Zamknięty wątek
Strona 5 z 25 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 15 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 245

Wątek: Koniec Flasha - przyszłość TSO

  1. #41
    Osadnik
    Dołączył
    02.06.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Kolonia
    ...
    Ostatnio edytowane przez von_Flaschke ; 22.11.2017 o 16:57 Powód: post usunięty

  2. #42
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    490
    Serwer
    Nowy Świat
    2020 kto tak daleko wybiega gra już umiera więc śmiem powiedzieć że nim zakończą wspierania flasha mało kto już będzie grał tutaj.

  3. #43
    Osadnik
    Dołączył
    28.06.2015
    Posty
    249
    Serwer
    Kolonia

    Koniec Flasha - przyszłość TSO

    Przeczytałem właśnie info o tym, że najbliższa z wersji Firefox domyślnie będzie mieć wyłączoną obsługę Flasha. Ok, Chrome to ma, da się przeżyć.
    Informacje o tym, że wkrótce Flash przestanie być wspierany, pojawiają się w sieci od dawna, nie jest to żadna nowość. Nie będzie wspierany, rozumiem, że nie będzie rozwijany, ale istnieć będzie. Teoretycznie, bo przeglądarki wyraźnie go nie chcą. I lepiej nie będzie.
    Każda szanująca się firma ma strategię rozwoju na najbliższe lata, na jakich projektach się wspierać, jakie wdrażać, jakich zaniechać.
    Niech ktoś proszę napisze, jaką strategię ma Blue Byte w związku z tą sytuacją, co jest planowane? Rozumiem, są pewne rzeczy niejawne, ale to głównie dotyczy nowych tytułów, nie tych istniejących już na rynku. Microsoft zapowiedział koniec wsparcia Windows 7 w przyszłym roku, i każdy użytkownik wie, na czym stoi. A na czym stoi społeczność TSO? Póki co, nie znalazłem żadnych konkretów, zapewnień, co do przyszłości gry.
    Mam, jak w Anno Online, dowiedzieć się nagle ze strony głównej, że jest podziękowanie za wspólnie spędzone lata, ale generalnie, to mam spadać?
    Taka będzie przyszłość TSO?

  4. #44
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Glavo Zobacz posta
    Mam, jak w Anno Online, dowiedzieć się nagle ze strony głównej, że jest podziękowanie za wspólnie spędzone lata, ale generalnie, to mam spadać?
    Taka będzie przyszłość TSO?
    Milo, ze sobie sam odpowiedziales na pytanie i oszczedziles pracy Community Managerom
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #45
    Osadnik Awatar shaqoore
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    115
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Adobe gasi światło w 2020 r. więc czasu zostało niewiele. Fajnie, gdyby wypowiedział się jakiś gracz, który wie jak to mniej więcej technicznie wygląda czyli w jaki sposób przepisać grę opartą na Adobe Flash na WebGL czy HTML5. Flash zarzyna procka, tamte dwa zarzynają grafikę Nie wiadomo co gorsze.

    Co do samej wtyczki Flash to raczej nieprędko zniknie. Pewnie powstaną jakieś alternatywne sposoby używania jej. Można przecież używać wcześniejszych wersji przeglądarek, to jakieś rozwiązanie. BB nabiera wody w usta kiedy gracze pytają o Flasha. Zresztą od dłuższego czasu nie istnieje komunikacja gracze-BB. Jedni mówią swoje, tamci ogłaszają swoje. Pomysły na rozwój gry są spóźnione o dobre 2 lata. Więc idąc tym tokiem myślenia, BB zajmie się problemem dopiero kiedy on wystąpi a wtedy: planowanie, programowanie, testy a jak się uda to gracze już dawno zapomną co to było TSO...

  6. #46
    Odkrywca Awatar Jurek12345
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    1,040
    Serwer
    Czarci Gaj
    Zapewne BB odpowie że pracują nad tym, bo cóż innego mogą odpisać (jesli ten wątek będzie zauważony przez BB - zobaczymy). Zapewne pozostanie przeglądarka wydana przez BB, specjalnie pod Settlersów,.

  7. #47
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,695
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam serdecznie!

