Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 6 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 69

Wątek: Pamiętnik Dewelopera: Nagrody w przygodach kooperacyjnych - Dyskusja

  1. #31
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2013
    Posty
    186
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez BB_Penelopa Zobacz posta
    Do wszystkich, wszystkich?
    No, byłoby fajnie Te aktulne dane na wiki to ponoć tylko szacunkowe, stworzone przez graczy.


    ~~~~

    A teraz co do zmian...

    ja rozumiem, że chcecie zachecic graczy do przygod kooperacyjnych, ale te 5% szansy na kosciana katedre (ktora powinna byc mimo wszystko rzadkoscia) to jest moim zdaniem za duzo... przy czterech osobach to jest 20% szansy na to ze kosciana wypadnie z jednej przygody... niedługo na wyspach ludzie beda mieli wiecej koscianych katedr niz kwiatków, skrzyni czy połamanych znaków...

    a jesli nie chcecie zmniejszyc szansy, to powinniscie zmienic obozy i składy wroga, utrudnić je znacząco, bo 5% na rzadki budynek przy stracie zaledwie 300-500 rekrutów to jest śmiech na sali... tyle samo to ludzie traca w bagiennej wiedzmie, a porownajcie "dropy" z obu tych przygód... w Wirze jest 5% szansy na kosciana katedre (+100 ludzi, rzadki budynek) a w Bagiennej jest ponoć 1,5% szansy na zdobycie przygody Starzy przyjaciele, z której to jest 0,5% szansy na zdobycie rezydencji (+80 ludzi, podstawowy budynek)

    gdzie tu sens, gdzie logika w tym wszystkim ja się pytam? katedra z wiru powinna mieć maksymalnie 2% szans na wypadnięcie.

    tak samo w innych przygodach - oblężenie ma 4,5% na biały zamek (trochę rzadki budynek), a tylko 1,5% szans na średnią premię drzewa matki, która jest gorsza od łapki czy osadnika, a od niedawna te przedmioty są bardzo tanie

    łupieżcy/rabusie grobowców - serio, 5% na WIEŻĘ WIEDŹMY?! i to w przygodzie czteroosobowej (czyli 20% szans na wieżę) i to przy stracie 300 rekrutów? czy wy wiecie naprawdę ile ten budynek jest wart? to jest naprawdę parodia... już nie mówiąc o tym, że zarżniecie Ryczącego Byka - nikt go już nie będzie robił, skoro tam straty są o wiele większe, a szansa na wieżę ponoć 2%... naprawdę nie rozumiem sensu w tym, żeby budynek o wartości ponad 200 tysięcy magicznej fasoli miał drastycznie większą szansę na wypadnięcie niż jakieś skrzynie czy złamany znak, które nie są warte nawet 200 sztuk fasoli a nie mają zupełnie żadnego zastosowania... tak jak w przypadku katedry - moim zdaniem wieża nie powinna mieć więcej niż 2% szansy na wypadnięcie

  2. #32
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Lisq3 Zobacz posta
    przy czterech osobach to jest 20% szansy na to ze kosciana wypadnie z jednej przygody... (...) 5% na WIEŻĘ WIEDŹMY?! i to w przygodzie czteroosobowej (czyli 20% szans na wieżę)

    Cztery losowania z szansa 5 % kazde nie daja tego samego rezultatu, co jedno losowanie z szansa 20%...

  3. #33
    Osadnik
    Dołączył
    04.09.2012
    Posty
    137
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Lisq3 Zobacz posta

    ~~~~
    serio, 5% na WIEŻĘ WIEDŹMY?! i to w przygodzie czteroosobowej (czyli 20% szans na wieżę) i to przy stracie 300 rekrutów? czy wy wiecie naprawdę ile ten budynek jest wart? to jest naprawdę parodia... już nie mówiąc o tym, że zarżniecie Ryczącego Byka - nikt go już nie będzie robił, skoro tam straty są o wiele większe, a szansa na wieżę ponoć 2%... naprawdę nie rozumiem sensu w tym,
    Faktycznie Lisqu nie rozumiesz
    Czy w byku szansa wynosiła 6% wg. twojego liczenia, czyli 2% x3 graczy?
    Zresztą te szacunkowe 2% jest od dawna nieaktualne i wieża w byka wypada tak często jak forteca z CR - czyli prawie w ogóle.
    A RB został zarżnięty już dawno na ołtarzu BB przy okazji zmiany % występowania budynków w dropach ogólnie i dodatkowo stref lądowania w tej przygodzie. Żegnaj byku witajcie grobowce, tam przez początkowy okres wieża będzie wypadała może niezbyt często ale realnie
    Ostatnio edytowane przez Betooniusz ; 24.07.2018 o 22:38

  4. #34
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    490
    Serwer
    Nowy Świat
    BB_Penelopa2 co to znaczy priorytet w kooperacyjnych??

  5. #35
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Ranhea Zobacz posta
    Cztery losowania z szansa 5 % kazde nie daja tego samego rezultatu, co jedno losowanie z szansa 20%...
    Niby nie, ale w nowym systemie "gwarantowanego dropu" prawie tak. Wiem, że Ty rozumiesz, ale dla innych czytających w uproszczeniu dosyć sporym: do tej pory losowanie przypominało losowanie kostką - kto grał w chińczyka, ten dobrze wie, że czasem naprawdę ciężko 6 wylosować, a mieliśmy szanse nieporównywalnie mniejsze niż 1:6. W kooperacyjnych teraz bardziej będzie to przypominało loterię fantową - wyciągamy los z pewnej puli i jeśli jest pusty wyrzucamy go, więc przy następnym losowaniu nasza szansa na sukces się zwiększa, aż do faktycznego wylosowania fantu.

