Zamknięty wątek
Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 115

Wątek: Zmiany w grze - 23.05.2018 - Dyskusja

  1. #101
    Osadnik
    Dołączył
    19.08.2012
    Posty
    33
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Bo to nie wytrzymalosc wroga tylko wytrzymalosc obozu. Jak nie wiesz jaka miedzy tymi dwoma jest roznica, to znaczy mniej wiecej tyle, ze nie jestes z tej grupy do ktorej ta informacja jest skierowana

    Co swoja droga tylko bardziej pokazuje, jak bardzo ona jest bezuzyteczna.
    No właśnie, czyli wytrzymałość tej szmaty na patykach a nie faktyczny stan armii przeciwnika
    I komu przeszkadzał to jak było wcześniej ???

  2. #102
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nikomu nie przeszkadzalo, ale jakby nie dlubali prz ytym co jest, to niektorzy mogliby odniesc wrazenie, ze gra nie jest "rozwijana" w dlugich okresach pomiedzy eventami.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #103
    Osadnik
    Dołączył
    02.11.2016
    Posty
    225
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez chocisz Zobacz posta
    nic sie nie zmieni poza zwiekszonymi zasobami na produkcje wojsk, produkcja Zbrojnych i Arkebuzerow to marnotrawstwo czasu i nie ma co tego rozwijac

    wnosze wniosek o mozliwosc wylaczenia tego smiesznego zielonego paska

    i drugi o likwidacje przypisanych umiejetnosci po najechaniu myszka na zloze
    kto zezwolil daltonistom na zmiane koloru czcionki, skoro jest taka opcja...

    zglaszam oficjalny protest na ingerowanie w moj tekst, a osobe, ktora dopuscila sie tej nadgorliwosci odsunac od moderowania

  4. #104
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez chocisz Zobacz posta
    kto zezwolil daltonistom na zmiane koloru czcionki, skoro jest taka opcja...
    Moderator forum ma takie prawo i tyle (bez zbędnego rozpisywania się.)

  5. #105
    Osadnik
    Dołączył
    27.03.2014
    Posty
    68
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witajcie,
    tak Was czytam i czytam i większość nie ma tu w ogóle pojęcia o tej grze oraz o plusach aktualizacji.

    Produkcja Zbrojnego została skrócona o 1/4 , koszt pozostał ten sam ( 1 miecz bez rumaka )
    Produkcja Konnego Zbrojnego : koszt wzrósł o 1 miecz i 1 rumak bojowy ( co w stosunku do poprzedniej wersji dwukrotnie wyższe STRATY wojska na przygodach - jak dla mnie )

    Uwaga większość obozów da się elegancko przeliczyć na Zbrojnego zamiast Konnych Zbrojnych (stosunek strat około średnio 1.80 do 1.00 czyli na chłopski rozum to 18 ZB lub 10 KZ . ZB wygrywa nawet przy większej stracie ludków)


    Myślę że Twórcy Poradników się ze mną Zgodzą, lecz teraz przeliczanie i sprawdzanie wszystkich obozów to zaś sporo pracy.

    Ja się przerzucam na Zbrojnych, gra staje się dla mnie ciekawsza bo wciaż trzeba kombinować i myśleć a nie ... robic wszystko na pamięć gdzie nie było przy tym żadnej satysfakcji
    Np w Młodym Drwalu:
    moje straty i exp z premium
    Moje maksymalne straty (z blokami) : 269Zbrojnych, 30KonnychZbrojnych, 645rekrutów
    Exp z premium: 295500

    Dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez Agniesia1604 ; 26.05.2018 o 15:52

  6. #106
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    434
    Serwer
    Nowy Świat
    Nie ma jak to sobie na siłę wymyślać jak te zmiany są dobre 18 zbrojnych produkuje się 45 minut a 10 konnych zbrojnych 50 minut bez żadnych premii. Młodego drwala to się robi w 35 minut ze stratami 120 -100 kz , 152 rek exp: 181k bez premium. Drwal to taka specyficzna przygoda która jest bardzo prosta do zrobienia. Wystarczy zajrzeć tu https://settlersonlinemaps.com/?LangCode=5 i zobaczyć jak wiele jest nowych pomysłów na wykorzystanie zbrojnych i arkebuzów . Przejrzałem 10 stron i nie ma tam nic. Jak ktoś chce niech sobie robi jak chce ale pisanie że ta zmiana jest fajna to lekkie nadużycie .

    Tak samo ten nowy geolog jest tak bezsensowny że to głowa mała. Ja wysyłam 2 razy dziennie geologów po granit 7 wesołych ulepszonych na 2:48 i 7 zwykłych na 8 h. Zanim ten zwykły dojdzie wesołki znajdą złoża i się wyczerpią. Te geniusze z BB nie mają pojęcia jak ta gra działa co innego jak by ten geolog znajdował złoża do których się buduje kopalnie złoto, saletrę tytan miedź.

