Odpowiedz w tym wątku
Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 6 7 8 9 10 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 91

Wątek: Pierwsze informacje: Wulkan - Dyskusja

  1. #71
    Osadnik
    Dołączył
    19.07.2015
    Posty
    54
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez M0rdechaj Zobacz posta
    w kuźni 3 linie są tak jak w gospodarstwie, a plany na razie wypadają pojedynczo.
    Plany wpadają z 2 przygód - z 4 części (Ludzie gór) 1 sztuka i z 5 części (Wielka bitwa) 2 sztuki.

    Osobnym zostaje pytanie, po co to robić.

    Ostatni obóz w "Ludzie gór" to 930 strat w elicie, można dopakować assem i strzałkami (jak się źle trafi to nadal ponad 700 straty). I wszystko po to, żeby po 4 kampaniach kupić budynek, który pozwoli zrobić raz na dobę premię 5x na 4h, czyli wyleczyć tę stratę. Pozostałe wojo - ok 4k elity sami wiecie ile zajmie czasu ze skunksem, rekrutacją i jajkiem. Co z tego, że nazbieracie kryształów na kolejną kampanię, jeśli będziecie mogli ją odpalić tylko pod warunkiem, że w trakcie robienia woja na tę kampanię nie zabładzicie na drwala, czy nie daj boże jakiś skarb.

    Jasne - po 2 latach można mieć tyle Twierdz, że i ta kampania nie będzie dramatem (o ile nie wbijecie w tym czasie 100-go lvl-a) )

    Podsumowując: doceniam pracę autorów (ukłon do Seta) i uważam, że naprawdę wymyślili bardzo ciekawą kampanię, gdzie jest kilka istotnych wyborów, bardzo nie oczywistych. Ostatnia część jest tak wielowariantowa, że nawet po 6 przejazdach mam pewność, że do optimum nie doszedłem.

    Układ przygód jest bardzo dobrze zbudowany:
    1-sza - dość prosta, z opcją short (choć robiona z blokami trudnością można porównać tylko z oblężonym miastem albo skarbem wiedzy - i straty podobne);
    2-ga z wyborami i poszukiwaniem optimum;
    3-cia - z opcją short albo opcją max w expie;
    4-ta zaskakująca, bo warianty nie są ulokowane w przygodzie tylko w magazynie prowiantu, choć wielkość strat każe się skupić na samej przygodzie i składach.
    I 5-ta, przygoda z bardzo wieloma ścieżkami. Nawet Dzieci sawanny - najciekawsza ze starych przygód - są przy tym prostym układem.

    Straty przy nowych jednostkach i bossach (polecam zwłaszcza Woła) są tak duże, że - moim zdaniem - po 1 przejściu zniechęcą znakomitą większość graczy. Na dodatek mgła zakrywająca wszystko i nie pozwalająca planować kolejnego ruchu - okropność. Gdyby to były przygody, które można odpalić 2x dziennie to byłoby fajne wyzwanie. Ale po miesiącu, kto będzie pamiętał, co wybierał przy poprzedniej kampanii.
    O stratach nie napiszę, bo w 4 i 5 części cyklu mam tak duże, że się wstydzę. Pewnie mistrzowie znajdą lepsze i tańsze opcje
    Ostatnio edytowane przez Achamian2 ; 26.05.2018 o 01:44

  2. #72
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Achamian2 Zobacz posta
    Jasne - po 2 latach można mieć tyle Twierdz, że i ta kampania nie będzie dramatem (o ile nie wbijecie w tym czasie 100-go lvl-a) )
    przy zachowaniu obecnych proporcji 100 lvl to jest jakies 270-280x tyle expa co 75, takze ten tego
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #73
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    434
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Achamian2 Zobacz posta
    Ostatni obóz w "Ludzie gór" to 930 strat w elicie, można dopakować assem i strzałkami (jak się źle trafi to nadal ponad 700 straty).
    (
    Ten ostatni obóz nie jest taki straszny jak się wydaje nie ma jakiegoś sensowne symulatora ale na szybko wystarczy zdjąć te zamarznięte orały msw 1r lub konikami i straty są 400-600 łuczników , 90 kz. Niby jeszcze są tam jakieś bonusy ujemne dodatnie ale nie chce mi się w to zagłębiać.