    Jak BB_Alex napisał już na forum serwera testowego, nie planujemy nad rozwiązaniem za pomocą DSO2 lub HTML5. Niemniej jednak monitorujemy sytuację związaną Flashem i pracujemy na różne sposoby, aby znaleźć jak najlepsze rozwiązanie do jesieni 2020 roku. Jednym z pomysłów jest samodzielny klient, podobny do tego, z którego aktualnie korzystamy (Wersja przeglądarkowa slim).

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa
    Ostatnio edytowane przez BB_Penelopa ; 14.01.2019 o 19:13

  8. #48
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Pobrałem i zainstalowałem tego klienta i gry nie szło na nim odpalic, kiedyś mi to działało jak to wprowadzili, ale po tym, jak pobierał za każdym razem wszystko, nic nie było cachowane to sobie go darowałem. Tak więc klient z którym trzeba będzie się męczyć żeby odpalić gre, na pewno nie przysporzy jej fanów.

  9. #49
    Osadnik
    Dołączył
    28.06.2015
    Posty
    249
    Serwer
    Kolonia
    Gier opartych na flashu jest całe mnóstwo, problem nie jest na pewno jednostkowy. Nie wiem, jak to inni rozwiążą, ale dedykowany klient to w moim odczuciu rzecz skazana na wyginięcie. Bo świat będzie szedł do przodu, a TSO będzie stało w miejscu. Nie lepiej wydać grę na PC poprzez Steam, powiedzmy Settlers 9, czy niech będzie ten 8 nawet, i zachęcić jakoś ludzi do przejścia, zmiany środowiska gry? Wzmocnić markę, dać jej życie.
    Dedykowanemu klientowi nie życzę sukcesu na miarę Gra Roku.

    Niemniej dobrze chociaż słyszeć, że coś się nad tym myśli...

  10. #50
    Osadnik
    Dołączył
    12.08.2012
    Posty
    154
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Myśli... Matko, jakze to wspaniale brzmi. No ale napisać można wszystko. Jak również przetłumaczyć translatorem odpowiedź bota i wkleić na forum (bo tak właśnie brzmią odpowiedzi Penelopy, i tym zapewne są). Jeśli będzie trzeba pobierać jakiegoś śmieciowego, zamulającego klienta (jak napisał Set) to ja osobiście sobie odpuszczę. Gram w TSO od lat, ale wystarczy mi zwykłych problemów z nie działającą grą i jej błędami po każdej konserwie (których miało nie być), żeby jeszcze się użerać z jakimś klientem. TSO ma generalnie słaby (żaden) PR i nie jest już nigdzie reklamowane, ani nic podobnego. W większości grają starzy gracze lub ludzie przez nich zaproszeni/ zachęceni. Choć wszyscy mają dość grzebania w grze i naprawiania w niej pierdół, żeby popsuć inne, ważniejsze, rzeczy. Więc jeśli BB naprawdę chce zniechęcić ludzi do grania, to wymyślanie i wprowadzanie klientów, gdy sama gra działa gorzej niż w fazie beta, jest naprawdę świetnym pomysłem. Tylko po co tak się męczyć? Nie prościej po prostu napisać: "Słuchajcie ludzie, z wyłączeniem flasha, wyłączamy TSO i dziękujemy" ?
    Naprawdę tępy opór i upór ze strony pracujących w BB ludzi względem pozytywnych i prostych rozwiązań, na rzecz jakichś poronionych i niepraktycznych pomysłów z tyłka zasługuje na Nobla w dziedzinie uporu i bezmyślności (gdyby taki był). Świat się zmienia jako całość, a BB będzie do jakby nie patrzeć niszowej gry, w której na dodatek co chwila coś psują, tworzyć własnych klientów, żeby jeszcze bardziej zniechęcić ludzi.
    Jest takie powiedzenie: "Jeśli spotkany na ulicy człowiek powie ci, że jesteś głupi, zignoruj go. Jeśli kolejny napotkany człowiek powie ci, że jesteś głupi, również go zignoruj. Ale jeśli trzeci z kolei człowiek powie ci, że jesteś głupi, to zastanów się, bo może to jednak jest prawda." A po BB wszystko spływa jak woda po kaczce.

Zamknięty wątek
Strona 5 z 25 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 15 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.