Zamknięty wątek
Strona 6 z 25 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 16 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 245

Wątek: Koniec Flasha - przyszłość TSO

  1. #51
    Osadnik Awatar Dance69
    Dołączył
    24.09.2012
    Posty
    44
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Settlersi zawsze były marką ze swoim klientem, że tak to nazwę. Przeniesienie calego otoczenia tak aby stworzyć tak naprawdę nową grę wydaję się być niemożliwe. Utrata danych, crashe, niepewne serwery. Do tego wymagania sprzętowe mogą zniechęcić niejednego gracza, a takie by musiały być...
    @Glavo Co do Settlers 8- nie wyszło to zbyt imponująco.

    CZas pokaże co dalej Chociaż mam wrażenie, że tylko Penelopa jest odpowiedizalna za całą organizacje TSO, wraz z programowaniem, PR i prowadzniem FP.

  2. #52
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.09.2012
    Posty
    18
    Serwer
    Złota Góra
    Ten wyścig szczurów mnie dobija ja człek z 50+ i lubię spokojne gierki.Settlers 1 przeszedlem do końca Czasy Amigi.Nowe gry są ale naciąg na kasę taki że zarabiając 3000 pln nie dam rady.Zwłaszcza ze są triki o których ja się nie dowię wczesniej , a potem to juz tylko jestem FARMA dla wyjadaczy.

  3. #53
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    433
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Dance69 Zobacz posta
    Settlersi zawsze były marką ze swoim klientem, że tak to nazwę. Przeniesienie calego otoczenia tak aby stworzyć tak naprawdę nową grę wydaję się być niemożliwe. Utrata danych, crashe, niepewne serwery. Do tego wymagania sprzętowe mogą zniechęcić niejednego gracza, a takie by musiały być...
    Trochę wykonalne, tylko do tego trzeba ogarniętych ludzi. W Margonem na przykład już dwa razy (jeśli nie trzy) kompletnie przepisywali interfejs, w tym przynajmniej raz migrowali na inną technologię (porzucenie PHP z powodów wydajnościowych).
    Zrobienie tego od początku, od razu porządnie, mogłoby nawet oszczędzić im trochę pracy, bo w TSO dzieją się niewyobrażalnie dziwne rzeczy, na przykład takie, że jeden typ budynku produkcyjnego stwarza problemy przy przesuwaniu albo generałowie zapętlają się na jednej (słownie: jednej) przygodzie w konkretnym miejscu. Prawdopodobnie właśnie ogranicza ich użyta technologia, być może nawet ten flash nieszczęsny. Stworzenie nowego silnika gry mogłoby pomóc pewne rzeczy uporządkować, zmienić logiczne podejście do niektórych rzeczy. Bo dla mnie to jest jakiś kosmos, że jest kilka elementów, które powinny działać tak samo (np. kolejki w budynkach) a zmiana potrafi być wprowadzona w jednej albo we wszystkich oprócz jednej albo zostaje wprowadzony błąd, który objawia się tylko w jednej. To tak jakby delikatnie sugeruje, że są one oprogramowane osobno, niezależnie, zamiast jednego kawałka kodu, który obsłuży wszystkie. To ja się nie dziwię, że ekipa zapieprza jak dzikie osły, a efektu nie widać, skoro jedną poprawkę trzeba wprowadzać po szesnaście razy i przy każdym z nich można się pomylić.

  4. #54
    Osadnik Awatar Dance69
    Dołączył
    24.09.2012
    Posty
    44
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Iphoris Zobacz posta
    Trochę wykonalne, tylko do tego trzeba ogarniętych ludzi. W Margonem na przykład już dwa razy (jeśli nie trzy) kompletnie przepisywali interfejs, w tym przynajmniej raz migrowali na inną technologię (porzucenie PHP z powodów wydajnościowych).
    Zrobienie tego od początku, od razu porządnie, mogłoby nawet oszczędzić im trochę pracy, bo w TSO dzieją się niewyobrażalnie dziwne rzeczy, na przykład takie, że jeden typ budynku produkcyjnego stwarza problemy przy przesuwaniu albo generałowie zapętlają się na jednej (słownie: jednej) przygodzie w konkretnym miejscu. Prawdopodobnie właśnie ogranicza ich użyta technologia, być może nawet ten flash nieszczęsny. Stworzenie nowego silnika gry mogłoby pomóc pewne rzeczy uporządkować, zmienić logiczne podejście do niektórych rzeczy. Bo dla mnie to jest jakiś kosmos, że jest kilka elementów, które powinny działać tak samo (np. kolejki w budynkach) a zmiana potrafi być wprowadzona w jednej albo we wszystkich oprócz jednej albo zostaje wprowadzony błąd, który objawia się tylko w jednej. To tak jakby delikatnie sugeruje, że są one oprogramowane osobno, niezależnie, zamiast jednego kawałka kodu, który obsłuży wszystkie. To ja się nie dziwię, że ekipa zapieprza jak dzikie osły, a efektu nie widać, skoro jedną poprawkę trzeba wprowadzać po szesnaście razy i przy każdym z nich można się pomylić.
    Rozumiem to doskonale o co chodzi Jednak zobacz wtedy na wymagania sprzętowe jakie będą potrzebne (nie mówię o sobie) ale niektórym graczom potrafi TSO w przeglądarce ledwo chodzić, a co dopiero później

