Zobacz wyniki ankiety: Jak oceniasz ten pomysł ?

Głosujących
82. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jestem za

    76 92.68%
  • Obojętne

    3 3.66%
  • Jestem przeciw

    3 3.66%
Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Pomysł na nowy budynek : Architekt

  1. #11
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.10.2014
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Misiorww Zobacz posta
    bardzo ciekawy pomysł na ruszenie ozdób, które uważam za zbędne w grze

    największy problem widzę w samych patentach. dlaczego budynek nie postawiony ma zabierać patent?
    co w przypadku (skrajnym) jeżeli ktoś wykupi ze sklepu wszystkie patenty i wykorzysta je na przerobienie nowych budynków, wtedy wg twojego pomysły nie postawi normalnego budynku na wyspie.

    wyjściem nie było by zabieranie patentu przy "produkcji" takiego budynku, ale przypisanie mu patentu. tzn podczas stawiania na wyspie zabiera patent.
    trochę wyszło masło maślane, ale mam nadzieje, że zrozumiałeś
    Ciekawy pomysł, wydaje mi się, że wiem o co ci chodzi. A odpowiadając na Twoje pytanie...

    Chodzi o warstwę ekonomiczną gry. Gram w TSO bo lubię, ale też obserwuję wiele innych rzeczy, bo interesuję się projektowaniem gier. Bez patentowe budynki dużo zmieniły w tym zakresie. Efekty na wadze już widać od dawna ( tak na marginesie, granit nadal będzie tracił na wartości ). Dzisiaj kupiłem 100k ryb kilka razy za 200 monet i prawdopodobnie dziesięciokrotnie przepłaciłem Nie chcę by ten pomysł jeszcze bardziej nakręcił inflację surowców w TSO. Widziałem to wiele razy w różnych grach i wiem do czego ostatecznie prowadzi. Zarówno 7 dniowy cykl produkcji jak i zużywanie patentów, które zaproponowałem to taki zawór bezpieczeństwa, żeby nie zalać jeszcze bardziej wszystkiego "dobrem wszelakim" Oczywiście prędzej czy później dojdzie do sytuacji, że ich zacznie brakować. Wtedy BB ma wiele możliwości : łodygi, klejnoty, monety gildii, eventy. A tak poza tym, to jest część większego pomysłu, ale... cciiiiii... zobaczymy najpierw czy coś z tym pomysłem zrobią
    Ostatnio edytowane przez JoshOn ; 20.12.2017 o 20:26

  2. #12
    Odkrywca Awatar kinia19910
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    916
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Bardzo ciekawy pomysł byle tylko nie przedobrzyć

  3. #13
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.10.2014
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez kinia19910 Zobacz posta
    Bardzo ciekawy pomysł byle tylko nie przedobrzyć
    Dokładnie Kinia... byle nie przedobrzyć... nie mam dostępu do wielu rzeczy do których BB ma, więc ten pomysł na pewno trzeba dopracować, nie jest skończony. Jednak wiele razy widziałem jak BB wprowadzało naprawdę fajne rzeczy, więc mam nadzieję, że i ten pomysł wykorzystaliby "z głową"

  4. #14
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez JoshOn Zobacz posta
    Nie chcę by ten pomysł jeszcze bardziej nakręcił inflację surowców w TSO.
    Inflacja w TSO bierze sie z tego, ze wzieto prymitywna gre ekonomiczna i zrobiono na sile z niej MMO w ktore docelowo gracze graja latami, a po drodze ktos zapomnial, ze budynki nagle nie znikaja tylko przez caly ten czas (obojetnie czy sie surowce wydaje czy nie) produkuja.

    To nie jest kwestia budynkow x3 tylko braku jakiegokolwiek myslenia przy tworzeniu najbardziej elementarnych zalozen gry.

    Z drugiej strony, jesli BB sie tym nigdy nie przejmowalo to czemu my mamy.

    Z trzeciej strony, jesli nowe budynki pozwalaja na coraz dalej posunieta samowystarczalnosc to po jaki kij sie martwic stanem handlu.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #15
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez JoshOn Zobacz posta
    Ciekawy pomysł, wydaje mi się, że wiem o co ci chodzi. A odpowiadając na Twoje pytanie...

    Chodzi o warstwę ekonomiczną gry. Gram w TSO bo lubię, ale też obserwuję wiele innych rzeczy, bo interesuję się projektowaniem gier. Bez patentowe budynki dużo zmieniły w tym zakresie. Efekty na wadze już widać od dawna ( tak na marginesie, granit nadal będzie tracił na wartości ). Dzisiaj kupiłem 100k ryb kilka razy za 200 monet i prawdopodobnie dziesięciokrotnie przepłaciłem Nie chcę by ten pomysł jeszcze bardziej nakręcił inflację surowców w TSO. Widziałem to wiele razy w różnych grach i wiem do czego ostatecznie prowadzi. Zarówno 7 dniowy cykl produkcji jak i zużywanie patentów, które zaproponowałem to taki zawór bezpieczeństwa, żeby nie zalać jeszcze bardziej wszystkiego "dobrem wszelakim" Oczywiście prędzej czy później dojdzie do sytuacji, że ich zacznie brakować. Wtedy BB ma wiele możliwości : łodygi, klejnoty, monety gildii, eventy. A tak poza tym, to jest część większego pomysłu, ale... cciiiiii... zobaczymy najpierw czy coś z tym pomysłem zrobią
    wystarczyłoby wprowadzić brak możliwości handlu takimi budynkami i każdy sam by sobie je tworzył. nie zalałoby wtedy rynku.
    "Everybody lies"

  6. #16
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.05.2013
    Posty
    28
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Inflacja w TSO bierze sie z tego, ze wzieto prymitywna gre ekonomiczna i zrobiono na sile z niej MMO w ktore docelowo gracze graja latami, a po drodze ktos zapomnial, ze budynki nagle nie znikaja tylko przez caly ten czas (obojetnie czy sie surowce wydaje czy nie) produkuja.

