Zobacz wyniki ankiety: Czy chcesz w zadaniach za łodygi rzucać premie znajomym zamiast sobie samemu?

Głosujących
156. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    114 73.08%
  • Nie

    36 23.08%
  • Jeszcze nie robie tych zadań

    6 3.85%
Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: Modyfikacja zadań za łodygi.

  1. #21
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    dobry pomysł, jestem za.

    ps nie ma cię parę h w grze, wchodzisz a cała wyspa świeci bo koledzy mieli zadanie z rzuceniem steków
    "Everybody lies"

  2. #22
    Początkujący Odkrywca Awatar Freha
    Dołączył
    21.04.2012
    Posty
    436
    Serwer
    Nowy Świat
    A ja jestem przeciw. Wolę mieć kontrolę gdzie te premie wpadają a nie oczekiwać na radosną twórczość znajomych. Odpowiednio rozplanowując zadania wrzuca się tylko 50 premii i zalicza oba, więc nie jest to takie znów uciążliwe. Poza tym nie ma obowiązku robić tych zadań ciurkiem. Robię co kilka dni, wrzucone premie zdążą się skończyć i nie ma problemu

  3. #23
    Osadnik Awatar Marzenka87
    Dołączył
    16.03.2017
    Posty
    180
    Serwer
    Złota Góra
    Po czesci kazdy z Was ma racje, bo kazdy gra inaczej i kazdy ma swoj styl gry, jedni wola sie dzielic premiami, a inny chca je tylko dla siebie. Pomysl aby zaliczalo zadania przy wrzucie premii znajomemu lub sobie bardzo mi sie podoba jednak nie proponowalam go gdyz nie spotkalam sie chyba w grze z innym zadaniem gdzie bylby taki wybor wiec domyslam sie ze moze to byc juz wiekszy problem dla programistow, niz sama podmianka z wyspy macierzystej na wyspe znajomego, ale gdyby dalo rade jestem jak najbardziej ZA. Mowiecie o zgrywaniu zadan aby mniej bylo premii do rzucania, ale to w moim przypadku nie dziala, gdy chcialam zgrywac je to konczylo sie na tym ze robilo sie ich mniej. Martwicie sie o niechciane premie na swoich wyspach, ja takich premii mam juz teraz sporo i irytuje mnie gdy ktos chcial dobrze i poczestowal mnie premiami aby mi pomoc z produkcja a ja jestem na niego zla bo skonczyly mi sie budynki do wrzucenia premii z zadan, a gdy mowie tej osobie o tym to jest jej przykro ze mi zrobila pod gorke i mi rowniez ze taka sytuacja nastala. W momencie gdy w zadaniu byloby trzeba wrzucic premie u kogos to ja juz bym nie potrzebowala miec wolnych budynkow na swojej wyspie i szczerze mi by nie przeszkadzalo gdyby ktos chcial rzucac mi steki, rozumiem ze nie na wszystkie budynki bysmy chcieli dostawac takie steki ale umowmy sie, inteligentni ludzie wiedza gdzie rzucac a gdzie nie, jesli ktos z waszych znajomych nawet tego nie ogarnia po upomnieniu to proponuje pozbyc sie takiego gracza z listy znajomych jak to ja musialam juz dwa razy zrobic. Ktos wspominal o tym ze jak mu steki rzuca to nie bedzie mogl sobie lepszej premii rzucic, nie wiem czemu zakladacie ze nagle niewiadomo ile osob zacznie akurat wam rzucac steki i na wszystkie budynki jakie macie, ale jak juz sie tak stanie to wydaje mi sie ze przewaznie jest to kwestia wrzucenia lepszych premii w ilosci nie przekraczajacych 5 szt. ( osobiscie przewaznie jedna przekaske i ze 2 łapki chce u siebie rzucac z lepszych premii) wiec jak juz wtedy sie uzyje zatrzymania premii to i tak jest to lepsze rozwiazanie niz uzycie 25 zatrzyman, wrzuceniu stekow na konczace sie kopalnie, wrzucaniu na uspione budynki, badz zupelnie niepotrzebne produkcje, dobudowywanie studni zeby tylko zaliczyc zadanie, bo to jest duzo