Zobacz wyniki ankiety: Najeźdźcy

Głosujących
37. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • grał(a)bym

    25 67.57%
  • nie grał(a)bym

    11 29.73%
  • nie mam zdania

    1 2.70%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Najeźdźcy (coś odrobinę trudniejszego)

  1. #1
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Najeźdźcy (coś odrobinę trudniejszego)

    Taka bardzo ogólna koncepcja (bo parę osób twierdzi, że przygody się klepie, tłucze, wszystko łatwe, bo z automatu):

    Przygoda rozgrywająca się na naszej głównej wyspie, która staje się jednocześnie wyspą przygody i powoduje zablokowanie możliwości uruchomienia innych przygód (chociaż wciąż pozostaje możliwość dołączenia do przygody innego gracza).

    Do naszej wyspy przybijają statki z wrogimi jednostkami (stworzenie odpowiedniego tła i historii pozostawiam "górze") i jednostki te zaczynają się panoszyć, tzn rozstawiają swoje obozy w losowo wybranym sektorze i powodują, że wszystkie budynki w tym sektorze pracują na 50% wydajności dotąd, dopóki się tych obozów nie pozbędziemy. Cała impreza trwa tyle, ile trwają cięższe przygody, czyli 14 dni, przy czym, jeśli nie pozbędziemy się obozów wroga z pierwszego sektora, w którym się rozpanoszyły, w ciągu określonego czasu (powiedzmy 48 godzin), to wrogie obozy pojawiają się w drugim sektorze, itd., czyli w ciągu 14 dni mogą opanować max 7 sektorów. W czasie trwania przygody wyłączona jest możliwość przenoszenia budynków. Cały myk polega na tym, że obozy mają losowe składy, może nie jakiś totalny misz-masz, ale np są to jednostki tylko z CR albo Górskich Klanów (o tym za chwilę). Przygoda kończy się w momencie wyeliminowania wszystkich wrogich obozów ze wszystkich zajętych sektorów (może być jeden, może być 7 - zależy od nas). Tyle złego.

    Po wygraniu przygody (po usunięciu wszystkich wrogich obozów) we wszystkich zajętych dotąd sektorach odbywa się festiwal na cześć Władyki, który powoduje, że przez kolejne 14 dni wszystkie budynki w wyzwolonych sektorach pracują na 300% wydajności.
    Oprócz opisanego benefitu, w dropie dostajemy doświadczenie za pokonane jednostki, ze trzy sloty z zasobami, ze dwa z doładowaniami do złóż i spora (5%?) szansa na budynek Wieża Obserwacyjna (trzy typy, o tym też dalej).

    Przygodę zdobywamy dzięki Odkrywcom, na podobnej zasadzie jak znajdowanie ekspedycji (np. znajdź najeźdźców, czy coś w ten deseń) a możemy wyszukiwać łatwy, średni i trudny poziom najeźdźców. Na łatwym na naszej wyspie lądują jednostki z CR, na średnim - z Krawców, na trudnym - z Klanów. Każdy poziom różni się poza tym typem zasobów w dropie, oczywiście doświadczeniem a także typem Wieży Obserwacyjnej, którą możemy wydropić. I tak z łatwych najeźdźców możemy dostać Drewnianą Wieżę Obserwacyjną, która sprawia, że zdrowie naszych jednostek w czasie przygody z najeźdźcami powiększa się o 2%. Ze średnich możemy dostać Kamienną Wieżę Obserwacyjną, dzięki której o 2% zwiększają się obrażenia zadawane przez nasze jednostki. Z trudnych może wpaść Obsydianowa Wieża Obserwacyjna, która powoduje wzrost punktów doświadczenia o 2%. Każda kolejna Wieża Obserwacyjna określonego typu dodaje kolejne 2% (czyli przy 5 Wieżach możemy odpalić boost 10%), jednak nie więcej niż 14% w sumie w czasie jednej przygody z najeźdźcami.

    A, i bardzo ważna sprawa: przygodę uruchamiamy sami na własne życzenie, czyli zgadzamy się na jej warunki i jedyne co nas zaskakuje, to składy i rozmieszczenie obozów oraz drop ("kurka, znów bez wieży").

    Ja bym grał, a Wy?

