Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Andrzejkowa historia

  1. #1
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Andrzejkowa historia

    Przedstawiamy...

    Andrzejkową historię...



    Twoi Osadnicy przygotowują się do Andrzejek. Impreza ma się odbyć już 30 listopada wieczorem!
    Jeden z Twoich szpiegów przechwycił tajemniczą anonimową groźbę i doniósł Ci o zagrożeniu. W liście była informacja o tym, że ktoś nie chce dopuścić do dostarczenia świec i kluczy, które są niezbędne, aby impreza z wróżbami była udana, a w dodatku rzezimieszek chce pochować Osadniczkom wszystkie buty, aby nie mogły wywróżyć sobie przyszłych mężów!!! Bez tych rzeczy nie ma nawet co zaczynać Andrzejek. Musisz uratować Andrzejki! Szpiegowi udało się przechwycić kilka informacji, które pomogą Ci w złapaniu sprawców.

    Chcielibyśmy, abyś odpowiedział na poniższe pytania i opisał nam, w jaki sposób uda Ci się zatrzymać sprawców i sprawić, że wyczekiwana impreza się odbędzie!

    Odpowiedz na poniższe pytania:
    • Jak rozpoznajesz spiskowców i nie dopuszczasz do realizacji tych niecnych planów?
    • Kto stoi za sabotażem andrzejkowej imprezy. (Może to być jedna z postaci z gry lub ktoś zupełnie inny)
    • Jakie są motywy tych działań?

    Praca powinna zawierać minimum 50 słów. Czekamy na oryginalne i pełne humoru historie - liczymy na Waszą wyobraźnię i kreatywność!
    Najciekawsze prace zostaną nagrodzone 250 klejnotami!

    Ostateczny termin nadsyłania prac to: niedziela, 3 grudnia 23:59 czasu polskiego!
    Prosimy o posty z historiami pod tym wątkiem!

    Miłego pisania!
    Wasz Zespół "The Settlers Online"
    Ostatnio edytowane przez BB_Penelopa ; 30.11.2017 o 09:28

  2. #2
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    24.04.2012
    Posty
    371
    Serwer
    Kolonia
    Tych Andrzejek już nie da się uratować Andrzejki 2016 już były Ale jest szansa na uratowanie Andrzejek 2017
    Dedykacja dla moderatorów

    Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie.
    Karol Bunsch

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    24.02.2014
    Posty
    1
    Serwer
    Nowy Świat

    Red face Najlepsza zadowolona wiedźma

    Kto stoi za tym? Toż to oczywiste - Bagienna wiedźma! Bo przecież, któż traci bardziej na tej jednej nocy w roku, kiedy każdy może spróbować czarów i magii? Dzisiaj nikt nie przyjdzie do niej na bagna, aby prosić o ją o magiczne sprawy. Biedna, zatrzymała się w dawnych czasach i nie wie jak zrobić sobie dobry marketing więc musi się uciekać do takich sabotaży. Trochę ja rozumiem, bo pewnie samotnie jej tam na tych bagnach, ale nie pozwolę jej popsuć wieczoru moim osadnikom. Można by na kilka sposobów ją powstrzymać, ale po co ściągać na siebie jej klątwy? Ja zrobię tak - wyślę do niej reprezentację moich osadników, którzy zaniosą jej zaproszenie na wielki pokaz magii i czarów, który będzie punktem kulminacyjnym dzisiejszej nocy. W roli głównej wystąpi nie kto inny jak Bagienna Wiedźma! Będzie mogła podzielić się z osadnikami swoim talentem, będzie w centrum zainteresowania, a przy okazji może ściągnie do siebie nowych klientów. Jako zapłatę, pozwolę jej umieścić w mojej osadzie kilka magicznych bilbordów reklamujących jej usługi. Nie dobrze jest mieć czarownicę w pobliżu, ale jeszcze gorzej jest mieć rozwścieczoną czarownicę w sąsiedztwie, także lepiej z nią dobrze żyć

