Zamknięty wątek
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Wątek: Pierwsze informacje - Głosowanie na Targowisko Gildii - Dyskusja

  1. #31
    Odkrywca Awatar kinia19910
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    916
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Androm3da Zobacz posta
    Po pierwsze, myślę że gracze spoza gildii nie wpłyną za bardzo na głosowanie, ot będzie tylko więcej głosów, które i tak będą podzielone.
    Po drugie, w regulaminie nic nie ma na temat tego, że gracz prędzej czy później ma wstąpić do gildii.
    Po trzecie, w grze jest wiele opcji rozgrywki, choćby robienie przygód, ekspedycji czy scenariuszy, z tych dwóch ostatnich wiele osób rezygnuje, bo to po prostu im się nie opłaca, nikt nikogo nie zmusza do ich robienia.

    Zatem jaki jest powód tego, żeby osoby nie będące w gildii nie miały prawa do głosowania ? bo ktoś sobie tak ubzdurał ?

    Dla mnie sprawa jest jasna, w jakiś sposób osoby te są dyskryminowane i tyle. Pewnie znajdzie się wiele osób nie będących w gildii, którzy jakby utrzymują tą grę, a dokładniej kupują klejnoty, to też trzeba wziąć pod uwagę.

    Może za jakiś czas doczekamy się tego, że pojawi się w grze ankieta na temat nowych przedmiotów u kupca za klejnoty, tyle że wtedy będą pomijane osoby które nie kupiły w grze ani jednego klejnotu... bo przecież z jakiej racji mają One mieć wpływ na głosowanie.
    Nie są dyskryminowane, bycie w gildii jest opcjonalne, jak i wiele innych rzeczy w grze. Ale niech w końcu z bycia w gildii będzie jakaś korzyść jak choćby możliwość decydowania o targowisku. Sama nazwa zresztą mówi sama za siebie, jest to Targowisko Gildii - czyli nie jest to oferta kierowana do bezgildijnych.
    Analogiczna sytuacja:
    Ekspedycje też nie są obowiązkowe, więc ich nie robię, ale jeżeli chcę zgarniać nagrody z Poszukiwacza, to muszę je zacząć robić i nabrać wprawy zanim wbiję ten 70. I albo zacznę je robić albo nie, ale na pewno nie będę płakać, że jestem dyskryminowana, bo nie robię ekspedycji i w związku z tym nie zgarnę tych głównych nagród.

  2. #32
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ale z Ciebie gamoń Kiniuś :P o ile mi wiadomo, to w poszukiwaczu jest opcja wyłączenia pojawiania się zadań związanych z PvP, czyli z ekspedycjami :-)
    Nawiązując do tematu, inaczej by było, gdyby targowisko gildii było w zakładce gildii, a niestety jest u kupca.

    Gildia gildii nierówna, w jednej jest 100 osób, w drugiej 10, nie patrząc jednak na ilość osób, to i tak większość z nich kupuje, wymienia się czy sprzedaje dropy na czacie handel, nawet Ci bez gildii. Tak czy siak, jak sama napisałaś, jak na razie to za wielkiej korzyści z bycia w gildii nie ma.
    MG można handlować, czyli samo przez się wychodzi na to, że opcja kierowana jest do wszystkich, z gildią, czy bez. Zatem należało by to rozwiązać od podstaw, a potem dopiero ankieta.
    Dalej jestem za równouprawnieniem głosowania, dla wszystkich Cel jest jeden, gram, głosuję, włala :P

  3. #33
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Powinni kupca gildiowego przenieść do menu gildii i po problemie, jesteś w gildii głosujesz, kupujesz, nie, to ten aspekt gry cie nie dotyczy.

    Ale jak juz było wspomniane te pare % bezgildiowców znacznie na głosowanie nie wpłynie.

  4. #34
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    28.05.2013
    Posty
    475
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Zmiana rychlo w czas.

    Gildie ze swoimi problemami istnieja od paru lat, nikt z nimi nic nie robi, po drodze jeszcze sporej grupie ludzi ubywa powodow do grania w ogole, wiec BB zabiera sie nie za utrzymanie gry przy zyciu, tylko poprawki QoL do trzeciorzednych elementow ...
    Racja
    to zmiana tak samo potrzebna jak grzebanie przy nazwie ''elitarnych żołnierzy'' bo komuś do główki wielkości szpilki strzeliło, że po latach nazwy mogą się mylić z elitarnymi koszarami, pomysł tak głupi ze ze świecą by szukać a nie znajdzie się drugiego tak głupiego

    Cytat Zamieszczone przez krotos666 Zobacz posta
    Pomysł bardzo dobry i na plus.
    Głosowanie będzie odbywać myślę w bardziej przyjemny sposób niż dotychczas.
    Dodatkowo będziemy mieli wgląd do swoich głosów i możliwość ich zmiany.
    Ogólnie: Super !!!