  2. #2
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Brzmi przyzwoicie. O szczegoly bym sie spieral, ale jedna rzecz mi nie pasuje :

    "przygodę uruchamiamy sami na własne życzenie"

    Jak dla mnie to jest kompletnie bez sensu. Juz predzej widzialbym to w formie okazjonalnego eventu, np na zasadzie (biorac pod uwage, ze BB lubi pchac do gry elementy pseudoRPG) :

    "w okresie przedzimowym Twoja wyspe nawiedzili dziwni przybysze z dalekiej Północy poszukujacy zapasow
    i lupow pozwalajacych im przygotowac sie do nieuchronnej i ciezkiej zimy (...)" i bach, tydzien eventy na wypelnienie luki miedzy halloween a swietami z choinka.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #3
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Brzmi przyzwoicie. O szczegoly bym sie spieral, ale jedna rzecz mi nie pasuje :

    "przygodę uruchamiamy sami na własne życzenie"

    Jak dla mnie to jest kompletnie bez sensu. Juz predzej widzialbym to w formie okazjonalnego eventu, np na zasadzie (biorac pod uwage, ze BB lubi pchac do gry elementy pseudoRPG) :

    "w okresie przedzimowym Twoja wyspe nawiedzili dziwni przybysze z dalekiej Północy poszukujacy zapasow
    i lupow pozwalajacych im przygotowac sie do nieuchronnej i ciezkiej zimy (...)" i bach, tydzien eventy na wypelnienie luki miedzy halloween a swietami z choinka.
    To jest właśnie ten element, który mógłby budzić największe kontrowersje. Przypuszczam, że gdyby zapytać, czy ludzie chcieliby żeby ich wyspy najechały jakieś obce złoczyńce, to niezależnie od benefitów sporo ludzi kategorycznie by się sprzeciwiło. Dlatego zaproponowałem nowy element gry będący alternatywnym sposobem na zdobywanie doświadczenia (i zasobów).

  4. #4
    konkur4
    Wszystko fajnie, ale gdyby to miało w jakiś sposób przypominać "najeźdźców" to zrobiłbym to formie eventu, losowo przydzielanego graczom (nie, nie całemu serwerowi naraz), bez angażowania do tego odkrywców (zbyt przewidywalne), powiedzmy raz w miesiącu (tak średnio statystycznie). Zwyczajnie co jakiś czas (zależnie od poziomu gracza) wyspę domową w miejscach niedostępnych do zabudowy rozstawialiby się w/w przeciwnicy, w mniej lub bardziej losowych składach (skończmy ze statycznością tej gry). Czas trwania takiego eventu to 24 godziny, nagrody nie wpadałyby od razu po pokonaniu obozu, tylko w formie wiadomości po zakończonym evencie, w ilości adekwatnej do zaangażowania gracza (nie jakieś tam miecze brąz czy deski, tylko rzeczy związane z danym najazdem - jak krawiec (fasola, łodygi, coś tam dorzucić spoza), jak alibaba (zaprawa, mahoń, platyna), jak klany (ruda obsydianu i nie wiem co jeszcze). Brak udziału w tym nie miałby żadnych negatywnych konsekwencji.

  5. #5
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez konkur4 Zobacz posta
    Wszystko fajnie, ale gdyby to miało w jakiś sposób przypominać "najeźdźców" to zrobiłbym to formie eventu, losowo przydzielanego graczom (nie, nie całemu serwerowi naraz), bez angażowania do tego odkrywców (zbyt przewidywalne), powiedzmy raz w miesiącu (tak średnio statystycznie). Zwyczajnie co jakiś czas (zależnie od poziomu gracza) wyspę domową w miejscach niedostępnych do zabudowy rozstawialiby się w/w przeciwnicy, w mniej lub bardziej losowych składach (skończmy ze statycznością tej gry). Czas trwania takiego eventu to 24 godziny, nagrody nie wpadałyby od razu po pokonaniu obozu, tylko w formie wiadomości po zakończonym evencie, w ilości adekwatnej do zaangażowania gracza (nie jakieś tam miecze brąz czy deski, tylko rzeczy związane z danym najazdem - jak krawiec (fasola, łodygi, coś tam dorzucić spoza), jak alibaba (zaprawa, mahoń, platyna), jak klany (ruda obsydianu i nie wiem co jeszcze). Brak udziału w tym nie miałby żadnych negatywnych konsekwencji.
    Event to coś, co jest niezależne od nas, dopada nas np wtedy kiedy nie możemy wziąć w nim udziału, poza tym dotychczasowe eventy miały jedną wspólną cechę: (w większości) były jednorazowe i nie widzę powodu, dla którego BB miałoby to zmienić,. Dlatego celowo zaproponowałem coś, w czym możemy uczestniczyć kiedy sobie wymyślimy, żeby miało charakter przygody, czyli było alternatywą dla obecnego systemu jeśli chodzi o zdobywanie doświadczenia i żeby jednocześnie zawierało jakiś kawałek niepewności, żeby zaspokoić niedosyt w tym względzie i na tym się skupmy.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 14.03.2019 o 13:39 Powód: połączenie postów

  6. #6
    Odkrywca
    Dołączył
    27.03.2014
    Posty
    505
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ja osobiście uważam pomysł za bardzo dobry - coś prawie "nowego" i na pewno ciekawego i nie w formie eventu ale na własne życzenie - np. jakaś wyprawa excelsiora spowodowała działania odwetowe w postaci najazdu na wyspe...
    Milczenie Jaghutów przesycała ironia...
    A SERWERY i tak powinny być połączone..

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    19.02.2013
    Posty
    24
    Serwer
    Kolonia
    Jak dla mnie brzmi interesująco. Coś nowego co ożywi grę. Jestem za!