wiekszym marnotractwem premii. Uwazam ze zmiana na wrzucanie premii znajomemu miala by wiecej plusow niz minusow. Premie trzeba umiec dawac, to jest pewne poswiecenie swoich surowcow, ale warto sie dzielic, skoro i tak bysmy musieli je wykorzystac, to moim zdaniem najlepiej dac takie premie osobie ponizej 50lvl, taki ktos uwazam ze bedzie wdzieczny bardzo, bo po pierwsze takie osoby rzadko maja mozliwosc robienia stekow u siebie, po drugie rzadko maja tyle surowcow na zrobienie tych stekow jesli juz moga, po trzecie na pewno kiedys ciebie poratuja czyms gdy ci zabraknie bo beda pamietac ze im pomagales sie rozwinac, a po czwarte gdy takim osoba sie bedzie pomagac to szybciej beda produkowac rozne surowce mniej beda potrzebowac twojej pomocy i nie beda tak sępić surkow no i moze nawet beda szybciej wbijac lvl dzieki zdwojonej produkcji np mieczy czy napitku co zaprocentuje ze bedzie wiecej graczy z ktorymi wyzsze lvl beda mogly wymieniac dropy czy handlowac nimi i gra sie troszke rozkreci byc moze, a nie bedzie coraz mniej grywalna sie robic. Zawsze mozna znalezc tez w srod znajomych takich martwych graczy i jesli nie szkoda wam bylo wyrzucac premii na budynki uspione czy malo przydatne to na wyspach martwych graczy mozna marnowac premie dowoli i na pewno nie beda mieli tego za zle Ogolnie temat niechcianych premii powinien sie znalezc w osobnym temacie,ale to najwyzej pozniej sie go zrobi, juz mam pare pomyslow, moze cos wspolnie wypracujemy Co sadzicie np o jakims guziku blokujacym wrzucanie premek lub o jakiejs notatce wyskakujacej po wejsciu na wyspe znajomego, mozna byloby tam np zostawic info " nie rzucac mi stekow bo nogi z d... powyrywam " no ale jak mowie to temat na inny watek wiec sie nie bede rozpisywac. Co do zmiany tych zadan jeszcze chcialam dopowiedziec 2 kwestie dla mnie wazne, po pierwsze gra jest tak stworzona zebysmy grali razem a nie osobno i zupelnie sie nie zgodze z ludzmi ktorzy pisali ze jest inaczej. Wymiany premiami i to ze trwaja dluzej u znajomych, wymiana dropami, handel, to wszystko jest dla mnie kooperacja, moze inni stwierdza jak ktos na poczatku ze ta gra nie dazyla do kooperacji a tylko to efekty uboczne, moim zdaniem nie, gra jest kooperacyjna, trzeba ciagle zadania robic z kims , to ze inne przygody niz wir i groby nie nazywaja sie kooperacyjne to nie znaczy ze nie bylo zalozenia zeby robic je w wiecej osob niz jedna jesli na to pozwalaly, dzieki wspolpracy w tej grze mozna duzo wiecej i szybciej zdobyc, a to ze ktos po prostu chce grac w takiej grze sam to jego sprawa, ale uwazam ze gra szla zawsze w strone wspolpracy, a przy tych zadaniach nagle sie cofnela co uwazam za blad i stad ta ankieta. Rozumiem obawy niektorych ludzi ale nich Ci ludzie tez zrozumieja z czym wiekszosc ma doczynienia, bo rezygnacja z zadan nie jest tu zadnym rozwiazaniem i mysle ze juz czas to zmienic, sprobowac chociaz zeby teraz rzucac premie znajomym, WY samotnicy mieliscie troche czasu zadania z rzucaniem premii sobie samemu, teraz czas abysmy my towarzyscy mieli troche czasu zadania z rzucaniem premii u znajomych. Mam nadzieje ze sie przekonacie jesli zostanie to wdrozone. Moze tez gracze ktorzy grali do tej pory po cichu czesciej odezwa sie na czacie gildii czy handlowym w poszukiwaniu osoby ktora zechce przyjac ich steki, moze dadza sie bardziej poznac lub poznaja lepiej ludzi juz otwartych i im sie odmieni z gry samotnie w milczeniu i zostana dusza towarzystwa na czatach

