Zobacz wyniki ankiety: wbudowany kalkulator ?

Głosujących
21. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    5 23.81%
  • Nie

    15 71.43%
  • Wszystko mi jedno

    1 4.76%
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Wbudowany kalkulator

  1. #1
    Osadnik Awatar Unangwata
    Dołączył
    26.08.2012
    Posty
    110
    Serwer
    Czarci Gaj

    Wbudowany kalkulator

    Albo ktoś korzysta z poradników albo kalkulatora. Nie ma mowy, że ktoś liczy w pamięci. Więc opcja kalkulatora walki w grze powinna dawno być włączona. Prosty kalkilator co oblicza wynik walki jak są na stronach w necie.

  2. #2
    Odkrywca Awatar Jurek12345
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    1,040
    Serwer
    Czarci Gaj
    NIe wiem czy zauważyłeś, ale obliczenie wyniku starcia trochę trwa i nie opiera się na jednym określonym działaniu (X przemnożone przez Y), ale na przeprowadzeniu iluś tam (liczonych w tysiącach) symulacji. Obciążenie serwera pociągnie za sobą lagi w grze itp. Jestem przeciw, chociaż taki kalkulator oficjalny mógłby się pojawić jako coś oddzielnego na oficjalnej stronie WWW. W sumie masz jeszcze w opcjach generała symulację wyniku bitwy.

  3. #3
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    nie ma takiej potrzeby.
    "Everybody lies"

  4. #4
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Jurek12345 Zobacz posta
    NIe wiem czy zauważyłeś, ale obliczenie wyniku starcia trochę trwa i nie opiera się na jednym określonym działaniu (X przemnożone przez Y), ale na przeprowadzeniu iluś tam (liczonych w tysiącach) symulacji. Obciążenie serwera pociągnie za sobą lagi w grze itp. Jestem przeciw, chociaż taki kalkulator oficjalny mógłby się pojawić jako coś oddzielnego na oficjalnej stronie WWW. W sumie masz jeszcze w opcjach generała symulację wyniku bitwy.
    No nie do końca się z tym zgodzę, ponieważ mamy już symulację wyniku bitwy, która oparta jest przecież na obliczeniach a różnica jest tylko taka, że nie podaje konkretnych strat, a tylko 4 przedziały. Wystarczyłoby zastąpić to albo wesprzeć dokładną informacją.

  5. #5
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    No nie do końca się z tym zgodzę, ponieważ mamy już symulację wyniku bitwy, która oparta jest przecież na obliczeniach a różnica jest tylko taka, że nie podaje konkretnych strat, a tylko 4 przedziały. Wystarczyłoby zastąpić to albo wesprzeć dokładną informacją.
    Symulacja jest oparta na porownywaniu wazonych wartosci sily jednostek a nie na obliczaniu wyniku starcia, co jest zreszta glownym powodem dlaczego informacja ktora daje jest bezwartosciowa.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #6
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Symulacja jest oparta na porownywaniu wazonych wartosci sily jednostek a nie na obliczaniu wyniku starcia, co jest zreszta glownym powodem dlaczego informacja ktora daje jest bezwartosciowa.
    Jesteś tego pewien?
    Jak by nie było, ta informacja nie jest wzięta z rzyci, tylko jakieś obliczenia tam są wykonywane na obu obozach, a ich czas nie różni się niczym od tego, jak liczą symulatory, w których przeliczenie 100 symulacji zajmuje jedną dziesiątą sekundy. Nawet, jeśli miałoby to być nie 100 a 5 symulacji i wyświetlenie jakiejś średniej, to efekt byłby bardziej miarodajny.

  7. #7
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ten wbudowany kalkulator nie działa już na trudniejszych obozach.

  8. #8
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    Jesteś tego pewien?
    To czego jestem pewien, to ze gdyby ta symulacja faktycznie wykonywala jakies sensowne kalkulacje, to nie byloby problemem podac Tobie jako uzytkownikowi koncowemu wyniku tych kalkulacji, a nie zdawkowej informacji z ktorej nic nie wynika.

    Stad szczerze watpie czy ktos tam w ogole bral pod uwage przeprowadzanie jakichkolwiek zlozonych symulacji, bo dla mnie to wyglada jak proteza majaca na celu tylko i wylacznie to, zeby ktos nieogarniety nie plakal po tym jak przegra bitwe z silniejszym przeciwnikiem.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    28.06.2015
    Posty
    249
    Serwer
    Kolonia
    Można prościej - nad każdym obozem info, jakie wojska trzeba wysłać

  10. #10
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Była taka propozycja również popełniona przez Unangwata

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.