Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Wątek: Rozmowy nt. PVP (kolonii, ekspedycji)

  1. #1
    Początkujący Osadnik Awatar Zbedeusz02
    Dołączył
    25.11.2015
    Posty
    10
    Serwer
    Złota Góra

    Rozmowy nt. PVP (kolonii, ekspedycji)

    Witam, pytanie do doświadczonych kolonizatorów.

    Ile wojska tzn. jakie i ile jednostek szturmowych i ciezkich, trzeba przerzucić na kolonie, aby ją zdobyć?

    - niewielka kolonia?

    - normalna kolonia?

    - obiecująca kolonia?
    amator jałowych dyskusji

  2. #2
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, bo na to wpływa wiele czynników takie jak poziom kolonii, to czy jest zajęta, jaki jest układ obozów. Czy będziesz blokował długo obozy czy byle przejść, czy w ogóle będziesz blokował. Sporo zmiennych. Ustalone limity jednostek są wystarczające, no chyba że coś naprawdę skopiemy. Na początku jak zaczynałem kolonie, na małą, poziom 1, wolną, wystarczyło po 100 szturmowych i po 33 cięzkich (4 marszałków)

  3. #3
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    433
    Serwer
    Złota Góra
    Jak zabierzesz tyle co limit wymieszanych szturmowców (i coś ciężkiego albo elita na pieski, jeśli są), to z palcem [schowanym] podbijesz bezpańską kolonię, nawet puszczając nieodpowiednie ataki (chyba że szturmowe na pieski - zjedzą każdą ilość). Potem, jak trochę pograsz, to będziesz widział, czego zabrakło i drukował tego odpowiednio więcej.
    Zaczniesz czuć się dobrze - to wtedy przerzucasz się na coś trudniejszego (większa kolonia albo z obroną) i znowu patrzysz czego zabrakło.
    Jeżeli chcesz ćwiczyć od razu bloki, to nadrukuj wszystkich jednostek po parę sztuk i elit albo ciężkich na pełny blok (można z setkę dla spokoju).

    Na koloniach jest sporo miejsca na błędy - nawet jak się zrobi półtora do dwóch grubych wpadek, to wyspa padnie.
    Zwykle na koloniach jest jakiś dominujący typ jednostki.
    Jeżeli masz zamiar bić te kolonie, to każdy rodzaj jednostki i tak w końcu zużyjesz, więc nie ma obawy, że czegoś narobisz za dużo.
    Chyba że będziesz robić tylko częściowe bloki (na przejście), to wtedy blokujące będą schodzić wolno, ale i tak się zużyją na karmę dla psów.

    Aha, wymieszałeś rodzaje kolonii. Są trzy stopnie wielkości i trzy stopnie trudności (co daje łącznie dziewięć typów). Wielkość wybierasz sam, a trudność możesz poprawiać przez wygrywanie i zbijać przez przegrywanie walk o kolonie.

    Jeżeli chcesz robić podboje do osiągnięć albo masz niski limit populacji, to po prostu pilnujesz paska i trzymasz się na pierwszym/drugim polu (w razie czego znajdujesz kolonię do podboju i ją odpuszczasz) - wtedy lejesz same łatwe, szybciej i taniej obskoczysz. Oczywiście wtedy są mniejsze zyski, ale kolonii się dla zysku nie robi przecież, bo go nie ma.

    Obrony są dosyć trudne - jeżeli ktoś nie przerwie z powodów zewnętrznych, nie zaliczy dużej ilości grubych wpadek albo nie podda się, to zaatakowana kolonia już jest stracona.
    Ostatnio edytowane przez Iphoris ; 28.09.2016 o 09:28

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    15.07.2017
    Posty
    5
    Serwer
    Nowy Świat

    Ekspedycja Szkoleniowa

    Witam
    potrzebuję porady a mianowicie
    mam 3 marszałków i do zrobienie ekspedycję jak w temacie
    nie mogę ich wysłać mino rozpoczęcia ekspedycji
    Poradźcie jak to zrobić bo zgłupiałem

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2013
    Posty
    186
    Serwer
    Kolonia

    Punkty Obrony

    Czy punkty obrony, które dostałem po podbiciu kolonii moge zachowac na pozniej, na inna kolonie czy musze wydac wszystko na aktualnej wyspie?

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    09.10.2012
    Posty
    46
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Podbiłem może z 5 kolonii w sumie, ale wydaje mi sie że musisz wydać wszystko od razu.

  7. #7
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wydajesz kiedy chcesz. Możesz też wykorzystać do tworzenia jednostek elitarnych (strażników) w akademii.

  8. #8
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez baqslaw Zobacz posta
    Wydajesz kiedy chcesz. Możesz też wykorzystać do tworzenia jednostek elitarnych (strażników) w akademii.
    Punkty waleczności można wydawać w sklepie i na Strażników, punkty obrony są tylko do jednej konkretnej podbitej kolonii, nie można ich w żaden sposób magazynować.

  9. #9
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Fakt, mój błąd - sypię głowę popiołem.

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2013
    Posty
    186
    Serwer
    Kolonia

    PVP - ekspedycje

    Hej, mam kilka pytań odnośnie ekspedycji, gdyż w grze nie znalazłem takich informacji.

    Punkty doświadczenia - jak się je zdobywa? Za kazdy pobity oboz, za kazdy pobity sektor? Jeśli pobije przywodce sektora, to dostaję exp za cały sektor? Czy jak podbiję dowódcę mapy to dostaję expa za całą wyspę, czy tylko za te obozy/sektory które podbiłem? Czy za podbicie dowódcy jest jakiś bonusowy exp czy tak jak za normalny sektor?

    Punkty siły - jak się je dostaje/traci? 1 punkt za podbicie jakiejkolwiek wyspy? Podbilem ostatnio mala kolonie i nie dostalem pkt sily. Odkrylem kolonie, anulowalem wyprawe - stracilem opkt sily. Obronilem wyspe przed atakami wrogow - nie dostałem punktów siły. Podnioslem wieze ekspedycyjną na kolejny lvl na swojej wyspe i nagle s traciłem dwa punkty siły, czemu?

    Będę wdzięczny za pomoc

Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.