  8. #8
    Odkrywca Awatar Robalus
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    1,043
    Serwer
    Nowy Świat
    Jestem w zasadzie na Tak i za tym pomysłem . Co nieco do modyfikacji i można klikać... Ale to dopiero jak BB zrealizuje ten pomysł.... Pozdrawiam

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    02.06.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Kolonia
    Bardzo mi się podoba, ale zmodyfikowałbym ten pomysł.
    Event związany z najeźdźcami następowałby automatycznie po 7 dniach bez logowania się do gry, wymagałoby to tylko modyfikacji licznika logowań, który już istnieje.
    Najeźdźcami byłyby nowe jednostki, nie występujące dotychczas w grze, proponuję Cyklopów, którzy zabawialiby się rzucaniem głazów w budynki.
    Każdy dzień tej zabawy skutkowałby obniżeniem poziomu o 1 losowego budynku w sektorze. Budynki, które nie mogą być ulepszone do wyższego poziomu niż 1 nie podlegałyby destrukcji.
    Po kolejnych 7 dniach bez logowania Cyklopi pojawiliby się w następnym sektorze, aż do dnia, w którym gracz się zaloguje i zniszczy wszystkie garnizony Cyklopów.
    Garnizony miałyby wymiary 1x1, aby nie można było zapobiec ich pojawieniu się. Gdyby mimo to brakowało miejsca, najeźcy mogliby zniszczyć jakąś ozdobę lub zadeptać kwiatki, aby tylko ich garnizon się zmieścił.
    Własności bojowe Cyklopów byłyby takie same lub podobne do jednostek atrylerii występujących już w grze.
    Kto chciałby uniknąć wizyty tych gości podczas planowanych przerw w grze (urlopy, wakacje, czy inne przyczyny) mógłby wykupić w sklepie odpowiedni gadżet blokujący tę przyjemność. Raz w roku pojawiałyby się takie 4 przedmioty za rybę, każdy na 1 tydzień. Kolejne byłyby do kupienia za klejnoty.
    Szczegóły wymagałyby jeszcze dyskusji, np czy te 4 tygodnie w roku to za mało czy za dużo, jaka powinna być siła tych Cyklopów i wpływ poziomu gracza oraz wiele innych, których nie da się przewidzieć w tej fazie projektu.

    Można też dodać złodziei (reprezentowanych przez zwykłych bandytów), którzy rozkradaliby surowce. W pierwszej kolejności z magazynów, a później z gwiazdy
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 14.03.2019 o 13:38 Powód: proszę korzystać z edycji i nie pisać posta pod postem

  10. #10
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez von_Flaschke Zobacz posta
    Bardzo mi się podoba, ale zmodyfikowałbym ten pomysł.
    Event związany z najeźdźcami następowałby automatycznie po 7 dniach bez logowania się do gry, wymagałoby to tylko modyfikacji licznika logowań, który już istnieje.
    Najeźdźcami byłyby nowe jednostki, nie występujące dotychczas w grze, proponuję Cyklopów, którzy zabawialiby się rzucaniem głazów w budynki.
    Każdy dzień tej zabawy skutkowałby obniżeniem poziomu o 1 losowego budynku w sektorze. Budynki, które nie mogą być ulepszone do wyższego poziomu niż 1 nie podlegałyby destrukcji.
    Po kolejnych 7 dniach bez logowania Cyklopi pojawiliby się w następnym sektorze, aż do dnia, w którym gracz się zaloguje i zniszczy wszystkie garnizony Cyklopów.
    Garnizony miałyby wymiary 1x1, aby nie można było zapobiec ich pojawieniu się. Gdyby mimo to brakowało miejsca, najeźcy mogliby zniszczyć jakąś ozdobę lub zadeptać kwiatki, aby tylko ich garnizon się zmieścił.
    Własności bojowe Cyklopów byłyby takie same lub podobne do jednostek atrylerii występujących już w grze.
    Kto chciałby uniknąć wizyty tych gości podczas planowanych przerw w grze (urlopy, wakacje, czy inne przyczyny) mógłby wykupić w sklepie odpowiedni gadżet blokujący tę przyjemność. Raz w roku pojawiałyby się takie 4 przedmioty za rybę, każdy na 1 tydzień. Kolejne byłyby do kupienia za klejnoty.
    Szczegóły wymagałyby jeszcze dyskusji, np czy te 4 tygodnie w roku to za mało czy za dużo, jaka powinna być siła tych Cyklopów i wpływ poziomu gracza oraz wiele innych, których nie da się przewidzieć w tej fazie projektu.
    To nie jest modyfikacja, tylko zupełnie nowy pomysł z diametralnie innymi założeniami, bo przede wszystkim zmuszałby graczy do czegoś, na co niekoniecznie mieliby ochotę, np. z różnych niezależnych od graczy względów mogą nie mieć możliwości logowania przez x dni.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.