Kiedy ktoś atakuje kolonię, to nie możesz nic zrobić, nawet jeśli jesteś online. A opcja jej obrony... toż to daremne jest do bólu, bo co to za obrona jak masz limit ludków do zostawienia i domków, które możesz stawiać tylko w wybranych miejscach (nawet gdybyś miał milion populacji i miliardy surowców to i tak więcej ludków i domków niż limit bodaj 3900 punktów, nie postawisz), a co niczemu nie służy, no może poza tym, że jak ktoś już zacznie ją podbijać to dostanie więcej expa, za dodatkowo zniszczone jednostki obronne (stąd szkoda nawet czasu marnować na stawianie tych wież i ludków, bo i tak nie obronią niczego, a czas się tylko traci). Więc PvP to można robić z nudów, jak ma się nadmiar surowców do wywalenia w błoto (bo nic się nie zyskuje in plus), żeby na jeziorze na środku wyspy postawić sobie zamek. Jak ktoś chce go mieć. Po utopieniu milionów żelaza i stali na 30 lvl dostanie się +3k do limitu ludków i duży zamek na wodzie.
    I takie to jest PVP.

  2. #12
    Początkujący Osadnik Awatar KrasnoludThorin
    Dołączył
    14.01.2018
    Posty
    29
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez rolnik35 Zobacz posta
    Tzn. tutaj powiem, że gdyby w tej grze była opcja, że pod moją nieobecność (bo np. jestem w pracy) jakiś małolat, lub maniak, który siedzi przed kompem 24h/dobę rozjeżdża mi poukładaną wyspę, niszczy rozwinięte (strata mnóstwa czasu) domki, i robi tym podobny bajzel, to bym przestał grać. Nie po to wszystko sobie człowiek układa, żeby mu ktoś inny "przypadkiem" czy "fartem" wszystko porozwalał. Była taka jedna gierka gdzie grało się galami, rzymianami i czymś tam jeszcze, ale jak nie siedziałeś przy kompie non stop, to cię rozjechali i wszystko splądrowali, jak nie w pojedynkę, to jeden po drugim (kilku cie wykrwawiało, a ostatni dojeżdżał, po czym zostawałeś regularną farmą). Wstawanie po nocy, żeby zebrać surowce, uciec z nimi i wojskiem, itp.,... to chore jest. Raz to przerobiłem i obiecałem sobie, że nigdy więcej. Może dla małolatów co nie maja życia poza kompem to fajne, ale sądzę, że dla normalnych ludzi... nie. Stąd byle własna wyspa spokojna TSO bardzo mi odpowiada.
    Aczkolwiek skoro jest tryb PvP, podbijanie kolonii, itp., to faktycznie powinno to być jakoś sensownie zrobione, bo w obecnej formie to kalectwo. Zdobywasz wyspę. Dostajesz surowce w ilości na jaką nie masz wpływu (nie możesz zbudować żadnych kopalni ani nic aby mieć wpływ na wydobycie surowców). Nic na wyspie (kolonii) postawić nie możesz. Kiedy ktoś atakuje kolonię, to nie możesz nic zrobić, nawet jeśli jesteś online. A opcja jej obrony... toż to daremne jest do bólu, bo co to za obrona jak masz limit ludków do zostawienia i domków, które możesz stawiać tylko w wybranych miejscach (nawet gdybyś miał milion populacji i miliardy surowców to i tak więcej ludków i domków niż limit bodaj 3900 punktów, nie postawisz), a co niczemu nie służy, no może poza tym, że jak ktoś już zacznie ją podbijać to dostanie więcej expa, za dodatkowo zniszczone jednostki obronne (stąd szkoda nawet czasu marnować na stawianie tych wież i ludków, bo i tak nie obronią niczego, a czas się tylko traci). Więc PvP to można robić z nudów, jak ma się nadmiar surowców do wywalenia w błoto (bo nic się nie zyskuje in plus), żeby na jeziorze na środku wyspy postawić sobie zamek. Jak ktoś chce go mieć. Po utopieniu milionów żelaza i stali na 30 lvl dostanie się +3k do limitu ludków i duży zamek na wodzie.
    I takie to jest PVP.
    Przeczytaj mój pierwszy post bo chyba nie przeczytałeś , kto nie chce grać ekspedycji nie musi wyspa macierzysta nigdy nie zostaje ruszona a co do pozbywania się niepotrzebnych surowców typu kamień i deski można by z nich budować jakieś większe kopalnie i linie obrony im większa tym dłużej schodzi na zdobycie koloni. No to jest cały urok PVP że trzeba być już troche niestrudzonym maniakiem decydując się na taką rozgrywkę ale właśnie nie musisz sie bać o to że ktoś najdzie CI wyspę macierzystą bo przecież o tym w ogóle nie było mowy.

