Zamknięty wątek
Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 8 9 10 11 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 109

Wątek: Pierwsze informacje - Wydarzenie Wielkanocne 2018 - Dyskusja

  1. #91
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Androm3da Zobacz posta
    pozwolę sobie na inny cytat:

    Trochę dziwne, bo masz zapas premii na rok, a rudy żelaza nie :P
    Po co miałbym mieć? W gwieździe przechowuję premki i budynki (+ rudę platyny, ale to nie z wyboru, bo sama tam wlatuje). Zużycie bieżące rudy żelaza mam 17,5k/12h i jakoś wyrabiam z wydobyciem, ale wolałbym trochę lepiej niż jakoś. Szybkie złoże jednak przyda mi się głównie dla przemysłowych kopalni - 2 razy mniej premii będzie na nie potrzeba.
    Tak czy inaczej dyskusja niestety chyba bez głębszego sensu, bo na testowym zmienili umiejętności geologa. Po cichu liczę tylko na to, że pójdą po rozum do głowy.

  2. #92
    Osadnik
    Dołączył
    02.05.2012
    Posty
    154
    Serwer
    Kolonia
    Moim zdaniem powinno się dodać jakieś sloty do tych najprostszych przygód, tak aby nawet lvl 65 od czasu do czasu je odpalał.
    Dodatkowo eventy powinny się skupić na spożytkowaniu najbardziej podstawowych surowców, które od pewnego momentu są po prostu bezużyteczne. Tutaj muszę zaznaczyć, że nie chodzi mi o wydanie jednorazowe 1 mln kamienia na pieródół- gadżet, albo jakąś premkę. Chodzi o to, aby te surowce weszły na stałe do obrotu surowca/ekonomii wyspy. Dobrym przykładem są tu belki igla - ciągle są potrzebne nawet na lvl-u 60, tak samo jak wcześniej. Złym przykładem jest właśnie kamień czy deski igla. Tartaki igla kiedyś się budowało - potem się zostawia jeden, a na koniec się go zatrzymuje i trzyma dla bajeru.

    Moim zdaniem w najbliższym czasie powinien być rozwiązany problem "robienia jednej przygody i to tylko tej z największym ekspem". Fajnie by było gdyby np. przygoda "Na końskim grzbiecie" dawała jakąś unikalną premię, albo surowiec, który na dalszych przygodach się nie pojawia. Osoby na niższym poziomie by miały czym handlować z zaawansowanymi graczami, a Ci z kolei mogli by czasami zrobić jakąś "starą" przygodę. Oczywiście Ci leniwi by mogli kupić to co pojawia się na tych "podstawowych" przygodach.

  3. #93
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Althair Zobacz posta
    Moim zdaniem w najbliższym czasie powinien być rozwiązany problem "robienia jednej przygody i to tylko tej z największym ekspem".
    Ten problem nie zostanie nigdy rozwiazany biorac pod uwage, ze jednym z glownych zalozen ostatniej duzej aktualizacji bylo podwyzszenie max levelu, ustalenie progow na kolejne levele na dziesiatki milionow expa i uzaleznienie od nich odblokowywania wszystkich wprowadzonych nowosci.

    Nie skompensujesz tego buffami czy budynkami, bo koniec koncow i jedno i drugie to tylko dodatek do ekonomii wyspy ktorej glownym celem i tak ostatecznie jest wystawienie armii zeby robic jak najlepsze przygody - a te z kolei robi sie na pewnym etapie tylko dla expa bo wszystko inne sie juz ma. I petla sie zamyka.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #94
    Osadnik
    Dołączył
    25.08.2012
    Posty
    199
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez baqslaw Zobacz posta
    Chyba umknęły większości komentujących dwie nowości, które dostaniemy w event a są już na testowym - nowy geolog, który znajduje szybkie złoża żelaza, oraz nowa premia strefowa przyspieszająca rekrutację [jeśli jej działanie na testowym nie jest błędem, to jest premia mnożąca (a tak naprawdę dzieląca), a nie dodająca, co jest swoistą rewolucją). Jeśli to drugie nie jest ukłonem w stronę "starych" graczy, to ja nie wiem czego Margherita oczekujesz
    Po co mi nowy geolog? I jeszcze do żelaza? Z próżności bardziej kupiłam, w którymś z ostatnich eventów "Sumiennego", któremu - nawet po przeszkoleniu nastawionym na jak najszybsze szukanie - znalezienie głupiego złoża marmuru zajmuje 21 min (sic!). Wesołki robią to w 10min30 sek. Tak więc jest tylko ozdobą w gwieździe, bo po prostu nie nadąża za innymi. Ma odkrywać 3 złoża, niestety zanim to zrobi, wszystko już poodkrywane.
    Poza tym, po co mam stawiać kopalnie żelaza? Stoją u mnie wszystkie, uśpione od dawna. Nie wydobywam rudy żelaza, bo nie jest mi potrzebna. Mieczy żelaznych nie produkuję, bo nie wybijam ochotników. Itd., itd. Jak będę potrzebować rudy, to odpalę raz wszystkie na 5 poziomie, na premii x3 albo x4 i dozbieram rudy.

    Premia przyspieszająca rekrutację? Takich jest już sporo - skunksy plus podręcznik rekrutacji naprawdę znacznie przyspiesza produkcję wojska - więc nie wiem po co kolejna. Nie mam problemów z brakiem wojska. Oczywiście na pewno przyda się wielu innym graczom, zwłaszcza tym, którzy mają małą populację. Rozumiem to, ale to nie jest premia dedykowana dla "starych" graczy.
    Jeszcze jakieś nowości?

