Zobacz wyniki ankiety: Jak oceniacie pomysły?

Głosujących
25. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Popieram pomysł nr 1

    3 12.00%
  • Popieram pomysł nr 2

    4 16.00%
  • Popieram oba pomysły

    5 20.00%
  • Nie popieram żadnego pomysłu

    13 52.00%
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Marnowanie premii w budynkach

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2013
    Posty
    186
    Serwer
    Kolonia

    Marnowanie premii w budynkach

    Często bywa tak, że premia kończy się np w nocy, gdy gracz jest offline, a nie chce on żeby budynek pracował bez premii, bo taka produkcja może nie być opłacalna i jest z tym kłopot. Można szukać znajomego, który będzie wtedy grał i poprosić o wrzucenie nowej premii, ale czemu obarczać innych własnymi problemami? Z reguły gracz ma wtedy dylemat - albo zatrzymać produkcję i zmarnować te kilka godzin działającej premii albo zostawić pracujący budynek na czas gdy będziemy offline i liczyć się z tym, że jeśli nie wrócimy przed końcem premii aby rzucić nową, to budynek będzie pracował bez niej.

    Mam zatem dwa pomysły na rozwiązanie tego problemu.

    1. Dodanie opcji automatycznego zatrzymania produkcji po wykorzystaniu premii. Gdy to zaznaczymy, to budynek automatycznie przejdzie w stan uśpienia gdy czas premii dobiegnie końca.

    2. Zatrzymanie działania premii podczas uśpienia budynku. Jeśli mamy działającą premię i zatrzymamy budynek, to premia również się zatrzyma i przestanie odliczać. Wtedy możemy spokojnie pójść offline, a gdy wrócimy to odpalimy znowu budynek z zatrzymana premią - wtedy nie stracimy tych cennych godzin premii, tak jak teraz to się często zdarza.

    Moim zdaniem warto wprowadzić oba te pomysły do gry, gdyż każdy z nich dodatkowo rozwiązuje inne problemy. Pierwszy pomysł pozwoli na pracowanie budynku do końca premii, bez niepotrzebnych przestojów na jej zachowanie. Drugi pomysł z kolei pozwala nie marnować premii. Często do zadań trzeba wykonać bardzo małe ilości drogich przedmiotów i żal rzucać na to premię, która będzie trwała kilkanaście/kilkadziesiąt godzin. Gdyby premia zatrzymywała się razem z produkcją budynku, to można by rzucić długą premię i odpalać budynek raz na jakiś czas tylko do zadań, a wtedy ta premia by się odliczała. Pozwoliłoby to zaoszczędzić na premiach i materiałach.

  2. #2
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Taka propozycja jakby pojawiła sie z 5 lat temu to może i by miała sens, obecnie gdzie produkcja jest pchana do gwiazdy i tak to czy budynek pracował 5-6h z premią czy bez to nie ma większego znaczenia. Więc nawet jak wyprodukujemy 300-500 mniej jednostek czegoś to wpływ na gre będzie praktycznie zerowy.

    Druga rzecz, jak premiuje u siebie czymś lepszym to zazwyczaj planuje zakończenie premii tak aby było wysoce prawdopodobne że będę mógł zajrzeć w tym czasie
    http://osettlers.com/pl/toolbox/startbuffs

    Szkoda komuś na premii zatrzymać budynek, to powinien postarać się o to aby premii nie brakowało. Nie jest to ciężkie zadanie, można powiedzieć że robi się to samo, wystarczy mieć paru odkrywców. Dodatkowo na wadze wala się tego od groma.

    W obecnych czasach co można określić mianem "drogiego przedmiotu" ?
    Jak wszytko mamy na własnej wyspie. I zadania tego typu nie pojawiają się na 15-20lvl tylko już u tych bardziej zaawansowanych, więc chyba dla nich to nie powinien być problem.

    I ostatni aspekt, była by to automatyzacja związana z zatrzymywaniem budynku, a gdzieś BB_Penelopa pisała, że żadnych automatyzacji nie przewidują wprowadzać, koniec konców pomysł i tak nie wejdzie

  3. #3
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Lisq3 Zobacz posta
    Często bywa tak, że premia kończy się np w nocy, gdy gracz jest offline
    Uzywaj stekow i nie kombinuj z rzucaniem ich przez ludzi z premium, to nie bedziesz miec takich problemow.

    Pomysl jest kompletnie zbedny od czasu wprowadzenia do gry buffow trwajacych dokladna wielokrotnosc doby.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #4
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    nie.
    argumenty podali koledzy wyżej.
    "Everybody lies"

  5. #5
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dzięki za Wasze opinię.
    Podziękowania dla autora wątku za prace i czas, który poświęcił na opisanie swojego pomysłu.

    Zachęcam innych graczy do głosowania i dyskusji!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    187
    Serwer
    Nowy Świat
    Sam robiłem kiedyś podobną propozycję, generalnie się nie spodobało:
    https://forum.thesettlersonline.pl/t...ylko-na-premii
    Gdy sprzeczasz się z idiotą, on najprawdopodobniej robi dokładnie to samo ...

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.08.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Nowy Świat
    Ja jestem na tak ale tylko za druga opcja tego pomysłu, nie wprowadza on żadnej automatyzacji ale pozwala zaoszczędzić trochę czasu trwania premii zwłaszcza tych lepszych które dają wysoki procent do produkcji. Owszem można ustawiać premie tak żeby mieć pewność że będzie się online gdy dobiegnie końca i zazwyczaj tak właśnie robię ale nie z każdą premią się tak da.
    Mam 51 poziom i nie zgodzę się z set2g że wszystko mam na swojej wyspie. Niestety nie mam, a zadania często wołają o surowce, lub produkty z surowców które przynoszą mi tylko odkrywcy, mam ich ciągły niedobór i przez to często marnuje premie. Jak muszę coś wytworzyć do zadania a surowca mam garstkę to rzucam dobrą premie, a potem ona sobie trwa nawet jak budynek nie ma już z czego produkować. I właśnie w takiej sytuacji zatrzymanie pracy budynku wraz z premia byłoby idealnym rozwiązaniem.

  8. #8
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Z racji tego, że większość graczy NIE popiera pomysłu, temat zamykam i przenoszę do archiwum.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.