Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 10 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 92

Wątek: Notatki Dewelopera: Tygodniowe Wyzwania - Dyskusja

  1. #1
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,695
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Notatki Dewelopera: Tygodniowe Wyzwania - Dyskusja

    Drodzy Gracze!

    Zapraszamy do rozmów o wydarzeniu, gorąco zachęcamy do przedstawiania swoich uwag oraz opinii na temat najnowszych: "Notatek Dewelopera".

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    14.06.2016
    Posty
    13
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Witam. Przeczytałam właśnie to co BB_Alex napisał na temat "wyzwań". I niestety, nieczęsto mi się to zdarza, ale muszę pochwalić za pomysł. Faktycznie jest to coś dla tych, którzy grają czynnie a nie wpadają do gry tylko po to, żeby kupić drop. Kto zasłuży - dostanie nagrodę, i to jest sprawiedliwe. Dziękuję.

  3. #3
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    490
    Serwer
    Nowy Świat
    Przeczytałem też jego wypociny i się z tym nie zgodzę.
    Zaplanować zadania na 4,5 dnia można w inny sposób niż czyszczenie magazynów graczy.
    Co to zadanie wyszkół 810Z 295KA i ich wydaj jak robi się przygody takie gdzie ich strata jest 0, czyli muszę najpierw zrobić przykładowo 10x drwal aby zrobić miejsca na 1,1 k populacji wyszkolicy w tym czasie wojsko aby móc zaliczyć zadanie.
    Nie widzę sensu i logiku tym bardziej ze ciągnie to za sobą spore zasoby, to nie jest takie proste przy ograniczonych złożach czy surowcach czas produkcji poszczególnych rzeczy potrzebnych do ich wykorzystania.
    Wg mnie zadania czasowe powinny być dodatkiem a nie czymś nadrzędnym żebym musiał zrezygnować z robienie przygód celem czego??
    25 tokenów?
    Tak jak inni sie wypowiadali za 190k PD z tych zadanie zrobię 1 drwala na mikołaje mniejsze straty a coś wpadnie.
    BB_Alex zapomniał jeszcze o 1 aspekcie losowość gry gdzie sami BB twierdzą że nie mają wpływy na nią to jak zrobić 3x skarb mądrości jak losowość będzie nie łaskawa i nie wpadnie z przygody??
    mogę tak jeszcze dalej marudzić, ale w tym wszystkim było by OK bo zadania zadaniami pomysł jakiś jest tylko wg mnie źle ubrany.

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.04.2013
    Posty
    3
    Serwer
    Nowa Ziemia
    W mojej opinii może warto zastanowić się nad kwestia zadania z przygodami i z produkcją wojska. Może to zadanie z produkcja jednostek rozszerzyć o jednostki do koloni kosztem elitarnych? obecnie w większości jest podział 2 rodzaje zwykłego 2 elitarnego zmienić to może na 2 zwykłego 1 elitarne i 1 z kolonii.
    Co do przygód to pomysł jak najbardziej dobry ale szkoda że tylko jedna przygoda jest. Może warto zrobić listę np 3 przygód z których należy zrobić przygodę. Na przykładzie dla mojego przedziału lvl: zamiast Oblężonego Miasta zrobić 1 z Oblężone Miasto, Skarb Wiedzy, Wąż Morski. Zamiast 3 szt Skarbu Mądrości 3 z listy Skarb Mądrości, Piękna Księżniczka, Lampa Oliwna.

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    27.08.2012
    Posty
    126
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Przeczytałam. Moja opinia? ... możemy sobie dalej narzekać i marudzić, BB to chętnie poczyta, ale i tak swoje zrobi, bo wie lepiej od nas czego potrzebujemy.

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    05.02.2012
    Posty
    82
    Serwer
    Nowy Świat
    Dokładnie, co to za zadanie wydaj 445 oblężników , to naprawde motywujące jest

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    02.11.2016
    Posty
    225
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jest to juz 4 watek na ten sam temat, to jakis nowy sposob na rozruszanie forum

