Odpowiedz w tym wątku
Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 74

Wątek: Szanse na trafienie budynków i przygód z dropów

  1. #61
    Osadnik Awatar Igorb1985
    Dołączył
    01.03.2013
    Posty
    182
    Serwer
    Czarci Gaj
    za 23 razem z szybkiego dropa wpadła.

  2. #62
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    19.11.2013
    Posty
    17
    Serwer
    Złota Góra
    wypowiem się, bo RB to już szczerze nienawidzę.
    Od lutego nie dropnęła mi ani jedna wieża.

    Ogólnie mam jakieś takie dziwne wrażenie, że u mnie nie dropi nic.
    Za przykład niech posłuży Lodowa Rezydencja, która leci z kilku przygód.
    Drop z Wikingów daje przygodę - Inwazja Wikingów (gram od 2013 roku) i ani razu z Wikingów nie poleciała mi ta przygoda.
    Wiec szanse na lodowa są raczej UJEMNE

    Zmienione dropy przygód kooperacyjnych również nie dały się odczuć.
    Na G1 widać ludzi którzy piszą w ciągu 1 dnia "o kolejna wieża z Łupek", a ja mam kolejny drop bez..

    Ogólnie jakoś tak biednie

    kiedyś liczyłem co mi wpada z dropów (robiłem głównie RB), wygląda to tak:

    granit - 137 750
    drzewo egzotyczne - 118 500
    saletra - 18 750
    ruda tytanu - 28 300

    środka nie liczę bo to nie ma sensu

    pomnik - 49
    wieża - 13

    to zdobycz z moich 256 przygód.
    Zadziwiające jest to, że długo nie leci nic, a jak w końcu bańka pęknie - kolejna wieża leciała w 6 dropie (w 6 uruchomionej przygodzie).
    Ale zdarzały się też takie momenty, że przechodząc byka 94x nie wpadało nic.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 06.02.2020 o 19:12 Powód: połączenie postów

  3. #63
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    490
    Serwer
    Nowy Świat
    Jak Vicia odświeżyła temat to ja chętnie się pod niego podepnę.
    Po rozmowie z Taku2 o losowości gry stwierdziłem ( w sumie nic nowego nie odkryłem) że BB nawet nie ma pojęcia co to drop co tam wpada jak wpada i komu.
    Rozumiem losowość gry ale jak Taku potrafi mi opowiadać o kostce co ma 6 oczek i wylosowanie 6 to losowość to ja się pytam jak jeden gracz ma ciągle 6 w dropach a inny tłucze męczy i nie ma nic.
    Przecież to nie jest już losowość, szczęście gracza?? nie w to nie uwierzę, tak jak pisał Aruzus BB grzebie w dropach i to widać jak na dłoni zmieniając "losowość" w kooperacji a później wciskają bajkę o tym że drop to szczęście indywidualne gracza.

  4. #64
    Osadnik Awatar pablos73
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    135
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez ArturGrab Zobacz posta
    Jak Vicia odświeżyła temat to ja chętnie się pod niego podepnę.
    Po rozmowie z Taku2 o losowości gry stwierdziłem ( w sumie nic nowego nie odkryłem) że BB nawet nie ma pojęcia co to drop co tam wpada jak wpada i komu.
    Rozumiem losowość gry ale jak Taku potrafi mi opowiadać o kostce co ma 6 oczek i wylosowanie 6 to losowość to ja się pytam jak jeden gracz ma ciągle 6 w dropach a inny tłucze męczy i nie ma nic.
    Przecież to nie jest już losowość, szczęście gracza?? nie w to nie uwierzę, tak jak pisał Aruzus BB grzebie w dropach i to widać jak na dłoni zmieniając "losowość" w kooperacji a później wciskają bajkę o tym że drop to szczęście indywidualne gracza.
    bo w tso kostka jest zle wywarzona

  5. #65
    Odkrywca Awatar Robalus
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    1,043
    Serwer
    Nowy Świat
    WW predzej kupie niz trafie z przygody....

    Statystycznie liczac ... To po zrobionych przygodach powinienem miec okolo 200k zasobow ludzkich.....
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 06.02.2020 o 19:12 Powód: połączenie postów

  6. #66
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.09.2015
    Posty
    6
    Serwer
    Złota Góra
    wiesz dideczek ze pisac kazdy moze a w rzeczywistosci czy trafil to mozna przemyslec

