Odpowiedz w tym wątku
Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 64

Wątek: Rozmowy nt. PVP (kolonii, ekspedycji)

  1. #51
    Moderator Forum Awatar MOD_Victoria
    Dołączył
    25.02.2015
    Posty
    2,235
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Tryb kolonii jest dodatkowym trybem gry, zupełnie różnym od reszty

    Z mojego punktu widzenia nie ma potrzeby dodawania "zwykłego" doświadczenia do kolonii, gdyż głównym celem ekspedycji jest rozbudowanie zamku do maksymalnego poziomu, czy to dla dodatkowej populacji, czy dla tzw. "szpanu".
    To, że jak ktoś już kiedyś zauważył "największym problemem kolonii jest to, że się kończą", to inna kwestia.
    Zwykłe doświadczenie już w koloniach jest, i jest to miły dodatek, jednak do wbijania leveli (nie PvP) służą głównie przygody.

    Co do limitu slotów i porównywania ekspedycji z przygodami - zawsze można taką kolonię opuścić , a handel dropami, jak wszyscy wiemy nie jest wspierany przez BB:


    Pytanie 123: Alienearth92, Niemcy
    Czy występują w grze rzeczy, które stworzyliście z jakimś celem, ale gracze używają ich "niewłaściwie"? Jeśli tak, to co jest największą rzeczą, którą gracze zmienili (na przykład: bloki / leeching, itd.)?
    BB_Alex: Można powiedzieć, że (b)loki były jedną z nich w przeszłości. Nauczyliśmy się jednak pracować z (b)lokami jako strategią. Sprawiło to, że staliśmy się bardziej rozważni przy tworzeniu nowości, czy nawet mechaniki, takiej jak na przykład drzewko umiejętności generałów. (B)loki nie są już problemem w tym momencie. Nadal nie są przez nas wspierane, ponieważ nie możemy zapewnić ich funkcjonalności oraz nie jest to zamierzony sposób działania gry. Jest jednak korzyść z utrzymywania (b)loków jako strategii: usprawniają one grę poprzez zwiększenie jej złożoności, a także - dla wielu z Was - polepszają zabawę ze względu na swoją złożoność. W tej kwestii, z punktu widzenia mechaniki, (b)loki ubogacają rozgrywkę.
    Inaczej jednak sprawy się mają, jeśli mowa o zjawisku tzw. leechingu. Nie wpływa to dobrze na kompleksowość gry i nie ubogaca to funkcji bitewnych w rozgrywce. Akceptujemy co prawda fakt, że dzieje się to w grze, ale tego nie wspieramy.
    *leeching - czyli po naszemu zdobycie łupu z przygody minimalnym kosztem, poprzez ubicie 1 jednostki wroga, czyli sprzedaż dropów

    Ciekawa jestem opinii innych na ten temat Miło byłoby zobaczyć jakiś dopracowany pomysł dotyczący tego aspektu gry, a gdy już się taki pojawi, wówczas zapraszam do działu "Pomysły i sugestie".

    P.S.: Nie zapomnij o ankiecie!

    Pozdrawiam
    MOD_Victoria
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 06.02.2020 o 17:54

  2. #52
    Osadnik Awatar Unangwata
    Dołączył
    26.08.2012
    Posty
    110
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez MOD_Victoria Zobacz posta
    Tryb kolonii jest dodatkowym trybem gry, zupełnie różnym od reszty

    Z mojego punktu widzenia nie ma potrzeby dodawania "zwykłego" doświadczenia do kolonii, gdyż głównym celem ekspedycji jest rozbudowanie zamku do maksymalnego poziomu, czy to dla dodatkowej populacji, czy dla tzw. "szpanu".
    Problem w tym, że zamiast poświęcania tyle czasu i materiałow gracz może sobie poprostu kupic wspaniałą rezydencje niż mozolnie wbijać 2,5 levela pvp.

    Cytat Zamieszczone przez MOD_Victoria Zobacz posta
    Zwykłe doświadczenie już w koloniach jest, i jest to miły dodatek, jednak do wbijania leveli (nie PvP) służą głównie przygody.
    I to dlatego mało kto je robi. Marnotrastwo, gra przez to jest uboższa. Ten miły dodatek może konkurować z przygodami, zwłaszcza jeśli ktoś lubi troche strategii. Brak punktów doświadczenia działa jak "odpychacz" i zniechęca ludzi do poświęcenia czasu.

    Cytat Zamieszczone przez MOD_Victoria Zobacz posta
    Co do limitu slotów i porównywania ekspedycji z przygodami - zawsze można taką kolonię opuścić , a handel dropami, jak wszyscy wiemy nie jest wspierany przez BB
    I wtedy traci sie zysk z koloni i sens robienia ich jest jeszcze mniejszy.. A handel dropami istnieje i jest juz zintegrowaną częścią gry. Jak kolega wcześniej wspomniał bloki też nie były wspierane, a w ekspedycjach są już częścią taktyki.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 06.02.2020 o 17:57

  3. #53
    Moderator Forum Awatar MOD_Victoria
    Dołączył
    25.02.2015
    Posty
    2,235
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Unangwata Zobacz posta
    bloki też nie były wspierane, a w ekspedycjach są już częścią taktyki.
    Tak, ponieważ system walki w ekspedycjach jest inny niż ten, który mamy w przygodach.
    Bloki także są inne. Na przygodach, kiedy robisz blok - nie tracisz żadnych jednostek, a na ekspedycjach już tak
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 06.02.2020 o 17:57

  4. #54
    Osadnik Awatar Unangwata
    Dołączył
    26.08.2012
    Posty
    110
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez MOD_Victoria Zobacz posta
    Tak, ponieważ system walki w ekspedycjach jest inny niż ten, który mamy w przygodach.
    Bloki także są inne. Na przygodach, kiedy robisz blok - nie tracisz żadnych jednostek, a na ekspedycjach już tak
    Ten system walki to naprawdę coś co ta gra potrzebowała, robienie przygód według poradników jest wygodne i ma swój urok ale dla tych graczy co lubią wyzwania ekspedycje oferują alternatywę.. -lub by oferowały jakby były opłacalne (doświadczenie=rozwój).
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 06.02.2020 o 17:58

  5. #55
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dla ludzi ktorzy lubia wyzwania sa gry ktore oferuja wyzwania, a nie przelaczanie jednostek atakujacych raz na kilkanascie sekund.

