Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: doładowanie klejnotów i pakiet mobilny

  1. #11
    Osadnik Awatar macmadness
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    35
    Serwer
    Czarci Gaj
    BB_Penelopa: jak na razie nie ma podstaw do nazywania tej sytuacji korespondencją
    korespondencja – wymiana informacji między ludźmi w postaci tekstu na papierze (np. list, pocztówka) lub elektronicznie (np. e-mail, czat, komunikaty)

    nie ma odpowiedzi od supportu.

    Bartexio: na co wydaje klejnoty przyznawane co 7 dni regularnego logowania to moja sprawa. Na co ty wydajesz swoje PLN to Twoja Sprawa i nie wnikam na co je wydajesz. Kolejna sprawa ekonomi, gospodarki w grze to tez indywidualna sprawa. Jak nie masz konkretów w sprawie lub nie rozumiesz problemu to poproś odpowiednie osoby o pomoc.

    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    macmadness nie twierdze to twoja wina, ale olałeś otwierania kalendarza sukcesywnie zostawiając to na ostatnia chwile. Zalogowanie i kliknięcie nie zajmowało więcej jak 5min na dzień.
    Jakie okoliczności otwierania nie otwierania były są nieistotne (sprawa indywidualna). Logowanie się na chwile, na dłuższą chwile (sprawa indywidualna), też nie ma znaczenia. System w moim przypadku zawiódł miałem otrzymać kody na wysłanie smsów (12,30 pln) a ich nie otrzymałem jak i klejnotów.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 03.10.2019 o 18:51 Powód: połączenie postów

  2. #12
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    macmadness jak nie dostałeś standardowej zwrotki z nr zgłoszenia tzn. że twój email nie dotarł do ich systemu i nie został zarejestrowany, zazwyczaj to następuje po kilkunastu min. od wysyłki, jak nic nie masz ślij do skutku.

  3. #13
    Osadnik Awatar macmadness
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    35
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    macmadness jak nie dostałeś standardowej zwrotki z nr zgłoszenia tzn. że twój email nie dotarł do ich systemu i nie został zarejestrowany, zazwyczaj to następuje po kilkunastu min. od wysyłki, jak nic nie masz ślij do skutku.
    Pisałem z emaila na który się loguje do gry. Jeśli email z onetu nie dochodzi do supportu to chyba ich filtr antyspamowy lub coś innego blokuje. Poczta onet chyba jest wystarczająco popularna i znana.

    support wyjaśnił sprawę. Temat zamknięty.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 03.10.2019 o 18:52 Powód: połączenie postów

  4. #14
    Moderator Forum Awatar MOD_Victoria
    Dołączył
    25.02.2015
    Posty
    2,235
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dzień dobry!

    Temat zamykam i przenoszę do archiwum.

    Pozdrawiam
    MOD_Victoria

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.