Zobacz wyniki ankiety: Co sądzicie o pomysłach dotyczących złóż?

Głosujących
57. Nie możesz głosować w tej sondzie
 • Popieram pomysł pierwszy - odnawianie złóż

  17 29.82%
 • Popieram pomysł drugi - burzenie złóż

  20 35.09%
 • Oba pomysły mi się podobają

  15 26.32%
 • Nie popieram żadnego pomysłu

  6 10.53%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Odnawianie lub burzenie złóż

 1. #1
  Osadnik
  Dołączył
  09.06.2013
  Posty
  168
  Serwer
  Kolonia

  Odnawianie lub burzenie złóż

  Często w grze ma miejsce następująca sytuacja: na wyspie mamy aktywne wszystkie złoża, dla przykładu złoża granitu. Mają one różną zawartość, jednak często bywa tak, że złoże posiada kilka sztuk surowca w momencie w którym geolog kończy swoje długie poszukiwania nowych złóż granitu. Jest to dość frustrująca sytuacja, gdyż tracimy wiele godzin na zmarnowane poszukiwania. Wiem, że można sobie obliczyć kiedy wyczerpie się dane złoże, ale to jest dość żmudna i długa czynność, zwłaszcza jeśli mamy wiele złóż o różnej zawartości, a poza tym trzeba ich wysłać o odpowiednim czasie, a nie każdy gra 24 godziny na dobę.

  Mam dwa pomysły, które mogą zaradzić tej sytuacji.

  Pierwszy pomysł polega na tym, aby geologowie "odnawiali" złoże w przypadku gdy nie można wyszukać nowych. Jeśli wszystkie złoża są wynalezione, to geolog automatycznie zastępuje jedno złoże nowym złożem (albo losowo albo te, które ma najmniej surowca, czyli jest najbliższe wyczerpaniu) Wstępnie pomysł dotyczy tylko złóż, które nie wymagają kopalni (kamień, marmur, granit), gdyż odnawianie złóż kopalnianych raczej nie przejdzie. Szczerze mówiąc to ten pomysł też może z różnych względów zostać przez BB odrzucony, dlatego mam drugi pomysł.

  Drugi pomysł polega na tym, aby po prostu wprowadzono opcję burzenia złóż kamienia, marmuru i granitu, tak jak się burzy kopalnie. Wtedy można by wysyłać geologów kiedy się chce, bez obaw, że ich wysiłki i czas pójdą na marne, bo będzie można zburzyć dane złoże tuż przed zakończeniem poszukiwań. Myślę, że to byłoby naprawdę fajne usprawnienie dla graczy, niewymagające wielkiego wysiłku ze strony BB, a także nie upraszczające zbytnio gry - gdyż nadal gracze musieliby pamiętać o burzeniu złóż.

  Co sądzicie o powyższych pomysłach? A może macie własne pomysły lub sugestie dotyczące modyfikacji powyższych pomysłów? Głosujcie i piszcie!
  Ostatnio edytowane przez Lisq3 ; 30.11.2018 o 04:06
  Zapraszam do głosowania na moje pomysły dotyczące nowych budynków oraz usprawnień istniejących!
  Jeśli pomysł uzyska minimum 40 głosów "za" - zostanie przekazany do developerów.

 2. #2
  Osadnik
  Dołączył
  02.06.2012
  Posty
  97
  Serwer
  Kolonia
  Wystarczy że BB wyeliminuje jedno zadanie ze swojego repertuaru "niech Twój geolog znajdzie nowe złoże [.....]" podczas gdy obdarowany tym obowiązkiem ma wszystkie złoża 'szybkie' z ustawionymi kopalniami przemysłowymi. Kiedyś już zmieniono to zadanie w taki sposób, że wystarczyło tego geologa wysłać i zadanie zaliczone.
  Ale to znowu powróciło przy następnej okazji do zrobienia tego zadania.
  Czy z tego powodu gracze mają kombinować i trzymać jedno zwykłe złoże każdego rodzaju w celu zbudowania tam zwykłej kopalni i zburzenia jej kiedy zadanie pojawi się ponownie?
  Podobnie jest z zadaniem "przesuń łowcę", nie dość że polecenie jest niezrozumiałe (starzy gracze już wiedzą co to jest) to jeszcze wymaga posiadania zwykłej chatki myśliwego na 1 poziomie w celu zaliczenia tego zadania, albo posiadania miejsca na jej zbudowanie i przeniesienie.
  Dopiero wtedy będzie można pomyśleć o modyfikacji działań geologów, w aktualnej sytuacji może to tylko spowodować kolejne błędy i niedogodności.

 3. #3
  Początkujący Osadnik Awatar dzikibyczek
  Dołączył
  11.05.2012
  Posty
  17
  Serwer
  Kolonia
  Muuuuu popieram

 4. #4
  Odkrywca Awatar konkur4
  Dołączył
  27.05.2012
  Posty
  629
  Serwer
  Słoneczny Gród
  Myślę, że nie chciałbyś mieć sytuacji, że 10 geologów odnajdzie Ci to samo złoże, mimo że 4 inne są na wyczerpaniu, a pozostałe padły. Tak działa obecnie wyszukiwanie złóż - losowo z warunkiem, że jest padnięte. Więc ta opcja jest totalnie nierealna, bo wymagałaby przebudowy tego, co działa od początku tej gry. Natomiast co do burzenia złóż to jestem za.

 5. #5
  Początkujący Osadnik Awatar Darekbart
  Dołączył
  11.01.2015
  Posty
  9
  Serwer
  Dolina Odkrywców
  Taka opcja z uzupełnianiem złoża już istnieje, szansa jest co prawda niewielka, bo zaledwie 10%(umiejętności), ale jest. Można byłoby jedynie zwiększyć ją do 50% i juz było by dobrze.
  CO do wyburzania złoża, nie ma to sensu, dlatego,że znalezienie złoża marmuru trwa zbyt krótko, bo zaledwie 15-30 minut(geolog bez umiejętności), a złoża granitu zbyt długo, co natomiast wiąże się z koniecznością pilnowania tego czasu aby móc te złoże wyburzyć tuż przed tym , jak geolog je znajdzie. Równie dobrym sposobem jest, jak to już zostało wspomniane, wyliczenie i wysłanie geologów nieco wcześniej.
  Z drugiej strony każda gra ma jakieś utrudnienia, na tym to polega...Gdyby wszystko w grze było łatwe, nie miała by ona sensu.

 6. #6
  Moderator Forum Awatar MOD_Victoria
  Dołączył
  25.02.2015
  Posty
  2,207
  Serwer
  Nowa Ziemia
  Dzień dobry,

  wyniki ankiety są niejednoznaczne, żadna z przedstawionych propozycji nie uzyskała wystarczająco dużo głosów by można było przekazać sugestię do developerów, w związku z tym temat zamykam i przenoszę do archiwum.

  Pozdrawiam
  MOD_Victoria

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.