Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 64

Wątek: Rozmowy nt. PVP (kolonii, ekspedycji)

  1. #11
    Osadnik
    Dołączył
    02.03.2015
    Posty
    109
    Serwer
    Złota Góra
    dostajesz
    0.5 punkt siły - niewielką kolonia
    1 punkt siły - zwykła kolonia
    1,5 punkt siły -olbrzymia kolonia
    z tym że połówek nie wyświetla

    za podniesienie wieży na kolejny lvl nie traci się punktów, pewno za ekspedycje odjęło ci punkty po jakimś czasie, ot taki typowy lag
    Ostatnio edytowane przez szkarłatnyrubin ; 30.11.2017 o 01:41

  2. #12
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dostajesz pkt doświadczenia za pokonane jednostki. Ubicie przywódcy sektora powoduje znikniecie reszty obozów i za nie też są pkt doświadczenia.
    Główny dowódca na mapie jest traktowany tak samo jak przywódcy sektorów, z tym że jak go pokonasz to masz zaliczone pokonanie kolonii.

  3. #13
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.01.2017
    Posty
    17
    Serwer
    Czarci Gaj

    Kolonia vs zwykłe przygody

    Witam serdecznie
    Gram w Settlersów online już kilka lat, głównie dla rozrywki (44 poziom) więc ogólnie pojęcie o grze mam.
    Zastanawia mnie jedna rzecz, jaka jest "matematyczna" opłacalność podbijania kolonii, ponieważ nie mogę się doliczyć...
    A teraz wytłumaczę o co mi chodzi. Podbijam niewielką kolonię gdzie mam 420 woja i 4 marszałków.
    Do wyprodukowania (podam na swoim przykładzie = po 100 piechoty, łuczników i konnicy szturmowej + 120 ciężka piechota) armii potrzeba:
    600 pik szturmowych = 600 stali + 2400 węgla
    600 łuków szturmowych = 6000 drewna liściastego + 1200 żelaza
    600 szabli szturmowych = 1200 żelaza + 3600 węgla
    360 ciężkich buzdyganów = 360 stali + 1440 węgla
    Nie liczę napitku bo tego ma się dużo na takim poziomie
    Po podbiciu kolonii (już nie wnikam w straty) otrzymuję około 30 granitu co 6 godzin (+12 godzin ochrony).
    Kolonia moja zostaje podbita po około 20 godzinach, więc otrzymałem z niej około 100 granitu.


    Proszę o matematyczne i rzetelne wytłumaczenie jaka jest opłacalność czegoś takiego??? W miejsce straconych surowców mogę zrobić o wiele większą armię i zrobić np. 5 razy Bagienną wiedźmę i otrzymać o wiele więcej.

    Pozdrawiam i liczę na Wasze odpowiedzi z uzasadnieniem

  4. #14
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Prawidlowa odpowiedz to "nie ma i nigdy nie bylo matematycznej oplacalnosci".

    Tryb powstal tylko po to, zeby udawal mozliwosc walki z innymi graczami, a z pktu widzenia liczb jest zbalansowany tak samo jak wszystko inne w grze, czyli w ogole.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #15
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie ma opłacalności, to taki tryb for fun, inaczej tego nie można nazwać. Inni twierdzą że to troche takie wyzwanie, bo nie można go zrobić idąc za rączek z poradnikiem.
    Teraz jak mają dadać populacje do zamku na wodzie (200/lvl z tego co widziałem) to taki mały motywator się pojawił żeby zacząć/powrócić do tego trybu.

  6. #16
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.01.2017
    Posty
    17
    Serwer
    Czarci Gaj
    UFF. oczekiwałem takiej odpowiedzi - że się nie opłaca bo już myślałem że jestem głupi i nie umiem liczyć ;p
    dzięki i pozdrawiam!

  7. #17
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    490
    Serwer
    Nowy Świat
    Lord zacznijmy od tego czy 1 rok grania to kilka lat?
    Po drugie tak jak pisali weterani nie ma tam opłacalności i to było od samego początku miałą być "dobra zmiana" a wyszło jak wszystko do kitu.
    set2g czy te 200 popu do zamku skusi graczy do męczenie tych koloni, bo mnie samego raczej nie jeżeli mam dojść do końca i dostać 200 populacji.
    Wiem że każde 200 to zawsze 200 więcej ale podejrzewam że mając 35k populacji to nic to nie zmieni w tym że kolejne PD to idzie jak krew z nosa a chęci coraz mnie po pomysłach mądrych głów.

  8. #18
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Przypomnienie dla nowych graczy:

    Kolonie są specjalnymi wyspami, które można znaleźć dzięki poszukiwaniom Odkrywców.
    Można je podbić, można ich bronić i można je stracić na rzecz innych graczy.
    Szczegółowe informacje znajdują się > tutaj <

    W trybie kolonii obowiązuje inny system walki niż ten, który znasz ze swojego królestwa lub przygód.

    Odpowiedź na pytanie.

    Największą różnicą jest fakt, iż walka toczona jest teraz w czasie rzeczywistym. Jeżeli chodzi o "opłacalność" trudno określić co lepsze.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa
    Ostatnio edytowane przez BB_Penelopa ; 07.02.2018 o 14:24

  9. #19
    Osadnik
    Dołączył
    07.09.2012
    Posty
    80
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez BB_Penelopa Zobacz posta
    Witam!

    Największą różnicą jest fakt, iż walka toczona jest teraz w czasie rzeczywistym. Jeżeli chodzi o "opłacalność" trudno określić co lepsze.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa
    Czy ktoś rozumie, co to znaczy?

  10. #20
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez LeoBullero Zobacz posta
    Czy ktoś rozumie, co to znaczy?
    Obozowiska wroga mogą być zajmowane przez różne typy oddziałów. Podczas walki zawsze jedna grupa oddziałów atakować będzie drugą, aż do pokonania jednej z grup. Wtedy z obozowiska wystawiona zostanie kolejna, losowa grupa. Możesz decydować i wybierać, któremu typowi oddziału chcesz wydać rozkaz walki z tą grupą.

    Już rozumiesz?

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.