    A co do osób, kóre są poza gildią.
    Powiedzmy sobie szczerze, że będąc czy nie w gildii wynik będzie proporcjonalny do oddanych głosów.
    Jesteś czy nie to i tak prawdopodobnie będą te same przedmioty, więc dyskusję na ten temat uważam nie na miejscu.
    Nie jesteś w gildii - nie masz prawa głosu i basta.
    Wcale nic się nie dziwię, że Penelopa tak ładnie podziękowała krotosowi666 za jego bezmyślne pochwały bo jeśli głosy będzie można zmieniać, a BB z tego wpadnie parę tysiączków to nie wypadałoby nie pochwalić za taka ''mądrą'' opinię
    Drugiej części jego wypowiedzi (o tym braku praw) nie komentuję tak jest głupia - i BASTA )

    a dlaczego gracze AKTUALNIE bezgildyjni albo grający bez gildi z wyboru nie mają mieć wpływu na to co jest proponowane, a handel za monety gildyjne miałby być ograniczony dla członków gildii?
    Czy szkolenie odkrywcy w przynoszeniu gildyjnych monet (fasolada) było ograniczone dla gildii?
    Takie zmiany to musztarda po obiedzie, świetności gildi w przygasajacej grze to nie przywróci Co innego fajne, krótkie eventy z których gracze byli realnie zadowoleni, a nie z badziewia które w nowym opakowaniu daje stary produkt - czyli z jednym wyjątkiem byle co w cenie kosmicznej + opcja zmiany zdania za opłatą w klejnotach! LOL
    Ostatnio edytowane przez Aruzus ; 28.09.2017 o 21:38

  5. #35
    Osadnik
    Dołączył
    04.12.2012
    Posty
    138
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    [QUOTE=set2g;261660]Powinni kupca gildiowego przenieść do menu gildii i po problemie, jesteś w gildii głosujesz, kupujesz, nie, to ten aspekt gry cie nie dotyczy.



    też tak uważam

  6. #36
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    28.05.2013
    Posty
    475
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    Powinni kupca gildiowego przenieść do menu gildii i po problemie, jesteś w gildii głosujesz, kupujesz, nie, to ten aspekt gry cie nie dotyczy.
    Cytat Zamieszczone przez Edytka46 Zobacz posta


    też tak uważam

    a przeczytaj co pisałem
    Czy szkolenie odkrywcy w przynoszeniu gildyjnych monet (fasolada) było ograniczone dla gildii?
    trzeba było myśleć w czasie WPROWADZANIA zmian WTEDY, a nie ograniczać prawa graczy TERAZ albo na samym początku nie pozwolić na obracanie monetami na handlu
    na szczęście w takie nieprzemyślane pomysły graczy BB się nie wsłuchuje chyba
    ale kto wie, może się wsłucha i zrobi kolejna ''niezbędną'' zmianę?
    Ostatnio edytowane przez Aruzus ; 28.09.2017 o 21:51

  7. #37
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    433
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Misiorww Zobacz posta
    nic to nie zmieni, bo można tanim kosztem postawić siedzibę gildii i samemu założyć gildię.
    ewentualnie dołączyć do dowolnej gildii na czas zakupów z targowiska.
    jedynym wyjściem byłby właśnie zakaz handlu mg.
    wtedy zadania gildii nabrałyby większego znaczenia
    Mniejszego, bo wtedy już w ogóle nie byłoby co robić z monetami.

  8. #38
    Osadnik
    Dołączył
    04.12.2012
    Posty
    138
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Aruzus Zobacz posta
    a przeczytaj co pisałem
    Czy szkolenie odkrywcy w przynoszeniu gildyjnych monet (fasolada) było ograniczone dla gildii?
    trzeba było myśleć w czasie WPROWADZANIA zmian WTEDY, a nie ograniczać prawa graczy TERAZ albo na samym początku nie pozwolić na obracanie monetami na handlu
    na szczęście w takie nieprzemyślane pomysły graczy BB się nie wsłuchuje chyba
    ale kto wie, może się wsłucha i zrobi kolejna ''niezbędną'' zmianę?
    masz racje-fasolada to był babol moim zdaniem-ale grubasy nosza mało tych monet -ja mam tylko jednego ulepszonego na to

  9. #39
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Aruzus oczywiście uważam że fasolada to poroniony skill, jak i 90% innych skilli odkrywców. Wg mnie to tam powinien być solidny rebuild całego drzewka i jeden darmowy reset umiejętności. W obecnej formie sens mają tylko artefakty. W porównaniu do generałów gdzie trzeba wybierać co się bardziej opłaca brać, tu trzeba wybierać mniejsze zło [najtańszym kosztem]

  10. #40
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    25.03.2017
    Posty
    12
    Serwer
    Nowy Świat
    nie wiem gdzie to wpisać (pewnie nie tu...)

    ale miałbym pare sugestii odnośnie zawartości targowiska gildii:
    1. nie przesadzajcie z cenami:
    w mojej gildii gdzie 50-60 osób codziennie robi ZG mamy 150-170 monet gildii dziennie. wydanie 3500 monet czyli 3 tygodni codziennego robienia zadań na przygodę (młody drwal) którą odkrywcy przynoszą raz na 2-3 dni to troche za dużo. A jest sporo gildii 15-20 osobowych gdzie mając 50 monet dziennie wydanie 3,5k na taką przygodę jest nierealne.
    2. dajcie proszę coś potrzebnego także ludziom na niskich levelach, by zachęcić ich do dalszego grania np. MSW, albo Weterana -> tu wydanie 3,5k czy 5k monet może stanowić dobry cel by grać ten pierwszy miesiąc.

    3. Sugerowane przedmioty/ceny
    1x MSW / 5000 monet gildii
    1x tubylczy zwiadowca / 3000 mg
    pakiet medyczny / 1000 mg
    młody drwal / 900 mg
    synowie małego krawca / 1200 mg
    wikingowie / 450mg
    spór o ziarno / 150mg
    skrzynia Mistrz Architektury /5000 monet (albo inna skrzynia z sensowną szansą na lodową posiadłość i może jakieś ozdoby/inne budynki)
    skrzynia-z-zaopatrzeniem-trici / 675 monet (albo inna skrzynia z sensownymi premiami)

    zwróćcie proszę uwagę że 5k monet gildii to mniej więcej pełny miesiąc codziennego grania/wykonywania zadań gildii w dużej gildii = sporo !

Zamknięty wątek
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.