Zobacz wyniki ankiety: Czy uważasz, że to dobry pomysł

Głosujących
23. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    1 4.35%
  • Nie

    21 91.30%
  • Nie mam zdania

    1 4.35%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: ceny przedmiotów w eventach

  1. #1
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia

    ceny przedmiotów w eventach

    Ceny przedmiotów w eventach są jak dla mnie niezbyt logiczne.
    Przykładowo - 2 lata temu pojawił się generał mikołaj. Kosztował 695 prezentów.
    Tą samą cenę miał w zeszłym roku i tą samą cenę ma w tym.
    Generalnie słuszna zasada, każdy powinien mieć identyczną cenę kupna pierwszego generała bez względu na to czy było to 2 czy więcej lat temu czy chce kupić teraz.
    Ale uważam, że kolejny generał powinien być już droższy (zakładam cały czas limit jednego generała na event), czyli rok później kupując drugiego generała płacę nie 695 prezentów a (powiedzmy) 1.390.
    Za trzeciego w tym roku musiałbym zapłacić 2.085.
    Uprzedzając pytanie "a co z tymi, którzy grali 2 lata remu ale generała nie kupili?" Odpowiedź jest prosta- pierwszy generał kosztuje 695 prezentów bez względu na to, jak długo grasz, kolejni odpowiednio więcej i przypominam o niezmienionym limicie.
    Generał jest oczywiście przykładem - ta zasada miała by dotyczyć wszystkich (powtarzalnych) przedmiotów we wszystkich eventach.
    I jeszcze jedno - podwyżka co 100% to też tylko przykład, może to być 20%, 50% czy nawet 150% ale to już temat na osobną dyskusję.

  2. #2
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    nie, czemu mam być karany tylko dlatego że mam większy staż w grze, normalnie za lojalność względem jakiejś usługi, produktu dostaje się zniżki, poza tym ceny za surowce eventowe by były kuriozalne

  3. #3
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Tego się właśnie spodziewałem - określenie "kara za staż".
    Karą by było, gdybyś musiał zapłacić więcej od nowicjusza za pierwszy przedmiot.
    To jest urealnienie cen do możliwości graczy i ich stanu posiadania.
    Jeżeli dla rozwiniętego i aktywnego gracza event Bożonarodzeniowy będzie trwał max 4 dni to coś jest nie halo.
    Podniesienie cen wszystkim spowodowało by z kolei skrzywdzenie graczy z mniejszym stażem, którzy mają mniejsze możliwości i co najważniejsze - mniej poszukiwaczy.
    Jeżeli masz lepszy pomysł na uatrakcyjnienie eventu to proszę przedstaw. Choć pewnie napiszesz - co to za uatrakcyjnienie przez podniesienie cen. Wygodniej w 4 dni zdobyć to co do zdobycia i tłuc kolejne surowce/przedmioty do gwiazdy. Ale tego drugiego zdania już byś nie napisał.

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    27.08.2012
    Posty
    126
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Podniesienie cen czegokolwiek dla graczy z dłuższym stażem to średnia atrakcja . Lepszą byłaby możliwość zakupienia więcej rzeczy u kupca. Jeżeli nie ma takiej opcji, to jest dużo osób potrzebujących, mających mniej odkrywców, wolę im pomóc.

  5. #5
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Akurat nawiązujesz do bożonarodzeniowego, który zawsze z założenia był taki lżejszy, w aktualnym halloweenowym jestem w połowie zdobywania dyń na to co bym chciał kupić, i jakbym miał jeszcze za itemki płacić powiedzmy 2x więcej to był bym w 1/4 drogi, co by nie dało mi możliwości kupienia tego co chcę. A więcej czasu poświęcać na gre nie chce.
    BB "wyrównało" szanse kasując po każdym evencie jego pozostałości. Ale problem kolejnym jest to że wielu graczy jest w stanie w jednej chwili zalać rynek milionami surowców. Exploitiwanie gwiazdy do tego doprowadziło, że aktualnie produkuje sie tylko wincyj wincyj, tylko po to aby to upchać do gwiazdy a jak przyjdzie czas zalać rynek towarami.