    Te wszystkie niby wybory sprowadzą się do tego, że zaznaczam w symulatorze ptaszkiem ;P jakiś bonus na + lub -. Najśmieszniejsze jest to że oni myślą, że ludziki będą dokonywać wyboru a ja myślę, że 90 % graczy zrobi tak jak będzie w poradniku na wiki . Nie lepiej sobie pograć w jakąś sensowna grę na kompie lub ps4 a nie narzekać na nudne przygody w tso.
    Ostatnio edytowane przez wojtex113 ; 26.05.2018 o 19:22

  4. #74
    Osadnik
    Dołączył
    19.07.2015
    Posty
    54
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez wojtex113 Zobacz posta
    Ten ostatni obóz nie jest taki straszny jak się wydaje nie ma jakiegoś sensowne symulatora ale na szybko wystarczy zdjąć te zamarznięte orały msw 1r lub konikami i straty są 400-600 łuczników , 90 kz. Niby jeszcze są tam jakieś bonusy ujemne dodatnie ale nie chce mi się w to zagłębiać.

    Te wszystkie niby wybory sprowadzą się do tego, że zaznaczam w symulatorze ptaszkiem ;P jakiś bonus na + lub -. Najśmieszniejsze jest to że oni myślą, że ludziki będą dokonywać wyboru a ja myślę, że 90 % graczy zrobi tak jak będzie w poradniku na wiki . Nie lepiej sobie pograć w jakąś sensowna grę na kompie lub ps4 a nie narzekać na nudne przygody w tso.
    Jasne - 1 MSW rozwala po 4 orły ze 150 - jak wszystkie mają opcje padnij/powstań to z 8 sztukami jak zaczniesz rano to już pod wieczór możesz puścić łuki (o ile jesteś pewien, że te łuki robią jakieś straty). I w trakcie liczenia nie baw się ptaszkiem to szybciej policzysz.
    Można oczywiście puścić 6 fal z konnymi tylko tych fal na MMA i wetki w przygodzie jest tyle, że jedyną sensowną strategią będzie robienie przygody "falami" - 3 ataki, przerwa, 3 ataki, przerwa.
    A tak na marginesie Wojtek - sry, ale Twój wpis jest w typie "nie znam się, ale się wypowiem".
    Życzę owocniejszych zajęć
    Ostatnio edytowane przez Achamian2 ; 28.05.2018 o 00:01

  5. #75
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    434
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Achamian2 Zobacz posta
    Jasne - 1 MSW rozwala po 4 orły ze 150 - jak wszystkie mają opcje padnij/powstań to z 8 sztukami jak zaczniesz rano to już pod wieczór możesz puścić łuki (o ile jesteś pewien, że te łuki robią jakieś straty.
    Można oczywiście puścić 6 fal z konnymi tylko tych fal na MMA i wetki w przygodzie jest tyle, że jedyną sensowną strategią będzie robienie przygody "falami" - 3 ataki, przerwa, 3 ataki, przerwa.
    A tak na marginesie Wojtek - sry, ale Twój wpis jest w typie "nie znam się, ale się wypowiem".
    Życzę owocniejszych zajęć
    Uwierz , że się znam na tej grze bardzo dobrze. Wystarczy sobie zajrzeć tu http://www.dsosim.de/sim.php?at=80 i okazuje się że to ty się nie znasz. Jak już taki pro jesteś to możesz wysłać 165 rycerz w Ansie i 285 rycerz majo straty około 340 rycerzy gdzie te twoje 930 elity straty
    Ja mam wszystkich generałów wyszkolonych nawet zwykłe genki mają natychmiastowe uzdrowienie
    Ostatnio edytowane przez wojtex113 ; 28.05.2018 o 01:33

  6. #76
    Osadnik
    Dołączył
    19.07.2015
    Posty
    54
    Serwer
    Złota Góra
    "Ostatni obóz w "Ludzie gór" to 930 strat w elicie" - jasne, że się nie znam.
    policzyłeś sobie inną przygodę - może nie wytłuściłem tytułu - Wielka bitwa to ostatnia z cyklu, ale to nie ta przygoda
    Ostatnio edytowane przez Achamian2 ; 28.05.2018 o 00:15

  7. #77
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    434
    Serwer
    Nowy Świat
    Podaj numer obozu wg wiki jeżeli to 31 to starty i skład są podobne.