  7. #67
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez ArturGrab Zobacz posta
    Rozumiem losowość gry ale jak Taku potrafi mi opowiadać o kostce co ma 6 oczek i wylosowanie 6 to losowość to ja się pytam jak jeden gracz ma ciągle 6 w dropach a inny tłucze męczy i nie ma nic.
    Bazujac na tym co piszesz wyglada na to, ze wlasnie nie rozumiesz losowosci, jak zreszta jakies 95% ludzi ktorzy sie na temat losowosci wypowiadaja
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #68
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Bazujac na tym co piszesz wyglada na to, ze wlasnie nie rozumiesz losowosci, jak zreszta jakies 95% ludzi ktorzy sie na temat losowosci wypowiadaja
    @ sparkz jest pewnie w tych 5% co rozumieją losowość :P
    Losowość to może i jest, ale w rzucie monetą, co wypadnie, orzeł czy reszka, ale nie w dropie.
    Można by przyjąć, że losowością w grze nazwiemy ataki w grze wojskiem, choćby rekrutami. Rekruci zadają podstawowe obrażenia w przedziale 15-30, więc raz do przykładu zostanie ich 10 po ataku i pokonaniu obozu, raz powiedzmy 5, a raz giną wszyscy, gdzie tu więc losowość, jeśli cały czas ilość rekrutów którzy przeżyli lub nie się powtarza ? bo jednak atak rozrzutu między 15 a 30 jest spory. Jeżeli była by losowość w obrażeniach między 15-30, to wydaje mi się że raporty z ataku były by różne, a dokładnie mówiąc ilość rekrutów którzy przeżyli i zostali (mogło by zostać 5, 6, 7, 8, czy 12, itp.) ,a nie cały czas podobnie, albo 5, 10 albo giną wszyscy, czyli obrażenia pomimo tego że mają rozrzut między 15-30 są cały czas takie same, czyli albo zadają 15, albo 20, albo max, czyli 30 (to tylko przykład).

    Tak jak napisał @Robalus, jeden zrobi 50 przygód i 0 budynku, drugi tyle samo i wpadnie mu 8, gdyby nawet wpadł mu 1 czy 2, to gdzie tu losowość biorąc pod uwagę pierwszego gracza ?
    Kiedyś grałem na prywatnym serwerze w pewną grę, mógł bym coś napisać o "losowości" w grach, ale mi się nie chce :P

  9. #69
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Androm3da Zobacz posta
    Można by przyjąć, że losowością w grze nazwiemy ataki w grze wojskiem, choćby rekrutami. Rekruci zadają podstawowe obrażenia w przedziale 15-30, więc raz do przykładu zostanie ich 10 po ataku i pokonaniu obozu, raz powiedzmy 5, a raz giną wszyscy, gdzie tu więc losowość, jeśli cały czas ilość rekrutów którzy przeżyli lub nie się powtarza ? bo jednak atak rozrzutu między 15 a 30 jest spory. Jeżeli była by losowość w obrażeniach między 15-30, to wydaje mi się że raporty z ataku były by różne, a dokładnie mówiąc ilość rekrutów którzy przeżyli i zostali (mogło by zostać 5, 6, 7, 8, czy 12, itp.) ,a nie cały czas podobnie, albo 5, 10 albo giną wszyscy, czyli obrażenia pomimo tego że mają rozrzut między 15-30 są cały czas takie same, czyli albo zadają 15, albo 20, albo max, czyli 30 (to tylko przykład).
    No to slaby przyklad, bo akurat mechanika dziala tak, ze albo zadaja 15 albo 30. A ze wiekszosc jednostek ma szanse na pelne trafienie 80% albo i wyzej, to akurat niczym dziwnym jest jesli uzyskujesz prawie wylacznie maksymalne wyniki. Do tego obrazenia sa naliczane per jednostka, wiec nawet jesli sa jakies fluktuacje to i tak ich nie zauwazysz, bo musialbys miec podglad kazdego rekruta z osobna.

    Do tego rozklad wynikow nijak sie ma do losowosci, i to jest akurat jeden z najczesciej powtarzanych bledow merytorycznych (stad te 95% o ktorych pisalem wyzej).

    jeden zrobi 50 przygód i 0 budynku, drugi tyle samo i wpadnie mu 8, gdyby nawet wpadł mu 1 czy 2, to gdzie tu losowość biorąc pod uwagę pierwszego gracza ?
    Jak to gdzie ? w tym miejscu, ze trafia budynki albo ich nie trafia

    Nie wiem jakie sa Twoje oczekiwania odnosnie losowosci i jaka by Cie zadowolila ? Taka w ktorej wyniki rozkladaja sie rownomiernie ? Taka w ktorej jednemu graczowi obcina sie wyniki po to, zeby nie byly lepsze od innych ?

    Zmartwie Cie, ale akurat przy nauce matematyki na dosc elementarnym poziomie ucza wlasnie tego, ze systemy w ktorych wyniki wychodza "ladne" to sa te ktore sa podejrzane, bo prawdziwa losowosc nigdy ladna nie jest. I znowu, stad blad poznawczy powtarzany przez wiekszosc ludzi, ktorzy losowosc staraja sie traktowac intuicyjnie, a nie powinni.
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 25.08.2018 o 09:00
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #70
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Warto nadmienić, że 80% szansy na obrażenia 30 u rekrutów nie oznacza, że 80 na 100 rekrutów zada takie właśnie, podobnie z dropami - 20% szansy na budynek nie oznacza gwarancji, że na każde 5 przygód wpada jeden.

Odpowiedz w tym wątku
Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.