    LadyChemical

  4. #4
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Stan58 Zobacz posta
    Tych Andrzejek już nie da się uratować Andrzejki 2016 już były Ale jest szansa na uratowanie Andrzejek 2017
    Jest szansa! Pomóż nam uratować Adrzejki!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Idąc przez swoje ziemie zauważam dziwnie ubranych jegomości, z twarzy ich nie rozpoznaję, z zachowania tym bardziej - właśnie rozmawiali. Po krótkiej rozmowie - nie słysząc szczegółów, rozeszli się w swoje strony, postanowiłem śledzić jednego z nich. Po krótkiej przechadzce, która dla mnie była przede wszystkim dogłębnym poznawaniem wspaniałości architektonicznych z odległości do 5cm - podejrzany osadnik stanął przed rezydencją. Jednakże gdy zwykli osadnicy zwykle wyciągają klucze od swoich frontowych drzwi, tak ów jegomość wyciągnął wytrychy! Nie zajęło mu zbyt długo otwarcie sobie drogi do wnętrza rezydencji. W tym czasie szybko pobiegłem po strażników stacjonujących niedaleko stąd. Drodzy strażnicy, przestępstwo się dzieje! Wraz ze strażnikami ruszyliśmy z powrotem do okradanej rezydencji, jakież było zdziwienie opryszka gdy wychodząc z workiem łupów zastał czekających na niego strażników. Opryszek złapany, łup zwrócony - jednak co było celem opryszka? Andrzejkowe świece, klucze oraz damskie obuwie! Łotrzyk szybko wyspowiadał się straży ze wszystkich swoich grzeszków, w tym i tych nie związanych z sytuacją, wynajęty został przez pewną zamaskowaną kobietę, która kazała mu przeszkadzać w świętowaniu Andrzejek, poznaliśmy również ilość osób zamieszanych w to przedsięwzięcie. Po krótkim czasie udało się złapać wszystkich opryszków, ich historie zeznań były podobne, kradzież Andrzejkowych rzeczy i oddanie ich jednemu z opryszków by ten zaniósł je do wcześniej ustalonego miejsca. Udaliśmy się wraz z jednym z opryszków do miejsca składowania skradzionych dóbr w nadziei, iż zamaskowana kobieta pojawi się - by sprawdzić czy wszystko poszło po jej myśli. Minęła godzina, druga i trzecia, strażnicy milczący dobrze wyszkoleni czekali dalej - łotrzyk nie wiedział co ma ze sobą począć. Aż w końcu! Pokazała się na widoku zakapturzona postać, kierująca się prosto do miejsca składowania łupów. Spojrzawszy jeno okiem na łup została z zaskoczenia osaczona przez strażników. Kim jesteś! Zdejmij kaptur! - odrzekł jeden ze strażników, po czym zakapturzona kobieta ukazała swoją twarz. Była to Dzielna Odkrywczyni! "Ale ja tu tylko przypadkiem zawędrowałam" odrzekła odkrywczyni - jednak łotrzyk krzyknął głośno, że tego głosu zapomnieć się nie da - że to ona go wynajęła! Wina została potwierdzona. Jednakże dlaczego to zrobiłaś Dzielna odkrywczyni? W Andrzejki i ja chciałam świętować ze wszystkimi, wywróżyć sobie szczęście, męża. Jednak nie dane jest odkrywcom odpoczywać, takoż i zapomnieć mi dane było o Andrzejkach, nie mogłam się z tym pogodzić... Władca ziemski po usłyszeniu szczerości powodów odkrywczyni postanowił nie karać żadnej osoby zamieszanej w tę intrygę, pod warunkiem że zwrócą wszystkim skradzione rzeczy. Co więcej, władca ziemski postanowił dać wszystkim swoim pracownikom wolne na czas Andrzejek, by tym razem każdy mógł tak samo równo i sprawiedliwie spędzić święto Andrzejek w jak najbardziej magiczny sposób.