  5. #95
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Margherita Zobacz posta
    nie wiem po co kolejna. Nie mam problemów z brakiem wojska. (...)
    Problemy z brakiem wojska to kwestia kompletnie subiektywna, jak kogos chec do gry konczy sie przykladowo na robieniu 1 drwala tygodniowo to problemow z produkcja nie bedzie miec i bez istnienia jakichkolwiek buffow.

    Z punktu widzenia gry natomiast te buffy powinny byc i powinno byc ich wiecej z prostej przyczyny - produkcja jednostek (zwlaszcza elitarnych) nie powinna byc waskim gardlem blokujacym kogos kto chce w ta gre grac (i jeszcze, nie daj Boże, chce robic wiecej niz 3 przygodyw kolko), a przy obecnym absurdalnym braku balansu niestety jest.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #96
    Osadnik
    Dołączył
    12.08.2012
    Posty
    154
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Niewyczerpalna kopalnia żelaza, mimo iż wielu tak o nia płacze i naciska, to moim zdaniem zły pomysł. Oczywiście, to "bardzo fajny pomysł" bo stawiasz raz i problem żelaza rozwiązany na zawsze. Po co słac geologów, wciaż odbudowywać kopalnie czy doładowywać je, skoro można postawić raz i mieć problem z głowy. A inna sprawa, że jest niewyczerpalna kopalnia miedzi, którą to miedź mozna na żelazo przerabiać, czyliw sumie to tak jakby niewyczerpalne źródło żelaza. Tak, NKŻ byłaby zajefajna, nawet dla mnie, ale patrząc pod kątem balansu gry... zaburzyłaby go.

    Inna sprawa, że z żelaza nie korzystam, bo robię obecnie alibaby, gdzie żelazo jest całkowicie zbędne. Tracenie kilku tysiecy ludków (nawet rekrutów) na krawczyka, kiedy mogę stracić 320 ludków na drwala (i 40 minut), jest totalnie bez sensu. No chyba, że ktoś na siłę ciśnie drwala na jednostakach podstawowych. I to samo dotyczy innych przygód.

    Fakt faktem jednak, że przygody jako takie są słabe i powtarzalne aż do bólu. Nagrody z tych "trudniejszych" przygód są beznadziejne i nie warte kosztu traconych w nich jednostek (i czasu). A nagroda w postaci jakiejś premii też jest / będzie słaba, bo skoro produkcja działa dobrze bez tej "superpremii" to nikt przy zdrowych zmysłach nie straci setek czy tysięcy jednostek dla zdobycia jakiejś durnej, jednorazowej premii. Dla mnie osobiscie jedyna motywacją dla robienia przygód jest exp. Surowce są słabe i w wiekszosci bezużyteczne, premie podobnie, a budynków ciekawych nie ma żadnych, a te co sa mają tajna procentową sznasę równą setnym lub tysiecznym częścią procenta, więc w ogóle nie biore ich pod uwagę (po zrobieniu ok. 100 CR, i ani jednej wieży dla żadnego z uczestników w % szanse na budynki już nie wierzę i "dropu budynkowego" w ogóle nie biorę pod uwagę wybierając przygody do zrobienia). Fasolą to możnaby strzelać z procy (gdyby były w tso), a nowe zadanie za fasolę dajace ułamki kryształu... szkoda czasu. Jedyna użytecznosć fasoli to manuskrypty w UMP.

    Premie produkcji jednostek sa użyteczne jak najbardziej i powinny być dostępne równiez w produkcji; nie tylko skunks za znajdki, ale i inne w magazynach za surowce (np. z elitarnych surowców). Podobnie nowe receptury byłyby fajne (choć platynowe podkowy w stosunku do bazowych sa równiez, moim zdaniem, nieopłacalne - o 5% większa prędkość przez 4 godziny... słabe; lepsze brązowe podkowy, zwłaszcza, że niskich alibabów robi się w ok. godzinę). I ciekawych, przydatnych premii do produkcjii brakuje. Steki są ok. premia na introligatora słaba, zwłaszcza, że za kociołki., a biorac pod uwagę, ze introligator nie ma kolejki budowania... każda premia na introligatora jest słaba, bo jest stracona jak nie siedzisz non stop przy kompie. Ale to tak przy okazji.

    Tak wiec event nie jest najgorszy; odkrywcy i geolog sie przydazą. Dużo nie zmienią, ale zawsze to coś. Generalnie eventy wielkanocne zawsze są in plus. Wiadomo, ze jak ktoś gra od poczatku to jakiegoś szału nie będzie, ale nie jest najgorzej w porównaniu do innych eventów.
    Ostatnio edytowane przez rolnik35 ; 06.03.2018 o 12:22

  7. #97
    Odkrywca Awatar TedMruczek
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    1,153
    Serwer
    Kolonia
    Chyba jakos w tym tygodniu powinien wystartowac event, sa jakies przecieki co do terminow ?

  8. #98
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    raczej wątpię, nawet jeszcze konserwy nie zapowiedzieli co by miała wprowadzać zmiany na Wielkanoc

  9. #99
    Odkrywca Awatar TedMruczek
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    1,153
    Serwer
    Kolonia
    Sugerowałem się zeszłorocznym eventem. Trwał 3 tygodnie, kończył się zaraz po Wielkanocy.
    https://forum.thesettlersonline.pl/t...elkanocne-2017

    W tym roku Wielkanoc mamy 1-2 kwietnia czyli dokładnie za trzy tygodnie.

  10. #100
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    23.11.2012
    Posty
    306
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Widocznie mają jakieś problemy z tym eventym bo w zeszłym roku nawet 2 tygodnie wcześniej dali znać kiedy się zaczyna

Zamknięty wątek
Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 8 9 10 11 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.