Zamknięty wątek
Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 138

Wątek: Pamiętnik Dewelopera: Halloween 2018 - Dyskusja

  1. #11
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    490
    Serwer
    Nowy Świat
    Sposób, w jaki opisywaliśmy w przeszłości jak stosowane są różne modyfikatory obrażeń, jest inny niż ten, który faktycznie działa w grze dla tego generała. Aby uniknąć zmiany obecnej mechaniki, a tym samym potencjalnie spowodować, że mapy taktyczne, kalkulatory bitew itp. będą nieprzydatne (w większości przypadków), postanowiliśmy pozostawić mechanikę nietkniętą i zamiast tego wyjaśnić, jak to działa.

    Powiedzieliśmy wcześniej ze wszystkie absolutne bonusy są aplikowane przed relatywnymi bonusami. Potem relatywne bonusy są sumowane i przyznawane razem zamiast jeden po drugim. Ta kolejność się zmieniła. Najpierw relatywne bonusy są przyznawane na ich podstawowej wartości , dopiero potem zostają przyznawane absolutne bonusy. To prowadzi do małej różnicy kiedy relatywne i absolutne modyfikatory są aktywne. Na przykład, z jednostka z 120 uszkodzeń, absolutny bonus w wartości dodatkowych 10 punktów uszkodzeń i dwa oddzielne 10%-owe.

    Jak to opisano:
    (120 + 10) * (1 + 0.1 + 0.1) = 156
    Jak to teraz działa:
    120 + 10 + (120 * (0.1 + 0.1) = 154
    Ktoś potrafi mi to przetłumaczyć na łopatologiczne myślenie bo ja nie zrozumiałem nic.

  2. #12
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez ArturGrab Zobacz posta
    Ktoś potrafi mi to przetłumaczyć na łopatologiczne myślenie bo ja nie zrozumiałem nic.
    nieprocentowe bonusy nie podlegaja przemnozeniu przez bonusy procentowe

    dawniej : (120 + 10) * (x% + y% + z%)
    teraz : 120 * (x% + y% +z%) + 10

    ma sie rozumiec w drugiej linijce musieli zagmatwac.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #13
    konkur4
    Cytat Zamieszczone przez ArturGrab Zobacz posta
    Ktoś potrafi mi to przetłumaczyć na łopatologiczne myślenie bo ja nie zrozumiałem nic.
    Szalony naukowiec miał wyliczane +100% z sumy obrażeń danej jednostki i korzyści z umiejętności "ulepszony frasunek", więc na dobrą sprawę puszkarze mogli mieć 300 obrażeń, a oblężnicy 460. Widać w porę to zauważyli, i zostanie wg. normalnych przeliczników czyt. puszkarze masz 270 i oblężnicy max 430.

  4. #14
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.12.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowy Świat
    Skąd nazbierać takie ilości dyń? będzie cud jak nazbiera się na jedną droższą rzecz...

  5. #15
    Osadnik
    Dołączył
    10.11.2013
    Posty
    166
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Z przygód idą doładowania cmentarzy, więc ...
    Ale jakoś nie mam przekonania do tych fantów, które oferuje Halloween. Może początkujący gracz coś dla siebie znajdzie, ale postacie rozwinięte niespecjalnie mają motywację do zbierania dyń.

  6. #16
    Odkrywca
    Dołączył
    16.10.2014
    Posty
    1,071
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez PaoDram Zobacz posta
    Cyt. "Po zapoznaniu się z Waszymi opiniami na temat sezonowych przygód, wprowadzimy w tym roku kilka zmian: poniższe przygody sezonowe po ukończeniu zagwarantują dwukrotną ilość zasobów, uzupełnień i teraz podwójną ilość punktów doświadczenia.."

    Jakie opinie na temat przygód sezonowych ? wybraliście najtragiczniejsze jakie są oprócz Skarbu Wiedzy i Mądrości, reszta to katastrofa. . .
    tal wlasnie sluchaja opini graczy

  7. #17
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    490
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez konkur4 Zobacz posta
    Szalony naukowiec miał wyliczane +100% z sumy obrażeń danej jednostki i korzyści z umiejętności "ulepszony frasunek", więc na dobrą sprawę puszkarze mogli mieć 300 obrażeń, a oblężnicy 460. Widać w porę to zauważyli, i zostanie wg. normalnych przeliczników czyt. puszkarze masz 270 i oblężnicy max 430.
    Czyli rozumiem gienio lipa?

  8. #18
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    490
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez konkur4 Zobacz posta
    Szalony naukowiec miał wyliczane +100% z sumy obrażeń danej jednostki i korzyści z umiejętności "ulepszony frasunek", więc na dobrą sprawę puszkarze mogli mieć 300 obrażeń, a oblężnicy 460. Widać w porę to zauważyli, i zostanie wg. normalnych przeliczników czyt. puszkarze masz 270 i oblężnicy max 430.
    Czyli rozumiem gienio lipa?

  9. #19
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez BB_Penelopa Zobacz posta
    Witam!

    Zapraszam do dzielenia się opiniami na temat najnowszego Wydarzenia Halloween 2018.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

    Nie wiem co dają te opinie graczy przed eventem, chyba tylko tyle żeby sobie popisać.
    Tak czy siak, jak co roku, praktycznie to samo. Ogólnie można powiedzieć że pozyskanie dyń przez graczy jest mocno ograniczone, bo nie lecą z przygód, a powinny (w końcu idzie już 7 rok gry).
    W sklepie u kupca jak zwykle towaru nadmiar, tylko skąd na to wszystko brać dynie ? Gdyby leciały z przygód to jeszcze ok, ktoś kto ma czas je robić tylko by na tym zyskał, a tak to lipa.
    Kolejna lipa z przygodami sezonowymi. Jeszcze gdyby zostały "synowie małego krawca" nie było by tak źle, bo z tego co znajomi pisali w grze to sporo osób je zbierało specjalnie na event, a wcześniej było zapowiedziane że będą w sezonowych.

    https://forum.thesettlersonline.pl/threads/45634

  10. #20
    konkur4
    Cytat Zamieszczone przez ArturGrab Zobacz posta
    Czyli rozumiem gienio lipa?
    A niby czemu? Pokaż mi choćby jedną osobę, która zainwestuje tam w ulepszony frasunek 3/3 Już sama inwestycja w ulepszony garnizon to dyskwalifikuje, a bardziej ciekawe rzeczy są za tomy do wyszkolenia. Mnie osobiście starcza zaledwie na ulepszony frasunek 1/3, a co za tym idzie gienek pozwoli mi atakować puszkarzami z siłą 250 obrażeń, a oblężnikami 410. Będzie dobry na bossów - zmniejszy straty i rundy walki. Jedyną lipą jest cena i fakt, że początkowo był on nagrodą z zadań, a teraz pewnie już nie jest.

Zamknięty wątek
Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.