Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Zmiany - propozycja

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    15.03.2012
    Posty
    48
    Serwer
    Nowy Świat

    Zmiany - propozycja

    Witam,
    Tak się zastanawiam jak spowodować żeby gra stała się bardziej atrakcyjna:-) w związku z tym że między eventami odczuwalny jest brak "ducha" w grze może pora połączyć wszystkie serwery/światy/kraje w jeden wielki serwer na którym będą grali wszyscy Polacy Niemcy itp. oczywiście pojawi się wiele problemów jak choćby problem chatu handel itp.... choć tu fajnie jakby można było wybrać/przeskakiwać na chat handel polska chat handel niemcy itd Taka zmiana spowodowałaby poczucie sensu gry ze względu na ilość osób w nią grających,
    Druga zmiana to stworzenie dla takiego serwera jednego rankingu.... ranking mógłby brać się z osiągnięć, w tym również ranking Gildii gdzie liczyć się będą punkty łączne osiągnięć wszystkich graczy..... każda gra ma jakiś ranking bo to powoduje że gracze mają jakiś cel.... cel mniejszy lub większy .... przeskoczyć kolegę lub znaleźć się w top10 ..... bez tego gramy w zasadzie sami ze sobą, zmuszając się niejako do większego wysiłku,
    Rywalizacja w grze to podstawa a w Settlers jest ona wygaszona, rywalizujemy z kim? Wystarczyłyby tylko te dwie zmiany żeby ta gra odżyła,
    Ok mam jeszcze kilka pomysłów ale może wystarczy że ktoś podejmie dyskusje na te dwa, a jeśli nie to cóż szkoda:-)
    Fajnie byłoby być w gildii która ma np 6 miejsce wśród 500 gildii czułoby się sens gry..... ach ok poprzestanę na tym Pozdrawiam:-)

  2. #2
    Odkrywca Awatar horis
    Dołączył
    07.04.2015
    Posty
    588
    Serwer
    Złota Góra
    odkad pamietam, w tso nie bylo jakiejs oficjalnej rywalizacji, ew gracze sami miedzy soba robili; jak szukasz gry z rywalizacja to jest wiele gier z pvp gdzie to odnajdziesz

    a wlasnie to ze nie ma tej rywalizacji to mi sie w tso podoba
    gra to przyjemnosc, ale kulturka musi byc;
    moze bywam brutalny, ale za to szczery

  3. #3
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez shymeq Zobacz posta
    Druga zmiana to stworzenie dla takiego serwera jednego rankingu.... ranking mógłby brać się z osiągnięć, w tym również ranking Gildii gdzie liczyć się będą punkty łączne osiągnięć wszystkich graczy..... każda gra ma jakiś ranking bo to powoduje że gracze mają jakiś cel.... cel mniejszy lub większy .... przeskoczyć kolegę lub znaleźć się w top10 .....
    Problem w tym, ze "osiagniecia" nie mierza tego ile komus sie udalo osiagnac, tylko ile czasu stracil na robienie pobocznych zadan ktore nawet z pktu widzenia gry sa w wiekszosci absurdalne. W takim rankingu mozesz mnie przeskakiwac nawet dziesieciokrotna iloscia pktow, i tak nie bede tracil czasu zeby Cie doganiac.

    A co do rywalizacji, to ta gra nawet nie tyle nie ma rywalizacji, ile jakiejkolwiek plaszczyzny na ktorej ta rywalizacja moglaby sie odbywac. Mierzyc mozesz co najwyzej ilosc cyferek w magazynie badz wyswietlanych pod avatarem, stad i rankingi sa kompletnie zbedne.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    15.03.2012
    Posty
    48
    Serwer
    Nowy Świat
    Nie do końca zgodzę się z tym, że osiągnięcia i robienie zadań pobocznych to strata czasu.... bo jak sprowadzimy temat do straty czasu to cała gra wTSO może być taką stratą:-) osiągnięcia jak zapewne zauważyłeś liczą ci również to że zdobywać wyższy poziom w grze czy to 75lvl czy to Kolonie(PVP?) oraz scenariusze, Osiągnięcia zawierają wszystkie elementy a nie tylko zdobycz samego LVL. Poza tym nie rozumiem o co chodzi w przeskakiwaniu w takim rankingu ? A jeśli nie chcesz tracisz czasu na doganianie kogoś to nie musisz tego robić - znajdą się tacy dla których to będzie frajda:-)
    I odnośnie ostatniego zdania..... samo mierzenie cyferek pod avatarem hm .... osiągnięcia to też cyferki.... ale chodzi o jakiś zbiór osób w rankingu .... z kim mam się mierzyć jak mam ograniczoną liczbę znajomych i nie wiem/nie widzę kto i ile osób "siedzi" na serwerze.... skąd mam wiedzieć które mam miejsce ?
    Osiągnięcia czyli pkt osiągnięć zawierają wiele elementów gry ... zastanów się nad tym

