Zamknięty wątek
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Jak długo będzie to trwać?

  1. #11
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    1. Handel - widział, słyszał?
    2 i 3 sobie wzajemnie zaprzeczają - albo nie masz przygód do robienia, albo brak Ci wojska na nie, zdecyduj się.
    4. Losowanie akurat receptur jestem gotów się zgodzić, chociaż podobno działa już limit maksymalnej liczby prób, po której wylosowanie jest gwarantowane - liczba 55 daje do myślenia, na ile ten limit jest ustawiony. Tak czy inaczej, funkcjonalność od której tak bardzo zależy rozwój w grze nie powinna być losowa.
    5. Po to, żebyś zaraz jojczył, że masz już nadmiar, z którym nie masz co robić i nie ma po co robić przygód/zadań?
    6. Ani szybka, ani stabilna - jedyna szybkość wynika z tego, że nie masz jednocześnie pootwieranych innych kart.

    Podsumowując - jeśli gra Ci się nie podoba, nie graj. A tak całkiem serio, to widzę nie tylko u Ciebie objaw nerwicy natręctw: tyle czasu poświęciłem, to muszę "skończyć" tę grę - nie, nie musisz. Polecam piosenkę "Króliczek" Skaldów.
    Recepta jest prosta, gra przestała sprawiać Ci przyjemność, to odpuść trochę - jeśli masz wystarczająco silną wolę, to całkiem. Za jakiś czas albo wrócisz i znów będziesz się dobrze bawił, albo zapomnisz.

  2. #12
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    24.06.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Kolonia
    Podejście do ludzi jest tu dość dziwne kilka razy zdarzyło się, że gra była niedostępna z bliżej nie określonych powodów. Raz przez ponad tydzień nie mogłem się zalogować i wmawiano mi, że to wina komputera/usługodawcy internetu/przeglądarki (mam 3 komputery na każdym minimum 2 przeglądarki i dwa niezależne nety od różnych usługodawców). Po tygodniu nagle mogę się logować (miało to miejsce około rok temu). Pytanie czyja wina? Konserwacje każda przesunięta i rozciągnięta, KAŻDA WPROWADZA BŁĘDY W GRZE. Jako, że jestem programistą nie pojęte jest dla mnei wdrażanie czegoś ponoć sprawdzonego i tworzenie nowych błędów w grze często o dość wysokim poziomie ingerencji. Szczerze człowiek boi się wiązać z grą bo kolejna konserwa może rozwalić wszystko....
    Szczerze do gry zaglądam coraz rzadziej i mniej chętnie.

    baqslaw 1. Handel - niestety wielu rzeczy już nikt kupować nie chce dobrym przykładem są ryby...

    Admini : Poprawcie godziny przy wstawianiu postów....

    A zapomniałem o tych bajeczkach przy np. zadaniach, one są dla jakiś cofniętych w rozwoju dzieci, ktoś buduje wierze i potrzebuje złota, albo budujemy górę z desek egzotycznych (które trzeba wyprodukować, to co nie mogą być z magazynu)?
    Ostatnio edytowane przez adydan ; 18.02.2018 o 02:24

  3. #13
    Początkujący Odkrywca Awatar borafa_xXx
    Dołączył
    16.10.2012
    Posty
    255
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez baqslaw Zobacz posta
    Podsumowując - jeśli gra Ci się nie podoba, nie graj. A tak całkiem serio, to widzę nie tylko u Ciebie objaw nerwicy natręctw: tyle czasu poświęciłem, to muszę "skończyć" tę grę - nie, nie musisz. Polecam piosenkę "Króliczek" Skaldów. Recepta jest prosta, gra przestała sprawiać Ci przyjemność, to odpuść trochę - jeśli masz wystarczająco silną wolę, to całkiem. Za jakiś czas albo wrócisz i znów będziesz się dobrze bawił, albo zapomnisz.
    Nic dodać nic ująć.

