Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 92

Wątek: Notatki Dewelopera: Tygodniowe Wyzwania - Dyskusja

  1. #21
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    12.09.2012
    Posty
    485
    Serwer
    Złota Góra
    Podpisuję się pod większością postów w tym temacie. Robienie tygodniowych zadan z mojego pkt widzenia nie ma sensu, koszary na premiach chodzą robiac wojsko które odleci w kosmos, dzieki... jeżeli to miało mnie nakłonic do zakupu poligonow, to sie raczej nie udało. Chciałam podejść do tematu jako do zabawy, ale nie jest zabawnie.. jezeli każecie robic przygody ktorych nie ma i nie ma co mowic ze na handlu zdobadz, za jaka cene a osoby ktore maja moga potrzebowac dla siebie, albo sprzedawac bardzo drogo, co już widac.. Tak wiec rezygnuje i wiem ze sporo osob ma podbne odczucie..pomysl fajny, założenia do d....

  2. #22
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Możesz to nazwać logika BB.

    Każda przygoda której nie można kupić za mapki/klej jest do zdobycia w sposób oparty na losowości, czy to od odkrywcy czy z dropu.

  3. #23
    Osadnik
    Dołączył
    12.08.2012
    Posty
    154
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Larxand, są surowce których nie produkujesz w dziesiątkach tysięcy dziennie, a jedynie "dla siebie" przy zbalansowanej gospodarce. Plus zasoby, które produkujesz okazyjnie, co daje czas na zdobycie potrzebnych na nie surowców (np arkebuzy, moździerze). I wywalenie tych surowców za nic, bo za 1/5 tego kosztu możesz zrobić przygodę lub dwie, z których dostaniesz więcej expa niż z całego ciągu zadań jest pozbawione sensu. A już wydanie ich mając świadomość, że nie zrobisz całego ciągu (brak wymaganych przygód nie do zdobycia normalnie) czyli za jakieś nędzne kilkadziesiąt tysięcy expa (gdy na level potrzeba dziesiątek milionów), to jest w ogóle bez sensu. Gdyby za te wyzwania była adekwatna liczba PD to można się pokusić o próbę ich zrobienia (po usunięciu elementu losowego - przygód wypadających z przygód, które wypadają z przygód, i mogą wypaść, ale nie muszą) dla expa (bo 25 tokenów jest mi do niczego nie potrzebne).

    Natomiast jak napisano tutaj już wiele razy: pomysł był fajny, ale realizatorów poniosła fantazja i rodzaje zasobów, ich ILOŚCI, i wymagane przygody wymyślili sobie rzucając monetą, przy zasobach dodając po zerze dla wyższych leveli. Nie wiem jak bezmyślnym trzeba być, żeby stworzyć takie bzdurne zadania i dać za nie tak nieadekwatne nagrody; oczywiście znajdą się osoby, które rzucą się na te zadania jak szczerbaci na suchary i będą podekscytowani możliwością zdobycia kilku tokenów i nędznego expa (i chwała im), ale nikt myślący rozsądnie i grający w tę grę od lat oraz mający o niej pojęcie nie tknie tej ku...py. Więc będzie ona tylko zaśmiecać zakładkę z zadaniami. Bo ja rozumiem, ze nie każdy ma czas/ obowiązek robić wszystko, a czym gra bardziej się rozwija, tym jest więcej do robienia i na wszystko czasu nie starczy. I OK. Ale te zadania to pomysł na miarę eventu "Czarni rycerze". I tyle ode mnie w temacie tygodniowych głupot.
    Ostatnio edytowane przez rolnik35 ; 24.11.2018 o 12:45

  4. #24
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    15.03.2013
    Posty
    2
    Serwer
    Czarci Gaj
    Do zaliczenia jednego zadania w Wykopaliskach Archeologicznych (51 lvl) trzeba zrobić m.in. aż 6 Scenariuszy: 3 Serce Kniei i 3 Bogactwo Góry. Prawdopodobieństwo znalezienia na poszukiwaniach to 1%. To baaaardzo "losowe" i a przez to niestety praktycznie niewykonalne zadanie i całe wyzwanie. Na Handlu (druga opcja) Serca Kniei praktycznie nie ma ...... Zostają jeszcze życzliwi i pomocni znajomi z Gildii ale ich zapasy przy tak niskiej dostępności też niewielkie .... Prośba o zweryfikowanie wymagań zadania.

