Zamknięty wątek
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Ewent piłkarski - Szczęśliwy odkrywca

  1. #1
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    25.02.2014
    Posty
    250
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Ewent piłkarski - Szczęśliwy odkrywca

    Pytanie do BB.

    Czemu limit Szczęśliwego odkrywcy został zwiększony podczas ewentu a nie tak jak to zwykle było po jego zakończeniu?

  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Dobre pytanie, kupiłem za klejki i teraz kłódka na eventowym odkrywcy.

  3. #3
    Game Master Awatar BB_Taku
    Dołączył
    10.11.2015
    Posty
    119
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dzień dobry!

    Jeśli dobrze rozumiem pytanie, bo zakładam, że przy zwiększaniu limitu mowa o mniejszej dostępności, to jest to rozwiązanie celowe. Po prostu, aby nie udostępniać zbyt potężnych rozwiązań, które mogłyby mieć negatywny wpływ na balans całej rozgrywki gry, twórcy gry zdecydowali się wprowadzić takie ograniczenie.
    Zostało to zresztą zapowiedziane w Pamiętniku Dewelopera: https://forum.thesettlersonline.pl/threads/45454
    Cytuję:
    "Nazwa: Szczęśliwy odkrywca (limit: 1, nie można handlować, nie można podarować)"

    Pozdrawiam,
    BB_Taku

  4. #4
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    BB_Taku chodzi o to, że w evencie można kupić jednego odkrywcę za futbolówki, za 2499 futbolówek.
    Ale jednocześnie w sklepie u kupca - czarny rynek pojawiła się możliwość zakupu odkrywcy szczęśliwego za 1999 klejek.
    I to niektórych graczy wprowadza w błąd.
    Kupili odkrywcę za klejki i zobaczyli kłódkę na odkrywcy w sklepie eventowym.
    To opcja chyba była dodawana po evecie.

  5. #5
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    25.02.2014
    Posty
    250
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez krotos666 Zobacz posta
    Dobre pytanie, kupiłem za klejki i teraz kłódka na eventowym odkrywcy.
    Ja również dałem się złapać..właściwie można powiedzieć ewent zakończony!

  6. #6
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    25.02.2014
    Posty
    250
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez krotos666 Zobacz posta
    BB_Taku chodzi o to, że w evencie można kupić jednego odkrywcę za futbolówki, za 2499 futbolówek.
    Ale jednocześnie w sklepie u kupca - czarny rynek pojawiła się możliwość zakupu odkrywcy szczęśliwego za 1999 klejek.
    I to niektórych graczy wprowadza w błąd.
    Kupili odkrywcę za klejki i zobaczyli kłódkę na odkrywcy w sklepie eventowym.
    To opcja chyba była dodawana po evecie.
    Dokładnie to!

    Cytat Zamieszczone przez BB_Taku Zobacz posta
    Dzień dobry!

    Jeśli dobrze rozumiem pytanie, bo zakładam, że przy zwiększaniu limitu mowa o mniejszej dostępności, to jest to rozwiązanie celowe. Po prostu, aby nie udostępniać zbyt potężnych rozwiązań, które mogłyby mieć negatywny wpływ na balans całej rozgrywki gry, twórcy gry zdecydowali się wprowadzić takie ograniczenie.
    Zostało to zresztą zapowiedziane w Pamiętniku Dewelopera: https://forum.thesettlersonline.pl/threads/45454
    Cytuję:
    "Nazwa: Szczęśliwy odkrywca (limit: 1, nie można handlować, nie można podarować)"

    Pozdrawiam,
    BB_Taku
    Weźmy dla przykładu ewent wielkanocny.

    Cytując "Całkowity limit Mistrza sztuk walki, Weterana i Mistrza Obrony został zwiększony o 1 na czarnym rynku. Dotyczy tylko graczy, którzy nie kupili ich podczas wydarzenia wielkanocnego." zmiany w grze 24.04.2018 wdrożone po zakończeniu ewentu.

    Jak widać na czarnym rynku specjaliści pojawiali się POewencie a nie w trakcie!

    Dodatkowo informacja dotycząca limitu również pojawiła się w pamiętniku dotyczącym wydarzenia wielkanocnego.

    Przyznaję, ciekawy sposób na wyciągnięcie klejnotów.

  7. #7
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ja wolę myśleć, że to raczej niedopatrzenie niż celowe zagranie, każdy może popełnić błąd.

    A w pracy codziennie mówię, że nie myli się ten, który nic nie robi.

    Poczekajmy na rozwiązanie, albo raczej stanowisko BB w tej kwestii, ale ... nie liczmy na za wiele.

    Pozostali gracze jak przeczytają te posty przynajmniej się powstrzymają, mam nadzieję, przed zakupem "zielonego" za klejki w trakcie pierwszej i drugiej fazy eventu.

  8. #8
    Game Master Awatar BB_Taku
    Dołączył
    10.11.2015
    Posty
    119
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam ponownie!

    Skonsultowałem temat z osobami odpowiedzialnymi za wprowadzenie tych rozwiązań i okazuje się, że dana blokada zakupu nie jest celowa. Oznacza to, że po części mylnie zinterpretowałem pierwszy post. Niemniej dziękuję za wyjaśnienie.

    Sytuacja ta oczekuje na naprawę. Na razie mogę tylko zatem prosić o cierpliwość i zalecić, że nie warto jeszcze kończyć przygody z wydarzeniem.

    Pozdrawiam serdecznie,
    BB_Taku

  9. #9
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Skoro sytuacja oczekuje na "naprawę", to proszę przekazać "górze", że niektórzy już wpakowali w niego ulepszenia.
    Ja np. dałem 5 manuskryptów, 10 tomów i 6 ksiąg.

  10. #10
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Złapali się ci w gorącej wodzie kompani

    CHodź zawsze limit za klejnoty podnosili po evencie teraz od ręki tu i tu.
    W sumie fajnie ludzi będą mnije piłek potrzebować może taniej sie zrobi :P

Zamknięty wątek
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.