    Przygotowaliśmy szereg rozwiązań, które umożliwią wyeliminowanie
    większości technicznych utrudnień, które ostatnio dotykały polskie
    serwery - głównie serwer Nowa Ziemia.

    ... krzywda tysięcznego wyrzucenia z gry nie zostanie zapomniana > .>

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    16.02.2015
    Posty
    52
    Serwer
    Nowy Świat
    Ja znam spiskowców!
    Wszyscy ich znacie!
    Na kolorowo piszą na czacie,
    wśród nich na pewno jest rzezimieszek!
    Ja wiem to dobrze
    i wy też wiecie.

    Patrzę na czata, jest późno w nocy,
    już ze zmęczenia przecieram oczy.
    Zerkam już długo.
    Czat kolorowy,
    oczy już całkiem wgniotłem do głowy,
    lecz zbója złego znaleźć nie mogę.

    Albo wam prawdę zaraz opowiem:

    no i się przyznam.
    Miejcie Andrzejki.
    Jam rzezimieszek: Żezimiech Wielki!
    I osadniczkom trzewiki kradnę.
    Przecież wiadomo
    i tak wypadnę
    każdej we wróżbie tej andrzejkowej!
    Niech nie zachodzą biedne więc w głowę
    i na Andrzejki niech walą tłumnie!
    Tylko wiadomo:
    Andrzejki u mnie!
    Ostatnio edytowane przez rkacz1 ; 30.11.2017 o 20:42 Powód: kosmetyka

  7. #7
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Piękne historie!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.05.2016
    Posty
    9
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Za górami, za lasami, w krainie jak z bajki żyła sobie mała Pene. Ale była naprawdę taka mała i miała buzię zawsze uśmiechniętą. Pilnie się uczyła i zawsze do szkoły nosiła dużo książek.

    Mama jej mówiła, że musisz się uczyć pilnie córeczko, bo przyjdzie Zły król i cię zabierze. Ale ile było w tym prawdy nie wiadomo.
    Aż któregoś dnia gdy już Pene była troszkę większa wróciła ze szkoły smutna. Długo siedziała zamknięta w pokoju samotnie aż w końcu wybiegła do mamy. Mamo, mamo dlatego świat jest taki zły – zapytała.

    Mama chcąc uchronić od złego swoją Pene przytuliła ją mocno i odparła. Bo w okolicy rządzi zły Król.

    Ale Pene miała inne przeczucie. I chcąc naprawić świat któregoś wieczoru wyruszyła w swoją pierwszą przygodę.
    Prze czmychając się tuż przez lasem zauważyła przy ognisku mężczyznę ubranego w czarne szaty. Popijając dobry trunek nucił coś pod nosem wpatrując się w spowite złotem skrzynie z zrabowanych kupców.

    Idą lasem zauważyła Pene starą chatkę, w pierwszym momencie mogło zdawać się, że opuszczoną. Podeszła bliżej. Z za okna było słychać gwar, przy stole siedziało dwóch rosłych chłopów, wyglądali na braci, coś między sobą szeptali jakby spisek knuli.

    Po chwili przyszedł karczmarz i ze swoim szyderczym uśmiechem o coś zapytał. Jeden z braci szybko wstał i podał mu worek, z którego wysypały się dziecięce buciki.
    W oczach Pene było widać blask. Nie wiedziała czy się boi czy nie. Ale wiedziała, że nadeszła ta chwila. Ktoś się zapyta co maleńka dziewczynka robiła w środku lasu i czy świat uratowała? Być może uratowała coś równie ważnego jak świat i co sprawiło ludziom radość.

    Jedno jest pewne tego wieczora Pene wracała znów uśmiechnięta do domu. Na polanie było słychać rumor rozwścieczonych dzików, które tego wieczoru wydawałaby się być nad zbyt spokojne.

    Nastawał świt. Pene czmychnęła ukradkiem do domu. Nim jeszcze poszła spać spojrzała przez okno i na stoliku zauważyła mały pakunek z napisem pomyślnej wróżby, w którym był wielki mosiężny klucz.

