Zamknięty wątek
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Jak długo będzie to trwać?

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    06.01.2013
    Posty
    33
    Serwer
    Kolonia

    Jak długo będzie to trwać?

    Motywowałem się długo do napisania tego elaboraciku. Ano tak sobię gram, gram, gram, gram i gram w TSO. Mija rok, nija drugi, trzeci, potem kolejny rok i zaczynam sie wku...ać totalnie coraz bardziej z racji głupoty i braku wyobraźni twórców gry. TĘPOTA czy ŚWIADOME DZIAŁANIE, A MOŻE OBIE OPCJE, bo jak wytłumaczyć fakty, sytuacje czy założenia gry jakie w niej występują?

    1. Gracze borykają się z wszechobecnym brakiem surowaców jak drewno i deski egzo, granit, ruda tytanu, saletra czy zaprawa. Mówię oczywiście o poszczególnych etapach/poziomach gry. Dlaczego o tym mówię? Otóz jak wspominałem wcześniej, własnie wtedy, gdy potrzebujemy ich najbardziej, to jest ich jak na lekarstwo. Gdy juz wreszcie wybudujemy te nasze wymarzone budynki na określony poziom, to jesteśmy wtedy zawalani zbednym surowcem w takich ilościach, że nie wiadomo co z tym robić. Tylko wysypisko jest skazane. Tak jest z drewnem egzo i granitem, potem z mahoniem czy platyną. Może ktoś z TSO wreszcie ogarnie ten syf, dostosuje grę do potrzeb graczy i ich odpowiednich poziomów oraz ukierunkuje załozenia gry na właściwe tory.

    2. Kolejna sprawa. SYSTEM LOSOWAŃ przygód z poszukiwań przygód. Kolejny przykład braku wyobraźni (czytaj głupoty) oraz niedostosowania gry do potrzeb graczy na poszczególnych poziomach. Jeżeli mam dla przykładu poziom 65, a kolejny poziom osiągnę uzyskując 28 mln exp z kawałekiem, to robienie przygód/wypraw/scenariuszy typu WIR, ARKTYCZNA EKSPLOZJA, ODBUDOWA PO BURZY (to już TOTALANA PADAKA, z racji tego, że wartość uzyskanego dropa nie pokrywa nawet 20% włożonych surowców - zwłaszcza ZAPRAWY, a o stracie czasu nie wspomnę, aby zakończyć ten z***any scenariusz), ZAKAZANE EKS. czy MROCZNE BRACTWO mija się z celem, bo ilości jakie musiałbym zrobić, mieszczą się w granicach 700-800 sztuk. Robiąc nawet przygody bajkowe muszę ich "klepnąć" blisko 375- 400. Ktoś powie, ze sa tacy, co robia te przygody, a mają poziomy 50, 55 czy 60 i/lub wyższe. Tak, jeżeli nie mają nic innego do roboty, tudzież siedzą za biurkiem w "robocie" i dłubią w nosie z nudów lub są totalnymi masochistami siedząc po 16-18h/dobę w grze. W NOSIE NIE DŁUBIĘ A MASOCHISTĄ NIE JESTEM, więc pie....ę siedzieć tyle godzin przy kompie grając w TSO, bo mam wiele innych, ciekawszych rzeczy do zrobienia.
    ALE DO CZEGO ZMIERZAM. Otóż wysyłajac odkrywców (30) uzyskuje ZERO przygód wartych zachodu, a których zrobienie daje przyrost rzędu 150-270 k exp za zrobienie przygody. Dlaczego tak się dzieje? A to dlatego, że RNG losowań przygód jest tak celowo ustawiony (czytaj totalnie z***any), ze takie przygody - Ali Baba Młody Drwal mają współczynnik wylosowania rzędu 0,5-1% na 100%, a moze i mniej. Miałem sytuacje, gdy 4 dni z rzędu nie uzyskałem nawet 1 drwala - 108 wypraw po przygody w trybie b. długie, a tylko sam badziew, o którym pisałem ciutkę wyżej i to w ilościach masowych. Średnio uzyskuję 1 Drwala na 50-60 poszukiwań. To nie jest normalne. TO PARANOJA W NAJCZYSTSZYM WYDANIU. Ktoś powie, że to nie prawda, bo Ali ma współczynnik losowań 9.2%. Jak jednak wytłumaczyć fakt, że przygody o współczynniku losowania 3-4% np.: ODBUDOWA PO BURZY, ARKTYCZNA EKSPLOZJA, WIR, SKARB PRZY JEZIORZE czy BOGACTWO GÓRY itd, losuje mi łącznie po 15-18 sztuk z 30, a Ali Babę MD ZERO razy? Nie jest to dziwne? Dla mnie TAK.
    To samo dotyczy się "przynoszenia" gównianych map. Pytam - PO KIEGO CH... TE MAPY PRZYNOSZONE Z POSZUKIWAŃ PRZYGÓD NA TYM POZIOMIE I W OGÓLE? Mapy to 80-85% przynoszonych przez odkrywców wszelkiej maści przedmiotów z poszukiwań przygód - same mapy, z przygodą lub z premką. TO TOTALNA PORAŻKA. Co mam z nimi robić? Kupić sobie za nie BAGIENNĄ WIEDZMĘ, PROCH, UŚPIONĄ RAFĘ, OKRADAĆ BOGATYCH, CR, RB tudzież inny badziew w kuferku i klepać je w setkach aby uzyskac 28mln i wiecej exp? TOTALNY KRETYNIZM PIERWSZEJ WODY TRĄCAJĄCA PIASKOWNICĄ. Mapy mogę sobie naklepać w specjalnym magazynie prowiantu "skolko godno". Ktoś z TSO o tym pomyślał? Nie sądzę, bo po co.

