Zobacz wyniki ankiety: Jak oceniasz ten pomysł ?

Głosujących
82. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jestem za

    76 92.68%
  • Obojętne

    3 3.66%
  • Jestem przeciw

    3 3.66%
Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Pomysł na nowy budynek : Architekt

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.10.2014
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Pomysł na nowy budynek : Architekt

    Mój pomysł dotyczy wprowadzenia nowego unikalnego budynku. Można by mieć taki tylko jeden, coś jak koszary lub introligator.

    Czym by był ten budynek ?

    Architekt byłby miejscem gdzie moglibyśmy łączyć bez patentowe budynki i dekoracje i tworzyć nowe w oparciu o receptury. Co jakiś czas w grze pojawiają się nowe budynki, architekt byłby miejscem i sposobem na ich pojawianie się.

    Jak miałoby to działać ? ( przykład )

    Załóżmy, że mamy wieżę wiedźmy i ( dekoracyjny ) grobowiec z przygód. W trakcie eventu zdobywamy recepturę na nowy budynek o nazwie np. „Nawiedzona Wieża”. Używamy receptury i u architekta pojawia się nam możliwość stworzenia tego budynku. Do jego stworzenia potrzebujemy : 1 wieżę wiedźmy + 1 grobowiec + 1 patent budowlany. Produkcja zajmie nam 7 dni. Po tym czasie, odbieramy „Nawiedzoną Wieżę” i ląduje ona w gwieździe. W opisie budynku ( lub receptury ) czytamy coś w stylu „W tej wieży spoczywają szczątki niegdyś potężnej wiedźmy. Niektórzy z Twoich osadników twierdzą, że jej duch nadal w niej przebywa. Może to dziwne, ale każdy chce w niej zamieszkać i na własne oczy zobaczyć ducha.” Budujemy nawiedzoną wieżę i zauważamy, że ma nieznacznie zwiększoną pojemność ( 105 - 110 ? ), jest bardzo podobna do wieży wiedźmy, ale ma na przykład na dachu posąg i przed wejściem płonie ogień. Oba szczegóły wzięte z grobowca.

    Skąd ten pomysł ?

    1. Łączenie budynków : Opisałem w „Jak miałoby to działać ?”. Twórcy gry w tej chwili dodają nowe obszary do wyspy, żebyśmy mieli miejsce na rozwój i budowanie nowych rzeczy. Mając taki budynek moglibyśmy sami „dodawać” sobie to miejsce przez łączenie i zwiększenie wydajności budynków które już mamy. Powiększanie wyspy nie byłoby potrzebne. Zamiast ilości jakość. Ciągłe powiększanie w końcu doprowadzi do lagów, a tego nikt nie chce...

    2. Patenty budowlane : W grze jest coraz więcej budynków bez patentowych i patenty straciły na znaczeniu. W tej chwili są całkowicie bezużyteczne. Sam mam 250 niewykupionych i pewnie nigdy ich nie kupię, bo nie ma takiej potrzeby. Architekt przywróciłby im wartość.
    ( Możliwe, że konieczne byłoby zwiększenie ilości jaką można kupić za łodygi lub klejnoty. )

    3. Przygody i Dekoracje : Dekoracje możemy po prostu zbudować, ale mogłyby być też surowcem do tworzenia nowych budynków. Z wielu „małych przygód” w nagrodach mamy małą szansę na element dekoracyjny. Posąg, statua... jakieś skrzynki mogłyby być używane w tym budynku. Jeśli dodatkowo stare przygody troszkę by się przeprojektowało pod kątem dekoracji, warto by było robić każdą przygodę. Teraz niektórych się nie opłaci, nic interesującego w nagrodach nie ma.

    Przykłady łączenia budynków i dekoracji

    Skarbiec :

    Ulepszony magazyn + 5 skrzynki + 2 statua kupca + patent budowlany
    Daje dużą pojemność magazynową, ale nie może być używany przez osadników do dostarczania i odbierania towarów w łańcuchach produkcyjnych.