  5. #5
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez shymeq Zobacz posta
    Nie do końca zgodzę się z tym, że osiągnięcia i robienie zadań pobocznych to strata czasu.... bo jak sprowadzimy temat do straty czasu to cała gra wTSO może być taką stratą:-) osiągnięcia jak zapewne zauważyłeś liczą ci również to że zdobywać wyższy poziom w grze czy to 75lvl czy to Kolonie(PVP?) oraz scenariusze, Osiągnięcia zawierają wszystkie elementy a nie tylko zdobycz samego LVL.
    No zawieraja, tylko wiekszosc tych elementow jest bez znaczenia.

    W grze masz jasno okreslona sciezke rozwoju - rozbudowujesz wyspe wszerz, wzwyz (upgradujac budynki) i nabijasz level. Wszystkie elementy gdy albo sluza ktorejs z tych rzeczy, albo nie sluza zadnej.

    Stad np nikt kto ceni sobie czas nie robi najgorszych przygod bo wnosza one do dowolnej z 3 powyzszych kwestii mniej niz inne, bardziej oplacalne. Tym bardziej nie ma uzasadnienia robienia tych najgorszych przygod w jakis niekonwencjonalny sposob (np nie tracac rekrutow czy cokolwiek tam BB wymyslilo) tylko po to zeby wbic pare pkt za ktore nie mozna nawet nic kupic.

    Analogicznie sprawa sie ma z koloniami i scenariuszami - obie te rzeczy daja na tyle malo w stosunku do przygod ze wiekszosc ludzi nawet ich nie tyka, a co dopiero spedza na nich czas tylko po to zeby wbic cyferki w tabelce "osiagniec".

    Paradoksalnie dla mnie ranking takich pktow okreslalby nie to kto osiagnal wiecej, tylko kto tracil czas probujac na sile wycisnac z gry wiecej niz ona oferuje, bo jadac najoptymalniejsza droga rozwoju tych pktow nie nabijesz wiecej wiecej niz polowe.

    Poza tym nie rozumiem o co chodzi w przeskakiwaniu w takim rankingu ?
    Ranking ma sens jesli istnieje rywalizacja o jak najwyzsze miejsce w tymze rankingu. Jesli ludziom to zwisa kalafiorem, to bycie pierwszym czy drugim nie ma znaczenia. Zreszta to juz mamy przetestowane od paru lat w fomie rankingu najszybciej zrobionych kolonii, o ktorym ludzie przypominaja sobie bynajmniej nie dlatego, ze interesuje ich kto jest "najlepszy", tylko co najwyzej z powodu frustracji przy przypadkowym jego wlaczeniu
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 28.11.2017 o 14:44
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    15.03.2012
    Posty
    48
    Serwer
    Nowy Świat
    Dobrze:-) jakoś odechciało mi się przekonywać :-D ja mam swoją rację ty swoją i dobrze, ale widzę że nie mamy ogólnej dyskusji w tym zakresie to nie ma co się siłować:-)
    Masz rację z rank Koloni że nikt tam nie zagląda bo on jest beznadziejnie skonkstruowany..... i jest tylko częścią gry - zupełnie bezsensu. A ja mówię o ogólbym rank który ma odzwierciedlać całość gry i twoich w niej dokonań..... Co do przygód w osiągnięciach - dzisiaj po 5 latach wydają się one mało znaczące ale jednak kiedyś tak nie było :-) mniejsza z tym zresztą.
    Wiem, że połączenie serwerów i rank osobowy/gildyjny/krajowy mógłby wiele wnieść do gry :-) rywalizacja na wielu poziomach .....no ale cóż

Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.