    Skoro musimy osiągnąć pewnien poziom exp aby uzyskać promocję na wyższy lvl, to dajcie nam takie możliwości, abysmy mogli to osiągać w sposób dla nas przystępny. ZERO przynoszenia masy ÓWNIANYCH MAP czy WIRÓW, ODBUDOWY PO BURZY, ARKTYCZNYCH E. tudzież innych MB czy ZE. Powinniśmy dostawać dużą ilość "ALI BABUF", "SINYCHBADÓW", "ALLI DYN" itp przygód mając wysoki poziom. Mówiąc krótko, DOSTOSUJCIE system "losowania" przygód z poszukiwań w zależności od poziomu gracza w grze. Niższe poziomy maja CR, MB, RB czy DMK, a wyższe lvl przygody 1001 Nocy. Coś na wzór systemu Zadań Gildyjnych. Otrzymujesz ZG w zależnosci od poziomu jaki posiadasz. Niższe lvl mają mniejsze wymagania co do wykonania ZG, a wyższe lvl większe. Zmiencie także w dropach wysokich lvl (Ali, Sindbady itd) te masakryczne ilości rudy platyny czy próchna mahoniu z przygód, bo szlag człowieka trafia, jak zawala tym złomem czy trocinami magazyny i nie ma co z tym robić podobnie jak z drewnem egzo. Przetwarzanie oraz sprzedaż tego badziewa mija się z celem, bo są gówno warte. Ja unikam tego jak diabeł święconej wody. Powinniśmy uzyskiwać o wiele więcej doładowań tytanu, granitu, saletry oraz zaprawę, a to wszystko w zdecydowanie większych ilościach. PONIALI w czym problem? Jak tak, to finito z tym tematem. Ponownie połaczyć dendryty aby neurony poszły w ruch, pomyśleć intensywnie i wypracowac taki sposób aby uleczyć tą chorą sytuację.

    3. Sprawa EXTRA PREMEK do ELITARNYCH KOSZAR. Potrzeba nowe premki o speedzie rekrutacji rzędu 400-500 % z czasem działania 24h i 48h. Jeżeli już mamy kilkanaście (czytaj "duzio") przygód elitarnych - 1001 Nocy, to wykonanie większej ilości nie wchodzi w grę z racji masakrycznie powolnej rekrutacji elitarnych wojsk. Dodatkowym wyjściem z obecnego impasu byłyby drugie elitarne koszary przy obenie dostepnych premkach. Ręce mi opadają jak zrobię 20-30 przygód elitarnych i czekam miesiąc na nowe wojsko. Gdzie tu zatem sens i logika? Chyba, ze działa tutaj zasada - Dajemy Ci (czytaj TSO) kmiotku za***iste przygody ale za tu upier....my Cie na czasie werbunku.

    4. Kolejny powód totalnego wk.... już wiecie co, to SYSTEM LOSOWANIA w Excelsiorze. To ludzkie pojęcie przechodzi jak się widzi losowania piecyka i co z tego szajsu wylatuje. Wrzucasz po 20-30 kryształów do piecyka i co dostajesz? Masę zbędnego dziadostwa, które można sobie wsadzić w .... wiecie gdzie. Dochodzimy jednak w koncu do finału po masie wyplutych z ust k... czy c..... kumacie czego. Mamy wreszcie pełną pule listów, przewodników czy książek. Uzyskujemy zadanie i zadowoleni zaczynamy działać. Robimy zadanie i wpada nam 50 klejnotów. SUPER. Ale my chcemy także uzyskać recepturkę na manuskrypt, tom czy kodeks no i k...a mać, zaczyna sie kolejny okreś totalnego nerwa. Bo co? A to, ze dostajemy kolejny raz z rzędu 50 klejnotów zamiast potrzebnej receptury. Moja żona 55 razy otwierała pedełko i otrzymała 55 raz 50 klejnotów. Nawet ona już nie wytrzymała i usłyszałem, sąsiedzi także, jak klęła na czym świat stoi, a niezwykle spokojnym człowiekiem jest. Trzy dni temu, tj. 14 lutego 2018 roku wreszcie otrzymała upragnioną recepturkę. Ja mam juz porobionych prawie wszystkich odkrywców i gienków na maksa dzięki dawno wylosowanej recepturze. Ona dopiero teraz może masowo produkować manuskrypty. A gdzie odpowioednia ilość tomów i kodeksów? To jedna sprawa.
    Kolejna dotyczy losowań map w poszczególnych sekcjach Excelsiora. Pytam kolejny raz, PO KIEGO CH... SĄ TAM MAPY (czytaj pkt 2)? Dajcie doładowania zamiast tych zasranych map czy drewna wszeliej maści, bo jest one także losowane, że aż łza się kręci z nerwów jak się widzi wysyp z piecyka tego badziewa, 95 razy na 100. Tak się ma RNG w tej wyklętej przez Boga grze. Dajcie graczom w te miejsce porządne premki do werbunku czy produkcji. Bedą bardziej happy. Ruszcie te zaśniedziałe półkule mózgowe do wytężonego myślenia.