  4. #14
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Z tymi surowcami to odpaliłeś z czapy. To jest normalne że na początku potrzebujemy do rozwoju podstawowych surowców, których potem już w takich ilościach nie trzeba, lub nawet w ogóle. Na tym polega min. gra aby umieć skutecznie te surowce zdobywać. Przygody, handel czy ludzie z gildii to tylko niektóre ich źródła. Co do nadmiaru rozwiązanie jest proste ograniczyć do minimum produkcje. Kiedyś wiele osób miało pół wyspy zastawione łańcuchem produkcji monet bo to szło w ogromnych ilościach. A w ogóle na samym początku to ci co mieli po kilkunastu kamieniarzy marmuru i tym handlowali to byli jednymi z majętniejszych na serwerze. Podobna sytuacja się narodziła przy wprowadzeniu produkcji granitu, pierwsze osoby które dotarły do 60lvl stawiały graniciarzy na umór.
    Należy znaleźć złoty środek i produkować to co najbardziej się zużywa a resztę ograniczyć lub porzucić.

    Do reszty argumentów mam podobne odczucia baqslaw, coś mi nie daje przyjemności to po co się katować. Masochizm?

  5. #15
    Odkrywca Awatar horis
    Dołączył
    07.04.2015
    Posty
    588
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Valaquenta Zobacz posta
    Jak długo będzie to trwać?.
    Juz niedlugo, bo od 2ch lat pytamy bb co bedzie z tso jak flash nie bedzie rozwijany, i wciaz nie dostajemy odpowiedzi, a 2020r sie zbliza
    gra to przyjemnosc, ale kulturka musi byc;
    moze bywam brutalny, ale za to szczery

  6. #16
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    @set2g poruszył ważny problem.
    Brak woli burzenia budynków.
    Na poszczególnych etapach gry potrzebujemy określonych surowców które w określonym momencie są nam potrzebne i nam ich brakuje. Do pewnego momentu. Nagle się okazuje że już są niepotrzebne a już na pewno nie w takich ilościach jak poprzednio. Mimo to produkujemy je dalej, zapełniając gwiazdę zylionami niepotrzebnych surowców i płacząc, że BB nic nie robi żebyśmy mogli je zużytkować. No bo skoro je produkujemy...
    O zapełnionej niepotrzebnymi budynkami wyspie nie wspomnę i płaczu że brak miejsca.
    A wystarczy pozbyć się części niepotrzebnych budynków, postawić te, które są akurat potrzebne ze świadomością że w przyszłości i je kiedyś będziemy burzyć a gra stanie się przyjemniejsza

  7. #17
    Osadnik Awatar Igorb1985
    Dołączył
    01.03.2013
    Posty
    182
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    @set2g poruszył ważny problem.
    Brak woli burzenia budynków.
    Na poszczególnych etapach gry potrzebujemy określonych surowców które w określonym momencie są nam potrzebne i nam ich brakuje. Do pewnego momentu. Nagle się okazuje że już są niepotrzebne a już na pewno nie w takich ilościach jak poprzednio. Mimo to produkujemy je dalej, zapełniając gwiazdę zylionami niepotrzebnych surowców i płacząc, że BB nic nie robi żebyśmy mogli je zużytkować. No bo skoro je produkujemy...
    O zapełnionej niepotrzebnymi budynkami wyspie nie wspomnę i płaczu że brak miejsca.
    A wystarczy pozbyć się części niepotrzebnych budynków, postawić te, które są akurat potrzebne ze świadomością że w przyszłości i je kiedyś będziemy burzyć a gra stanie się przyjemniejsza
    Zastosowałem się do tej rady i zostawiłem tylko po kilka budynków na wypadek jakiegoś kryzysowego gdzie trzeba czasem czegoś podstawowego naprodukować... polecam i miejsce jest i popa sporo i nawet deczko placu na ozdoby, które niektórzy lubią zbierać A pewnie bedzie pomysł dobrania się do gwiazdy i te zyliony surki wyparuja jak kamfora
    Ostatnio edytowane przez Igorb1985 ; 18.02.2018 o 10:58 Powód: dopisek

