Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Wątek: Badziewna Stanica Wywiadowców

  1. #11
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    28.05.2013
    Posty
    475
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Igorb1985 Zobacz posta
    "Ja robię wg. przewodnika z wiki".... i tu powinieneś zakończyć
    Czyli co, ty mądry on i inni głupi?
    czy raczej następny który chce zaimponować tym że ponoć nie korzysta z najpopularniejszej polskojęzycznej strony dla TSO?

  2. #12
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    07.11.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Aruzus Zobacz posta
    Czyli co, ty mądry on i inni głupi?
    czy raczej następny który chce zaimponować tym że ponoć nie korzysta z najpopularniejszej polskojęzycznej strony dla TSO?
    Dzięki za poparcie Aruzus. Kol. Igor sam robi przewodniki i z jakiegoś powodu nie poważa tych co sami tego nie robią lub korzystają z innych niż jego. Ja tam uważam, że wiki robi dobrą robotę.

    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    Maksimum jakie możesz wyciągnąć z obozu, w którym jednostki dają 1000XP to: 1000XP za obóz, 1000XP (+100%) za Mary, 300XP (+30%) za pojętnego i 200XP (+20% za Stanicę), razem 2500XP. Wszystko pod warunkiem, że ten obóz atakujesz.
    Czyli robiąc blok dostajesz dodatkowe % tylko za bossa którego atakujesz? A za obozy pominięte przez blok lub wyczyszczenie strefy tylko bazowe XP?
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 28.01.2020 o 17:30 Powód: połączenie postów

  3. #13
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Kokoznik Zobacz posta
    Czyli robiąc blok dostajesz dodatkowe % tylko za bossa którego atakujesz? A za obozy pominięte przez blok lub wyczyszczenie strefy tylko bazowe XP?
    No wlasnie dokladnie na tym polega caly myk.

    W obozach blokowanych nie zabijasz jednostek, w obozach ktorych nawet nie atakujesz (a same znikaja) tym bardziej.

    Ten bonus to raczej zapchajdziura majaca udawac bonus do expa niz cos co faktycznie na ilosc zdobywanego expa wplynie. W szczegolnosci przy obecnym cooldownie.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #14
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    07.11.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    No wlasnie dokladnie na tym polega caly myk.

    W obozach blokowanych nie zabijasz jednostek, w obozach ktorych nawet nie atakujesz (a same znikaja) tym bardziej.

    Ten bonus to raczej zapchajdziura majaca udawac bonus do expa niz cos co faktycznie na ilosc zdobywanego expa wplynie. W szczegolnosci przy obecnym cooldownie.
    Testując na drwalu, z blokami - dostałem za premię ze stanicy +6.5% XP. Trochę lepiej będzie przy szybkim przejściu przygody bez bloków (kosztem większych strat). Próbowałem zrobić 2 drwale bez bloków w 2h i zacząć 3cią przygodę i się nie wyrobiłem z czasem.

    Na cooldowna ja nie narzekam, można ostatnią przygodę na tej samej premii robić np. na drugi dzień jakąś dłuższą.

  5. #15
    Osadnik
    Dołączył
    12.08.2012
    Posty
    154
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    Nie, nie jest lipą w tym kontekście, że dodaje dokładnie tyle, ile jest napisane, czyli 20%.

    Zaznaczasz, że rozumiesz, a zaraz potem udowadniasz, że nie.
    Jednostki w Drwalu dają dokładnie 139962 bazowego XP. Ani mniej ani więcej.
    Dostałbyś 167954 - czyli 20% więcej - tylko wtedy, gdybyś wszystkie obozy czyścił walką a nie blokami, albo likwidowaniem bossów.

    Maksimum jakie możesz wyciągnąć z obozu, w którym jednostki dają 1000XP to: 1000XP za obóz, 1000XP (+100%) za Mary, 300XP (+30%) za pojętnego i 200XP (+20% za Stanicę), razem 2500XP. Wszystko pod warunkiem, że ten obóz atakujesz.