  5. #25
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jedna refleksja odnośnie tych ciężko dostępnych przygód. To, że wyzwanie zakłada zrobienie iluś takich nie oznacza, że trzeba rzucić życie i młócić przygody, z których dropią te rzadsze. Można sobie takie wyzwanie odpuścić, spokojnie zebrać tych przygód i poczekać aż wyzwanie pojawi się znów. Nie to, żeby mnie to przekonywało do wyzwań jako takich, ale argument o mało dostępnych przygodach wydaje mi się coraz mniej przekonujący.
    Jeszcze jedno bym zmienił - z każdym zrobionym wyzwaniem zwiększałbym nieco pulę tokenów w nagrodzie, np o 1. Koszty ulepszeń i tak rosną, więc z każdym zaliczonym wyzwaniem powinno być nieco korzystniej w kwestii stosunku wydatków do tokenów.

  6. #26
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    No nie wiem.
    Ja magazynów z niczego nie czyszczę, bo wszystko (?) z tych zadań najpierw muszę wyprodukować a potem dopiero wydać x2 a są tacy, którzy muszą wyprodukować x2 żeby wydać, więc ich zasoby w gwieździe też nie będą topnieć.
    Zmusić do robienia nieatrakcyjnych przygód, których nie ma lub w najlepszym wypadku brakuje? No chyba, że zmusić do robienia Drwali, żeby robić Złodziei, żeby robić Sindbady, to może tak.

    Nie mam pojęcia jakie były założenia, to wiedzą tylko developerzy. My wiemy jedynie czemu nam się wykonanie nie podoba. A oni i tak wiedzą lepiej, bo to ich gra i mam wrażenie, że to jest trochę na zasadzie nie podoba się, to se zmień. Szkoda.
    I jeszcze dwa grosze, wyzwaniem nie jest dla nikogo wyprodukować czy wytrenować ileś czegoś w tydzień, naprawdę, chyba że ktoś grę oparł na handlu, wtedy jest przez te wyzwania tygodniowe kompletnie pominięty, co też jest niesprawiedliwe. Nie wiem co sądzą inni gracze na moim poziomie (69), ale te zadania są obliczone na góra 3 dni.
    Myślę, że obaj jesteście w błędzie, zarówno Ty jak i Alex, że wyzwania są obliczone na 3 lub 4,5 dnia.
    Sam napisałeś że są tacy, którzy najpierw muszą wyprodukować coś 2x, a potem to 2x wydać, bo nie mają zapasów, więc obaj jesteście w błędzie, bo niektórzy gracze nawet w tydzień nie wyprodukują samej wody potrzebnej do zadań, ja sam musiał bym produkować wodę 6 dni, przy założeniu że użyję standardowych premii, czyli steków.
    Rozumiem żeby coś wyprodukować, ale tyle samo wydać, nie że 2x więcej, nie wiem czym sugerowali się twórcy pomysłu wymyślając takie cuda, zapomnieli chyba o reszcie surowców potrzebnych do funkcjonowania gospodarki.
    Gracze nie żyją samymi wyzwaniami, a tym co gra im do tej pory oferuje, więc sugerowanie się tym że mam nic nie robić w grze tylko wyzwanie w ciągu 3 dni jest trochę nie na miejscu. Nawet robiąc premie w magazynie prowiantu żeby wysłać statek nie jest do końca takie proste, bo robiąc jakąś przygodę/scenariusz/zadanie/mini zadanie/itp., niekiedy trzeba się wracać na wyspę po kilkanaście razy żeby coś wyprodukować. Tak że pisząc o sobie, musisz mieć też na uwadze to, że większość graczy jednak coś produkuje na bieżąco w magazynie prowiantu i specjalnym magazynie prowiantu, tak czy siak na ogół są one już zajęte jakąś produkcją, nawet bez tych wyzwań.
    Jeszcze trochę i będzie event Świąteczny, czyli dodatkowo magazyny prowiantu będą obciążone robieniem wszelakich premii (zabawki/biżuteria/itp.)
    Pewnie da się zrobić wyzwanie w przeciągu 3/4.5 dnia, ale trzeba by zrobić z 10-20 pod rząd i wtedy pisać że się da, a nie jedno albo dwa i tym się sugerować.

    Co do produkcji i wydawania wojska, to patrzę na to trochę od innej strony, jak gracze sami niekiedy piszą, to nie zawsze w tygodniu mają czas na robienie przygód (praca/szkoła) pomimo tego że mają wojsko, więc wydaje mi się że w tym przypadku jest jakaś opcja, można wyprodukować to wojsko i je wydać bez robienia przygody, zawsze jakieś PD wpadnie, kwestia tylko tego żeby dojść do tego zadania z produkcją/wydaniem wojska.