  8. #8
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez luśkalonia Zobacz posta
    Witam. Przeczytałam właśnie to co BB_Alex napisał na temat "wyzwań". I niestety, nieczęsto mi się to zdarza, ale muszę pochwalić za pomysł. Faktycznie jest to coś dla tych, którzy grają czynnie a nie wpadają do gry tylko po to, żeby kupić drop. Kto zasłuży - dostanie nagrodę, i to jest sprawiedliwe. Dziękuję.
    Siedzę w grze po kilka godzin dziennie, nie wpadam do gry tylko po to, żeby kupić drop, gram aktywnie, a jednak te wyzwania nie są dla mnie zupełnie.
    Mając 30k populacji, która starcza z palcem w nosie na trzy Skarby Mądrości albo i sześć Drwali dziennie, mając w miarę zbalansowaną produkcję niewymagającą w zasadzie handlu, jedynie wrzucenia premii na parę grup budynków, wyzwania tygodniowe w obecnej postaci nie są mi potrzebne. Zrobiłem jedno, z czystej przekory względem siebie chyba, pozostałe odpuszczę.
    Pomysł jest świetny dla tych, którzy potrzebują zrobić miejsce na wyspie, dzięki usunięciu części budynków populacyjnych po podwyższeniu limitu populacji w tych budynkach ale...
    Nagrody są sprawiedliwe jedynie w tym kontekście, że dostanie je ten, kto wykona zadania. Koszty są absurdalne, ale to już nawet nie o koszty chodzi, tylko o to, że te wyzwania w znacznym stopniu burzą jakąś względną przewidywalność w zakresie produkcji i planowania, a o tym chyba jest ta gra.
    Jeśli celem jest zdobycie najwyższego poziomu, a środkiem ku temu są punkty doświadczenia, na które poświęcamy czas i zasoby w grze, to nagrody w postaci punktów doświadczenia nie są w najmniejszym stopniu konkurencyjne do tego, co oferują nawet najgorsze przygody.
    Krótko mówiąc, na dobrą sprawę jedyną nagrodą są te tokeny (żetony), w ilościach żenujących, bo 25 tokenów na moim poziomie wymaga wywalenia tyle wojska i zasobów, że starczyłoby na 5x tyle doświadczenia i zasobów z przygód, tak pi razy oko, bez kalkulatora, a - powtarzam - ani większa populacja ani więcej miejsca nie są mi potrzebne.
    Jeśli jest jeden element, z którego będę korzystał skwapliwie, to jest to w zasadzie darmowe prawie 800k doświadczenia miesięcznie za odprawienie 9 statków prawie żadnym kosztem.

    Z mojego punktu widzenia te wyzwania powinny być atrakcyjne dla wszystkich i być jakimś dodatkiem albo alternatywą do obecnej drogi do 75.
    Jeśli by było coś, bo miałoby mnie zachęcić, to:
    - zmiana z "wyprodukuj x i wydaj 2x" na "wyprodukuj x i wydaj x"
    - zmiana z "wytrenuj i wyślij" na "wytrenuj" (albo zmniejszyć ilość wysyłanych o przynajmniej 20%)
    - usunięcie przygód kooperacyjnych, bo nie widzę powodu dlaczego mam być karany za unikanie konieczności polegania na innych graczach (WIR)
    - poszerzenie listy wymaganych przygód albo zamiana 3 obecnych ciężko dostępnych na np 9 popularnych.

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    24.11.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Kolonia
    wyzwanie jest oki nie kazdy musi to robic , ale mie nie pasuja kooperacyje - zalezne od kogos

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    25.08.2012
    Posty
    199
    Serwer
    Czarci Gaj
    Bardzo dobrze, że coś się dzieje i myślicie o wyzwaniach, ale też warto położyć nacisk na słowo "myśleć". Napiszę na początek na przykładzie mojego levelu i zadania:
    1. Przygoda -
    a) Oblężone miasto - od święta wpada ze Skarbu wiedzy. Nie jestem fanem SW, ale miałam kiedyś kilka Oblężonych Miast. Wykonanie tej przygody wpadało jako zadanie z Poszukiwacza - robiłam dokąd je miałam dla gwiezdnych monet (wg starych zasad). Potem już przygody się skończyły. Trochę dostałam od znajomych z gildii, ceny na handlu powalają, a drop nie wart ceny za przygodę. Odpuściłam robienie dla celów Poszukiwacza, dobrowolnie rezygnowałam z 15 kryształów. Teraz daliście tę przygodę do Wyzwań. I skąd mam ją wziąć? Muszę odpuścić zadania kiedy pojawi się znowu.
    b) Skarb Mądrości - nie miałam jeszcze tego zadania ale 3x? To jedna z moich ulubionych przygód. Wpada czasem z 3 złodzieja, który czasem wpada z Drwala. Zawsze ją robiłam, jak tylko wpadła. Ale nie mam stosu tych przygód i zdobycie 3 jest praktycznie niemożliwe w przeciągu tygodnia, dwóch a nawet 3. Zwłaszcza kiedy wszyscy wiedzą, że będzie polowanie na tę przygodę i ceny na handlu poszybują. Dopiero co w evencie dyniowym przerobiłam wszystkie ze względu na ilość dyń. I znowu trzeba by odpuścić zadanie.
    c). Odbudowa po burzy i Wir - te na szczęście znoszą odkrywcy. 3x Wir jest do przebrnięcia jak się znajdzie chętnych. Tu ew. można by spróbować. Tyle, że nie zawsze jest z kim robić kiedy właśnie my mamy czas i potrzebujemy. A i z graczami różnie bywa.

    Podsumowując, ze względu na (nie)dostępność przygód musiałabym odpuszczać 2 zadania z 4.