    Od początku mówiłem na testowym, że jak napiszą że Stanica daje 20% to się ludzie będą czepiać, bo jak się rozmawia o tym ile się zgarnia XP, to nikt nie mówi, że dostał 200k XP z pokonanych wrogów, tylko 200k XP za przygodę. Po zmianie na +50%, z tego, co wstępnie testowałem, z Drwala będzie wpadać pi razy oko 20% więcej w skali całej przygody, co oczywiście wspomnianego problemu nie usunie, ale może zaspokoi oczekiwania względem pierwotnej wersji.

    Drogi kolego napisałem wyraźnie, że bez generałów z expem dostawałem ok. 126k, ZA FIZYCZNIE ZAATAKOWANE OBOZY (NIE premiami czy zniknięte wraz z bossem ze strefy). Z rozwiniętymi generałami dostaję 157k, a ze stanicą 169k.
    Ale dla jasności, aby z generałami (wszystkimi, rozwiniętymi pod +30% exp) dostawać 157k, bez tego rozwoju, za zniszczone obozy muszę dostawać 120k expa (za to co zniszczyłem - ZAATAKOWAŁEM generałem, a nie zniknąłem). +20% z tych 120k expa Z ZAATAKOWANYCH FIZYCZNIE GENERAŁAMI I ZNISZCZONYCH OBOZÓW to 24k (a nie 12k). Więc sumując 120k +36k (+30%expa z generałów) +24k (+20% expa ze stanicy) powinno dawać 180k, a nie 169k. To raczej prosta matematyka. Więc wydaje mi się, że dobrze rozumiem i liczę. Tyle, że nie dostaję żadnych +20%. Napisałem to wyraźnie. Nie liczę, że mam dostawać 20% ze 139k (jakie jest napisane w opisie i potencjalnie do zdobycia za ukatrupienie osobiście wszystkiego), ale 20% z moich ubitych 120k. A +12k ze 120k to nijak nie jest 20% :]

    A na mikołajowej nie gram bo mi szkoda czasu na katowanie się generałem na 200 ludków.
    Ostatnio edytowane przez rolnik35 ; 15.10.2018 o 23:01

  6. #16
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    07.11.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez rolnik35 Zobacz posta
    Drogi kolego napisałem wyraźnie, że bez generałów z expem dostawałem ok. 126k, ZA FIZYCZNIE ZAATAKOWANE OBOZY (NIE premiami czy zniknięte wraz z bossem ze strefy). Z rozwiniętymi generałami dostaję 157k, a ze stanicą 169k.
    ...
    A na mikołajowej nie gram bo mi szkoda czasu na katowanie się generałem na 200 ludków.
    Rolnik, Wystarczy że zastąpisz niektórych genków Mikołajową (ulepszoną) i przy takich samych stratach i czasie robienia przygody masz 199k zamiast 169k.
    Te 215 ludków wystarczy często do skutecznego sprzątnięcia obozu z 0 strat.

  7. #17
    Osadnik
    Dołączył
    12.08.2012
    Posty
    154
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Kokoznik, wystarczy żebyś ze zrozumieniem przeczytał to co napisałem. Nie pisałem o zastępowaniu czegokolwiek czymkolwiek, tylko o tym, że 20% (jakie powinna dawać stanica) z bazowych 120k powinno wynosić 24k, a nie 12k jakie dostaję, co oznacza, że stanica nie działa tak jak powinna i nie nalicza PD tak jak powinna. Bo i temat jest o badziewnej stanicy oraz o tym, że nie działa jak powinna, a nie o tym jak zastąpić jej niedoróbkę czymś innym. Wyliczyłem Ci na konkretnych liczbach jak działa (lub raczej nie działa) stanica więc nie pisz mi nie na temat, o zastępowaniu niedoróbki stanicy mikołajową, która jest dla mnie o kant d... rozbić, żeby nadrobić niedoróbkę domku. Skile generałów dają +30%, premium daje +50%, a stanica nie daje +20% tylko około 10%, wiec jest oszukana. Więc powstaje pytanie czy po przeróbce będzie rzeczywiście dawał +50% czy np. +25%.
    Ostatnio edytowane przez rolnik35 ; 16.10.2018 o 11:55

