Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Problem z wejściem do gry od zakończenia eventu czarni rycerze...

  1. #21
    Odkrywca Awatar dario_j
    Dołączył
    04.07.2013
    Posty
    661
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    https miesza trochę, co prawda nie mam kłopotów z wejściem do gry, ale teraz trwa to dłużej, bo przeglądarka za każdym razem musi ściągnąć wszystkie potrzebne dane z serwera, a wcześniej brała ze swojej pamięci podręcznej na dysku.

  2. #22
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.07.2017
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wyczysciłem wszystko, przeglądarki flashe, przeinstalowałem wszystko 2 razy oprócz windy , naczytalem sie u ustawieniach dns http https, stracone 3 dni na próby , kontakty z suportem.. znów czyszcenie skanowanie aktualizowanie wszystkiego, dziesiatki stron przeczytane, suport odpisuje po 7 godzinach zabym zrobil to vcco juz zrobiłem,,, gra dalej nie dziala na zadnej przeglądarce, nie przechodzi przez ten cały akahamihd, czeka na odpowiedz z tej strony i nic ... coś zrobicie z tym?

  3. #23
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.07.2017
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia
    a jednak zaszkodzilo, mi nie wczytuje i podobno jest wiecej takich przypadków ...

  4. #24
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,695
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez aTenSion Zobacz posta
    Jeśli napiszę do was z innego konta pocztowego, niż na którym mam konto w grze to dostanę odpowiedź ?
    Oczywiście!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  5. #25
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,695
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam ponownie!

    Upewnijcie się, że przeczytaliście instrukcje, które pojawiły się wczoraj na stronie głównej i forum.
    Jeżeli wykonaliście wszystko zgodnie z informacją, na forum a trudności w dalszym ciągu występują, skontaktujcie się z naszą pomocą techniczną.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  6. #26
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    16.05.2017
    Posty
    1
    Serwer
    Czarci Gaj
    ja zrobilem wszystko co mi wyslaliscie i dalej mam problem z gra?

  7. #27
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.02.2017
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dalej nie działa ze steam, nie wczytuje, wszystko co polecacie zrobione kilka razy dziennie... trzeba byc informatykiem by zagrać?

  8. #28
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Sivsiv Zobacz posta
    Dalej nie działa ze steam, nie wczytuje, wszystko co polecacie zrobione kilka razy dziennie... trzeba byc informatykiem by zagrać?
    Hej,

    Niestety muszę cie zmartwić, steam nigdy nie był wspierany. Grasz dopiero 6 miesięcy, proponuje jeżeli myślisz o kontynuacji gry założyć nowe konto przez stronę używając maila. Dodatkowo używać starszych przeglądarek z wsparciem flasha, na pewno nie chrome bo jego polityka jest odmienna. Niestety takie działanie niesie pewne ryzyko, używasz starszej przeglądarki i starszego flasha, pomimo że gra działa stabilnie niesie ze sobą ryzyko, więc najlepiej jakby BB zrobiło zamówienie na klienta gry i go wprowadziło.

  9. #29
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.02.2017
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia
    wszystko aktualne mam w najnowszych wersjach? Przepraszam ale sam sobie stwórz nowe konto jak lubisz grać od nowa... mialem 57 level, nie ma szans bym w to gral od nowa ( sorka ale nawwrt nie pisz takich bzdur czy to duzo czy malo, kase jesli wydałem to tez nie ważne? Moim zdaniem po prostu maja lipną ekipę specjalisótw od prowadzenia gry i to wszystko, swoją niekompetencję zrzucają na graczy kazac im nbyc inforamtykami by mogli zagrac... szkoda słow żenada po całości... dzieki BB ;p

  10. #30
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.02.2017
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Aa i jeszcze te ich wpisy ,ze juz wszysko działą i że najlepszy event wprowadzają, w tym samym dniu cofają nieudane toto coś, na nastepny dzien nagle pisza ze sa problemy, bo sobie coś tam pozmieniali bez zadnego przetestowani czy sprawzdenia jakies tam ich zmiany, pozniej znów dumny komiunikat na fejsie ze wszytsko juz działa, a nie dziala i na next dzien znów post z jakimis poradami bo jendak nie dziala i tak w kólko...kazdy z kim sie kontaktowałem od nich, rególkę mi pisze bym czytal forum i instrukcje jak sie dowiaduja ze dalej nie dzilaa a wszytsko porobine z instrukcji, to proszę pisać do suportu ,suprot nie odpisuje 3 dzien nawet śmiać sie juz nie chce z tego, to żalosne...

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.