  8. #18
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Igorb1985 Zobacz posta
    A pewnie bedzie pomysł dobrania się do gwiazdy i te zyliony surki wyparuja jak kamfora
    Juz byl i trwaja dyskusje na ten temat.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  9. #19
    Osadnik
    Dołączył
    06.01.2013
    Posty
    33
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez baqslaw Zobacz posta
    1. Handel - widział, słyszał?
    2 i 3 sobie wzajemnie zaprzeczają - albo nie masz przygód do robienia, albo brak Ci wojska na nie, zdecyduj się.
    4. Losowanie akurat receptur jestem gotów się zgodzić, chociaż podobno działa już limit maksymalnej liczby prób, po której wylosowanie jest gwarantowane - liczba 55 daje do myślenia, na ile ten limit jest ustawiony. Tak czy inaczej, funkcjonalność od której tak bardzo zależy rozwój w grze nie powinna być losowa.
    5. Po to, żebyś zaraz jojczył, że masz już nadmiar, z którym nie masz co robić i nie ma po co robić przygód/zadań?
    6. Ani szybka, ani stabilna - jedyna szybkość wynika z tego, że nie masz jednocześnie pootwieranych innych kart.

    Podsumowując - jeśli gra Ci się nie podoba, nie graj. A tak całkiem serio, to widzę nie tylko u Ciebie objaw nerwicy natręctw: tyle czasu poświęciłem, to muszę "skończyć" tę grę - nie, nie musisz. Polecam piosenkę "Króliczek" Skaldów.
    Recepta jest prosta, gra przestała sprawiać Ci przyjemność, to odpuść trochę - jeśli masz wystarczająco silną wolę, to całkiem. Za jakiś czas albo wrócisz i znów będziesz się dobrze bawił, albo zapomnisz.
    baqslaw, jak nadmieniałem. Nikt nie chce tego gówna kupować.
    2 i 3 nie są w żadnej sprzeczności. Wystarczy z lekka pomyśleć i sam dojdziesz do sena problemu.

    Gdyby gra mnie nudziła już dawno bym ją wy...ał i pograł w co innego. Kwestią jest brak zrozumienia przez BB potrzeb graczy na odpowiednich poziomach. Głownie tych wysokich.

  10. #20
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez horis Zobacz posta
    Juz niedlugo, bo od 2ch lat pytamy bb co bedzie z tso jak flash nie bedzie rozwijany, i wciaz nie dostajemy odpowiedzi, a 2020r sie zbliza
    przecież padła odpowiedź przy 1001 pytań , że nie będzie zmiany flasha na html :P



    a co do głównego wątku:
    1. a chciałbyś, aby wszystkie surowce były dostępne od 1lvl? trochę bez sensu.
    gra nie polega na tym, że grając 1 miesiąc będziesz miał wszystkie budynki na 6lvl.
    trochę czasu trzeba poświęcić.

    co do zalegających surowców, zawsze możesz sprzedać lub sowicie obdarować początkującego.

    2.co do noszenia przygód to tak ustawili i nic nie zmienimy.
    chcesz aby wpadanie przygód było rozróżnione ze względu na lvl, nie ładnie.
    nie można karać za lvl nie możnością dostania jakiejś przygody.

    3. chcesz robić 100 przygód 1101 nocy dziennie?
    mi w zupełności wystarczają obecne premie :P

    4.

    5. po upnięciu wszystkiego na 6lvl masz kolejny problem z zaprawą, która nadaje się tylko na handel lub pomocy we własnej gildii.
    możliwość robienia samemu sprowadzi cie do twojego pkt 1 gdzie wszystkiego masz za dużo :P

    z burzeniem skał zgodzę się z bb, nie wszystko musi być dostępne dla każdego.

    6. tso wiki nie jet oficjalną stroną bb, a fana gry, więc nie podepniesz jej pod grę.
    w każdej przeglądarce możesz sobie ustawić zakładki, łatwo i przyjemnie

    podsumowując dużo płaczu o to o czym wszyscy dobrze wiedzą od dawna.
    jak widać od tych 6 lat idzie wszystko w złym kierunku i pisanie esejów nie pomoże.
    część problemów o których piszesz wynika ze złej mechaniki gry, a resztę z genialnych pomysłów twórców tso
    Ostatnio edytowane przez Misiorww ; 18.02.2018 o 15:49
    "Everybody lies"

Zamknięty wątek
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.