  8. #78
    Osadnik
    Dołączył
    19.07.2015
    Posty
    54
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez wojtex113 Zobacz posta
    Podaj numer obozu wg wiki jeżeli to 31 to starty i skład są podobne.
    jak używasz dso to po co pytasz o wiki?
    "ludzie Gór" - o tym mówię
    4 ostatnie obozy - superzayefajne i do tego nie trzeba używać numerów

    Penelopa te leopardy, orły i inne takie śmieci to bierze pod obcas.
    A my biedne żuki musimy uwalić masę elitarnego woja
    Nie wspomnę o Taku i Alex-ie - oni jadą na assach, strzałkach i katkach
    PS. swoją drogą wyszło mi w stratach ponad 5k elitarnego woja bez bocznych obozów i dodatkowych zadań - o 3k koników nie wspomnę - to sb myślę, że komuś się coś pogibało.
    No ale zawsze możesz prezentować wersję optymisty - wszystko da się podciąć , zabić, osłabić - no wiem oprócz 35k KZ masz 280 assów i 583 strzałki (te drobne 189 katek dużych już nie wspomnę) .
    Tak żeby podsumować - dla mnie to jest wielka pomyłka. Można przez 3 tygodnie zbierać kamyki i wojo, żeby przejść tę serię - i przypadkowo trafić któryś budynek.
    To jest opcja dla takich graczy, którzy już w nic nie grają i się nudzą, mogą sb produkować wojo na letko głupsze przygody niż drwal.
    Ostatnio edytowane przez Achamian2 ; 03.06.2018 o 01:51

  9. #79
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Achamian2 Zobacz posta
    PS. swoją drogą wyszło mi w stratach ponad 5k elitarnego woja bez bocznych obozów i dodatkowych zadań - o 3k koników nie wspomnę - to sb myślę, że komuś się coś pogibało.
    Wyjasnienie jest takie samo jak zawsze - nikt z BB tego nie liczyl bo nie ogarniaja podstaw. Jakby dodali pare jednostek tu i tu, a straty zwiekszylyby sie 10x to nawet by tego nie zauwazyli.

    To jest opcja dla takich graczy, którzy już w nic nie grają i się nudzą, mogą sb produkować wojo na letko głupsze przygody niż drwal.
    Ci, ktorzy sie nudza od dawna maja caly rynek innych gier.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #80
    Osadnik
    Dołączył
    30.05.2013
    Posty
    34
    Serwer
    Złota Góra
    Generalnie graczy można podzielić na parę grup. Są tacy, co jak najszybciej chcą wbić 75 lvl, tyle, że co potem robić? Są też tacy co cię cieszą grą, grają dla przyjemności, bez widocznego parcia na wszystko.

    Gram dla przyjemności, nie patrzę generalnie na to czy gdzieś stracę 100 czy 1k Kz więcej. Robię często masowo Odbudowę po Burzy (do 1k scenariuszy zostało jeszcze z 50 szt.), wbijam osiągnięcia z pseudo PvP i generalnie cieszę się grą.

    Nowa kampania, wg. BB ma być swoistym end-gamem. Dobrze, że straty są spore, bo generalnie jak się zrobi swój poradnik pod siebie, to można znacząco ograniczyć straty w obecnie dużych przygodach jak Skarb Wiedzy, Księżniczka itp. Problem produkcji wojska się skończy wraz z Twierdzą. Buff 500% na koszary, do tego 3x premia strefowa (Sala Miodów, Podręcznik i ta jajeczna) i KZ będą wyskakiwać z koszarów, że prędzej braknie czasu na robienie przygód niż wojska. Budynki są w dropach, a nawet jak się ma pecha to jest Obsydian, 2-3 przejścia i można sobie kupić co się będzie chciało.

    Nie traktujmy Górskiego Klanu jak Ali, to nie będą przygody do spamowania, tylko do przejścia raz na 2-3 tygodnie (przy obecnych możliwościach zdobywania kryształów). Mi się podoba, i nawet dobrze, że są przygody, na które trzeba nazbierać surowców, woja itp. Miła odskocznia od tego co robimy codziennie.

Odpowiedz w tym wątku
Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 6 7 8 9 10 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.