    Cytat Zamieszczone przez Unangwata Zobacz posta
    robienie przygód według poradników jest wygodne i ma swój urok
    nie ma swojego uroku, to jest po prostu przedluzenie znanego z offline'owych settlersow esktremalnie ubogiego systemu walki, ktory wtedy byl usprawiedliwiony tym, ze glowny ciezar gry opieral sie na rozbudowie ekonomii, a tutaj, z racji tego, ze ktos wpadl na durny pomysl zrobienia z tego rozciagnietej na lata gre pseudo-MMO, usprawiedliwiony niczym nie jest.
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 06.09.2018 o 17:14
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #56
    Odkrywca
    Dołączył
    27.03.2014
    Posty
    505
    Serwer
    Nowa Ziemia
    sparkz naprawdę nie wiem co cie tutaj trzyma..
    Krytykujesz wszytko i zawsze, każdą najmniejszą nawet pozytywną opinię musisz sprostowac i wykazać ze sie myli, ze i tak gra jest do d...A najgorsze jest to że twoje subiektywne odczucia sprzedajesz jako objawione prawdy i wynik analizy matematycznej. Używaj częściej "ja myślę" "ja sądzę" " ja czuje" a nie "tu nie ma" tu jest" " to nie jest"...
    Milczenie Jaghutów przesycała ironia...
    A SERWERY i tak powinny być połączone..

  7. #57
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Zee4c Zobacz posta
    sparkz naprawdę nie wiem co cie tutaj trzyma..
    wrodzona zgryzliwosc i nadmiar wolnego czasu w pracy.

    Krytykujesz wszytko i zawsze, każdą najmniejszą nawet pozytywną opinię musisz sprostowac i wykazać ze sie myli, ze i tak gra jest do d...A najgorsze jest to że twoje subiektywne odczucia sprzedajesz jako objawione prawdy i wynik analizy matematycznej. Używaj częściej "ja myślę" "ja sądzę" " ja czuje" a nie "tu nie ma" tu jest" " to nie jest"...
    Subiektywne odczucia zostawiam na subiektywne opinie. O duzej ilosci rzeczy w tej grze wyrazam sie w sposob absolutny nie dlatego, ze swoja opinie uwazam za cos szczegolnego co powinno byc wyznacznikiem dla innych tylko dlatego, ze sam robie w podobnym biznesie i, patrzac na ta gre, regularnie smieje sie z tego jak BB potrafi regularnie lamac wszelkie reguly tworzenia dobrego oprogramowania i - nawet - logiki w codziennej pracy.

    Ta gra nie jest najgorszym z czym sie w tym gatunku spotkalem, ale nie zmienia to faktu tego, ze - calkiem obiektywnie - moglaby posluzyc za edukacyjny przyklad tego jak robic gier sie nie powinno.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #58
    Osadnik Awatar Unangwata
    Dołączył
    26.08.2012
    Posty
    110
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Ta gra nie jest najgorszym z czym sie w tym gatunku spotkalem, ale nie zmienia to faktu tego, ze - calkiem obiektywnie - moglaby posluzyc za edukacyjny przyklad tego jak robic gier sie nie powinno.
    Jak ci sie ta gra nie podoba to w nią nie graj i poszukaj innej. Narzekanie nie sprawi, że się zmieni.

  9. #59
    Odkrywca
    Dołączył
    27.03.2014
    Posty
    505
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Ta gra nie jest najgorszym z czym sie w tym gatunku spotkalem, ale nie zmienia to faktu tego, ze - calkiem obiektywnie - moglaby posluzyc za edukacyjny przyklad tego jak robic gier sie nie powinno.
    poniekąd sie z tym zgadzam, ale niektórzy maja jakąś frajdę nawet z tego ułomnego produktu, a ty gasisz ich radość bezwzględniej od hiszpańskiej inkwizycji (której sie nikt nie spodziewa)
    Milczenie Jaghutów przesycała ironia...
    A SERWERY i tak powinny być połączone..

  10. #60
    Osadnik Awatar Unangwata
    Dołączył
    26.08.2012
    Posty
    110
    Serwer
    Czarci Gaj
    Gasi radość jedynie sobie i traci szanse zmianę. To czy coś ci sprawia przyjemność czy nie zależy tylko od Ciebie samego, obwinianie zewnętrznego żródła za to co się dzieje w środku jest brakiem wiedzy.

    Wracając do tematu ? Może przenieść post do forum sugestii i dodam ankiete ?

    Jeśli zwiększenie doświadczenia to taki problem, może więc dodać jakies wartościowe rzeczy (np.budynki) u kupca ekspedycji, które można będzie kupić za punkty waleczności.

    dzięki, nie wiedziałem

    Podbiłem 2 kolonie, 2-ga to gracza i mam tylko 1 pkt siły.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 06.02.2020 o 17:58 Powód: połączenie postów

Odpowiedz w tym wątku
Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.