    Gracze już wiele napisali o przygodach/scenariuszach potrzebnych do zadań, oczywiście się z tym zgadzam. Już nie chodzi o samo pozyskanie ich, ale o chęć i pewnie o czas żeby je zrobić.
    Napiszę tylko tyle, że przy eventach BB nie widzi problemu żeby dać Nam przygody potrzebne do zadań, a My mamy je tylko zrobić (przygody wielkanocne/piłkarskie/halloween/świąteczne), może prościej by było dać Nam te potrzebne do wyzwań, bez możliwości handlowania nimi, no i wiadomo, po nieudanym wyzwaniu by znikały.

    Miałem jeszcze sporo napisać, ale mi się nie chce :P

    P.S.
    Tak dla zasady, musiałem poświęcić swój wolny czas żeby napisać to na forum, zamiast rozwijać się w grze, więc... BB jesteście mi winni powiedzmy jakieś 100k PD :P
    Ostatnio edytowane przez Androm3da ; 24.11.2018 o 14:00

  7. #27
    Odkrywca
    Dołączył
    27.03.2014
    Posty
    505
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Gdyby zostawiając już te niezbyt udane pomysły na wyzwania tygodniowe zmienić chociaż ich kolejność zaliczania:
    w każdym wyzwaniu są przygody, wydelegowanie wojska i wytrenowanie. Teraz trzeba mieć nadmiar pustej populacji czasami prawie 1000 by jednocześnie zaliczyć wytrenowanie i oddelegowanie wojska. To się odfajkuje to potem trzeba zaliczyć przygodę gdzie sie traci i wojsko i odbudowuje potem. Gdyby te 3 rzeczy rozdzielić i zmienić kolejność: robimy przygodę, w niej tracimy (wydelegowaliśmy) wojsko a po przygodzie odbudowujemy wojsko- te same trzy rzeczy a przynajmniej logicznie powiązane i nie ma bezsensownych strat. Druga sprawa te przygody gdyby byly nie narzucone ale chciaz z listy kilku do wyboru lub dowolna z określonego poziomu. Wtedy każdy by coś znalazł do zrobienia.
    Ostatnio edytowane przez Zee4c ; 24.11.2018 o 16:16
    Milczenie Jaghutów przesycała ironia...
    A SERWERY i tak powinny być połączone..

  8. #28
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Pozwolę sobie dopisać jeszcze jedno.
    Gdyby twórcy rozsądniej podeszli do wyzwań, to przyjemniej by się je robiło, nawet bez nacisku podniesienia 20 budynków na miesiąc, ot kolejny dodatek do gry, zawsze jakieś nowe rozszerzenie w grze.
    Gdyby tak usiąść i na spokojnie się zastanowić, to w grze mamy tyle możliwości zdobycia budynków mieszkalnych, już nie wspominając o ich różnorodności, że tak naprawdę to te wyzwania nikomu nie są potrzebne, a tym samym same żetony, gracze mają sporo budynków lub mogą zdobyć kolejne, tylko nie ma ich gdzie stawiać.
    Ostatnio edytowane przez Androm3da ; 24.11.2018 o 16:08

  9. #29
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Androm3da Zobacz posta
    Myślę, że obaj jesteście w błędzie, zarówno Ty jak i Alex, że wyzwania są obliczone na 3 lub 4,5 dnia.
    Sam napisałeś że są tacy, którzy najpierw muszą wyprodukować coś 2x, a potem to 2x wydać, bo nie mają zapasów, więc obaj jesteście w błędzie, bo niektórzy gracze nawet w tydzień nie wyprodukują samej wody potrzebnej do zadań, ja sam musiał bym produkować wodę 6 dni, przy założeniu że użyję standardowych premii, czyli steków.
    No ale ja napisałem że MI potrzeba góra 3 dni. Tak naprawdę robię to w niecałe 2, a jedynym wąskim gardłem DLA MNIE jest wysyłanie odkrywców.

    Cytat Zamieszczone przez Androm3da Zobacz posta
    może prościej by było dać Nam te potrzebne do wyzwań, bez możliwości handlowania nimi, no i wiadomo, po nieudanym wyzwaniu by znikały..
    Brzmi zupełnie nieźle.

  10. #30
    Odkrywca
    Dołączył
    27.03.2014
    Posty
    505
    Serwer
    Nowa Ziemia
    .

    Cytat Zamieszczone przez Androm3da Zobacz posta
    gracze mają sporo budynków lub mogą zdobyć kolejne, tylko nie ma ich gdzie stawiać.

    no własnie skoro nie ma ich gdzie stawiać to lepiej podnosić levele choćby przez zetony - tylko same wyzwania trzeba przemodelować na bardziej sensowne
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 25.11.2018 o 14:20 Powód: połączenie postów
    Milczenie Jaghutów przesycała ironia...
    A SERWERY i tak powinny być połączone..

Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.