  8. #18
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez rolnik35 Zobacz posta
    Kokoznik, wystarczy żebyś ze zrozumieniem przeczytał to co napisałem. Nie pisałem o zastępowaniu czegokolwiek czymkolwiek, tylko o tym, że 20% (jakie powinna dawać stanica) z bazowych 120k powinno wynosić 24k, a nie 12k jakie dostaję, co oznacza, że stanica nie działa tak jak powinna i nie nalicza PD tak jak powinna. Bo i temat jest o badziewnej stanicy oraz o tym, że nie działa jak powinna, a nie o tym jak zastąpić jej niedoróbkę czymś innym. Wyliczyłem Ci na konkretnych liczbach jak działa (lub raczej nie działa) stanica więc nie pisz mi nie na temat, o zastępowaniu niedoróbki stanicy mikołajową, która jest dla mnie o kant d... rozbić, żeby nadrobić niedoróbkę domku. Skile generałów dają +30%, premium daje +50%, a stanica nie daje +20% tylko około 10%, wiec jest oszukana. Więc powstaje pytanie czy po przeróbce będzie rzeczywiście dawał +50% czy np. +25%.
    A ja Ci powtarzam, że Stanica działa prawidłowo i że jak było napisane, że daje +20%, to dawała +20%.
    A przynajmniej mi tyle dodawała. Może coś przeszacowałeś w obliczeniach.

  9. #19
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez rolnik35 Zobacz posta
    .... Skile generałów dają +30%, premium daje +50%, a stanica nie daje +20% tylko około 10%, wiec jest oszukana. Więc powstaje pytanie czy po przeróbce będzie rzeczywiście dawał +50% czy np. +25%.

    Nie rozumiem Twojego toku myślenia - stanica daje 20% do expa ... nie to nie prawda.
    Przeczytaj sobie Stanica wywiadowców - FAQ

  10. #20
    Osadnik
    Dołączył
    02.03.2015
    Posty
    109
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez rolnik35 Zobacz posta
    Drogi kolego napisałem wyraźnie, że bez generałów z expem dostawałem ok. 126k, ZA FIZYCZNIE ZAATAKOWANE OBOZY (NIE premiami czy zniknięte wraz z bossem ze strefy). Z rozwiniętymi generałami dostaję 157k, a ze stanicą 169k.
    Ale dla jasności, aby z generałami (wszystkimi, rozwiniętymi pod +30% exp) dostawać 157k, bez tego rozwoju, za zniszczone obozy muszę dostawać 120k expa (za to co zniszczyłem - ZAATAKOWAŁEM generałem, a nie zniknąłem). +20% z tych 120k expa Z ZAATAKOWANYCH FIZYCZNIE GENERAŁAMI I ZNISZCZONYCH OBOZÓW to 24k (a nie 12k). Więc sumując 120k +36k (+30%expa z generałów) +24k (+20% expa ze stanicy) powinno dawać 180k, a nie 169k. To raczej prosta matematyka. Więc wydaje mi się, że dobrze rozumiem i liczę. Tyle, że nie dostaję żadnych +20%. Napisałem to wyraźnie. Nie liczę, że mam dostawać 20% ze 139k (jakie jest napisane w opisie i potencjalnie do zdobycia za ukatrupienie osobiście wszystkiego), ale 20% z moich ubitych 120k. A +12k ze 120k to nijak nie jest 20% :]

    A na mikołajowej nie gram bo mi szkoda czasu na katowanie się generałem na 200 ludków.
    stanica działa dobrze , jeśli ugrywasz 157k to nie musisz dostawać 120k za zniszczone obozy tylko 57k
    Ostatnio edytowane przez szkarłatnyrubin ; 16.10.2018 o 16:32

Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.