Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: System aukcji - alternatywa dla handlu

  1. #11
    Początkujący Odkrywca Awatar Freha
    Dołączył
    21.04.2012
    Posty
    436
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez pedrak Zobacz posta
    Dzięki za krytykę
    Ale może ktoś konstruktywniejszy się wypowie
    A kogo chcesz bardziej konstruktywnego ? Skierowałeś swój pomysł do graczy i oni go oceniają.
    ps. jak nie dasz ankiety to nie będzie nawet co oceniać :P

  2. #12
    Odkrywca Awatar horis
    Dołączył
    07.04.2015
    Posty
    588
    Serwer
    Złota Góra
    brak ankiety
    jestem na nie bo to niepotrzebne zamieszanie na handlu i wadze, chyba zeby bb wprowadzilo oddzielne zakladki czatu i sprzedazy na ten system aukcyjny

    ps. sa ludzie ktorzy kazda krytyke lub ocene negatywna uwazaja za niekonstruuktywna- przyjmijcie tacy gracze moje kondolencje
    gra to przyjemnosc, ale kulturka musi byc;
    moze bywam brutalny, ale za to szczery

  3. #13
    Elelkal_
    Cytat Zamieszczone przez pedrak Zobacz posta
    Myślałem że ten dział jest po to aby podawać pomysły wszelkiej maści,licząc się z tym że nie każdy przejdzie.
    To jest tylko pomysł, krótko opisany, bez detali.

    Betooniusz, jeśli to cię rozbawiło, to super

    W moim pomyśle nie chodzi o to że wygrywa najwyższa oferta, ale oferujący ma możliwość wyboru towaru (powiedzmy że ma podgląd wszystkich ofert i wybiera najlepszą dla siebie).
    Tu nie chodzi o to że wystawiam x towar a żądam towaru y i gracze podbijają.
    Wystawiam towar x a gracze oferuję całe spektrum towarów w różnych ilościach.
    Nijak to się ma do podbijania przez znajomych. Po co w ogóle? Co to da?
    Napisałem zresztą że jest to alternatywa a nie zamiennik za aktualny system handlowania.

    Przykład:
    Mam nadwyżkę marmuru np. 20k.
    Wystawiam, i pojawiają się oferty różnorakich surowców.
    Weryfikuję je, i na przykład stwierdzam ze oferta 1,5k złota jest atrakcyjna tym bardziej że mam jego niedobór - akceptuję. Koniec.

    Ja wiem że waga, handel w gildii, szept itp. - są to różne możliwości.
    W gildii gracze z wysokimi poziomami tak chętnie pomagają, że czasem mam wrażenie że handel dla mnie w ogóle jest niepotrzebny.
    Ale biorę pod uwagę fakt, że poziomy rozwojów i zasobów pomiędzy graczami, są tak duże, że wstyd non stop pytać o datki w postaci zasobów, tym bardziej że gracz z lvl 35 nie ma za wiele do zaoferowania w postaci pomocy (np w ramach gildii) graczowi z lvl 55

    Kolejna sprawa to to, że czasem ciężko jest znaleźć coś atrakcyjnego na wadze (nie mówię tu o szukaniu ofert za bezcen), ale o tym że nawet jak ktoś sprzedaje oferowany przez nas towar, to chcę w zamian taki jakiego nie posiadamy albo mamy go mało.
    Wystawiając aukcje tez się trudno wstrzelić w aktualne ceny, nawet jeśli mamy jakieś odniesienie w postaci podobnej oferty - możemy dać więcej aby nasza była atrakcyjniejsza.
    Generalnie, jak to mówią: Tyle jest coś warte, ile ktokolwiek jest w stanie za to najwięcej zapłacić
    Właśnie o to chodzi, że to ma się dużo do podbijania. Bo na tym właśnie ten system polega. Po co tak robić ? Żeby więcej zyskać - taniej kupić, drożej sprzedać. Dokładnie to samo dzieje się na wadze. Z tą drobną różnicą, że aukcja będzie niezwykle płynna przez co dużo łatwiej będzie można stosować takie praktyki niż na obecnym handlu. Jeśli chcesz kupić jaki towar a ktoś sprzedaje go za coś czego nie masz, to nic nie stoi na przeszkodzie aby dogadać się ze sprzedającym albo po prostu wystawić własną ofertę za towar, który możesz zaoferować i nie trzeba do tego tworzyć nowego systemu handlowania. Jak już pisałem serwery są zbyt małe na takie rozwiązania, niby to tylko alternatywa ale jednak i tak spowoduje odpływ towarów, które będą "zamrażane". Co więcej w przypadku braku akceptacji, towar zniknie z handlu do czasu ponownego wystawienia, co tylko pogorszy sytuację jeszcze bardziej. Nie każdy ma możliwość wchodzenia co chwilę i sprawdzania czy przypadkiem, ktoś nie zaoferował czegoś lepszego.

  4. #14
    Odkrywca
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    580
    Serwer
    Czarci Gaj
    System gdzie to gracz akceptował ofki był na samym początku gry (Beta) i to się nie sprawdziło. Bo co z tego że kupiłes jak ofke za pare godzin otrzymałeś (albo i nie)
    Tu było by to samo niby kupisz ale nie wiesz czy tak faktycznie jest.
    Po za tym brak ankiety więc temat na nie

  5. #15
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    jak przedmówcy napisali pomysł nie do akceptacji
    "Everybody lies"

  6. #16
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    433
    Serwer
    Złota Góra
    System handlu (barter) nie sprzyja takim rzeczom.

  7. #17
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez pedrak Zobacz posta
    Przykład:
    Mam nadwyżkę marmuru np. 20k.
    Wystawiam, i pojawiają się oferty różnorakich surowców.
    Weryfikuję je, i na przykład stwierdzam ze oferta 1,5k złota jest atrakcyjna tym bardziej że mam jego niedobór - akceptuję. Koniec.
    Dzis:
    masz nadwyzke 20 k marmuru, wchodzisz na wage, wybierasz ofki z marmurem w obie strony, i jak Ci zadna nie pasuje, wystawiasz swoja za monety.
    Jedyne, co Twoja propozycja zmienia, to przerzucenie ciezaru na kupujacych, leniuszku :P

    Cytat Zamieszczone przez pedrak Zobacz posta
    tym bardziej że gracz z lvl 35 nie ma za wiele do zaoferowania w postaci pomocy (np w ramach gildii) graczowi z lvl 55
    55+ bedzie wiecej niz zadowolony, jak mu nawet jego wlasnymi stekami spalisz wyspe Na Handlu ludzie placa i po 10 k granitu za to.

    Cytat Zamieszczone przez pedrak Zobacz posta
    Ale może ktoś konstruktywniejszy się wypowie
    Do uslug :P

  8. #18
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,699
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Sugestia nie ma ankiety.
    Temat zamykam i przenoszę do archiwum.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.