    PS> Co do pomysłu został mi on już całkowicie wybity z głowy bo podobno to nie realne żeby aż tak przebudowany został system ekspedycji w takim razie podnieście chociaż ilość surowców wydobywanych z koloni przecież ta usterka mam nadzieję że niecelowa to aż kole w oczy wg moich obliczeń przynajmniej 500% ( w stosunku do rudy złota) jeśli chodzi o żelazo i węgiel potrzeba podwyżki rzędu z 5000%. Mam nadzieję że taki pomysł nadaje się do zgłoszenia i proszę moderatora o rozpatrzenie bo szkoda żeby ten tryb umarł.

  3. #13
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    29.10.2018
    Posty
    263
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam

    Proszę uzupełnić wątek ankietą zgodnie z regulaminem działu.
    W przypadku braku ankiety wątek zostanie zamknięty i przeniesiony do archiwum.

    Pozdrawiam
    Mod_Zeus

  4. #14
    Początkujący Osadnik Awatar KrasnoludThorin
    Dołączył
    14.01.2018
    Posty
    29
    Serwer
    Złota Góra
    Przepraszam, już ankieta zamieszczona.

    PS. Zapraszam do głosowania !!!

  5. #15
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    29.10.2018
    Posty
    263
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez KrasnoludThorin Zobacz posta
    Przepraszam, już ankieta zamieszczona.

    PS. Zapraszam do głosowania !!!
    Świetnie !

    Pozdrawiam
    Mod_Zeus

  6. #16
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    @krasnoludthorin gdy osiągniesz odpowiedni level i będziesz miał odpowiednie eko, to surowce z pseudoPVP, (nawet gdyby zwiększyli) nie będą wpływać na twoją gospodarkę, bo sam je sobie szybciej i łatwiej wydobędziesz na własnej wyspie.

    jedynym plusem tych koloni to, tak jak napisał rolnik, +3k do popa, ale dla mnie to żaden argument dla robienia tego rodzaju przygód.
    "Everybody lies"

  7. #17
    Początkujący Osadnik Awatar KrasnoludThorin
    Dołączył
    14.01.2018
    Posty
    29
    Serwer
    Złota Góra
    rudy złota nie da się zdobyć nigdzie indziej poza jej wydobyciem ze złóż i zawsze jest jej mało przynajmniej mi , poza tym miałem na myśli też dodanie przykładowo innych rzadkich surowców do modułu koloni typu : kryształ , ruda obsydianu, saletra, fasolki czy rude platyny dla tych słabszych graczy , albo co powiecie o nieznacznej ilości klejnotów ;> Ups przepraszam nie wspominałem o klejnotach
    Ostatnio edytowane przez KrasnoludThorin ; 15.03.2019 o 01:10

  8. #18
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez KrasnoludThorin Zobacz posta
    rudy złota nie da się zdobyć nigdzie indziej poza jej wydobyciem ze złóż i zawsze jest jej mało przynajmniej mi
    Nie wiem na jakim poziomie jestes, ale obecnie najsensowniejszym rozwiazaniem w kwestii surowcow jest po prostu przec do przodu w kierunku jak najwyzszych leveli i na pozniejszym etapie sporadycznie sprzedawac rzeczy ktore jeszcze maja jakas przyzwoita wartosc uzytkowa.

    Krysztalow nikt Ci nie umozliwi zdobywania poprzez wyspy, bo to jest namiastka waluty premium za ktora masz placic jesli Ci jej za malo.

    Obsydianiu tym bardziej, bo to jest jedyny sens istnienia calego ciagu przygod ktory ma cie trzymac przy grze dlugo dluzej niz wysepki ktore niskim kosztem podbijasz w godzine.

    Kolonie bez radykalnej przebudowy moga co najwyzej dawac nagrody na poziomie krawcow, czyli podstawowe surowce ktore ludzie juz od lat produkuja sami w nadmiarze.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  9. #19
    Początkujący Osadnik Awatar KrasnoludThorin
    Dołączył
    14.01.2018
    Posty
    29
    Serwer
    Złota Góra
    @sparkz No dobra niech będzie nawet ta : fasola , platyna, zaprawa, saletra,tytan jako te dodatkowe w śladowych ilościach , ale najważniejsze to podnieść dotychczasowe surowce wielokrotnie adekwatnie do włożonej pracy w podbijanie koloni i jej obronę. Mam nadzieję że chociaż tyle się uda zmodyfikować.
    Ostatnio edytowane przez KrasnoludThorin ; 15.03.2019 o 12:22

  10. #20
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    fasole masz z krawców i z 1001 nocy, z koloni na 100% bb nie pozwoli.
    platyna, zaprawa tak samo, a nawet jeśli by się skusili, to na pewno byłyby to minimalne ilości.
    saletra i tytan przy wbijaniu lvl będziesz miał z wyspy + dosypki z przygód.
    a jak masz problem z tymi surowcami, to w gildii powinni ci pomóc.
    temat wałkowany i po raz setny poruszając go, nic nie wskórasz.
    "Everybody lies"

Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.