Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 90

Wątek: Zmiany w grze - 19.03.2019 - Dyskusja

  1. #41
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,699
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Na serwerze testowym nie jest dostępna wersja, która dziś zostanie wgrana. Proszę o informacje zwrotne po dzisiejszej aktualizacji.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  2. #42
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,699
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez znik3040 Zobacz posta
    A tych konserw które trwają 4h to na serio nie da się zrobić tuż po północy od 01:00 do 05:00 ??????

    A co do samych byczorów w grze, zdaje się że BB kopiuje Microsoft z czasów jego świetności, kiedy błąd to nie był błąd lecz ....... właściwość. ech....
    a to całe obserwatorium to jedna wielka wtopa. czy tego naprawdę nie dało się wyłapać na testach? to jest po prostu żałosne. czy tych mechanizmów premiowych nie da się ogarnąć jednym algorytmem???? czy każdego gienka trzeba poprawiać z osobna???

    to samo serwery. czemu one tak mulą? zrozumiałbym gdyby to był jakiś RTS, bo to wymaga mocy. ale to jest gra w zasadzie strategiczna i nie wiem, co tu ma się zamulać. coś mi się zdaje że ta gra jest do kompletnego refaktoringu, czyli wszelkim zmianom STOP i do roboty naprawiać byczory. czy BB to zrobi? szczerze wątpię. byleby tylko kasę zbierać ze sprzedaży klejek.

    niech lepiej BB idzie tu: http://sanctus.pl/index.php?grupa=44...pa=193&doc=140 może się w tym odnajdzie.

    ooo widzę że na testowym już wielkanoc, i bardzo dobrze. ciekawe ile byczorów po raz kolejnych zostanie przegapionych.
    Witam!

    Obecnie nie możemy przeprowadzać aktualizacji nocą. Prace techniczne wykonujemy za to wówczas, kiedy mamy najlepsze zaplecze, najwięcej pracowników, którzy mogą zareagować w przypadku jakichś komplikacji. Nie jest to przejaw złej woli, lecz tak się po prostu składa, że jak to w biurach bywa, pracujemy w dzień.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  3. #43
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    24.07.2014
    Posty
    21
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez znik3040 Zobacz posta
    A tych konserw które trwają 4h to na serio nie da się zrobić tuż po północy od 01:00 do 05:00 ??????

    A co do samych byczorów w grze, zdaje się że BB kopiuje Microsoft z czasów jego świetności, kiedy błąd to nie był błąd lecz ....... właściwość. ech....
    a to całe obserwatorium to jedna wielka wtopa. czy tego naprawdę nie dało się wyłapać na testach? to jest po prostu żałosne. czy tych mechanizmów premiowych nie da się ogarnąć jednym algorytmem???? czy każdego gienka trzeba poprawiać z osobna???

    to samo serwery. czemu one tak mulą? zrozumiałbym gdyby to był jakiś RTS, bo to wymaga mocy. ale to jest gra w zasadzie strategiczna i nie wiem, co tu ma się zamulać. coś mi się zdaje że ta gra jest do kompletnego refaktoringu, czyli wszelkim zmianom STOP i do roboty naprawiać byczory. czy BB to zrobi? szczerze wątpię. byleby tylko kasę zbierać ze sprzedaży klejek.

    niech lepiej BB idzie tu: http://sanctus.pl/index.php?grupa=44...pa=193&doc=140 może się w tym odnajdzie.

    ooo widzę że na testowym już wielkanoc, i bardzo dobrze. ciekawe ile byczorów po raz kolejnych zostanie przegapionych.
    Tu masz wyjaśnione dlaczego
    https://forum.thesettlersonline.pl/t...l=1#post279778

  4. #44
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    20
    Serwer
    Nowy Świat
    Wielka bitwa nadal zamglona :/
    Pytanie do Penelopy, bo nie satysfakcjonuje mnie odpowiedź z supportu, że przygoda nie będzie zwracana. Jak wszyscy wiemy, jest to ostania przygoda z serii, w której pozyskanie pierwszej przygody i koszty poniesione w trakcie ich robienia, są bardzo wysokie, a wyniku WASZEGO błędu przygody nie mogę zakończyć i co za tym idzie, uzyskać ulepszeń do kuźni. Oczekiwałbym aby jednak przygoda została zwrócona, czym chociaż w niewielkim stopniu, zmylibyście swoje winy.
    Ostatnio edytowane przez Mario467_PL ; 19.03.2019 o 13:08

  5. #45
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez znik3040 Zobacz posta
    a to całe obserwatorium to jedna wielka wtopa. czy tego naprawdę nie dało się wyłapać na testach? to jest po prostu żałosne. czy tych mechanizmów premiowych nie da się ogarnąć jednym algorytmem???? czy każdego gienka trzeba poprawiać z osobna???
    Ale to zostało wyłapane i dokładnie wypunktowane na testowym, ale i tak błędy zostały przepchnięte, nie wierze w to że było to niezauważone.

