Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Nie zadziałał blok obozu

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2013
    Posty
    186
    Serwer
    Kolonia

    Nie zadziałał blok obozu

    Hej, robiłem dziś bagienną wiedźmę, tak jak zawsze według instrukcji z tej strony i straciłem 189 konnych podczas blokowania obozu nr 8. Dlaczego? Robiłem wszystko tak jak według instrukcji, wcześniej wiele razy mi to wychodziło, wracali wszyscy zdrowi. Czy to jakiś błąd po stronie gry? Dodam, że w ostatnich dniach robiłem kilka razy banitów z blokowaniem i również była podobna sytuacja - trzy razy udało mi się wykonać przygodę, tak jak według instrukcji na wiki, a za czwartym razem straciłem wojska przy blokowaniu dwóch ostatnich obozów, mimo, że wszystko robiłem tak jak wcześniej, nie pomyliłem się w niczym. Dlaczego raz się udaje a raz nie?
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 03.12.2017 o 19:27 Powód: połączenie postów

  2. #2
    Moderator Forum Awatar MOD_Victoria
    Dołączył
    25.02.2015
    Posty
    2,235
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witaj!

    Blokowanie to taktyka opracowana przez graczy w celu zmniejszenia strat w przygodach. Nie jest to oficjalna mechanika rozgrywki wspierana przez BB. Oznacza to, że BB nie gwarantuje, że bloki będą za każdym razem działały poprawnie i nie rekompensuje strat z powodu nieudanego bloku.
    Poradniki również są tworzone przez graczy a nie przez kogokolwiek z BB - zarówno te, które znajdują się w odpowiednim dziale na forum jak i te, które są umieszczone na stronach fanowskich, między innymi na wiki.

    Wyjątkiem są ekspedycje, gdzie mechanika walki jest kompletnie różna od tej w przygodach - tam bloki są oficjalną jej częścią.

    Pozdrawiam
    MOD_Victoria
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 14.11.2017 o 15:27 Powód: formatowanie

  3. #3
    Odkrywca Awatar dario_j
    Dołączył
    04.07.2013
    Posty
    661
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Bloki to wykorzystanie błędu w grze, w przygodach, który BB łaskawie pozwala wykorzystywać. To że nie się nie udał wynikać może z kilku powodów:
    1 generał który miał atakować kolejny obóz zmienił cel
    3 wykonanie bardzo ryzykownego bloku, który nie zawsze się uda
    3 błędy gracza (sam tak wymieniłem z 500 Wartowników knocąc 3 bloki zaledwie na 2 przygodach), nieodpowiednie składy, błędy przy wysyłaniu generałów
    4 lagi na łączu internetowym (rzadkie, ale czasem się zdarzają)
    Zobacz raporty z walk, to pozwoli ocenić co się nie udało
    Ostatnio edytowane przez dario_j ; 13.11.2017 o 20:10

  4. #4
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Doszło jeszcze jedno o którym niektórzy zapominają.
    Ulepszenie generałów - jak ktoś wstawi ulepszonego generała blok może nie wyjść.

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2013
    Posty
    186
    Serwer
    Kolonia
    Rozumiem, ale dlaczego kilka razy mi te bloki wychodziły, a teraz nagle nie?
    Mam zwykłych generałów i weterana.

    Dario - wrzucam screeny https://imgur.com/a/6KurJ nie znam się za bardzo na walkach, bo krótko gram w settlersy, ale wychodzi na to, że po prostu konie przegrały walkę zanim weteran podbił główny obóz. Nie zrobiłem błędów, zawsze wszystko sprawdzam dokładnie - wojska, rozmieszczenie identyczne jak na mapach, wysyłam jeden za drugim itp.

  6. #6
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    434
    Serwer
    Nowy Świat
    Przeczytaj sobie to
    http://settlersonlinewiki.eu/przygody/jak-robic-bloki/
    Blokowany obóz zawsze atakujesz zwykłym generałem z tawerny czy na pewno takiego użyłeś.

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2013
    Posty
    186
    Serwer
    Kolonia
    wojtex - czytałem, mam wolnych generałów, do ataku uzylem weterana - robilem wszystko wg poradnika. No i powtarzam - robilem te przygode wiele razy, zawsze tak samo i nigdy nie mialem zadnych problemow, a teraz nagle mialem taki przypadek, dlatego zastanawia mnie co sie stalo

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.04.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Słoneczny Gród
    A miało być 196 konnych !!!!

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    04.09.2012
    Posty
    137
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Lisq3 Zobacz posta
    wojtex - czytałem, mam wolnych generałów, do ataku uzylem weterana - robilem wszystko wg poradnika. No i powtarzam - robilem te przygode wiele razy, zawsze tak samo i nigdy nie mialem zadnych problemow, a teraz nagle mialem taki przypadek, dlatego zastanawia mnie co sie stalo
    Nie, nie zrobiłeś wszystkiego wg. poradnika. Gdybyś zrobił dobrze wysyłając atak z właściwym składam na obóz 8 zawsze wygrałbyś bitwę mimo ciężkich strat. Wniosek: pomyliłeś się wysyłając 189 a nie 196 konnych (co najmniej 194!) i szansa na zwycięstwo wynosiła ,,tylko'' 65% - miałeś pecha-przegrałeś

    druga sprawa, ciekawsza - czyli wiara w garbate aniołki.
    Bloki to wykorzystanie błędu w grze, w przygodach, który BB łaskawie pozwala wykorzystywać.
    Napiszcie to jeszcze 100 razy a wszyscy w to uwierzą, nawet BB. To NIE błąd a cecha gry! Tak została skonstruowana jej mechanika a główny-jeśli nie jedyny powód dla którego mieliśmy kiedyś okazję przeczytać, że BB nie ,,wspiera bloków'' to chęć uniknięcia dziesiątków-setek zgłoszeń do supportu na problemy z blokami, które - niestety, wynikają z naszej pomyłki, jakości połączenia lub ograniczeń manualnych. TSO to prosta gra aleee zabawa w trakcie pracy lub obiadu itp. jest obarczona pewnym ryzykiem - mimo rutyny trzeba się skupić, nawet w trakcie wysyłania bloku u bagiennej wiedźmy

    PS.
    Cytat Zamieszczone przez robolew Zobacz posta
    A miało być 196 konnych !!!!
    i tu kolega też wyjaśnił, pomyliłeś skład ataku. Błąd był drobny ale niestety kosztowny
    Ostatnio edytowane przez Betooniusz ; 14.11.2017 o 17:09

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2013
    Posty
    186
    Serwer
    Kolonia
    Kurczę, nie wiem jak to się stało, bo sprawdzałem kilka razy i te konie były poprawne.... No ale mimo wszystko kolega wyżej pisze, że i tak bym wygrał z tym obozem. To był obóz 8 na bank - 80 Kultysta, 60 Kapłan Mrocznego Kultu, tutaj screeny https://imgur.com/a/GeLM9

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.