  6. #36
    Osadnik
    Dołączył
    28.06.2015
    Posty
    249
    Serwer
    Kolonia
    Prawdopodobieństwo jest zmienne i rosnące wraz z ilością 'nietrafionych' dropów
    Tutaj LINK

  7. #37
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2013
    Posty
    186
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Betooniusz Zobacz posta
    Zresztą te szacunkowe 2% jest od dawna nieaktualne i wieża w byka wypada tak często jak forteca z CR - czyli prawie w ogóle.
    Wiesz, jeden gracz będzie miał pecha i będzie trafiał te 98% szans gdzie tej wieży nie ma. Z kolei inny gracz będzie miał wielkie szczęście i trafi akurat w te 2% dwa razy z rzędu. Jeden będzie mówił, że wieża nie wypada, a drugi że wypada co chwilę. Co człowiek to inna opinia, dlatego prosiłem BB o podanie rzetelnych danych dot. szansy procentowej dropów aby prawdziwie oszacować na podstawie wszystkich graczy. A dodatkowo przydałoby się jakieś fajne podsumowanie z ostatnich lat, np ilu graczy zrobiło daną przygodę, co z niej wydropili - aby udowodnić że te procentowe ilości są prawdziwe.

    Z mojego doświadczenia - w przeciągu pół roku wylosowałem trzy wieże wiedźmy z byków. Nawet liczyłem ilość tych dropów i wyszło mi, że dostawałem wieżę średnio co 30-50 dropów, czyli w granicach normy.

    ~~~

    "Loot Guarantee
    We are adding a loot guarantee for valuable items, similar to what we did with the book recipes. This means that certain items will be guaranteed to drop after a number of unsuccessful attempts."

    No to szkoda, że dla mnie to nie ma zastosowania. Otwierałem ponad 20 pudełek w których rzekomo jest 20% szansy na recepturę manuskryptu i do tej pory jej nie dostałem, a wydałem na to grubo ponad tysiąc kryształów. Cytując Masłowską - no każdy by się wku...ił
    Ostatnio edytowane przez Lisq3 ; 25.07.2018 o 13:38

  8. #38
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Lisq3 Zobacz posta
    Wiesz, jeden gracz będzie miał pecha i będzie trafiał te 98% szans gdzie tej wieży nie ma. Z kolei inny gracz będzie miał wielkie szczęście i trafi akurat w te 2% dwa razy z rzędu. Jeden będzie mówił, że wieża nie wypada, a drugi że wypada co chwilę. Co człowiek to inna opinia, dlatego prosiłem BB o podanie rzetelnych danych dot. szansy procentowej dropów aby prawdziwie oszacować na podstawie wszystkich graczy. A dodatkowo przydałoby się jakieś fajne podsumowanie z ostatnich lat, np ilu graczy zrobiło daną przygodę, co z niej wydropili - aby udowodnić że te procentowe ilości są prawdziwe.

    Z mojego doświadczenia - w przeciągu pół roku wylosowałem trzy wieże wiedźmy z byków. Nawet liczyłem ilość tych dropów i wyszło mi, że dostawałem wieżę średnio co 30-50 dropów, czyli w granicach normy.

    ~~~

    "Loot Guarantee
    We are adding a loot guarantee for valuable items, similar to what we did with the book recipes. This means that certain items will be guaranteed to drop after a number of unsuccessful attempts."

    No to szkoda, że dla mnie to nie ma zastosowania. Otwierałem ponad 20 pudełek w których rzekomo jest 20% szansy na recepturę manuskryptu i do tej pory jej nie dostałem, a wydałem na to grubo ponad tysiąc kryształów. Cytując Masłowską - no każdy by się wku...ił
    A gdzie było info, że na recepturę jest 20% szans?

  9. #39
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2013
    Posty
    186
    Serwer
    Kolonia
    Szczerze mówiąc nie pamiętam, gdzieś to przeczytałem na stronie z TSO albo ktoś w grze mówił. Rozmawiałem o tym potem z Penelopą i Taku i nie mówili, że to nieprawdziwa informacja. W każdym razie nawet gdyby to było nie 20 a 2% to i tak słabo...

    A wracając do nowych dropów z Kooperacyjnych i Wieży Wiedźmy - właśnie byłem z nudów na Łupieżcach Grobowców, po raz pierwszy dziś. Wypadła mi Wieża Wiedźmy. I dwóm innym osobom również. To tyle jeśli chodzi o "niezbyt częste" wypadanie budynku.

  10. #40
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Lisq3 Zobacz posta
    Szczerze mówiąc nie pamiętam, gdzieś to przeczytałem na stronie z TSO albo ktoś w grze mówił. Rozmawiałem o tym potem z Penelopą i Taku i nie mówili, że to nieprawdziwa informacja. W każdym razie nawet gdyby to było nie 20 a 2% to i tak słabo...

    A wracając do nowych dropów z Kooperacyjnych i Wieży Wiedźmy - właśnie byłem z nudów na Łupieżcach Grobowców, po raz pierwszy dziś. Wypadła mi Wieża Wiedźmy. I dwóm innym osobom również. To tyle jeśli chodzi o "niezbyt częste" wypadanie budynku.
    Zmiany w kooperacyjnych to pierwsza sytuacja kiedy Bibi oficjalnie podaje %.
    To, że Wam wypadło wynika z babola w skrypcie, każdemu za pierwszym podejściem po konserwie w ŁG wypada wieża, podobnie kościół w skarbie i prawdopodobnie biały zamek w innych kooperacjach. Jedynym wyjątkiem jest Wir, prawdopodobnie dlatego, że tam kościół już przed zmianami był w dropie.

Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 6 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.