    2. Szkolenie wojsk - to już kompletnie ktoś odleciał. Mam teraz ponad 1200 oblężników i co mam z nimi zrobić? Wystarczy, że w poszukiwaczu co jakiś czas trzeba wytrenować Oblężników, Arkebuzerów w Zbroi, itp. To nie jest wojsko, które my codziennie wybijamy w przygodach. To wojsko ginie jak zrobimy błąd w ustawieniach, jak zaliczymy wtopę na bloku, itp.
    Co znaczy "wytrenuj" a "wydeleguj" (również "wyślij")? Po wczorajszej aktualizacji wszyscy wyszkoleni i teoretycznie wysłani zostali na mojej wyspie. Chyba coś poszło nie tak. Tracenie wojska na zasadzie wytrenuj i oddaj (czyli, że znikną z zasobów) jest pozbawione sensu i jest też przykładem masowego ludobójstwa.

    3. Wydawanie surowców - odnoszę wrażenie, że chodzi tylko o to, żeby wyczyścić nasze magazyny i gwiazdę. Niby można, ostatecznie decyzja należy do gracza. W moim przypadku - dla 25 tokenów. To zadanie dopiero daje nam szansę przemyślenia, czy na pewno chcemy w nim uczestniczyć. Ale jeśli już się przebrnęło przez przygody i szkolenie to szkoda odpuścić.

    Przejrzałam też dzisiaj inne wyzwania, dla pozostałych leveli. I jest tu jednak zasadnicza niesprawiedliwość: Mroczni Kapłani, Zdrajcy, Wiktor, Banici, Mroczne Bractwo, Krwawa Maryna, Łupieżcy grobowców, Wir, Odbudowa - to są przygody (i scenariusze) które znoszą odkrywcy i można kupić w sklepie za mapki. Tej opcji nie ma w przypadku Złodziei, Skarbu Mądrości, Oblężenia. A to oznacza, że wyższe levele - 56+ nie zostały potraktowane w sposób sprawiedliwy i nie dostają takich samych możliwości na starcie. I jeszcze dodam, że oprócz Drugiego Złodzieja i Oblężenia, pozostałe przygody są jednoosobowe.

    Propozycje:
    1. Zmieńcie przygody - zamiast wyznaczać co kto ma robić dajcie opcje np., przygodę z 1001 nocy, bajkowe. Ew. możecie wyznaczyć poziom trudności 8, 10, 13, itp. Niech gracze sami wybiorą jaką zrobią byle tylko mieściła się w parametrach. To samo jeśli chodzi o kooperacyjne - są gracze, którzy grają sami, nie lubią innych i nie są w żadnej gildii. Albo grają w innych godzinach - np. w nocy. Oni będą mieli problemy z kooperacją. Dajcie równe szanse wszystkim.

    2. To samo jeśli chodzi o scenariusze - wiem, że trudno zdobyć Bliźnięta, Serce Kniei. Moi odkrywcy chodzą tylko na b. długie poszukiwania, więc nawet takich nie przynoszą. Dajcie po prostu opcję - zrób 1, 2, 3 scenariusze i będzie to bardziej przystępne. Nie mówię, że łatwe, ale na pewno przystępne.

    3. Szkolenie wojsk - każdy robi inne przygody, innym wojskiem i innymi generałami. To dajcie nam możliwość wybrania kogo szkolimy. Zamiast wyznaczać - wytrenuj 445 oblężników dajcie w zadaniu "wytrenuj 600 jednostek elitarnych". To przykład tylko. Sami będziemy wiedzieć kogo nam brakuje i kogo wyszkolimy. Analogicznie ze zwykłym wojskiem. To niech gracze wybiorą czy szkolą sobie rekrutów czy wybornych łuczników. Sami wiedzą jakiego wojska im brakuje. I nie bierzcie tych liczb z sufitu, bo to śmieszne. I tak trenujemy wojsko więc parę setek się zrobi w tydzień, a nawet szybciej. Byle był sens.

    4. Odpuśćcie zadanie "wydaj" (wyślij" czy jak zwał) - gracze głupi nie są, nie lubią masowego ludobójstwa. Lubią widzieć sens w tym, co robią. To tak jak byście dali zadanie zbuduj budynek, podnieś na 6 level a potem wyburz. Tyle w nim sensu właśnie

    5. Jeśli zmienicie to, to my sami się zastanowimy czy w związku z tym zadania są do ogarnięcie i jesteśmy gotowi na wydanie surowców. Ale tu też bym radziła znaleźć jakiś umiar. Co za dużo, to niezdrowo.

    Podsumowując:
    Stan obecny to szansa dla spekulantów na handlu, bo surowce i przygody poszybują w górę. Normalni gracze się tylko zniechęcą. Chyba nie taki był cel BB. Oczywiście, że nie ma obowiązku robienia Wyzwań, ale dajcie równe szanse wszystkim.

    I ps. Wprowadzenie Drwala za fragmenty map - OK, ale Drwala to akurat odkrywcy znoszą. To może zmieńcie częstotliwość wpadania przygód z Drwali i kolejnych. Od Drwala do Skarbu Mądrości i Oblężenia droga daleka, kręta i wyboista.
    Ostatnio edytowane przez Margherita ; 23.11.2018 o 16:52

Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 10 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.