    Cytat Zamieszczone przez znik3040 Zobacz posta
    to samo serwery. czemu one tak mulą? zrozumiałbym gdyby to był jakiś RTS, bo to wymaga mocy. ale to jest gra w zasadzie strategiczna i nie wiem, co tu ma się zamulać.
    Jak coś ma kod tak sknocony to nie wiem ile byś serwerowi mocy nie dał to i tak będą problemy, wina zapewne nie leży w sprzęcie, przecież Ubi ma własne datacenter do obsługi ich wszystkich gier online i raczej one nie stoją na amigach(bez obrazy dla amigi ) tylko renomowanym sprzęcie.

  6. #46
    Osadnik
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    129
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez BB_Penelopa Zobacz posta
    Witam!

    Obecnie nie możemy przeprowadzać aktualizacji nocą. Prace techniczne wykonujemy za to wówczas, kiedy mamy najlepsze zaplecze, najwięcej pracowników, którzy mogą zareagować w przypadku jakichś komplikacji. Nie jest to przejaw złej woli, lecz tak się po prostu składa, że jak to w biurach bywa, pracujemy w dzień.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

    No cóż, też pracuję w dzień, ale jak trzeba w nocy to się pracuje w nocy. to chyba normalna sprawa. po prostu nie rozumiem tu bardzo wielu rzeczy. w nocy to można spokojnie wgrać, nie wpuścić nikogo, przetestować albo nawet puścić automat testujący niech sobie klika. są do tego narzędzia. jak aktualizacja wytrzyma, wtedy nie ma problemu, wpuszcza się ludzi. a jak nie wytrzyma, to co za problem wszystko złożyć, i przywrócić snapshota z przed konserwy? naprawdę tego nie rozumiem, ale cóż, może mam za mały rozum jak na BB

    btw. nie macie czym testować klikologii? a jaki problem skoro ktoś już dawno zrobił automat dla gracza który klika różne rzeczy w jego imieniu płaci się za niego kilka USD i się ma. nie potraficie zrobić automatu testującego, to kupcie tamtem. nastawicie sobie kilkanaście komputerów, sprawdzicie wyniki i już wiadomo czy jest akceptowalnie czy lipa.

    a teraz? no niby konserwa się skończyła. niby, i w pewnym momencie chat zdechł, a gra przymuliła. chyba cache wam się nie załadował albo macie zbyt powolne dyski więc idzie na piechotę i staje dęba. a przecież nawet do tego nie trzeba jakichś mega zaawansowanych macierzy dyskowych, bo wszystko można załatwić na linux LVM i MD. zacznijcie od eliminacji wąskich gardeł.

    jeśli chodzi o zmiany które wymieniliście, jakieś opisy, być może jakieś grafiki, to jest kosmetyka i jak najbardziej do wdrożenia online.

    generalnie życzę powodzenia, ale nie dziwcie się irytacji graczy, bo wiecie jak jest.


    SETG: niestety objawowo widać jak na dłoni że kod gry jest sknocony. pytanie na którym etapie? bo jak na etapie projektu to jest po prostu fatalnie. np. dane do gry dla jednego gracza to jest mała garstka danych, a ładuje się jakby to była centralna aplikacja transakcyjna do obsługi nowojorskiej giełdy. i tu masz rację, gra jest prawdopodobnie sknocona, i tu raczej mało pomoże wymiana dysków na szybsze, dołożenia ramu do serwera czy do kontrolera dysku. to nic nie da. w czym to jest pisane? w bashu ???? tak wiem że nie, ale wydajność a właściwie jej brak, to sugeruje.

    Pr0mcio: słuszny link. nie chciałem tego tak ujmować, ale tak właśnie jest. tyle że to jeden z wielu błędów.

    i na koniec, BB, kiedy na forum będzie można plusować/minusować komentarze? przynajmniej byście wiedzieli, czy dana opinia graczom się podoba, czy nie.
    Ostatnio edytowane przez znik3040 ; 19.03.2019 o 13:44 Powód: uzupelnienie

  7. #47
    Osadnik
    Dołączył
    19.08.2015
    Posty
    80
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Anselam poprawili w obserwatorivm a nie poprawili innych gienkow

  8. #48
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Słoneczny Gród
    To może na serwerze Dolina odkrywców Puściłem teraz każdego generała jakiego miałem i obserwatorium zadziałało tylko na tych, co nie mieli żadnej książki zainwestowanej... Fajnie to było widać na 2 żniwiarzach jakich mam, jeden szkolony na szybkość, a drugi w ogóle. Pierwszy szedł 8 minut, a drugi trochę ponad 3.
    Ciekawa sprawa z kwatermistrzem. Ten szkolony na pojemność dalej bawi się sam ze sobą na mapie przygody, a ten wyszkolony na szybkość, grzecznie wylądował.
    Well done BB!

  9. #49
    Osadnik
    Dołączył
    02.03.2015
    Posty
    109
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Mariuszcza Zobacz posta
    Anselam poprawili w obserwatorivm a nie poprawili innych gienkow
    nic nie poprawili, anslema też nie

  10. #50
    GammaOmega
    Tak kwatermistrz potrafi płynąć tak, że aż nieraz całą grę zawiesza.

Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.