Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 74

Wątek: Szanse na trafienie budynków i przygód z dropów

  1. #11
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Bartexio Zobacz posta
    Temat był już wiele razy wałkowany, ale jedynie Młody Drwal, 2 Złodziej, Skarb Mądrości i jeszcze Lampe (na upartego) to jedyne przygody z 1001 nocy które warto robić i da się je w krótkim czasie zrobić bez trzech zastępów armii a i drop jest poprawny. Reszta jest tylko po to aby zrobić i zaliczyć do osiągnięć i koniec
    1 zlodziej tez jest w miare oplacalny. Straty porownywalne do drwala a exp minimalnie mniejszy. A w pakiecie mini zadanie

  2. #12
    Odkrywca
    Dołączył
    19.05.2013
    Posty
    1,178
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Tornados Zobacz posta
    1 zlodziej tez jest w miare oplacalny. Straty porownywalne do drwala a exp minimalnie mniejszy. A w pakiecie mini zadanie
    1 złodziej najlepszy na konto premium
    CENOWA DEMOLKA
    Najtaniej - tylko u Polka!


    Zgarnij już teraz najlepsze oferty -> waga Polk

  3. #13
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Najgorszą rzeczą w 1 złodzieju jest to że leci z niego Skarb Wiedzy, i to prawie za każdym razem, czego powiedzieć nie mogę o tym drugim skarbie. Może ja mam pecha ale tak jest

  4. #14
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Pewnie dlatego, ze wg tabelki Skarb Madrosci w ogole z niego nie leci.

    Do listy przygod dobrych do bicia expa wypada dopisac Trzeciego.
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 14.01.2017 o 13:42
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #15
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    490
    Serwer
    Nowy Świat
    Obecnie zbieram dropy do przedstawienie BB losowość gry, aby nie było że same drwal robie różne przygody.
    Wiem jakie jest potencjalny drop nie liczę że każdym drwalu wpadnie mi kolejna przygoda, ale założenie BB jest przecież takie aby zrobić złodzieje którego kolwiek muszę zrobić drwala bo przecież od niego się zaczyna.
    Tylko dlaczego robić drwala nie dostaje kolejnej przygody.
    Dlaczego oni tam twierdzą że każdy gracz ma równe szanse, dlaczego u mnie każda przygoda kończy się bez dodatkowego slota?
    Wieża w byku to już historia, obrazek który mam tylko w pamięci jaki kiedyś wpadała.

  6. #16
    Elelkal_
    Cytat Zamieszczone przez ArturGrab Zobacz posta
    Obecnie zbieram dropy do przedstawienie BB losowość gry, aby nie było że same drwal robie różne przygody.
    Wiem jakie jest potencjalny drop nie liczę że każdym drwalu wpadnie mi kolejna przygoda, ale założenie BB jest przecież takie aby zrobić złodzieje którego kolwiek muszę zrobić drwala bo przecież od niego się zaczyna.
    Tylko dlaczego robić drwala nie dostaje kolejnej przygody.
    Dlaczego oni tam twierdzą że każdy gracz ma równe szanse, dlaczego u mnie każda przygoda kończy się bez dodatkowego slota?
    Wieża w byku to już historia, obrazek który mam tylko w pamięci jaki kiedyś wpadała.
    Szanse na trafienie każdy ma taką samą, a kiedy to się uda, to już inna kwestia. Raz się udaje a raz nie. Teraz nie masz tego dodatkowego slota a innym razem trafisz kilka razy z rzędu. Co do kwestii wieży, to masz tylko 2%, czyli na 100 byków powinny wpaść 2 wieże ale może być tak, że wpadnie ich więcej albo mniej. Kwestia tylko jak duża będzie próba. Zresztą trudno byłoby znaleźć kogoś, kto prowadzi szczegółową dokumentację swoich dropów i może się wypowiedzieć jak to wygląda, większość pewnie pamięta jak wyglądało kilka ostatnich dropów i czy coś tam wypadło ale to i tak za mało.
    PS. Nie korzystaj z translatora google bo on zawsze kiepsko tłumaczy

  7. #17
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Po pierwsze - te 2% czy jakakolwiek inna szansa na wygrana w dropie to nie jest oficjalna informacja z BB tylko ktoś tam kto ma dojścia (podobno) zdobył te informacje.
    Po drugie - zakładając prawdziwość tych 2% to szansa na to, że w 100 próbach nie zdobędziesz wieży wynosi 13,26%, ponad 1/8. Czyli ktoś, kto w tych 100 próbach nie zdobył wieży może mówić o pechu ale nie o rzeczy niemożliwej.