    Dlatego jestem na nie względem jakiegokolwiek różnicowania. Każdy kiedyś zaczynał i musiał ten etap przejść.
    Poza tym wielu jest takich co swoje nadmiary przekazuje współgildiowiczom. Którzy nie są aktualnie w stanie konkurować na rynku.

  6. #6
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    W tym evencie moja aktywność ogranicza się do:
    Wysyłania poszukiwaczy
    Robienia zadań
    Rozwalania golemów
    Zbierania dyniek.
    Przygody o ile robiłem to tylko do zadań. Zero spiny przy evencie.
    Już dawno temu kupiłem wszystko co chciałem, teraz kupuję do gwiazdy.
    I stawiam dolary przeciw kamieniom, że u Ciebie jest tak samo - to co naprawdę chciałeś już kupiłeś, resztę kupujesz bo możesz i jest tanie.
    Powiesz - jeżeli podniesiemy ceny kolejnych budynków to kupno ich za (tutaj) dynie przestanie być opłacalne - nie tak do końca, gdy budynki będą droższe w evencie to i będą droższe na wadze za inne surowce. Pamiętaj że sprzedającymi sa w pierwszej kolejności gracze którym te budynki są niepotrzebne a kupili je bo mogli.
    A argument, że pomagamy słabszym tak jakby kłóci się z tym co napisałeś "Każdy kiedyś zaczynał i musiał ten etap przejść." - nam nikt nie pomagał.
    A samo stwierdzenie "Każdy kiedyś zaczynał i musiał ten etap przejść." nijak się ma do mojej propozycji. Drożej mieliby płacić rozwinięci gracze a nie nowicjusze.

  7. #7
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Jeżeli dla rozwiniętego i aktywnego gracza event Bożonarodzeniowy będzie trwał max 4 dni to coś jest nie halo.
    Jest nie halo ale w zupelnie innych miejscach.

    Glowny problem jest taki, ze wszystko w grze co w jakis sposob dotyczy cyferek jest ustalane poprzez rzut kostka, w kompletnym oderwaniu zarowno od mozliwosci gracza casualowego jak i dobrze rozwinietego. Do tego contentu jest na tyle malo (i jest z roku na rok kopiowany) ze nie da sie zadowolic tych pierwszych jednoczesnie nie trywializujac gry dla tych drugich.

    Btw u mnie trwal jakies 1,5h bo opchnalem nadmiar przygod za dynie na 3 szkolki, a dalej zbieram dynie z poszukiwan sam nie wiem po co, chyba tylko zeby w gildii rozdac.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #8
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Taka propozycja ucieszyć może tylko BB, bo by zmuszała do poświęcenia większej ilości czasu na gre lub wydania kleju na surke. Tak więc gracze nic nie zyskują. Dlatego jestem takiemu czemuś przeciwny.

    A nawiązując do aktualnej sytuacji u mnie, brakuje mi jeszcze 9k dyń co by wykupić co chce, a o odkupowaniu od kogoś budynków jeszcze nie myśle, może się uda może nie.

  9. #9
    Odkrywca Awatar horis
    Dołączył
    07.04.2015
    Posty
    588
    Serwer
    Złota Góra
    jestem na nie

    gdyby bb nie kasowalo surek eventowych (a robi to po jakze tragicznym przeliczniku) to co innego; a dodatkowo to jest karanie tych graczy ktorzy nie graja od poczatku ( bo wlasnie starzy gracze w tym czasie mogli sobie nakupic tego bez extra kosztow, a sredniacy by zostali nierowno potraktowani)
    gra to przyjemnosc, ale kulturka musi byc;
    moze bywam brutalny, ale za to szczery

  10. #10
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Niestety ale to nie przejdzie, choć pomysł sam w sobie ma sens.
    Dlaczego, ano dlatego, że byłoby to pole do nadużyć.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.