Odpowiedz w tym wątku
Strona 12 z 17 PierwszyPierwszy ... 2 10 11 12 13 14 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 161

Wątek: Zmiany w grze - 21.08.2018 / Pamiętnik Dewelopera: Rozbudowa wyspy - Dyskusja

  1. #111
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.06.2016
    Posty
    26
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wg info o zmianach powinny pojawić się nowe złoża: 1x granit, 2x saletra, 1x ruda tytanu. W rzeczywistości okazuje się, że dodatkowym złożem jest tylko ruda tytanu, bo tylko dla tego złoża zwiększyli ilość jednocześnie posiadanych złóż. Czy to jest błąd, czy świadome zagranie BB ? Jeśli świadome, to dlaczego tego nie doprecyzowali w planowanych zmianach?

  2. #112
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    24.07.2012
    Posty
    287
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez kiciak2409 Zobacz posta
    Niestety, też nie mogę postawić 1 magazynu.
    Poszło pisemko do Supportu, czekam co napiszą
    Jeśli BB już wprowadza rozszerzenia dostępne wyłącznie za klejnoty, to przynajmniej powinny one działać. Niestety przy próbie odblokowania wysp akty własności znikają z menu gwiazdy, a sektor pozostaje nieodblokowany i nie można na nim postawić magazynu. Limit aktów u kupca jest wykorzystany, a klejnoty rzecz jasna potrącone z konta Oczywiście jak to często w grze bywa u jednych działa, a u innych pechowców nie. Niemniej jednak dobrze byłoby, żeby gracze wiedzieli, że jest ryzyko, że znajda się w tej grupie pechowców. Pisanie do supportu jest oczywiście ważne, ale to zgłoszenie indywiduwalne, na które dostaje się uniwersalna i mglistą odpowiedź.

    Problem jednak nie jest jednostkowy i dobrze by BB napisało, kiedy zostanie poprawiony ten błąd, albo przynajmniej wypowiedziało się w tym temacie na forum.

  3. #113
    Osadnik
    Dołączył
    08.07.2012
    Posty
    76
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez konkur4 Zobacz posta
    odpowiednie jest losowanie po 3-5
    Mógłbyś rozwinąć czemu akurat między 3 a 5?
    Nie kłóce sie - po prostu mnie to ciekawi
    W ogole to słabo że te losowania nie są niezależne. Teoretycznie każdy kryształ powinien być losowany osobno

    .
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 30.08.2018 o 00:18 Powód: połączenie postów

  4. #114
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,699
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Drodzy Gracze!

    Niedawno odkryliśmy co stoi za tym, że akty własności Wyspy lub Sektora nie działają prawidłowo. Dopóki nie będziemy mogli zaimplementować poprawki, dostępne będzie proste obejście:

    Prosimy nie stosować aktu własności na Wyspę lub Sektor, gdy Odkrywca jest w trakcie poszukiwań odległych sektorów.

    Powinno to zapobiec niepoprawnemu działaniu aktu własności wyspy.

    Zaktualizujemy grę tak szybko, jak to możliwe, aby się z tym uporać.

    Miłej gry!
    BB_Penelopa
    Ostatnio edytowane przez BB_Penelopa ; 23.08.2018 o 12:42

  5. #115
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    24.07.2012
    Posty
    287
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez BB_Penelopa Zobacz posta
    Drodzy Gracze!

    Niedawno odkryliśmy co stoi za tym, że akty własności Wyspy lub Sektora nie działają prawidłowo. Dopóki nie będziemy mogli zaimplementować poprawki, dostępne będzie proste obejście:

    Prosimy nie stosować aktu własności na Wyspę lub Sektor, gdy Odkrywca jest w trakcie poszukiwań odległych sektorów.

    Powinno to zapobiec niepoprawnemu działaniu aktu własności wyspy.

    Zaktualizujemy grę tak szybko, jak to możliwe, aby się z tym uporać.

    Miłej gry!
    BB_Penelopa
    "Proste obejście problemów" z aktami własność dotyczy tych graczy, którzy jeszcze ich nie kupili i nie zastosowali. Czy pechowcy, którym zniknęły akty własności, a klejnoty potracono z konta mogą liczyć na szybką reakcję ze strony BB? Niestety poza uniwersalną, standardową odpowiedzią supportu nie można uzyskać żadnych informacji. Przykładowa sytuacja: klejnoty zostały potracone z konta za 4 akty własności, 4 akty zostały wykorzystane (brak w menu gwiazdy), ale tylko 2 sektory udało się odblokować.