  8. #18
    Osadnik
    Dołączył
    26.06.2013
    Posty
    42
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Po pierwsze - te 2% czy jakakolwiek inna szansa na wygrana w dropie to nie jest oficjalna informacja z BB tylko ktoś tam kto ma dojścia (podobno) zdobył te informacje.
    Po drugie - zakładając prawdziwość tych 2% to szansa na to, że w 100 próbach nie zdobędziesz wieży wynosi 13,26%, ponad 1/8. Czyli ktoś, kto w tych 100 próbach nie zdobył wieży może mówić o pechu ale nie o rzeczy niemożliwej.
    Rożnie to bywa, kiedyś nałogowo robiłem byki i wymieniałem, i pamiętam że nawet w ilości 300 dropów byłem bez wieży ( czas niecałe 2 miechy) ale był też potem okres że w ciagu 2 tygodni wpadło 6, czyli na około 60-90 dropów, Ale czuje tu teorię spiskowa, ponieważ znajomy z którym wymieniałem wtedy dropy trafił 4 wieże w tym samym okresie, czyli też na 60-90 dropów.

  9. #19
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    434
    Serwer
    Nowy Świat
    Losowość w tej grze jest trochę dziwna ale jest. Prawdopodobieństwo wylosowania wieży jest 2% czyli ze 100 piłek tylko 2 maja napis w środku wieża, a 98 jest pusta. Za każdym razem losujesz 1 i po wylosowaniu ona wraca z powrotem, a nie ją zatrzymujesz to jest kluczowe cały czas jest 100 piłek. Nie ważne ile razy zrobisz przygodę zawsze losujesz 1 ze 100.

    Tu można się pobawić generatorem liczb
    https://www.random.org/
    Ostatnio edytowane przez wojtex113 ; 19.02.2017 o 14:10

  10. #20
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez wojtex113 Zobacz posta
    Prawdopodobieństwo wylosowania wieży jest 2% czyli ze 100 piłek tylko 2 maja napis w środku wieża, a 98 jest pusta.
    Tu tkwi podstawowy blad w rozumieniu prawdopodobienstwa przez wiekszosc graczy.

    Wg najbardziej rozpowszechnionej definicji prawdopodobienstwo to stosunek nazwijmy to sukcesow do liczby prob przy liczbie prob dazacej do nieskonczonosci. Nie przy 5ciu, nie przy 10ciu, nie przy stu tylko przy nieskonczonej liczbie prob. Stad w malych probkach wyniki moga w sposob dowolny odbiegac od tej granicznej wartosci, ale przy odpowiednio duzej probie losowej powinny do tej granicy dazyc. I co zabawne, jak ludzie kiedys prowadzili an forum statystyki dropow granitu dysponujac wynikami idacymi w setki (albo nawet > tysiac, nie pamietam dokladnie) to juz zaczynalo byc widac jakas tendencje ktora byla zbiezna z danymi z dataminingu.

    A dla fanow teorii spiskowych proponuje nastepujace cwiczenie : codziennie przez 10 dni 20 rzutow moneta z zapisaniem dokladnych wynikow. Jak sie mozna domyslic wyniki kazdego dnia beda prawie na pewno rozne, i calkiem spora szansa ze nie beda sie rozkladaly 50:50. Czy w takim razie mozna powiedziec, ze :

    - moneta jest zepsuta bo nie ma rownowagi pomiedzy orlami i reszkami ?
    - w nocy ktos po kryjomu podmienia monete bo wyniki pomiedzy dniami sie roznia ?
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 18.02.2017 o 10:08
    "A necromancer is just a really, really late healer"

Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.