Zobacz wyniki ankiety: wbudowany kalkulator ?

Głosujących
21. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    5 23.81%
  • Nie

    15 71.43%
  • Wszystko mi jedno

    1 4.76%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Wbudowany kalkulator

  1. #11
    Osadnik Awatar Unangwata
    Dołączył
    26.08.2012
    Posty
    110
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez Jurek12345 Zobacz posta
    NIe wiem czy zauważyłeś, ale obliczenie wyniku starcia trochę trwa i nie opiera się na jednym określonym działaniu (X przemnożone przez Y), ale na przeprowadzeniu iluś tam (liczonych w tysiącach) symulacji. Obciążenie serwera pociągnie za sobą lagi w grze itp. Jestem przeciw, chociaż taki kalkulator oficjalny mógłby się pojawić jako coś oddzielnego na oficjalnej stronie WWW. W sumie masz jeszcze w opcjach generała symulację wyniku bitwy.
    Tylko, że te oblicznie by było przez twój komp a nie serwer. Więc obciążenia nie ma.

  2. #12
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Unangwata Zobacz posta
    Tylko, że te oblicznie by było przez twój komp a nie serwer. Więc obciążenia nie ma.
    Widać, że na programowaniu znasz się jak mało kto, może napisz kod i podeślij BB do implementacji.

  3. #13
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.09.2016
    Posty
    14
    Serwer
    Czarci Gaj
    W sumie to już od dawna istnieje symulator walk z uwzględnieniem umiejętności generałów. TSO FastSIM v5.2

  4. #14
    konkur4
    Cytat Zamieszczone przez Unangwata Zobacz posta
    Tylko, że te oblicznie by było przez twój komp a nie serwer. Więc obciążenia nie ma.
    A Ty jak zwykle swoje... Masz masę zewnętrznych rozwiązań, to byś wszystko wepchał w silnik gry, i go ukatrupił na amen.

  5. #15
    Osadnik Awatar Unangwata
    Dołączył
    26.08.2012
    Posty
    110
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez baqslaw Zobacz posta
    Widać, że na programowaniu znasz się jak mało kto, może napisz kod i podeślij BB do implementacji.
    Tak sie składa ,ze pisałem gry w Basicu mając 13 lat na komputerach 8-bitowych jak ty jeszcze w pieluchy robiłeś.

  6. #16
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Unangwata Zobacz posta
    Tak sie składa ,ze pisałem gry w Basicu mając 13 lat na komputerach 8-bitowych jak ty jeszcze w pieluchy robiłeś.
    Nawet jeśli mnie w planach nie było, to dowodzi kompletnie niczego. Ta gra jest w całości liczona po stronie serwera a nasze komputery odpowiadają tylko za wyświetlanie grafiki. Nikt dla Twojej wygody nie przebuduje całego silnika gry.

  7. #17
    Osadnik Awatar Unangwata
    Dołączył
    26.08.2012
    Posty
    110
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez baqslaw Zobacz posta
    Nawet jeśli mnie w planach nie było, to dowodzi kompletnie niczego. Ta gra jest w całości liczona po stronie serwera a nasze komputery odpowiadają tylko za wyświetlanie grafiki. Nikt dla Twojej wygody nie przebuduje całego silnika gry.
    Nawet grafika jest przeliczana... weź sie wyedukuj dopiero pisz głupoty..

  8. #18
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Unangwata Zobacz posta
    Nawet grafika jest przeliczana... weź sie wyedukuj dopiero pisz głupoty..
    Gdzie pisałem coś o przeliczaniu grafiki? I jaką grafikę chcesz tu liczyć?
    Oczywiście jeśli się uprzeć, to rendering również opiera się na "liczeniu" zer i jedynek, ale to już jest dzielenie włosa na czworo - nie ma tu żadnych zmiennych, tylko sprity do wyświetlenia, ale o tym gdzie je wyświetlić i kiedy decyduje już serwer.

    P.S.
    Rozumiem, że jesteś tak dobrze wyedukowany, że uprawnia Cię to do pisania głupot?

  9. #19
    Osadnik Awatar Unangwata
    Dołączył
    26.08.2012
    Posty
    110
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez baqslaw Zobacz posta
    Gdzie pisałem coś o przeliczaniu grafiki? I jaką grafikę chcesz tu liczyć?
    Oczywiście jeśli się uprzeć, to rendering również opiera się na "liczeniu" zer i jedynek, ale to już jest dzielenie włosa na czworo - nie ma tu żadnych zmiennych, tylko sprity do wyświetlenia, ale o tym gdzie je wyświetlić i kiedy decyduje już serwer.

    P.S.
    Rozumiem, że jesteś tak dobrze wyedukowany, że uprawnia Cię to do pisania głupot?
    muahaha

  10. #20
    Osadnik
    Dołączył
    28.06.2015
    Posty
    249
    Serwer
    Kolonia
    Rozwiązania w grze typu: jak nie chce ci się myśleć - kliknij TU - moim zdaniem nie zmierzają w dobrym kierunku, bo każdy by namiętnie z tego korzystał.
    I dalej, idąc tym tropem, pojawiłyby się opcje typu:
    - Kliknij tu, aby wysłać wszystko wszędzie
    - Kliknij tu, aby wojska same przeszły przygodę
    - Kliknij tu, połóż się spać, a rano lvl 75

    Czy o to chodzi...? Chyba nie

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.