  4. #24
    Osadnik Awatar Elantra
    Dołączył
    06.03.2015
    Posty
    60
    Serwer
    Złota Góra
    Uważam pomysł za bardzo dobry - w zasadzie niewiele trzeba dodać do argumentów,które zostały zamieszczone przez Marzenkę w 1 poście:

    * przez rzucanie sobie samemu premek jest straszny bałagan na wyspie - każdy budynek pali się inną długość czasu, palą się budynki spiące ....
    * w zadaniu powinny być jak juz inne premki do rzucania sobie samemu jak steki - wg mnie każdy powinien miec dowolność - słabszy gracz może nie ma jeszcze możliwości rzucania sobie steków
    * rzucanie steków znajomemu jest lepsze niż rzucanie sobie - zasoby są mniej marnotrawione - można się dogadać z kimś co mu palić co nie, sprzyja to rozwojowi współpracy i pozwala walczyć z lenistwem

    Ela

  5. #25
    Początkujący Odkrywca Awatar Freha
    Dołączył
    21.04.2012
    Posty
    436
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Elantra Zobacz posta
    Uważam pomysł za bardzo dobry - w zasadzie niewiele trzeba dodać do argumentów,które zostały zamieszczone przez Marzenkę w 1 poście:

    * przez rzucanie sobie samemu premek jest straszny bałagan na wyspie - każdy budynek pali się inną długość czasu, palą się budynki spiące ....
    * w zadaniu powinny być jak juz inne premki do rzucania sobie samemu jak steki - wg mnie każdy powinien miec dowolność - słabszy gracz może nie ma jeszcze możliwości rzucania sobie steków
    * rzucanie steków znajomemu jest lepsze niż rzucanie sobie - zasoby są mniej marnotrawione - można się dogadać z kimś co mu palić co nie, sprzyja to rozwojowi współpracy i pozwala walczyć z lenistwem

    Ela
    1) bałagan to będziesz miała jak Ci ludzie zacznę bez uzgodnienia rzucać premie- tym bardziej, że one u znajomego 72 h trwają. A jak się jeszcze to zmiksuje z wrzucaniem przez "stałego podpalacza" to dopiero będzie wesoło.
    2) zadania nie są obowiązkowe, a jak młodszy gracz potrzebuje i poprosi to mu na pewno ktoś te steki zrobi
    3) z tym dogadywaniem to różnie bywa. Są ludzie i parapety. Najlepiej to było widać jak sobie nieproszeni gracze golemy zdejmowali albo ubijali obozy w eventach

    ps. od kiedy to wrzucanie steków tak integruje nie wspominając o tym jak radosne wymienienie premek może zrobić z człowieka duszę czatu .
    Ostatnio edytowane przez Freha ; 18.07.2018 o 23:32

  6. #26
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Pomysł może i dobry, ale nie wiem czy dobry dla samych graczy.
    Odkąd wprowadzili steki, to wydaje mi się że w większości przypadków gracze po prostu się nimi wymieniają, Ty mi dasz 200, ja Tobie 200 i tyle.
    Jeśli owi gracze robią te zadania na bieżąco, to nie ma chyba problemu, można zmniejszyć wymianę do 150, a te 50 dawać sobie samemu. Wiadomo że na tym tracimy, bo tak premie działają 3 dni, a tak tylko 2.
    Weźmy teraz wymianę steków po zmianach jak w temacie. Ktoś będzie miał w zadaniu wrzucenie 50 steków znajomemu, tyle że zadanie będzie miał z rana, ktoś inny będzie miał to samo zadanie po południu, a ktoś następny wieczorem. Czy owi gracze będą czekali aż pojawi się znajomy żeby się spytać o wrzucenie premii ? raczej nie. Okaże się że kilku graczy w końcu wrzuci premie jednemu znajomemu.
    Jak by nie było, 10 znajomych to już 500 premii, 100 to już 5 tysięcy. Nastąpi tylko chaos i tyle. Skończy się nawet wymiana premii z 1 znajomym jak do tej pory, tym bardziej że premie będą się kończyły o różnych porach.