    5. ZAPRAWA i BURZENIE SKAŁ. Dlaczego nikt w TSO nie pomyśli o tym, aby gracze z wysokimi poziomami, którzy usyskali możliwość wydobycia granitu, saletry oraz tytanu NIE MOGLI SAMI PRODUKOWAC ZAPRWĘ czy EKIPY WYBURZENIOWE? Wystarczy tylko rozsądnie, w odpowiednich proporcjach surówców, umożliwić ich produkcję. Wymagane byłyby odpowiednie budynki ale i to da się rozwiązać.

    6. I werszcie końcowy problem. Jest dedykowana przeglądarka TSO. Uważam, że jest bardzo szybka i stabilna ale z braku możliwości otwarcia nawet forum TSO w oddzielnej karcie zdecydowanie dyskwalifikuje ten soft. Może warto coś w niej pogmerać i dac kartę forum TSO oraz settlerswikionline, stronę extra dedykowaną grze.

    P.S.
    7 DODAJCIE MOŻLIWOŚĆ USUWANIA WSZELKIEJ MAŚCI ZADAŃ. JEST ICH TAK WIELE, A KTÓRYCH NIE CHCEMY ROBIĆ -> GŁÓWNYCH czy GILDYJNYCH. WISZĄ BEZ KOŃCA W KSIĘDZE ZADAŃ. PYTAM PO CO?

    Końcowe podsumowanie - ŚWIADOME DZIAŁANIE TSO TRĄCAJĄCE TOTALNĄ GŁUPOTĄ, ALE JAK MAWIA STARA PSZCZOŁA - GDY MA SIĘ WIADRO GNOJU ZAMIAST MÓZGU, TO TRUDNO O NORMALNOŚĆ.

    Do CC Penelopy.
    Usunięcie tego tematu z racji użytego słownictwa nie rozwąże problemów. Użyte słownictwo jest moim celowym działaniem, mającym na celu podkreślenie stanu emocjonalnego, a nie używaniem niecenzuralnych słów samych w sobie.

    Pozdrawiam i oczekuję konstruktywnej dyskusji w tym temacie.
    Ostatnio edytowane przez Valaquenta ; 18.02.2018 o 13:59

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    18.03.2012
    Posty
    40
    Serwer
    Kolonia
    Wymiatasz w końcu prawdę ktoś napisał.

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    02.03.2015
    Posty
    109
    Serwer
    Złota Góra
    zgadzam się z autorem tematu,
    gra jest MEEGA trudna, surków mało, expa mało, kryształków mało,wszystkiego mało, straty w przygodach ogromne a koszary nie wyrabiają i jak tu grać!!!!!

  4. #4
    Odkrywca
    Dołączył
    27.03.2014
    Posty
    505
    Serwer
    Nowa Ziemia
    zacytuje swego szefa:
    "Masz całkowita racje! Ale jak ci sie nie podoba to sp...j!" i taka spodziewana reakcja od BB...

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.08.2017
    Posty
    1
    Serwer
    Kolonia
    Tak jest. To święta prawda. Tylko czy ktośkolwiek z BB przyjmie to do wiadomości i poczyni w tym kierunku jakiekolwiek zmiany. Czekamy zatem na reakcję BB. Słowa ostre w kilku aspektach ale rozumiem dlaczego zostały użyte i popieram.

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    09.07.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Kolonia
    Boshe, ktoś wreszcie sie odważył i napisał o masie bzdur jakie w tej grze występują. Popieram Valaquenta.

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.06.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Kolonia
    Zgadzam się z tym w całej rozciągłości. Potrzeba tych zmian jak najszybciej, bo ręce opadają i człowiek zastanawia sie nad długą przerwą od gry lub rezygnacją z niej.

  8. #8
    Osadnik Awatar Scrool
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    226
    Serwer
    Słoneczny Gród
    :-)

  9. #9
    Odkrywca Awatar Robalus
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    1,043
    Serwer
    Nowy Świat
    Pogratulowal posta ... Wygarnoles i poskladales wszystko do kupy ... BB zapewne ma to gdzies i nic sie nie zmieni ... Pozdrawiam

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.12.2017
    Posty
    1
    Serwer
    Kolonia
    Szczera prawda. Ciekawe, jaka będzie reakcja administracji.

Zamknięty wątek
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.