  7. #107
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Agniesia1604 Zobacz posta

    Produkcja Konnego Zbrojnego : koszt wzrósł o 1 miecz i 1 rumak bojowy ( co w stosunku do poprzedniej wersji dwukrotnie wyższe STRATY wojska na przygodach - jak dla mnie )
    Nie rozumie

    Straty są identyczne, tylko większe koszty. Ale one nie wpływają na najbardziej newralgiczny element czyli czas rekrutacji w koszarach.
    O ile nic nie namieszają z dropem platyny z ali, to pewnie mało kto zauważy że mu ubywa jej więcej.

  8. #108
    Osadnik
    Dołączył
    27.03.2014
    Posty
    68
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Moje straty są dla mnie super, jeśli miałabym jednak blokować jeszcze obóz 4 i 8 to mam o 60ZB mniej strat i 20KZ, dodatkowo ja podaję maksymalne straty a nie minimalne.
    Dla mnie to straty ok.
    Ja wolę skarb mądrości i pierwszego złodzieja, czasem skarb wiedzy czy księżniczkę.

    Czepiacie się

  9. #109
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Agniesia1604 Zobacz posta
    Produkcja Zbrojnego została skrócona o 1/4 , koszt pozostał ten sam ( 1 miecz bez rumaka )
    Produkcja Konnego Zbrojnego : koszt wzrósł o 1 miecz i 1 rumak bojowy ( co w stosunku do poprzedniej wersji dwukrotnie wyższe STRATY wojska na przygodach - jak dla mnie )

    Uwaga większość obozów da się elegancko przeliczyć na Zbrojnego zamiast Konnych Zbrojnych (stosunek strat około średnio 1.80 do 1.00 czyli na chłopski rozum to 18 ZB lub 10 KZ . ZB wygrywa nawet przy większej stracie ludków)
    To bynajmniej nie sa dwukrotnie wieksze straty wojska na przygodach tylko straty surowcow. Wojska tracisz realnie tyle samo (bo czas produkcji w koszarach taki sam, tylko inne obrazki).

    Druga sprawa to popelniasz ten sam blad co wiekszosc - myslisz kategoriami drwala i moze 1-2 najlatwiejszych przygod. W przypadku ogolnym nie zastapisz KZ uzywajac Z, bo general nie jest z gumy i ma ograniczona pojemnosc. Jesli jest dopakowany do fulla to jednostek nie zamienisz, stad ta zmiana ma uzytecznosc tylko i wylacznie w przypadkach, gdy obozy sa tak slabe, ze atakujemy je armia o liczebnosci max 90% tego co general moze uniesc.

    A ze gra generalnie ma tendencje do rozwijania sie do przodu a nie do tylu ( a przynajmniej powinna ) to spodziewac sie mozna, ze tego typu przygod/ obozow nie bedzie przybywac za duzo. Stad ta zmiana juz taka spoko nie jest.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #110
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    To bynajmniej nie sa dwukrotnie wieksze straty wojska na przygodach tylko straty surowcow. Wojska tracisz realnie tyle samo (bo czas produkcji w koszarach taki sam, tylko inne obrazki).

    Druga sprawa to popelniasz ten sam blad co wiekszosc - myslisz kategoriami drwala i moze 1-2 najlatwiejszych przygod. W przypadku ogolnym nie zastapisz KZ uzywajac Z, bo general nie jest z gumy i ma ograniczona pojemnosc. Jesli jest dopakowany do fulla to jednostek nie zamienisz, stad ta zmiana ma uzytecznosc tylko i wylacznie w przypadkach, gdy obozy sa tak slabe, ze atakujemy je armia o liczebnosci max 90% tego co general moze uniesc.

    A ze gra generalnie ma tendencje do rozwijania sie do przodu a nie do tylu ( a przynajmniej powinna ) to spodziewac sie mozna, ze tego typu przygod/ obozow nie bedzie przybywac za duzo. Stad ta zmiana juz taka spoko nie jest.
    A gdyby tak zmienić optykę i potraktować zbrojnych i arkebuzerów jako mięsko armatnie do zmiękczania obozów w nowych wyprawach, to wtedy ta zmiana ma sens? Pytam serio, bo nie mam czasu na tsotesting, wolę grać na live. Nusala z arkebuzerami robi niezłą demolkę tam gdzie przeciwnik nie ma pierwszego ataku. MSW ze zbrojnymi też pewnie w niektórych sytuacjach się sprawdzi, tam gdzie rekruci nie przeżyją pierwszej rundy. Wiem, że na dzień dzisiejszy i tak "lepiej" poświęcić zwykłe jednostki kosztem większej ilości fal, bo zwykłe koszary na komplecie premek idą jak burza, ale nowa premia na elitarne + nowe, większe obozy mogą to zmienić.

Zamknięty wątek
Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.