    To nie jest kwestia budynkow x3 tylko braku jakiegokolwiek myslenia przy tworzeniu najbardziej elementarnych zalozen gry.
    Masz racje Sparkz, ale jest, przynajmniej moim zdaniem, jedno ALE

    Otóż darmowe budynki x3 zdecydowanie przyspieszyły inflacje, bo teraz taki chleb czy piwo mozna produkowac w nieskonczonosc ponoszac tylko jednorazowy koszt pola uprawnego (no i oczywiscie wszystkie ulepszone budynki - silos, gospodarstwo, młyn, piekarnia i opactwo).

    Ponadto inflacje przyspieszyły nowe premie, uczty cioci irmy czy tez grillowane steki zmieniły u czesci graczy sposób produkcji. Samymi koszykami ciezko było palić wszystko. Wprowadzenie uczt sprawiło, że mam duzo mniej leśników (bo ich podpalam), a zamiast tego pojawiły się dodatkowe budynki, ktore wytwarzaja cenniejsze towary.

    I chociaż pojawiły się nowe premie i nowe budynki to nie pojawiło się nowe miejsce, gdzie nadwyżki towaru można byłoby sie pozbyć.

    Ale to tylko moje zdanie

  7. #17
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,699
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Dziękuję za oddane głosy i zachęcam do dalszej dyskusji!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  8. #18
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.10.2014
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Inflacja w TSO bierze sie z tego, ze wzieto...
    Może zapomniał, a może po prostu takie było założenie. Jakoś ciężko mi przełknąć fakt, że przy takich projektach twórcy nie wiedzą co robią. Prawda jest taka, że nie wiemy jakimi założeniami się kierowali, bo że jakieś "wytyczne" mają to jestem niemal pewny.

    Ale...

    Nie przejmowanie się stroną ekonomiczną gry prowadzi zawsze do tego samego. Ten schemat oglądałem w wielu MMO i zawsze wygląda to tak samo. Najpierw rozwój, każdy zainteresowany nową grą, dużo się dzieje. Potem nasycenie, dóbr wszelakich w grze jest mnóstwo, to co wcześniej było unikatowe już nie jest, i na koniec zastój, taka "wymieralnia", nie ma już nic co by można było osiągnąć, wszystko zdobyte, zobaczone, poznane, po prostu nuda. Na tym końcowym etapie unikatowe rzeczy kupuje się za tzw. "grosze". I to nie zdarza się dlatego, że jak to niektórzy ładnie nazywają "czas produktu minął", po prostu tak gra została zaprojektowana, że dopuszczała taką możliwość. Dlatego coraz częściej zatrudnia się przy tworzeniu MMO ludzi którzy znają się na ekonomii ( tak, tak... ), żeby już w fazie projektu taką możliwość wyeliminować.

    Generalnie sprowadza się to do tego, że jak jest duży napływ surowców, a nie ma mechanizmu ich odpływu, to się ludzie nimi zapychają i ww. schemat się realizuje. Wymyśla się więc jakieś "gold sink'i", które najczęściej (z całym szacunkiem do projektantów ) jednak nie spełniają swojej roli. Piszę to po to, bo uważam, że jednak ta ekonomia jest ważna. Mógłbym rozwinąć ten temat dużo bardziej, ale mam wrażenie, że byłby to trochę off-topic, więc może skończę na tym co napisałem.

    Pozdrawiam

  9. #19
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez JoshOn Zobacz posta
    Może zapomniał, a może po prostu takie było założenie. Jakoś ciężko mi przełknąć fakt, że przy takich projektach twórcy nie wiedzą co robią. Prawda jest taka, że nie wiemy jakimi założeniami się kierowali, bo że jakieś "wytyczne" mają to jestem niemal pewny.
    Mieli wytyczne, niskim kosztem napisac kolorowa gre dla ludzi o mentalnosci 10-latka, gdzie braki w mechanice beda uzupelnione bajkowa otoczka i duza iloscia tekstu skupionego w pseudo-questach. A ze balansu nie ma to kto by sie tym przejmowal, to nie WoW ani zadna inna duza franczyza ..
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #20
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.10.2014
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Mieli wytyczne, niskim kosztem napisac kolorowa gre...
    Hehe... bardzo surowo i dosadnie o tym piszesz sparkz, kto wie, może i masz rację... nie wiem. Ale, jeśli jest jak piszesz, to klasyczny przykład strzału w stopę, daleko się z tym nie zajdzie. Sporo osób grających, to jednak nie są 10-latki i takie podejście do tematu, to byłoby szkodzenie samemu sobie. Zależy od gry, ale w wielu to nawet większość nie jest tymi 10-latkami.

Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.