    Nawiedzona Wieża :

    To już było...

    Pszczelarz :

    Opactwo + młyn wodny + patent budowlany
    Produkuje napitek, nie potrzebuje wody do produkcji, potrzebuje kwietnej łąki. ( na takiej samej zasadzie jak gospodarstwo potrzebuje pola )

    Kwietna Łąka :

    3 kwietna grządka ( niebieskie ) + kwietna grządka ( żółta ) + patent budowlany
    Zajmuje 2x2 pola, ładnie wygląda i... nie zużywa się

    Garnizon :

    Rezydencja + 4 statua żołnierza + patent budowlany
    Większa pojemność niż zwykła rezydencja.

    Rezydencja Generalska :

    Wspaniała rezydencja + 2 statua konna + patent budowlany
    Trochę mniejsza pojemność ( 480 ? ), ale zajmuje 12 pól zamiast 16 ( 2 x 6 ), dzięki czemu łatwiej ją wcisnąć w zabudowę. Ostatecznie i tak wychodzi nam więcej osadników na każde zajęte pole.


    Może nie będę się rozkręcał, bo pomysłów mam dużo, a nie wiem czy się spodobają. Chciałem tylko ogólnie zarysować jakby to miało działać. A teraz czas, żebyście napisali co o tym myślicie i wzięli udział w ankiecie. Jeśli Wam się spodoba postaram się to dokładniej rozpisać.


    Zapraszam
    Ostatnio edytowane przez JoshOn ; 20.12.2017 o 19:47 Powód: Drobny Update :)

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.05.2013
    Posty
    28
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Bardzo dobry pomysł, obecnie większość graczy mam zapchane gwiazdy ozdobami, z którymi nie ma co zrobić - na wyspie ich nie postawisz, bo nie ma miejsca, a sprzedać ich nie sprzedaż, bo nikt nie chcę tego kupić. Przydałaby się również opcja, żeby zużywać surowce, które się produkuje, bo obecnie coraz więcej budynków ma produkcje x3, surowców jest mnóstwo i jedyne co można z nimi robić to wrzucać do gwiazdy "bo może kiedyś się przydadzą". Mam nadzieję, że BB wykorzysta pomysł lub przynajmniej się nim zasugeruje.

  3. #3
    Początkujący Osadnik Awatar sebaaa1990
    Dołączył
    27.05.2012
    Posty
    21
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Bardzo dobry pomysł JoshOn

    Brawo oby więcej takich pomysłów

  4. #4
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,697
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Zachęcam do głosowania!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  5. #5
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    bardzo ciekawy pomysł na ruszenie ozdób, które uważam za zbędne w grze

    największy problem widzę w samych patentach. dlaczego budynek nie postawiony ma zabierać patent?
    co w przypadku (skrajnym) jeżeli ktoś wykupi ze sklepu wszystkie patenty i wykorzysta je na przerobienie nowych budynków, wtedy wg twojego pomysły nie postawi normalnego budynku na wyspie.

    wyjściem nie było by zabieranie patentu przy "produkcji" takiego budynku, ale przypisanie mu patentu. tzn podczas stawiania na wyspie zabiera patent.
    trochę wyszło masło maślane, ale mam nadzieje, że zrozumiałeś
    "Everybody lies"

  6. #6
    Odkrywca Awatar Robalus
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    1,043
    Serwer
    Nowy Świat
    No niezle pomyslane !!! Brawo , jestem ZA !!!

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.08.2014
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Genialny pomysł, zwłaszcza jeśli włączymy w to "badziewia" typu statua konia, itp. ))

  8. #8
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    28.08.2012
    Posty
    255
    Serwer
    Czarci Gaj
    Super pomysł.

  9. #9
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,697
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Widzę pomysł się wszystkim podoba! Super!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.10.2014
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ostatnio edytowane przez JoshOn ; 20.12.2017 o 20:22

Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.