    Jako że te nowości są dostępne za klejnoty, które mają realną wartość, byłoby miło gdyby BB napisało również jakiegoś posta właśnie do tych graczy, np. wskazując kiedy otrzymają zwrot klejnotów na konto, skoro nie działa to za co zapłacili. Wiem, wiem, to chyba zbytnia naiwność z mojej strony

    "Proste obejście" jak rozumiem ma zachęcić graczy do wydawania klejnotów w sytuacji, gdy rozwiązanie jest niedopracowane

  6. #116
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    28.05.2013
    Posty
    475
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez konkur4 Zobacz posta
    Aż połasiłem się na serię losowań na testowym.
    Padłem, poważnie mistrzu co ty opowiadasz o testowym - screen ze swojego konta i chwal się za 60 dni jaki jesteś zaradny, jeśli trzeba odlicz to co wydobywasz w kopalniach.
    Albo nie, nie rób tego bo średnio mnie to interesuje - pisałem tylko że uzbieranie tych ilości klejnotów dla kogoś, np. dla mnie marnego gracze, niedotującego gry jest trudne, a ty udowadniasz że dziecinnie proste, bo ty jesteś pr0graczem - niestety nie każdy jest taki zaradny, ale w TSO może grać-pozwalasz? Dzięki

    Cytat Zamieszczone przez Chymes Zobacz posta
    Ktoś to już liczył na początku ale jak się upierasz bez liczenia ale suche dane to proszę bardzo:

    Tygodniowo bez kopalni:
    - 100 logowanie
    - 100 za sc
    - 280 z Excelsiora (średnia z krótkich listów, które są najbardziej efektywne pod kątem kleju, bez dodatkowego zadania na kryształy, które otrzymują gracze z premium)
    RAZEM 480 kleju tygodniowo czyli po 2 miesiącach (8,5 tygodnia) masz 4080 kleju... nie licząc kleju za sc bo z tym różnie bywa 3230...

    I na to wszystko wystarczy, że raz dziennie wpadniesz, zbierzesz premię za logowanie i zrobisz zadanko z Excelsiora raz na 1-2 dni...
    Spróbuj zrozumieć że nie każdy gracz, nawet jeśli loguje się codziennie kupuje regularnie klejnoty za gwiezdne monety bo ma dla nich inne zastosowanie i NIE robi listów krótkich listów bo przeznacza kamienie na inne losowania w excelsiorze.
    Jak wyliczyłeś te 280 klejków tygodniowo, ''średnio'' z krótkich listów, bo wygląda na to że może być ich o wiele, wiele więcej?
    Możliwe, długich listów nie robisz bo receptury w specjalnym magazynie już skompletowane, Złej królowej nie losujesz bo nie ma już powodu-rekrutacji masz zapas, Górskiego klanu nie losujesz bo raz wystarczy, trudna i nudna lub trzeba dobić do kolejnego levela by zagrać, a więc można losować i krótkie listy hurtem
    Pięknie ta TEORIA wygląda, zacisnę pas, zrobię notatki i już za 2 miesiące kupię dodatkową, niepotrzebną wyspę!
    Ostatnio edytowane przez Aruzus ; 23.08.2018 o 13:15

  7. #117
    Odkrywca
    Dołączył
    27.03.2014
    Posty
    507
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Barth3z Zobacz posta
    Wg info o zmianach powinny pojawić się nowe złoża: 1x granit, 2x saletra, 1x ruda tytanu. W rzeczywistości okazuje się, że dodatkowym złożem jest tylko ruda tytanu, bo tylko dla tego złoża zwiększyli ilość jednocześnie posiadanych złóż. Czy to jest błąd, czy świadome zagranie BB ? Jeśli świadome, to dlaczego tego nie doprecyzowali w planowanych zmianach?
    dodatkową kopalnią tytanu można sie cieszyć bez kupowania wysp - z zakupem poczekam az zwiększą pozostałe złoża

  8. #118
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    02.06.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Zee4c Zobacz posta
    dodatkową kopalnią tytanu można sie cieszyć bez kupowania wysp - z zakupem poczekam az zwiększą pozostałe złoża
    Pocieszysz się pewno do następnej konserwy...

  9. #119
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    24.05.2014
    Posty
    1
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Aruzus Zobacz posta
    Pięknie ta TEORIA wygląda, zacisnę pas, zrobię notatki i już za 2 miesiące kupię dodatkową, niepotrzebną wyspę!
    Nie musisz wyspy. Zainwestuj w kopalnię kryształów i z darmowych 20k klejnotów wykup wyspy.