  7. #27
    Osadnik Awatar Elantra
    Dołączył
    06.03.2015
    Posty
    60
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Freha Zobacz posta
    1) bałagan to będziesz miała jak Ci ludzie zacznę bez uzgodnienia rzucać premie- tym bardziej, że one u znajomego 72 h trwają. A jak się jeszcze to zmiksuje z wrzucaniem przez "stałego podpalacza" to dopiero będzie wesoło.
    2) zadania nie są obowiązkowe, a jak młodszy gracz potrzebuje i poprosi to mu na pewno ktoś te steki zrobi
    3) z tym dogadywaniem to różnie bywa. Są ludzie i parapety. Najlepiej to było widać jak sobie nieproszeni gracze golemy zdejmowali albo ubijali obozy w eventach

    ps. od kiedy to wrzucanie steków tak integruje nie wspominając o tym jak radosne wymienienie premek może zrobić z człowieka duszę czatu .
    Szczerze to nie sądzę, aby to był większy bałagan niż jest teraz. Zawsze znajdzie się kogoś komu można wrzucić premki - nawet mniejszym graczom - chodzi o to by zadania robić plynnie jak się już wejdzie na grę, a nie czekać aż 50 premek skonczy się świecić. Odnośnie 2 to nie można zakładać, że każdy poprosi i każdy mu zrobi steki oczywiście. Można by wypróbować rozwiązanie Marzenki na testowym przed wprowadzeniem go w życie

  8. #28
    Początkujący Odkrywca Awatar Freha
    Dołączył
    21.04.2012
    Posty
    436
    Serwer
    Nowy Świat
    O ile się spytasz i ktoś wyrazi zgodę to ok- zgadzam się. Ale niestety nie wszyscy wykazują tę odrobinę kultury i dziabią co i gdzie popadnie. A poza tym- wrzucenie sobie 50 premek zajmuje kilka minut a szukanie i uzgadnianie: ile, gdzie komu wrzucić robi z szybkiej akcji długotrwałą mordęgę. Dla mnie nie do przyjęcia

  9. #29
    Osadnik Awatar Marzenka87
    Dołączył
    16.03.2017
    Posty
    180
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Freha Zobacz posta
    O ile się spytasz i ktoś wyrazi zgodę to ok- zgadzam się. Ale niestety nie wszyscy wykazują tę odrobinę kultury i dziabią co i gdzie popadnie. A poza tym- wrzucenie sobie 50 premek zajmuje kilka minut a szukanie i uzgadnianie: ile, gdzie komu wrzucić robi z szybkiej akcji długotrwałą mordęgę. Dla mnie nie do przyjęcia
    Wrzucenie sobie 50 premek zajmuje i kilka godzin, bo albo czekasz az premie zajmujace wszystkie budynki sie skoncza, albo czekasz az sie zrobia premie zatrzymania miedzy manuskryptami i wyrzucasz kolejne premie w bloto, albo budujesz studnie gdzie popadnie i wyrzucasz premie w bloto, wole poswiecic 2 min na znalezienie kogos komu te steki sie przydadza niz tak marnowac je. A jak nie umiesz dobrac listy znajomych to rzucaja ci gdzie popadnie, ja osobiscie rozmawiam z kazdym kto mi rzuca niechciane premie, jesli taki ktos nie rozumie i dalej je rzuca to po prostu zostaje usuniety z mojej listy znajomych. Mordega to jest teraz.

  10. #30
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jeśli ktoś ma ponad 1k znajomych z czego 80% już nie gra abo gra nieregularnie, to nie będzie miał problemu. Ale jak ktoś dba o porządek na liście kontaktów lub nie wymienia lootów na handlu to bardzo szybko mu się opcje skończą. Dlatego powinno zostać jak jest, ewentualnie z możliwością wyboru sobie lub komuś.
    Zaplanowanie produkcji premek w magazynie prowiantu nie powinno być problemem dla kogoś na tym poziomie, a 2 minuty szukania to może będą wieczorem, przez tydzień po wprowadzeniu zmian - weź kalkulator i policz o ile dłużej będziesz czekała na zakończenie premii u kogoś, skończy się na tym że trzeba będzie płacić za to, żeby ktoś rzucił sobie przerwanie premii lub rzucać u siebie, żeby można było premie wymienić.

Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.