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    20.08.2012
    Posty
    57
    Serwer
    Czarci Gaj
    Kto stoi za tym? Oczywiście wróżka czyli Bagienna Wiedźma. Na nocy Andrzejkowej traci najwięcej wróżka - Bagienna Wiedźma - ponieważ nie ona jedna ale wszyscy inni mogą działać w dziedzinie czarów i magii. W tą nocy nikt nie przyjdzie do Bagiennej Wiedźmy z prośbą o jej magiczne działania. Żeby przeciwdziałać magi Bagiennej Wiedźmy zbiorę armię i ruszam na jej wieżę. Zdobywając wieżę Wiedźmy pozbywam jej możliwość oddziaływania na nasze czary Andrzejkowe. No i po Andrzejkach można dalej czary uprawiać, aby Mikołaj nam sporo prezentów przyniósł i na 6 grudnia i na Wigilię pod choinkę!!

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    04.07.2012
    Posty
    30
    Serwer
    Kolonia
    A ciach babkę w piach!

    Obwieszczenie naczelnego atamana Generała Vargusa
    Drodzy mieszkańcy wyspy El Chupacabra, żołnierze, najemnicy i kadeci. Zbliża nam się Koniec Świata ! Czytając wczorajsze Cenne Dane Wywiadowcze odkryłem, że nasi dawni Starzy Przyjaciele, Alibaba zwany Młodym Drwalem i Sindbad z Oblężonego Miasta, których skazaliśmy na Żywot Pirata i zesłaliśmy na osamotnioną Wyspę Tiki, za praktykowanie zakazanych Pieśni i Klątwy szykują Sabotaż i w niedługim czasie przeprowadzą na nas Atak z Zaskoczenia. Udało im się uwolnić z wyspy i uciec z pomocą Sprytnego Małego Krawca, któremu towarzyszył tajemniczy Szaman i jego najnowszy specjał „Proch”. Jak donosi nasz wywiadowca Flecista z Hamelin chcą nam zepsuć coroczne święto naszego towarzysza broni Anslema zwanego przez tubylców Andrzejem. W dniu jutrzejszym nasi Mroczni Kapłani udadzą się na niecodzienny i dawno niepraktykowany obrzęd zwany Traper Garrun, który odbędzie się w Zaginionym Mieście. Nad bezpieczeństwem Kapłanów będą czuwać jak zawsze Czarni Rycerze, którzy jako jedyni są w stanie odeprzeć Oblężenie niegdyś starych przyjaciół, a teraz wrogów. Podczas Traper Garrun nasi magowie będą uprawiać Zakazane Eksperymenty, żebyśmy mogli być Jeden Krok Naprzód przed tymi Zdrajcami i mogli w spokoju przygotować nasze Andrzejkowe święto. Nasza sojuszniczka z północy Bagienna Wiedźma wysłała do nas swojego najlepszego wojaka Wiktora Podstępnego, który przemierzając z nami Stare Ruiny na Wyspie Tropikalnej pomoże nam odnaleźć dawno zapomniany Skarb Przy Jeziorze w postaci Serca Kniei. Artefakt ten potrzebny jest Alibabie i Sindbadowi ażeby móc przywołać do życia ich mentora i Wielkiego mistrza generała Nusalę z zakonu Mrocznego Bractwa, który wiele lat temu został zabity przez Anslema. Wojownicy i Żołdacy nie lękajcie się przetrwaliśmy już Najazd Wikingów, nie straszni nam byli Łupieżcy Grobowców, więc i Zdrajców pokonamy. Nasze święto Andrzejkowe to nasza tradycja, ona jest jak Matczyna Miłość zawsze w z nami będzie. Nim wzejdzie ponownie nad naszą wyspą prawdziwe Słońce Tropików będzie już po wszystkim. A teraz szykujcie się na wojnę…
    Ostatnio edytowane przez doob ; 04.12.2017 o 00:46 Powód: literówka

Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.