Zobacz wyniki ankiety: Czy to dobry pomysł?

Głosujących
59. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, uatrakcyjniło by to grę.

    51 86.44%
  • Nie, to zbytnie pójście na łatwiznę

    5 8.47%
  • Mi to obojętne.

    3 5.08%
Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Złota księga

  1. #1
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Złota księga

    Możliwości doskonalenia umiejętności geologa/poszukiwacza/generała są ograniczone limitami.
    Proponuję wprowadzić "Złotą księgę".
    Można byłoby jej użyć po wyczerpaniu limitu zwykłych ksiąg.
    Sposobów zdobycia jest kilka i to temat do osobnej dyskusji
    Mogą być na przykład nagrodą w ciągu bajkowym po zdobyciu wszystkich receptur na gospodarstwo (niekoniecznie z szansą 100% ale z drugiej strony 2% to też byłaby przesada), można stworzyć recepturę do produkcji, może być do kupienia u kupca za gildyjne lub SC itd,itp.
    Tak samo ilość możliwych do użycia na jednym geologu/poszukiwaczu/generale jest do przemyślenia.
    Mi bardziej chodzi o dyskusję, na ile sam pomysł takiej księgi jest dobry.

  2. #2
    Osadnik Awatar Witghost
    Dołączył
    29.05.2012
    Posty
    120
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Bardzo dobry pomysł. Tym bardziej, ze koncowe umiejetności nie są okraszone delikatnie mówiąc wyjątkowymi nagrodami.
    Czasem tak sobie siedzę i myślę a czasami tylko siedzę.

  3. #3
    Odkrywca Awatar horis
    Dołączył
    07.04.2015
    Posty
    588
    Serwer
    Złota Góra
    super pomysl
    gra to przyjemnosc, ale kulturka musi byc;
    moze bywam brutalny, ale za to szczery

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.12.2014
    Posty
    1
    Serwer
    Złota Góra
    Dokładnie tak było by to coś nowego wiec też się z tym zgadzam i popieram rozpatrzenie tego tematu...

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    18.01.2013
    Posty
    9
    Serwer
    Złota Góra
    by gra nie robiła sie nudna to powinno być wiecej nowości po za eventami i powinno być wiecej przygód 2 lub 3 osobowych co by poprawiło jakość gry i przygody nowe też mogły by sie pokazać została jeszcze kwestia dropów bo złapać jakiś budynek to graniczy z cudem tak wszystko okroili pozdrawiam

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.12.2013
    Posty
    12
    Serwer
    Złota Góra
    czyli chodzi Tobie o rozbudowywanie umiejętności ponad limity? bez ograniczeń?

    myślę że dużo lepszym rozwiązaniem byłaby możliwość uwolnienia wszystkich ksiąg za darmo i możliwość ponownego dowolnego rozłożenia umiejętności i właśnie po to byłaby ta księga ... ale to moje zdanie
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 06.06.2018 o 15:57 Powód: połączenie postów

  7. #7
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Alexilaiho Zobacz posta
    czyli chodzi Tobie o rozbudowywanie umiejętności ponad limity? bez ograniczeń?
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    (...)
    Tak samo ilość możliwych do użycia na jednym geologu/poszukiwaczu/generale jest do przemyślenia.(...).
    Bez limitu to według mnie nie, raczej między 1 a 3

  8. #8
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    oczywiście jestem na tak
    "Everybody lies"

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    25.08.2012
    Posty
    199
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Sposobów zdobycia jest kilka i to temat do osobnej dyskusji
    Mogą być na przykład nagrodą w ciągu bajkowym po zdobyciu wszystkich receptur na gospodarstwo (niekoniecznie z szansą 100% ale z drugiej strony 2% to też byłaby przesada), można stworzyć recepturę do produkcji, może być do kupienia u kupca za gildyjne lub SC itd,itp.
    Tak samo ilość możliwych do użycia na jednym geologu/poszukiwaczu/generale jest do przemyślenia.
    Mi bardziej chodzi o dyskusję, na ile sam pomysł takiej księgi jest dobry.
    Trudno mi się odnieść do całości, ponieważ nieco kopiujesz mój wątek, więc odniosę się do sposobów zdobycia tej księgi, które wymieniłeś:

    - ciąg bajkowy - jak rozumiem chodzi ci o Złą Królową czyli kampanię dostępną od 58 poziomu. Wymaga to zdobycia 60 stron wielokrotnie (za kryształy) i przejścia - delikatnie mówiąc - mało opłacalnych ciągów przygód. Zrobiłam tego sporo, chwilowo mam przerwę, i nie wiem czy będę chciała kontynuować. W ten sposób gracze prędzej dotrą do lvl 70+ niż zdobędą choć jedną "złotą księgę" . Jeśli jeszcze szansa na zdobycie 1 księgi jest mniejsza niż 100% to znaczy, że mogą latami - dosłownie - zdobywać "złote księgi". Nawet nie będę przeliczać ile na to pójdzie kryształów, ale lat wiele. Alternatywnie, jeśli po zaliczeniu całego ciągu i zdobyciu wszystkich receptur do epickiego gospodarstwa, w kolejnym ciągu zdobędą na 100% recepturę, która umożliwi im produkowanie "złotych ksiąg", to nieco lepiej ale to znowu są lata. No i pozostaje ci kwestia produkcji - czy zdobywają księgi, czy receptury, bo jeśli te ostatnie to musisz mieć miejsce na ich produkowanie.

    A propos szans na zdobycie: już tak było i jest nadal z recepturą na manuskrypt. Współczuję wszystkim, którym się jeszcze nie udało. I mówię to z perspektywy szczęśliwca, który trafił za pierwszym razem.

    - do kupienia u kupca albo za gildyjne - tutaj z kolei idziesz w stronę maksymalnego uproszczenia. To tak naprawdę nie wymaga niczego oprócz MG lub GM, a te w mniejszych lub większych ilościach mają wszyscy. Jak dla mnie to za duże pójście na łatwiznę.

    Jeśli chodzi o twój pomysł na "srebrną księgę" - wspomniałeś o niej w moim wątku - to podpowiedziałabym, żebyś przemyślał stworzenie premii strefowej tego typu. Coś jak podkowy - wchodzisz na mapę przygody i tam wrzucasz i działa na generałów. Tylko tu mały haczyk - żeby to nie zmieniło działania zwykłych generałów w blokach.
    Z geologami/odkrywcami też się da - strefowa rzucona na mapie wyspy - jak wspomniałeś 24h i np. szukają szybciej, albo znajdują więcej, itp.

  10. #10
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,695
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    RedJul - napisałes, że istniałoby kilka sposobów zdobycia księgi.
    Czy mógłbyś opisać najlepsze z nich? Myślę, że jest to nieodłączna część tego pomysłu.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.