  10. #120
    konkur4
    Cytat Zamieszczone przez a1934876817568 Zobacz posta
    Mógłbyś rozwinąć czemu akurat między 3 a 5?
    Nie kłóce sie - po prostu mnie to ciekawi
    W ogole to słabo że te losowania nie są niezależne. Teoretycznie każdy kryształ powinien być losowany osobno
    3-5, to tak, żeby nie katować samego siebie. Ale faktem jest, że im mniej tym lepiej, najlepszym wyjściem jest losowanie po 1 krysztale, ale od strony czasowej jest to nieopłacalne. Dajmy na to, że do takiego losowania wypełniana jest jakaś tablica kilkukrotnie większa od wybranej ilości losowanych kryształów, i wypełniona jest z zachowaniem proporcji dropu tj. jeśli wierzyć wiki, i w krótkich listach fragment to szansa 25%, to np. w tablicy jest 100 fragmentów, 60 kryształów, 20 podręczników, 60 marmuru, 100 bali, 60 zboża, i losujesz z takiej tablicy coś, a potem to coś jest z niej usuwane, to szansa na każdy kolejny przedmiot tego samego typu spada (ilości są oczywiście bardzo przykładowe: 100 x 4 z zachowaniem proporcji z wiki), i losując za 99 kryształów jest większa szansa otrzymania ilości zbliżonej do przedstawionej proporcji. W powyższym teście nie wiem, czy dostałem więcej fragmentów jak 30 losując po 99 kryształów. Za to, jeśli losujesz mniej, mniej jest usuwane, a za każdym losowaniem tablica jest wypełniana na nowo. Losując po 10 powyżej dostałem na każde 100 kryształu: 40, 47, 42, 42 fragmenty listu. Ale to też niesie za sobą lekkie ryzyko, że jak może być lepiej niż przy większej ilości, to zawsze też może być gorzej. Bo jak działa mechanizm losowania w excelsiorze to możemy się tylko domyślać, bo np. szyfrując coś hasłem, jak wpiszesz je zbyt krótkie, to maszyna dopełnia je do wymaganej przez algorytm długości klucza zerami, może tutaj tablica też jest losowo wypełniana przy niższych ilościach Tu już lepiej, jak każdy sobie znajdzie ilość do losowania, z której będzie zadowolony, mnie osobiście spasowała liczba 5 kryształów.

    Cytat Zamieszczone przez Aruzus Zobacz posta
    Padłem, poważnie mistrzu co ty opowiadasz o testowym - screen ze swojego konta i chwal się za 60 dni jaki jesteś zaradny, jeśli trzeba odlicz to co wydobywasz w kopalniach.
    Albo nie, nie rób tego bo średnio mnie to interesuje - pisałem tylko że uzbieranie tych ilości klejnotów dla kogoś, np. dla mnie marnego gracze, niedotującego gry jest trudne, a ty udowadniasz że dziecinnie proste, bo ty jesteś pr0graczem - niestety nie każdy jest taki zaradny, ale w TSO może grać-pozwalasz? Dzięki
    Wiedziałem, że nie warto tracić na Ciebie czasu, bo i tak nic z tego nie zrozumiesz. Screen z mojego konta dałem poglądowo, żeby zobrazować, ile kryształów miesięcznie/rocznie można realnie zebrać w grze. Piszę o testowym - owszem, bo gdybym miał robić takie testy na własnym koncie, to szybko ległoby w gruzach to, do czego tak skrzętnie dążę. Nie chwalę się, jaki to jestem zaradny i pro gracz, bo zarówno Ty, jak i ja i pozostałe 600k kont w tej grze gra na równych warunkach. To, że jesteś jak to sam ująłeś - "marnym graczem" to nie zależy od warunków, w jakich Ci przyszło grać, tylko od podejścia, jakie sobą prezentujesz. Z takim podejściem do tematu zebranie klejek może potrwać, owszem, ale nie to było przedmiotem mojej odpowiedzi. Negujesz ogólnie, że zebranie nie jest możliwe, a ja Ci udowadniam, że jednak jest, tylko do tego trzeba dorosnąć niestety, a nie wsadzać wszystkie argumenty pomiędzy bajki. Potem jeszcze dodajesz jakiś śmieszny argument o kopalniach, o których nic nie wspominałem. Ta gra jest tak zaprojektowana, że żeby coś osiągnąć trzeba grać, a Ty zdaje się czekasz na to, że za posiadanie konta i grzebanie palcem w nosie będą Ci dawać bonusy w postaci klejnotów na zachętę. Kto nie kombinuje ten nie osiąga, proste.
    Ostatnio edytowane przez konkur4 ; 23.08.2018 o 15:45

Odpowiedz w tym wątku
Strona 12 z 17 PierwszyPierwszy ... 2 10 11 12 13 14 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.