  5. #55
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Iphoris Zobacz posta
    w TSO dzieją się niewyobrażalnie dziwne rzeczy, na przykład takie, że jeden typ budynku produkcyjnego stwarza problemy przy przesuwaniu albo generałowie zapętlają się na jednej (słownie: jednej) przygodzie w konkretnym miejscu. Prawdopodobnie właśnie ogranicza ich użyta technologia, być może nawet ten flash nieszczęsny.
    A pamietasz jak nowo wprowadzeni do gry generalowie zabierali patenty budowlane ? a pamietasz jak ten blad naprawiono, a wraz z dodaniem kolejnych generalow tego samego typu powrocil ?

    ich nie ogranicza technologia tylko kod pisany przez Zulusow, ktorego naprawienie i doprowadzenie do uzytku kosztuje wiecej niz maja dochodow z niszowej gry.

    bledy w nim sa, jak to calkiem zgrabnie okresliles, "niewyobrazalne" i "dziwne".
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 21.01.2019 o 22:18
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #56
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Funkcje związane z kopiami budynków powinni mieć ogarniętą bo to juz od jakiegoś czasu gości, a tu na testowym przy Obserwatorium kolejne kopie budynku nie zmniejszały cooldowna.

  7. #57
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Mam wrażenie, że to nie jest kwestia nawet technologii (chociaż nie znam Flasha, więc się nie wypowiadam) tylko tego, że oni piszą kod tak, jak ja 20 lat temu i jest tam chyba taki bałagan, że sami nie wiedzą który fragment co robi i na co ma wpływ.
    Gdyby spece od programowania z BB zajmowali się produkcją samochodów, to po dokupieniu pakietu z kamerą cofania przestawałyby działać hamulce.

  8. #58
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    Gdyby spece od programowania z BB zajmowali się produkcją samochodów, to po dokupieniu pakietu z kamerą cofania przestawałyby działać hamulce.
    gdyby zajmowali sie produkcja samochodow, to wszystkie mialyby kwadratowe kola, a problem naprawionoby dopiero w trzeciej generacji.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  9. #59
    Osadnik
    Dołączył
    25.04.2012
    Posty
    90
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie bardzo rozumiem, ciągle narzekania to źle, tamto można lepiej i tak od lat.
    Kilka gier online w które grałem juz nie istnieją lub pozostały wrakami.
    Wszystko ma swój początek i koniec.
    Flasch to jedno są latwiejsze sposoby aby zniszczyc gre.
    np.brak wsparcia itp.
    Tylko zastanawia mnie może sami zrobicie lepszą grę i wszystko będzie super.
    Chętnie zagram ale nie żeby szukać dziury w całym.
    Został niby rok to przez rok mam teraz sie tym przejmować tym wątkiem
    może lepiej pograć dopóki jest okazja.

  10. #60
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez reumatiks Zobacz posta
    Nie bardzo rozumiem, ciągle narzekania to źle, tamto można lepiej i tak od lat.
    Kilka gier online w które grałem juz nie istnieją lub pozostały wrakami.
    Wszystko ma swój początek i koniec.
    Flasch to jedno są latwiejsze sposoby aby zniszczyc gre.
    np.brak wsparcia itp.
    Tylko zastanawia mnie może sami zrobicie lepszą grę i wszystko będzie super.
    Chętnie zagram ale nie żeby szukać dziury w całym.
    Został niby rok to przez rok mam teraz sie tym przejmować tym wątkiem
    może lepiej pograć dopóki jest okazja.
    No można też grać i ponarzekać, żeby wszystko było super a nie twierdzić, że to deszcz kropi.

Zamknięty wątek
Strona 6 z 25 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 16 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.